PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY z canonem a60 robi kreski na zdjeciach



sam84
23-05-2005, 15:37
Witam. OD pewnego czasu mam problem z aparatem model canona a60. otoz na obiektywie widoczne sa i to w duzej ilosci kreski tak jakby fale przechodzily przez niego i w moemmencie robienia zdjecia raz sie ponawiaja a czasem nie. jednak gdy juz sa na zdjeciu to bardzo zle to wyglada a dzieje sie bez roznicy czy to zoomem robione czy normalnie. co ma na to wplyw? po dzieje sie tak tzn na ekranie widoczne sa kreski i na dworze i w domu a nasila sie w momencie podsuniecia go pod komputer. w czym lezy problem czy juz sie cos popsulo?

CYNIG
23-05-2005, 15:41
staralem sie przeczytac ze zrozumieniem i ... niestety nie daje rady.
Napisz moze konkretnie o co Ci chodzi i daj jakies zdjecie jako przyklad

tpop
23-05-2005, 16:03
ale bełkot. Nic nie rozumiem.
Usiądź moze odsapnij i napisz posta jeszcze raz bo nie idzie czytac.

columbia
23-05-2005, 18:23
Mam to samo w momencie łapania ostrości
tyle tylko że w aparacie A95 Na zdjęciach nie ma żadnych kresek !

mganko
23-05-2005, 20:49
to co masz w A95 podczas łapania ostrości to nic takiego, po prostu jest ciemno i aparat stara sie jak najjaśniej pokazać na wyświetlaczu to na co celujesz zwiększając czułość co nie ma wpływu na zdjęcie

columbia
23-05-2005, 21:56
Oczywiście że nie jest to nic takiego ale może przypominać tamto zjawisko. Co do A95 to zachwyca mnie ostrość fotek z tego aparaciku. Ciężko znaleźć mu godnego przeciwnika w 5MPIX kompaktach oj ciężko.

G5 byłby nawet lepszy gdyby zasilany był AA

Pszczola
23-05-2005, 21:58
mganko - mam osobista prosbe. Czy moglbys nieca 'zwezyc' swoja stopke z opisem posiadania. Cala prawa strona niewykorzystana i jakos zle mi sie przeglada Twoje posty, w ktorych stopka powierzchniowo jest wieksza od tresci postow.

ishi
28-05-2005, 15:10
sami84 chyba wiem o czym piszesz... w mojej A60 też jakieś dziwne cyrki sie dzieją... działy.... myślalem, ze to z powodu braku światła... poźniej, ze to jakieś wyłapane zakłucenia -sam juz nie wiem. ale samo to ustalo i w tych samych warunkach juz sie nie pojawia...
a konkretniej: poziome pasy (pasy obszarów maxymalnie zaszumionych.. jakby ISO800) , nieregularnej grubsci i szybkości przewijania... widoczne nie tylko na LCD ale i po zrzuceniu fotek na kompa...