PDA

Zobacz pełną wersję : [lempl] własna strona www, proszę o opinie



lempl
17-05-2008, 15:34
No i stało się, zrobiłem sobie galerię:) www.lmphoto.eu (http://www.lmphoto.eu)
Proszę o uwagi i sugestie, zwłaszcza na temat wyglądu i działania strony.

Evitagen
17-05-2008, 16:56
To przegladarka zdjec a nie wlasna strona www :)
dziala ok ale nie wyglada..

aBe
17-05-2008, 19:52
imho nie ma nic bardziej denerwujacego jak polaczenie flasha i galerii zdjec ;)

sniper88
17-05-2008, 20:05
Na stronie glownej troche denerwuje ten zmieniajacy sie kursor;)
Btw: czwarty krajobraz jest swietny:p


imho nie ma nic bardziej denerwujacego jak polaczenie flasha i galerii zdjec ;)

Dlaczego?:)

aBe
17-05-2008, 20:31
Dlaczego?:)
wolno, nie porecznie jakos.... ;)

ArturBonoVox
17-05-2008, 20:47
Jak na poczatek jest ladnie :)

lempl
17-05-2008, 21:07
Z kursorem to nie mam zielonego pojęcia dlaczego się zmienia, tak samo nie wiem (jeszcze) jak zlikwidować podkreślenie pod odnośnikami u góry. To mój pierwszy kontakt z robieniem www i jak akurat mam czas i ochotę na dłubanie, to na bieżąco czytam i próbuję poprawiać.
Wszelkie sugestie co (i jak:) zmienić mile widziane:)

sniper88
17-05-2008, 21:18
wolno, nie porecznie jakos.... ;)
Pytalem sie dlatego, ze duza czesc galerii jest robiona we flashu:) Moja zreszta tez, ale to raczej kwestia niecheci i nieumiejetnosci walidacji, optymalizacji itp itd:mrgreen:


nie wiem (jeszcze) jak zlikwidować podkreślenie pod odnośnikami u góry
Text-decoration=none. Najlepiej (najwygodniej) to zrobic za pomoca CSS (i to jest jedyny znany mi sposob:D).

Evitagen
17-05-2008, 21:41
Mozna usunac podkreslenie, mozna zlikwidowac krzyzyki ale co z tego:)
to detale. Wiem, ze to poczatki ale moze pomysl nad forma strony. Nie zeby przerosla tresc ktora stanowia Twoje zdjecia ale sorki... kilka napisow rozrzuconych w nieladzie to sie robi w 10 min wiec co tu oceniac.

ecki74
17-05-2008, 21:55
Mozna usunac podkreslenie, mozna zlikwidowac krzyzyki ale co z tego:)
to detale. Wiem, ze to poczatki ale moze pomysl nad forma strony. Nie zeby przerosla tresc ktora stanowia Twoje zdjecia ale sorki... kilka napisow rozrzuconych w nieladzie to sie robi w 10 min wiec co tu oceniac.

Może to i prawda, lecz nie wszyscy się na tym znają. Wiec jeżeli ktoś się tego uczy a tym bardziej prosi o pomoc lub porady to chyba można to ocenić i poradzić (jak się umie oczywiście).

lempl
17-05-2008, 22:36
A te 10min, to po ilu miesiącach nauki?:mrgreen: Mi znacznie więcej niż 10min zajeło dowiedzenie się, że css istnieje:mrgreen:
Mi się np bardzo podoba strona tytułowa Snippera, ale żeby coś takiego zrobić samemu to muszę jeszcze sporo poczytać. Sam, jak się można dymyśllić, użyłem gotowego szablonu. BTW, dodanie linków u góry galerii też mi zajeło gruuubo ponad 10m:)
Przecież pisałem, że to mój pierwszy kontakt robieniem strony...
Mi chodzi o konkretne uwagi i rady, bo to że dla kogoś kto się zna na rzeczy moja galeria to kicha, to ja wiem.

Atris
19-05-2008, 13:40
Wg mnie jest duzy scisk na stronie tytulowej. Ja bym poszczegolne tytuly rozmiescil troche szerzej od siebie.

contact me schowalbym pod about me

Na podstronach gdzie sa zdjecia do paska nawigacji dodalbym link about .

Warto tez pamietac o ilosci trzcionek aby nie bylo wiecej niz dwa rodzaje no max trzy.

No i gratulje podjecia sie zadania gdyz samodzielne budowanie strony daje wiele satysfakcji.

Pozdrawiam

Merde
19-05-2008, 17:05
Warto tez pamietac o ilosci trzcionek aby nie bylo wiecej niz dwa rodzaje no max trzy.
Czcionek. A w zasadzie fontów.

Atris
19-05-2008, 17:14
Czcionek. A w zasadzie fontów.

Bykom stop !!! :)

an_zak
19-05-2008, 17:41
Trzymaj się jednolitej kolorystyki (teraz jest różna w menu i na tle simpleviewera). Swoją drogą, mam bardzo podobą galerię i jestem z niej stosunkowo zadowolony (jak na ilość pracy, którą musiałem włożyć) :)

lempl
20-05-2008, 01:09
Linki na górze galerii dodaje jak się pod nimi coś pojawia:) Póki co usunąłem podkreślenia i poprawiłem kolor w galeriach. Postaram się jeszcze powalczyć ze stroną główną, ale to już nie dzisiaj:)
Dzięki za uwagi!:)

lempl
23-05-2008, 17:02
Jakby kogoś interesował css i własnoręczne dłubanie to polecam do czytania:
http://www.w3schools.com/default.asp
oraz do oglądania: http://youtube.jimmyr.com/
Kawał przystępnie podanej wiedzy, w sam raz dla takiego lamera jak ja:)

bercow
23-05-2008, 18:33
http://youtube.com/user/tutvid

do ogladania, flash, PS i dreamweaver