PDA

Zobacz pełną wersję : Digimate III+ - problem



Olszewski
21-05-2008, 18:07
Witam,

Posiadam Digimate III+ wraz z dyskiem 100GB, który jest podzielony na dwie partycję. Wszystko było cacy, zrzucałem fotki z kart pamięci - super sprawa, bez problemów. Drugiej partycji używałem jako dysk pod PC bo na stacjonarnym miałem mało miejsca i część fotek przerzucałem na dysk w Digimate III, było ok. Mam teraz w PC duży dysk i postanowiłem przerzucić fotki z Databanku na PC i nagrać je wszystkie na DVD. Zabieram się za to i podczas kopiowania plików (zaznaczam, databank jest naładowany i cały czas pod zasilaniem i podłączony przez USB do komputera), kopiuje pliki i po jakimś czasie wywala komunikat "System Windows - opóźniony zapis nie powiódł się".

Proste pytanie: o co chodzi? Pisze coś o uszkodzonych plikach, ale databank cały czas był w domu, nie upadł - nic! i nagle po jakimś czasie pliki są uszkodzone skoro były OK. Czy da się coś z tym zrobić? Ponieważ tam są bardzo ważne dla mnie zdjęcia i nie tylko zdjęcia ale także dokumenty :(

Z craterem już reklamowaliśmy te Digimate III, ponieważ miały uszkodzone wtyki do ładowania, powoli to dziadostwo mnie zniechęca do siebie, z kartami tego problemu by nie było :(

iktorn92
21-05-2008, 18:13
Spróbuj zrzucic te pliki jakim programem np. przez Total Comandera.

Drugie bardziej agresywne wyjscie to wyjac dysk z obudowy i podlaczyc go po tasme i tak sprobowac zrzucic o ile one tam sa...;)

Pozdro

poss
21-05-2008, 19:27
możesz też spróbować kopiować partiami - kilka katalogów na raz. Jeśli nawet nie uda się zgrać wszystkiego będziesz wiedział gdzie jest błąd

Olszewski
21-05-2008, 19:45
możesz też spróbować kopiować partiami - kilka katalogów na raz. Jeśli nawet nie uda się zgrać wszystkiego będziesz wiedział gdzie jest błąd

Wiem, ale nie chcę wylądować na ul. Sobieskiego (szpital psychiatryczny) - to jest 70GB danych ;)

Robię Total Commanderem - widzę, że już są stratne pliki, ale wydaje się ich być mniej niż kopiując normalnie w Windowsie na zasadzie kopiuj wklej. - Póki co straciłem kilka fotek, po których płakać nie będę ;)

Napiszę o rezultacie jak skończę ;)

bercow
21-05-2008, 20:24
Taki blad jest jak sprzet zrywa polaczenie z kompem, dobrym pomyslem moze byc nie kopiowanie, a zrobienie obrazu, to czasem pomaga, jezeli dysk czy cos jest uszkodzone, nio i jakis HDD test moze, tylko nie wiem czy to cydo wykryje, ale tak jak kolega pisal, najlepsza opcja to wyjac dysk.

Krzychu
21-05-2008, 21:10
Witam,

Posiadam Digimate III+ wraz z dyskiem 100GB, który jest podzielony na dwie partycję. Wszystko było cacy, zrzucałem fotki z kart pamięci - super sprawa, bez problemów. Drugiej partycji używałem jako dysk pod PC bo na stacjonarnym miałem mało miejsca i część fotek przerzucałem na dysk w Digimate III, było ok. Mam teraz w PC duży dysk i postanowiłem przerzucić fotki z Databanku na PC i nagrać je wszystkie na DVD. Zabieram się za to i podczas kopiowania plików (zaznaczam, databank jest naładowany i cały czas pod zasilaniem i podłączony przez USB do komputera), kopiuje pliki i po jakimś czasie wywala komunikat "System Windows - opóźniony zapis nie powiódł się".

Proste pytanie: o co chodzi? Pisze coś o uszkodzonych plikach, ale databank cały czas był w domu, nie upadł - nic! i nagle po jakimś czasie pliki są uszkodzone skoro były OK. Czy da się coś z tym zrobić? Ponieważ tam są bardzo ważne dla mnie zdjęcia i nie tylko zdjęcia ale także dokumenty :(

Z craterem już reklamowaliśmy te Digimate III, ponieważ miały uszkodzone wtyki do ładowania, powoli to dziadostwo mnie zniechęca do siebie, z kartami tego problemu by nie było :(

Standard w Digimate - pliki prawie na pewno są OK, tylko elektronika wynalazku słabo się komunikuje z kompem...
Miałem podobne akcje, a 2 Digimate'y już mi się popsuły...

Olszewski
21-05-2008, 21:27
Taki blad jest jak sprzet zrywa polaczenie z kompem, dobrym pomyslem moze byc nie kopiowanie, a zrobienie obrazu, to czasem pomaga, jezeli dysk czy cos jest uszkodzone, nio i jakis HDD test moze, tylko nie wiem czy to cydo wykryje, ale tak jak kolega pisal, najlepsza opcja to wyjac dysk.

Eh, wiesz już probówałem nagrać do na płytę DVD, ale to samo, nagrywa i opóźniony zapis i przerywa nagrywanie.


Standard w Digimate - pliki prawie na pewno są OK, tylko elektronika wynalazku słabo się komunikuje z kompem...
Miałem podobne akcje, a 2 Digimate'y już mi się popsuły...

Dzięki, pocieszyłeś mnie ;) Czyli co jak przełożę dysk do kieszeni HDD na 2.5" to będzie ok? Wszystko zrzuci??

Mam pytanie, czy to podlega pod gwarancję?

Blindseeker
21-05-2008, 21:33
Taki blad jest jak sprzet zrywa polaczenie z kompem.

Dokładnie. Miałem ten sam komunikat przy podłączaniu dysku zewnętrznego poprzez USB do komputera. Myślę, że wina lezy po stronie komputera (windows?), bo podłączałem ten sam dysk do kilku różnych komputerów, a tylko w jednym wywalało taki błąd.

Pozdrawiam.

Olszewski
22-05-2008, 07:39
Dokładnie. Miałem ten sam komunikat przy podłączaniu dysku zewnętrznego poprzez USB do komputera. Myślę, że wina lezy po stronie komputera (windows?), bo podłączałem ten sam dysk do kilku różnych komputerów, a tylko w jednym wywalało taki błąd.

Pozdrawiam.

Sprawdzałem to na PC i na laptopie - to samo. Może jeszcze u kogoś spróbuje.
TotalCommander zrzucił sporą część danych - jednak plików na których najbardziej mi zależy niestety nie może ;(


Czy to podlega pod gwarancję?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Co sądzicie o tym:

http://www.e-cyfrowe.pl/akcesoria-foto/welland-obudowa-me-600-otg-bez-dysku-p-1566.html

Podłączać bezpośrednio do aparatu, albo kupić czytnik i czytnik podłączać do tego i dopiero kopiować zdjęcia? Lepsze niż Digimate? Czy po prostu lepiej to sprzedać w cholerę (zdjęć straconych nikt mi nie zwróci) i kupić karty pamięci?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Sprawdzałem to na PC i na laptopie - to samo. Może jeszcze u kogoś spróbuje.
TotalCommander zrzucił sporą część danych - jednak plików na których najbardziej mi zależy niestety nie może ;(


Czy to podlega pod gwarancję?


Co sądzicie o tym:

http://www.e-cyfrowe.pl/akcesoria-foto/welland-obudowa-me-600-otg-bez-dysku-p-1566.html

Podłączać bezpośrednio do aparatu, albo kupić czytnik i czytnik podłączać do tego i dopiero kopiować zdjęcia? Lepsze niż Digimate? Czy po prostu lepiej to sprzedać w cholerę (zdjęć straconych nikt mi nie zwróci) i kupić karty pamięci?

Bo nawet obudowa HDD, którą kupiłem w tamtym sklepie co Digimate jest tak boska, że aż źle slot ma wsadzony - ja pierniczę co za gówno....:lol:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Sprawdzałem to na PC i na laptopie - to samo. Może jeszcze u kogoś spróbuje.
TotalCommander zrzucił sporą część danych - jednak plików na których najbardziej mi zależy niestety nie może ;(

Czy to podlega pod gwarancję?

Co sądzicie o tym:

http://www.e-cyfrowe.pl/akcesoria-foto/welland-obudowa-me-600-otg-bez-dysku-p-1566.html

Podłączać bezpośrednio do aparatu, albo kupić czytnik i czytnik podłączać do tego i dopiero kopiować zdjęcia? Lepsze niż Digimate? Czy po prostu lepiej to sprzedać w cholerę (zdjęć straconych nikt mi nie zwróci) i kupić karty pamięci?


Bo nawet obudowa HDD, którą kupiłem w tamtym sklepie co Digimate jest tak boska, że aż źle slot ma wsadzony - ja pierniczę co za gówno....:lol:[/QUOTE]

axk
22-05-2008, 11:58
Co sądzicie o tym:
http://www.e-cyfrowe.pl/akcesoria-foto/welland-obudowa-me-600-otg-bez-dysku-p-1566.html


Podlinkuj raz jeszcze ponieważ są problemy z wyświetleniem strony.

Olszewski
22-05-2008, 12:07
Strona e-cyfrowe.pl niestety nie działa. U mnie tez niepoprawnie się wyświetla i nie ładuje się.

bercow
22-05-2008, 13:15
wina strony bo baza im siada


http://allegro.pl/search.php?string=2%2C5&from_showcat=1&category=4483&country=1

poss
22-05-2008, 15:31
jaki jest sens kupowania kontrolera sata/ide pod usb? przecież to samo masz w digimate.
Jeśli chcesz wiedzieć czy to wina digimate'a podłącz dysk pod taśmę sata/ide w komputerze bezpośrednio - jeśli odczyta poprawnie to wina diga, jeśli nie - to wina dysku

Olszewski
23-05-2008, 11:31
jaki jest sens kupowania kontrolera sata/ide pod usb? przecież to samo masz w digimate.
Jeśli chcesz wiedzieć czy to wina digimate'a podłącz dysk pod taśmę sata/ide w komputerze bezpośrednio - jeśli odczyta poprawnie to wina diga, jeśli nie - to wina dysku

Może nie ma, ale bardziej chodziło mi o coś czym będę mógł zastąpić Digimate'a. No ale już ewentualnie wiem czym go zastąpię - 2xCF 8GB. :grin:

W poniedziałek skontaktuje się ze sklepem, ponieważ dziś z racji "długiego weekendu" mają wolne. I zobaczymy co oni mi powiedzą.

Olszewski
24-05-2008, 16:17
Użytkownik forum CB podsunął mi wysyłając prywatną wiadomość rozwiązanie mojego problemu - sprawdziłem - rewelacja - działa ;) Nie straciłem ani jednego pliku :)

Przyczyna:


Dodatkowo z mojego HDD USB Plextora taki sam komunikat pojawiał sie, kiedy w XP miałem zaznaczona opcje "Zezwalaj temu komputerowi na wyłączenie urządzenia celem oszczędzania energii."



Dodatkowo warto sprawdzić, czy pod konkretny koncentrator nie jest podpięty Databank z innym urządzeniem np. modemem ADSL od neostrady, bo takie modemy obciążają port USB w 90% energetycznie.


Warto podpinać DigiMate III+ pod port USB, który jest bezpośrednio wyprowadzony z płyty głównej (czyli z tyłu komputera), niż do tych z przodu (na przednim panelu) oraz ewentualnie na klawiaturze itd. oraz, że warto mieć dobry kabel USB i podpinać jednocześnie i USB i kabel zasilający przy kopiowaniu większej ilości plików ze zdjęciami.


Rozwiązanie problemu:


W Windows2000 oraz Windows Xp należy:

Mój Komputer (prawy klawisz myszy) - > Zarządzaj -> Menadżer urządzeń -> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej -> Główny koncentrator USB (prawy klawisz myszy) -> Właściwości-> Zarządzanie energia

Tam należy odnaleźć: "Zezwalaj temu komputerowi na wyłączenie urządzenia celem oszczędzania energii." i ODZNACZYĆ TO.


Odniosę się do pierwszego mojego posta w tym temacie. Jak można było z niego wywnioskować przez jakiś czas było OK, i nagle zaczął ten komunikat się pojawiać. Wyjaśniam , ponieważ jak KrzychK napisał jak rozwiązać ten problem przypomniało mi się, że 7 miesiący temu zmieniłem "bebechy" komputera i widocznie przy nowej płycie głównej i innych podzespołach po formacie dysku, defaultowo zaznaczono ponownie tę opcje.


Z mojej strony serdeczne podziękowanie dla KrzychK - który uratował mnóstwo moich zdjęć i odwiódł od sprzedaży bądź co bądź DM III+ i zakupu kilku kart pamięci.

poss
24-05-2008, 17:29
hehehe, a mówiłem kopiuj partiami :D wyłączanie urządzenia odbywa się po kilku minutach braku aktywności użytkownika na urządzeniu - czyli w tym wypadku przechodzenia pomiędzy katalogami. Jak byś podzielił sobie na partie po 5 katalogów to uzyskał byś to samo :D

Olszewski
24-05-2008, 17:43
hehehe, a mówiłem kopiuj partiami :D wyłączanie urządzenia odbywa się po kilku minutach braku aktywności użytkownika na urządzeniu - czyli w tym wypadku przechodzenia pomiędzy katalogami. Jak byś podzielił sobie na partie po 5 katalogów to uzyskał byś to samo :D

Niestety poss, próbowałem. Kopiowałem do folderu utworzonego na HDD pliki z folderu z DM III+. Na jedną turę zaznaczałem 100 plików i potrafiło skopiować 4-7 plików i pojawiał się ten komunikat. Za innym razem kopiowało 45 plików i dopiero się pojawiał, nie było reguły.
Po drugie kopiuj 12GB zdjęć z podróży po 100szt. :/ Odechciało by mi się ich robić ...
Nic mnie nie kosztuje odłączenie z tyłu drukarki i podłączenia DM III+ na krótką chwilę :)

poss
24-05-2008, 18:05
jasne że tak :D poprostu nie wiedziałem że jest taka opcja w ustawieniach i że można ją wyłączyć, natomiast miałem taki sam zamysł co do przyczyn wywalania się kopiowania ;)

Olszewski
24-05-2008, 18:20
jasne że tak :D poprostu nie wiedziałem że jest taka opcja w ustawieniach i że można ją wyłączyć, natomiast miałem taki sam zamysł co do przyczyn wywalania się kopiowania ;)

Grunt, że działa i jest na to sposób ;) To jest w sumie najważniejsze :)