PDA

Zobacz pełną wersję : Tama - Co to za firma



nandoo
24-05-2005, 19:52
Witam.
Mam takie pytanko wlasnie jak wyzej tylko nie krzyczcie :wink: co to jest wogole za firma znalazlem oferte na zestawik tuleja+UV+dekiel wlasnie tej firmy
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51851038
Nie chce sie juz pytac o Kinga bo na tym forum ta firma raczej zmieszana z blotem zostala, ale wydaje mi sie ze wykonanie tuleji kinga jest bardziej precyzyjne, polarka kupie za jakis czas ale juz hoya wole w ten filterek pozadnie zainwestowac.

chyba ze znacie jakies dobre, w miare tanie sklepy w wlkp (poznań i okolice), to sam sobie zestawik zloze

pozdrawiam

Tomasz Golinski
24-05-2005, 23:17
Tama to firma o nazwie podobnej do Hama prawdopodobnie ;) O drugiej również nie słyszałem.

nandoo
25-05-2005, 07:53
No wlasnie widze ze odpowiedzi chyba tu nie znajde :sad: (nikt z was nie slyszal i pewnie nie chce slyszec o istnieniu takiej firmy) ale mnie na inny nie stac chodzi mi glownie o tuleje i UV jakiej firmy polecicie king czy moze te made in Japan w zestawie sa tansze ;-) ( ale jakie to zestawy)

pozdrawiam

Vitez
25-05-2005, 08:20
Tuleja moze byc King ale filtry wez Hama - znosna jakosc za znosna cene (choc milsza by byla Hoya serii HMC). Lepiej unikaj dziwnych nazw jak Tama... to tak jakbys kupowal discmana Panasonix i dziwil sie ze nastepnego dnia przestal ci dzialac ;)

Yooreck
25-05-2005, 08:34
Z tego co wiem, to produkuja również .. perkusje, ale pewnie to zupełnie inna Tama :)

nandoo
25-05-2005, 09:08
Vitez ale mowisz o zwyklym HMC nie super HMC jezeli dobrze sie orientuje jest to filtr szary 12 powlok? po jednej i po drugiej stronie? (okolo 70 zl)

kurcze Hama nie jest wcale duzo tansza od hoya a nawet drozsza :neutral:
Dobra dzieki, jednak wole poskubac troche portfel ;)

Vitez
25-05-2005, 10:26
Vitez ale mowisz o zwyklym HMC nie super HMC jezeli dobrze sie orientuje jest to filtr szary 12 powlok? po jednej i po drugiej stronie? (okolo 70 zl)


Tak, zwykla HMC jest w miare wystarczajaca .



Dobra dzieki, jednak wole poskubac troche portfel ;)

Tylko nie pisz pozniej watkow ze "ostrosc w Canonach jest do d* " bo z takim tanim niewiadomoco filtrem nie zdziw sie ze ostrosc i kontrasty ci znikna ze o ryzyku przebarwien nie wspomne :roll: .
(mialem Kinga, potem Hame, potem Hoye HMC, obecnie mam B+W MRC choc sie nad Heliopanem tez zastanawiam ;) )

nandoo
25-05-2005, 11:34
hmmm teraz juz nie wiem o co Ci chodzi," piszac poskubac portfel" chodzilo mi wlasnie o zakup filtra hoya ale z tego co piszesz rozumiem ze z nimi tez sa takie problemy? czy jak to mam rozumiec?

Vitez
25-05-2005, 13:12
hmmm teraz juz nie wiem o co Ci chodzi," piszac poskubac portfel" chodzilo mi wlasnie o zakup filtra hoya ale z tego co piszesz rozumiem ze z nimi tez sa takie problemy? czy jak to mam rozumiec?

Zle zrozumialem stwierdzenie o poskubaniu portfela - jako "bede jednak oszczedzal i kupie najtanszy mozliwy" :roll: .

Wisozup
25-05-2005, 14:13
No z tego co widze w cennikach (nie wiem czy aktualne) to PL HMC Hoya (w moim przypadku 52mm by sie przydal) kosztuje 170pln. i to sam filtr. A tulejka moze byc firmy nieznanej (made in Japan) i bedzie wszystko gralo?

nandoo
25-05-2005, 15:20
wlasnie kupilem :grin: tulejke zamowilem made in japan tulejka+dekiel za 53 zl (duzo taniej niz w sklepie gdzie kupilem UV) i uv hoya super HMC za :sad: 76 nawet tak zle nie wyszlo..
polarki sa tylko strasznie drogie :?:

Vitez
25-05-2005, 16:17
No z tego co widze w cennikach (nie wiem czy aktualne) to PL HMC Hoya (w moim przypadku 52mm by sie przydal) kosztuje 170pln. i to sam filtr. A tulejka moze byc firmy nieznanej (made in Japan) i bedzie wszystko gralo?

Oby gwint byl taki sam to bedzie gralo :) .
A cena... pomysl sobie ze jesli niczym go nie porysujesz/nie stluczesz to posluzy ci ladne pare lat - tak jak z obiektywami do lustrzanek... niby 2 tys albo i 6 tys ale to zakup na dlugie lata raczej.
Na pocieszenie - ja mam 77mm :roll: .

nandoo
25-05-2005, 17:18
Oby gwint byl taki sam to bedzie gralo .
Musi pasować :|
a tak przy okazji jak sie czysci takie filtry np moja UV bo to srasznie lapie kusz niedajboze jak paluchem przejade :-?
Jak i czym czyscic aby nie uszkodzic tych powlok??

Vitez
25-05-2005, 18:31
Kurz - gruszka z apteki (ja mam duuuza taka ,do lewatywy - wygotowana i wysuszona by talku nie bylo, rowniez wnetrze aparatu i matryce nia przedmuchuje)

Paluchy, plamki - zestaw czyszczacy z allegro z plynem Hama + sciereczka mikrofazowa (jest w niektorych zestawach). Pare kropel plynu na filtr i wycieramy sciereczka do sucha, ruchem okreznym od srodka filtru na zewnatrz okregami.
Zuzyte miejsce sciereczki najlepiej zapamietac albo czyscic pare rzeczy na raz i sciereczke do prania.

nandoo
25-05-2005, 19:01
dzieki ale slyszalem ze ten "hamski" plyn nie jest zbyt rewelacyjny,straszne smugi na SHMC zostawia,
kots polecil plyn do optyki chemax1 jest takze chemax3 do zastosowania z powlokami antyrefleksyjnymi moze te byly by lepsze.
(ale to juz doczytalem w innych postach tego forum)

pozdrawiam

Vitez
25-05-2005, 20:11
dzieki ale slyszalem ze ten "hamski" plyn nie jest zbyt rewelacyjny,straszne smugi na SHMC zostawia

To juz wina filtrow Hoyi... mi B+W czysci slicznie, szkla obiektywow tez.

nandoo
25-05-2005, 20:41
To juz wina filtrow Hamy... mi B+W czysci slicznie, szkla obiektywow tez.
hmm nie zrozumiales mnie ja wlasnie w tych postach czytalem o polaczeniu fitra UV Hoya z Hamskim zestawem (jak to niektorzy nazywaja)
nie chcialbym tylko go uszkodzic :mad:

Pszczola
25-05-2005, 23:00
a tak przy okazji jak sie czysci takie filtry np moja UV bo to srasznie lapie kusz niedajboze jak paluchem przejade

http://canon-board.info/showthread.php?t=2503&highlight=ludwik

Vitez
26-05-2005, 07:40
hmm nie zrozumiales mnie ja wlasnie w tych postach czytalem o polaczeniu fitra UV Hoya z Hamskim zestawem (jak to niektorzy nazywaja)
nie chcialbym tylko go uszkodzic :mad:

Znowu sie walnalem. Chodzi o to ze filtry Hoyi kiepsko sie czyszcza i smuza a nie ze ten plyn Hamy jest kiepski. Juz poprawilem.
Wczoraj wyczyscilem swoje 4 szkielka i 6 filtrow tym wlasnie plynem - slicznie dziala... tyle ze zadnego filtru Hoyi nie mam 8)

nandoo
26-05-2005, 10:05
co do tego luwika to juz czytalem ;) ale to chyba bedzie to ostateczna bron na paluchy na refleskach ktore juz mam a filterek ma caly jeden dzionek :roll:

narazie dzieki za odp.

Vitez dzieki co do rady zakupu lepszego filterka :grin:

pozdrawaim

Pszczola
26-05-2005, 19:31
co do tego luwika to juz czytalem ;) ale to chyba bedzie to ostateczna bron na paluchy na refleskach ktore juz mam a filterek ma caly jeden dzionek :roll:

Ja w zasadzie zmienilem priorytety co do plynow do czyszczenia filtrow i teraz tylko jade na Ludwiku ;-) Takze czyszcze tym moje B&W. Z efektow jestem zadowolony. Lepsze niz Hamowskie plyny do optyki. Ni eczyszcze Ludwikiem obiektywow - ni ebylo jeszcze potrzeby.

nandoo
26-05-2005, 20:07
nie chcialbym aby po kilku czyszczeniach okazalo sie ze to juz tylko zwykle szkielko ktore teraz chroni tylko optyke przed opalcowaniem :-D ale prsed promieniami UV juz nie

pozdrawiam

Pszczola
26-05-2005, 20:15
nie chcialbym aby po kilku czyszczeniach okazalo sie ze to juz tylko zwykle szkielko ktore teraz chroni tylko optyke przed opalcowaniem :-D ale prsed promieniami UV juz nie

Przed promieniami UV to chyba kazde szklo chroni. Szkoda raczej byloby powlok antyodblaskowych. Wielu moich znajomych uzywa roznych plynow dedykowanych do czyszczenia optyki, Kilku stosuje Ludwika. Klikoro z nich (tych od plynow do optyki) skarzylo sie, ze chyba poszly im w las powloki, Ci od Ludika nigdy sie na to jeszcze nie skarzyli. Problemem moze byc plyn, nieumiejetne jego stosowanie, albo i to, ze ci od Ludwika nie zauwazyli jak im powloki zniknely. U mnie Ludwik dziala ok.

nandoo
26-05-2005, 20:29
Przed promieniami UV to chyba kazde szklo chroni. Szkoda raczej byloby powlok antyodblaskowych.

no wlasnie to mialem na mysli aby nie zetrzec tych pieknych powloczek ;)