PDA

Zobacz pełną wersję : Kanada a zakupy foto.



ErnestPierwszy
15-05-2008, 16:52
Kolega służbowo leci do Vancouver i od razu nasunęło mi się pytanie ile w Kanadzie kosztuje sprzęt foto?
Nie znam nazw sklepów to i w sieci nic nie mogę sensownego znaleźć. Ma ktoś z Was jakieś pojęcie o zakupach w Kanadzie? Takie świeże a nie sprzed 2 lat:)

Chris_11
15-05-2008, 17:39
http://www.camerahobby.com/Photo-StoresPhoto.htm

root
15-05-2008, 17:48
ja kupowałem w BLACK's 350D (Rebel XT) do dzisiaj jestem zadowolony, ale to było w sierpniu 2006. ceny niewiele różniły się od tych w polsce.

ErnestPierwszy
15-05-2008, 23:40
ja kupowałem w BLACK's 350D (Rebel XT) do dzisiaj jestem zadowolony, ale to było w sierpniu 2006. ceny niewiele różniły się od tych w polsce.

Sprawdzałem dziś ceny i są identyczne z tymi w USA. 1$=1$CAD, a kurs NBP tylko kilka groszy wyższy... więc ceny bardzo OK. Za np. 1ds3 wychodzi coś 20kzł z podatkiem 14% (chyba taki mają w Kanadzie).
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

http://www.camerahobby.com/Photo-StoresPhoto.htm
Stare te opisy:(

andres
16-05-2008, 08:39
Sprawdzałem dziś ceny i są identyczne z tymi w USA. 1$=1$CAD, a kurs NBP tylko kilka groszy wyższy... więc ceny bardzo OK. Za np. 1ds3 wychodzi coś 20kzł z podatkiem 14% (chyba taki mają w Kanadzie).
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Stare te opisy:(

jeżeli nic się nie zmieniło w ostatnim czasie to dokładnie było +7%PST +8%GST czyli ciut ponad 15% , wiem że to drobiazg, ale trzeba o tym pamietać bo oni wszędzie podają ceny netto.

root
19-05-2008, 12:40
podatek zależy od prowincji. w jednym jest 7%, w innym dwa razy większy. tak np. było w calgary, prowincji alberta - był dwa raz niższy, niż w ontario.

Roni
19-05-2008, 19:22
Czy ktos sie orientuje, jak w Kanadzie wygladaja zakupy "tax refund" :?: Moze daloby rade jakos odzyskac choc czesc tego podatku.

Edit: Przypuszczalnie juz sobie odpowiedzialem i od 1 kwietnia 2007 juz nie ma takiej mozliwosci :-( Jezeli sie myle, bede bardzo wdzieczny za wyprowadzenie mnie z bledu.

Amholen
01-07-2008, 22:09
Coby bezsensownie nie zakładać nowego wątku zadam pytanie tutaj.

Nie znacie jakiś ciekawych sklepów w Montrealu, które mają w miarę porównywalne ceny z tymi w USA? Za 2 tygodnie będę w Montrealu i zastanawiam się czy brać reklamówkę dularów na słoiki, czy darować sobie - ze względu na niewielkie różnice w stosunku do Polski