PDA

Zobacz pełną wersję : Evaluate White Bal. - Chce znow fabryczne !!!



PepeS
24-05-2005, 10:49
Witam.
Wczoraj wybralem się z kumplem porobic troche fotek ja mam ( a 60 on a 75)
troche popstrykalismy i przypadkiem przy robieniu na efekcie z tematu nacisnalem SET i mi sie zmienila ta koreckcja .

problem w tym ze ja chce miec spowrotem takie jak bylo fabrycznie ( patrzyle minstrukcje restart wszystkich funkcji aparatu nie obejmuje jedynie wlasnie korekcji bieli)

moje pytanie .

jaki kolor ( alob nie wiem co innego) mam wprowadzic jako wzorzec zeby znow zdjecia byly takie ::

http://img287.echo.cx/img287/3171/img15192jh.th.jpg (http://img287.echo.cx/my.php?image=img15192jh.jpg)

bo teraz to mam jakies zielone...

Dzieki z gory pozdrawiam.

DoMiNiQuE
24-05-2005, 10:55
Zmien WB (white balance) np. na AUTO ...najprawdopodobniej wprowadziles Custom White Balance

PepeS
24-05-2005, 10:58
']Zmien WB (white balance) np. na AUTO ...najprawdopodobniej wprowadziles Custom White Balance

Ale na auto nie bede mial efektu niebieskiego !!!

a wlasnie na nim mi zalezy zebym go mial znow

DoMiNiQuE
24-05-2005, 11:04
Ale na auto nie bede mial efektu niebieskiego !!!

a wlasnie na nim mi zalezy zebym go mial znow

faktycznie ...zle zrozumialem ;)
najepiej taki efekt uzyskac w PS/Gimp/itp ...po co produkowac takie fotki wprost z aparatu? :roll:

PepeS
24-05-2005, 11:07
rownie dobrze mozna nie uzywac filtrow zoomow i innych dobrodziejstw :P

skoro mozna to czemu nie ? :P

ale wracajac do tematu !!!!!!!!!!!!POMOCY!!!!!!!!!!!!

Jac
24-05-2005, 11:35
zoomow mozna nie uzywac a filtry trzeba uzywac... PS mozna nie uzywac a... sfotografiuj sobie cos niebieskiego i ustaw ze to biale jest w Custom WB

Tomasz Golinski
24-05-2005, 11:46
najpewniej na coś czerwonego.

kavoo
24-05-2005, 11:48
Ale na auto nie bede mial efektu niebieskiego !!!
a wlasnie na nim mi zalezy zebym go mial znow
W takim ukladzie precyzuj o co naprawde "biega", bo w tytule chcesz przywrocenia ustawien fabrycznych, a w tekscie piszesz o customowych :-)

Jac
24-05-2005, 12:56
najaral sie tego swinstwa :-) i ma fajne fazy ktorych nikt nie rozumie :-).. w sumie moze niebieskie okulary by wystarczyly

PepeS
24-05-2005, 20:32
najpewniej na coś czerwonego.

Oto jest odp na moje pytanie ! Dziekuję ślicznie !!

co do reszty:


zoomow mozna nie uzywac a filtry trzeba uzywac... PS mozna nie uzywac a... sfotografiuj sobie cos niebieskiego i ustaw ze to biale jest w Custom WB

A kto Ci kaze uzywać filtrów ? bez nich juz nie mozna dobrego zdjecia zrobic?

co do fotografowania niebieskiego koloru : czy robiłeś to ? ( jesli tak to byś wiedział ze nie działa ) a jeśli tak po co taka rada? nie sprawdzona?


W takim ukladzie precyzuj o co naprawde "biega", bo w tytule chcesz przywrocenia ustawien fabrycznych, a w tekscie piszesz o customowych

A czy jedno wyklucza 2 gie ?
chciałem miec ustawienie Custom White takie samo jakie bylo nastawione fabrycznie.
..to chyba dosc logiczne i nie bardzo zagmatwane

na koniec pragnę dodac ze do nikogo nie żywie urazy i nie chcialem nikogo urazić.

dziekuje jeszcze raz panu o nicku "Tomasz Golinski"

lesio
24-05-2005, 20:37
Chyba na coś żółtego.

PepeS
24-05-2005, 21:37
Chyba na coś żółtego.
po żółtym wychodzi zielony obraz

Jac
24-05-2005, 21:40
A kto Ci kaze uzywać filtrów ?

wiedza



bez nich juz nie mozna dobrego zdjecia zrobic?

bez filtrow mozna zrobic dobre zdjecie (mowimy o technice zdjecia a nie o jego wartosci artystycznej) ale z fitrami mozna zrobic super zdjecie... dlatego wiekszosc fotografow ma ze soba paczke filtrow i to po kilkaset zlotych za sztuke :-)

a co do niebieskiego to strzelalem i skoro nie dziala to przynajmniej wiesz jak eksperymentowac zeby sobie ustawic odpowiedni kolor bardziej lub mniej niebieski... czy kazdego trzeba za raczke prowadzic i dawac gotowy wynik ja ci dalem wzor jak co ty zrobisz z tym wzorem?, twoja sprawa

PepeS
24-05-2005, 23:22
wiedza


bez filtrow mozna zrobic dobre zdjecie (mowimy o technice zdjecia a nie o jego wartosci artystycznej) ale z fitrami mozna zrobic super zdjecie... dlatego wiekszosc fotografow ma ze soba paczke filtrow i to po kilkaset zlotych za sztuke :-)

a co do niebieskiego to strzelalem i skoro nie dziala to przynajmniej wiesz jak eksperymentowac zeby sobie ustawic odpowiedni kolor bardziej lub mniej niebieski... czy kazdego trzeba za raczke prowadzic i dawac gotowy wynik ja ci dalem wzor jak co ty zrobisz z tym wzorem?, twoja sprawa

a ha nie wiedzialem ze tutaj kazdy kto zadaje pytanie jest uczniem a ten kto odpowiada nauczycielem. i ze nie mozna uslyszec prostej szybkiej odp od kogos kto ją zna tylko niesprawdzone wskazowki.

ale oki problem rozwiazany wiec uwazam temat za zamkniety

Jac
24-05-2005, 23:34
to jeszcze napisz tylko jaki wynik i juz nastepny zadajacy to pytanie zostanie odeslany do tego watku z gotowym 'przepisem' i EOT

Vitez
25-05-2005, 00:15
Kup 20D , tam w opcjach strzelania B+W mozna strzelic od razu sepie czy wlasnie niebieski 8) (fajna zabawka ale w PS o wiele ladniej toto wychodzi).

PepeS
25-05-2005, 02:42
Kup 20D , tam w opcjach strzelania B+W mozna strzelic od razu sepie czy wlasnie niebieski 8) (fajna zabawka ale w PS o wiele ladniej toto wychodzi).

sepie mam i z powrotem niebieski rowniez:

a jesli kto kiedys bedzie miale ten problem To jak juz wczesniej wspomniano nalezy w kadr wsadzic czerwona kartke

Jac
25-05-2005, 11:26
Kup 20D , tam w opcjach strzelania B+W mozna strzelic od razu sepie czy wlasnie niebieski 8) (fajna zabawka ale w PS o wiele ladniej toto wychodzi).

tylko ze jak robisz do RAW to i tak nie ma tych efektow tylko masz czysty kolorowy zrzut z matrycy :-)

Vitez
25-05-2005, 13:10
tylko ze jak robisz do RAW to i tak nie ma tych efektow tylko masz czysty kolorowy zrzut z matrycy :-)

Mozna je wlaczyc i wtedy ustawienie przy konwersji RAW 'as shot' da ci efekt kolorystyczny... ale nie testowalem.
A na pewno przy konwersji RAW (np w Breezie) mozna wlaczyc podopcje BW i w niej efekty kolorystyczne/filtrow 8)