PDA

Zobacz pełną wersję : Autofocus - problem w trybach manualnych , proszę o pomoc :-)



VENTHKA
12-05-2008, 19:41
Witajcie drodzy forumowicze
Posiadam Eos'a 400D ze standardowym obiektywem 18-55.Jakiś czas temu podczas imprezy u mnie w domu, komus upadl ten sprzet .Niestety nikt sie nie przyznal , ale pomijajac ten fakt , aparat zostal uszkodzony , wypadla matówka.Zanioslem aparat do kolegi znajomego , ktory rzekomo zna się troszke na tym sprzęcie.Koleżka wsadził matówke na swoje miejsce .Po tym zabiegu aparat generalnie działa.W obiektywie, pod swiatlo widac brud , ktory sie do środka dostał , ale to nie powinno miec większego znaczenia na efekt końcowy zdjęć.Problemem natomiast istotnym jest to , iż w aparacie na ustawieniach manulanych lub pół manulanych nie działa autofocus, natomiast na trybach automatycznych jest w porządku.Z czego to może wynikać, que pasa ??Wiadomo ,że nie jest to profesjonalny sprzęt , ale nie kupiłem go po to żeby korzystać z automatycznych ustawień.Pomóżcie , co z tym fantem mogę zrobić , oczywiście nie ponosząc drastycznych kosztów.Z góry dziękuje i pozdrawiam !!

jceel
12-05-2008, 19:53
Witajcie drodzy forumowicze
Posiadam Eos'a 400D ze standardowym obiektywem 18-55.Jakiś czas temu podczas imprezy u mnie w domu, komus upadl ten sprzet .Niestety nikt sie nie przyznal , ale pomijajac ten fakt , aparat zostal uszkodzony , wypadla matówka.Zanioslem aparat do kolegi znajomego , ktory rzekomo zna się troszke na tym sprzęcie.Koleżka wsadził matówke na swoje miejsce.

Wyślij na Żytnią, wyczyszczą ci na gwarancji za darmo. Miałem to samo, założyłem sobie matówkę, ale wyczyszczenie jej już mnie przerosło ;-)

piast9
12-05-2008, 19:55
Kolega nie koniecznie się nie zna. Matówka nie ma nic wspólnego z autofocusem.
A generalnie zachowanie dziwne. Skoro na automatycznych AF działa... Spróbuj wyciągnąć obie bateryjki na parę godzin, żeby zresetować aparat. Jak nie pomoże to może przełącz AF w różne tryby, może w którymś z nich to nie działa. Co i tak dziwne... :/

Peri Noid
13-05-2008, 17:28
Ja mam wrażenie, że matówka została odwrotnie założona i jak ty widzisz ostro, to dla automatyki jest nieostro. Sprawdź, czy nie potwierdza gdzieś ostrości pomimo tego, że tobie się wydaje, że ostro nie jest ("w okolicy" tego co ty uważasz za ostre).

cracku
14-05-2008, 20:02
Z tego co zroumialem to AF w ogole nie kreci obiektywem a nie ze ustawia źle ostrość. Mozesz tez fremware przeinstalowac

adminekPL
14-04-2009, 16:58
Mam dokładnie ten sam problem. W trybach M, AV, TV, i P nie działa AF, w ogóle nie kręci obiektywem. W pozostałych fabrycznych trybach kręci bez problemu. Żytnia każe wysyłać do siebie. Niestety, w marcu upłynął rok od zakupu, a właśnie doczytałem że gwarancja jest tylko na rok i... naprawa może kosztować. Czy ktoś jeszcze z tym problemem się spotkał i go może samodzielnie rozwiązał?

Aparat nigdzie nie spadł ani nie oberwał, działał do wczoraj bez zarzutu. Problem ten występuje na każdym obiektywie. Wyciągniecie obu baterii na godzinę nie pomogło.

--- DODANO ---

Ha, udało mi się :) Pomogło skorzystanie z menu i "Kasowanie nast. funkcji C.Fn". Dziwne, bo nikt tam nie lazł i nic nie zmieniał (chyba że lunatykowałem :) ). Ważne, że działa.

Arthur1975
19-11-2009, 12:25
Mam podobny problem. Na ustawieniach automatycznych autofocus dziala.Zapala sie zielona dioda i nie moge pstryknac. Naciskam spust do konca i nic. Na manualnych ,dziala bez problemu.Problem wystepuje niezaleznie od podpietego obiektywu. Wiec pewnie wina aparatu. Jakies podpowiedzi??

luka11
03-09-2010, 14:50
witam, strasznie prosilabym o pomoc. posiadam canona 400d z obiektywem tamron 17-50, bylismy na wakacjach i aparat upadl z hukiem. pekl filtr uv. na drugi dzien teoretycznie wszystko ok. wlaczyl sie normalnie zrobil ok 500 zdjec i wszystko dobrze do momentu wylaczenia. po tym okazalo sie ze wizjer czarny. po zdjeciu obiektywu lustra byly zablokowane. udlo sie je odblokowac ale nie lapie ostrosci. obiektyw kreci sie w jedna i druga strone, to samo dzieje sie na drugim obiektywie tamrona. punkty AF sie nie podswietlaja. dziala tylko tryb manualny i przy niem uda sie zrobic zdjecie. prosze o porade bo chwilowo jestesmy uziemieni i nie da sie sprawdzic aparatu w jakims serwisie a i nikt ze znajomych nie posiada canona. i tak planowalismy wymienic body na cos nowszego ale martwi mnie ze to moze i obiektyw tez. dziekuje za wszelkie wskazowki