PDA

Zobacz pełną wersję : [Polaco] - galeria



Polaco
23-05-2005, 12:46
Z dusza na ramieniu pisze tego posta, ale coz, niech bedzie co ma byc. Tu jest link do moich knotow

http://polaco11.w.interia.pl

Prosze tylko Was zebyscie nie wchodzili wszyscy razem bo to na serwerze bezplatnym wszystko lezy i mam limity. Ze spoklojem, zadnych rewelacji tam nie ma ;)

Najbardziej by mnie interesowaly Wasze opinie co do dzialy Natura.

Pozdrawiam

zabol
23-05-2005, 12:57
IMG_1173 - zupełnie nie wiem o co chodzi.... w tej fotce
Rower 2 - troche bym przekadrował tak zeby było lepiej widać ludzi po lewej
PICT1176 - jakos nie bardzo...
PICT1163 - no to juz jest lepsza fotka
PICT1119 - uciąłeś nogi ptaszynie
no i dalej nie zobacze bo przekroczył sie limit ...

Polaco
23-05-2005, 14:40
IMG_1173 - zupełnie nie wiem o co chodzi.... w tej fotce
A to taki bunkier kolo Bydgoszczy, bardzo mi sie spodobalo to ujecie :(


Rower 2 - troche bym przekadrował tak zeby było lepiej widać ludzi po lewej
OK.


PICT1176 - jakos nie bardzo...
A co sie w tej fotce nie podoba ??


PICT1163 - no to juz jest lepsza fotka
Dziekuje :)


PICT1119 - uciąłeś nogi ptaszynie
Wiec chyba powinienem mocnie skadrowac, wtedy piora bylyby glownym motywem (w sumie tak zamierzalem)


no i dalej nie zobacze bo przekroczył sie limit ...
Hmmm, dziwne, spokojnie moge wejsc....

zabol
23-05-2005, 14:53
PICT1176 - w tej fotce jakos nic ciekawego sie nie dzieje, taka zwykła fota rodem z ZOO. I jeszce główny motyw w centrum kadru... nie przemawia to do mnie.
nie wiem co sie stało ale teraz juz moge oglądać fotki, moze coś z moim kompem.

zabol
23-05-2005, 14:54
PICT4788 - ładnie ładnie...

Pszczola
23-05-2005, 14:59
"Godzinny limit transferu dla konta polaco11.w.interia.pl umieszczonego na serwerze MIASTO WWW został przekroczony."

tpop
23-05-2005, 15:00
Godzinny limit transferu dla konta polaco11.w.interia.pl umieszczonego na serwerze MIASTO WWW został przekroczony.

zabol
23-05-2005, 15:01
uuuu znowu to samo - Godzinny limit transferu dla konta polaco11.w.interia.pl umieszczonego na serwerze MIASTO WWW został przekroczony.

Polaco
23-05-2005, 15:11
OK, juz widze ze bede musial pomyslec nad jakims innym serwerem. Przepraszam wszystkich za utrudnienia i zapraszam ..... za godzine bo mniej wiecej tak wygladaja sprawy z transferem na interii.

tpop
23-05-2005, 15:17
czyli co? Zabol Ty obejzales i nie dales innym :D. Kolega ;)

zabol
23-05-2005, 15:59
no jakoś tak wyszło :mrgreen:
kto pierwszy ten lepszy ;)

Polaco
23-05-2005, 16:40
czyli co? Zabol Ty obejzales i nie dales innym :D. Kolega ;)
A ja jasno napisalem zeby sie nie pachac za bardzo bo sa limity, az takie cudne zdjecia nie robie, wiec spokojnie, probujcie a na pewno bedzie Wam dane onejrzec moje zdjecia. Bardzo chetnie przeczytam jakas "analize" zdjec, a wiec nad czym powinienem sie skupic zeby moje zdjecia byly lepsze...

tpop
23-05-2005, 16:50
przy tych fotkach z rowerami to mozna panoramowanie pocwiczyc. Opanowanie tej techniki daje swietne efekty.

Polaco
23-05-2005, 21:08
przy tych fotkach z rowerami to mozna panoramowanie pocwiczyc. Opanowanie tej techniki daje swietne efekty.
Wiem, fotki z panoramowaniem rowniez sie pojawia (motocykle), ale musze je wlozyc na serwer a poki co czasu nie mam...

wróbel
23-05-2005, 21:30
Fajny klimat fotki PICT2579 lubie takie...

Polaco
24-05-2005, 07:25
Fajny klimat fotki PICT2579 lubie takie...
Dziekuje, to zdjecie skadrowala moja dziewczyna a ja ustawilem aparat :)

Polaco
24-05-2005, 07:27
PICT1176 - w tej fotce jakos nic ciekawego sie nie dzieje, taka zwykła fota rodem z ZOO. I jeszce główny motyw w centrum kadru... nie przemawia to do mnie.
nie wiem co sie stało ale teraz juz moge oglądać fotki, moze coś z moim kompem.
OK, postaram sie ja lepiej wykonac...

Polaco
28-06-2005, 06:33
No to kolejne zdjecie zostalo zrobione, bardzo chetnie bym posluchal jakiejs krytyki, to jedno z pierwszych moich zdjec o takiej tematyce...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://polaco11.w.interia.pl/Inne/slides/IMG_1646a.jpg)

Polaco
30-06-2005, 07:03
Hmmmm zadnego komentarza, czyzby to zdjecie bylo az takie zle ? :(

FotoZiutek
30-06-2005, 08:32
No to kolejne zdjecie zostalo zrobione, bardzo chetnie bym posluchal jakiejs krytyki...
No to prosze: wydaje sie troche nieostre i wywalilbym cala gore zostawiajac kinowy waski kadr - mysle ze wtedy wygladaloby o wiele lepiej. Mozna byloby probowac tez troszke dluzszych czasow zeby efekt panoramowania wyszedl lepiej... To tyle krytyki :mrgreen:

Polaco
30-06-2005, 09:21
No to prosze: wydaje sie troche nieostre i wywalilbym cala gore zostawiajac kinowy waski kadr - mysle ze wtedy wygladaloby o wiele lepiej. Mozna byloby probowac tez troszke dluzszych czasow zeby efekt panoramowania wyszedl lepiej... To tyle krytyki :mrgreen:
Pieknie dziekuje za krytyke, rzeczywiscie tu wyglada troche nieostre, na odbitce jest zyleta. Co do kadru, racja, chyba lepiej by to wygladalo. A dluzszego czasu juz chyba bym nie utrzymal (ale bede probowal).

Polaco
24-07-2005, 11:56
Chcialem wkleic zdjecia, ale mi sie to nie udaje, wiec musze podac linka. Niestety serwer z ograniczeniami, wiec prosze o wyrozumialosc. http://polaco11.w.interia.pl/Portret/index.html

Sa to moje PIERWSZE portrety, wiec prosze sie nie smiac za glosno ;) Za to krytyka bardzo mile widziana.

gawryl
24-07-2005, 12:18
wiesz, ta sceneria... byla by fajna, gdyby nie te napisy sprayem na scianach - zbyt zwracaja uwage. rozumiem,ze celowo tak wybrales miejsce? szczegolnie to denerwuje w #1, ktore ma jeszcze jedna rzecz, co to mi sie nie podoba: sciana krzywa :( #2 zupelnie nietrafione dla mnie. #3 pomyslowe, fajna GO, kadr ok, tylko ta 2-ga noga, jakby stala (podkurczona) i widac bylo but, bylo by ok, a tak - jak ucieta to nieee.. a czy to sa wogole portrety? dla mnie to bardziej seria reklamowa ubran militarnych :) nie dostrzegam elementu portretu. i w tym dostrzegam minus. ale probuj dalej, powodzenia i pozdrawiam

Polaco
24-07-2005, 15:34
Na poczatek, dzieki za opinie !!


wiesz, ta sceneria... byla by fajna, gdyby nie te napisy sprayem na scianach - zbyt zwracaja uwage. rozumiem,ze celowo tak wybrales miejsce? szczegolnie to denerwuje w #1, ktore ma jeszcze jedna rzecz, co to mi sie nie podoba: sciana krzywa :(
Miejsce wybralem bo wydawalo mi sie klimatyczne wlasnie do takiego ubioru i dlatego ze mieszkam blisko ;) Sciane specjalnie "przekrzywilem" troche zeby byla jakas symetria do "krzywej" modelki.


#2 zupelnie nietrafione dla mnie. #3 pomyslowe, fajna GO, kadr ok, tylko ta 2-ga noga, jakby stala (podkurczona) i widac bylo but, bylo by ok, a tak - jak ucieta to nieee..
Tutaj niestety nie moglem sie bardziej cofnac, ale sluszna uwaga.


a czy to sa wogole portrety? dla mnie to bardziej seria reklamowa ubran militarnych :) nie dostrzegam elementu portretu. i w tym dostrzegam minus. ale probuj dalej, powodzenia i pozdrawiam
Coz, myslalem ze to portret, ale jak nie to moze zmienie tytul galerii ? ;)

gawryl
24-07-2005, 16:25
Coz, myslalem ze to portret, ale jak nie to moze zmienie tytul galerii ? ;)
nie zmieniaj, zaczekaj na opienie innych... po prostu JA w tych zdjeciach nie zauwazylem NIC z ,,portretu'', choc termin ten jest szeroko pojmowany/rozumiany... bardziej Twoje prace przypominaja sesje mody (ubran). ale cykaj dalej! (i nie przejmuj sie opiniami, jesli INACZEJ sam czujesz :) )

Vitez
24-07-2005, 16:49
Tez bym ich nie nazwal portretami... jesli celem zdjecia jest pokazanie modelki to "sylwetka" , jesli ubrania to "moda" .

O wadach gawryl wlasciwie wszystko napisal (bazgroly na scianie, kadry) wiec nie bede powtarzal.

Polaco
25-07-2005, 07:03
Gawryl, probowac bede dalej, a co mi tam, teraz jak sie patrze na te napisy to rzeczywiscie za bardzo sa widoczne, moze znajde jakies zdjecie gdzie nie ma ich albo sa mniej widoczne i pojaze ?

Mam jeszcze jedno ale zastanawiam sie czy warto go pokazywac bo tez bardziej by podchodzil pod mode niz pod portret ;)

Vitez, dzieki za opinie !

Vitez
25-07-2005, 11:39
Poprobuj kadry od dekoltu w gore, nie zostawiaj tak duzo miejsca nad czubkiem glowy, nie boj sie ciachac do kwadratu albo w poprzek i juz tego typu kadry mozna by predzej nazwac portretami.

Polaco
25-07-2005, 15:13
Poprobuj kadry od dekoltu w gore,
Kiedy ja najbardziej lubie to co jest od dekoltu w dol ;)


nie zostawiaj tak duzo miejsca nad czubkiem glowy, nie boj sie ciachac do kwadratu albo w poprzek i juz tego typu kadry mozna by predzej nazwac portretami.
Rada przyjeta, jak sie nam troche pogoda poprawi bede dalej probowal, dzieki. Jak cos wyjdzie (sensownego) to pokaze.

Vitez
26-07-2005, 18:10
Kiedy ja najbardziej lubie to co jest od dekoltu w dol ;)

To nazywaj tego typu zdjecia "sylwetka" a nie "portret" :p

Polaco
28-07-2005, 10:14
No to jeszcze jedno zdjecie, chcialbym sie zapytac co byscie zmienili, czegos mi brakuje w nim, ale nie wiem czego...


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://polaco11.w.interia.pl/Poznan/slides/IMG_2345%20a.jpg)

Jurek Plieth
28-07-2005, 10:22
No to jeszcze jedno zdjecie, chcialbym sie zapytac co byscie zmienili, czegos mi brakuje w nim, ale nie wiem czego...
Za dużo w nim bruku, który nie wnosi żadnych informacji, ani też moim zdaniem nie dodaje żadnego specyficznego uroku.

Chrismela
28-07-2005, 10:32
No to jeszcze jedno zdjecie, chcialbym sie zapytac co byscie zmienili, czegos mi brakuje w nim, ale nie wiem czego...

....pierwszego planu , bruk i niebo jest w tym wypadku tłem , dalszy plan masz, więc ....posadź na bruku, na pierwszym planie żebraka albo stadko gołębi albo staruszkę prześmigująca w poprzek kadru albo.... i bedzie ok ;)

Polaco
28-07-2005, 12:55
Jurek Plieth mam jeszce jeden kadr, ale bez bruku, ale jakos takie nudne mi sie wydawalo, dlatego zdecydowalem sie na to zdjecie.


....pierwszego planu , bruk i niebo jest w tym wypadku tłem , dalszy plan masz, więc ....posadź na bruku, na pierwszym planie żebraka albo stadko gołębi albo staruszkę prześmigująca w poprzek kadru albo.... i bedzie ok ;)
No wlasnie, moze z tym zebrakiem nie jest taki zly pomysl ? Ale pytanie gdzie bo postawic bo w pod Katedra to bylby za maly a na pierwszym planie jakos tak..... dziwnie chyba ;)

Aha, co do golebi, o tej godzinie to na pewno juz spaly na starym rynku ;)

Jurek Plieth
28-07-2005, 13:04
Jurek Plieth mam jeszce jeden kadr, ale bez bruku, ale jakos takie nudne mi sie wydawalo, dlatego zdecydowalem sie na to zdjecie.

No wlasnie, moze z tym zebrakiem nie jest taki zly pomysl ? Ale pytanie gdzie bo postawic bo w pod Katedra to bylby za maly a na pierwszym planie jakos tak..... dziwnie chyba ;)
A czy ktoś powiedział, że fotografia to łatwa sztuka :mrgreen:

Vitez
28-07-2005, 13:27
No wlasnie, moze z tym zebrakiem nie jest taki zly pomysl ? Ale pytanie gdzie bo postawic bo w pod Katedra to bylby za maly a na pierwszym planie jakos tak..... dziwnie chyba ;)


Kota... 2 metry przed soba, niech sobie siedzi albo lezie gdzies... spiacy nudno by wygladal ;)

Polaco
28-07-2005, 14:33
Oj ze trudno dobre zdjecie zrobic to ja doskonale wiem, tylko ze sa momenty kiedy sie jest w pewnym miejscu i nie mozna widziwiac ze ten budyneczek ladniej by tu wygladal, a ja chce bezdomnego z kotem (zeby wszystkim dogodzic ;) ). Od razu mowie ze wklejania do zdjec roznych elementow nie lubie.

Tak czy inaczej, bardzo dziekuje Wam za opinie, oczywiscie jesli ktos chce cos tam jeszcze dodac to z checia przeczytam.

Vitez
28-07-2005, 17:49
a ja chce bezdomnego z kotem (zeby wszystkim dogodzic ;) )

To bezdomny koniecznie musi byc stary i pomarszczony, obok musi jeszcze byc modelka, robaczki, golebie i kwiatki a i biedronka na widelcu nie zaszkodzilaby ;)

Polaco
28-07-2005, 18:21
To bezdomny koniecznie musi byc stary i pomarszczony, obok musi jeszcze byc modelka, robaczki, golebie i kwiatki a i biedronka na widelcu nie zaszkodzilaby ;)
LOL :lol: :lol: :lol:

Jurek Plieth
28-07-2005, 18:27
...a i biedronka na widelcu nie zaszkodzilaby ;)
Udało Ci się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nie będzie łatwo Tomkowi się odgryźć ;)

muflon
28-07-2005, 23:55
Tylko nie zapomnijcie, że bezdomny musi być koniecznie czarno-biały i palić papierosa! :-D

Polaco
29-07-2005, 06:41
Tylko nie zapomnijcie, że bezdomny musi być koniecznie czarno-biały i palić papierosa! :-D
Dostanie Ci sie od Czachy, oj dostanie ;)

Vitez
29-07-2005, 12:28
Tylko nie zapomnijcie, że bezdomny musi być koniecznie czarno-biały i palić papierosa! :-D

No a co ja pisalem o starych i pomarszczonych? ;)

Polaco
30-10-2005, 15:02
OK, po dluzszej przerwie znalazlem chwilke zeby zaprezentowac (to brzmi dumnie ;) ) 2 zdjecia. Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii.

Pierwsze:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://polaco.ovh.org/Natura/slides/IMG_3165a.jpg)

Drugie:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://polaco.ovh.org/Natura/slides/IMG_3126.JPG)

Inne moje zdjecia mozna zobaczyc TU (http://polaco.ovh.org/).

Polaco
06-11-2005, 18:41
2 poprzednie zdjecia jakos furory nie zrobily :? ;) wiec moze sie to spodoba
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://polaco.ovh.org/Natura/slides/IMG_3639.jpg)

Jak zawsze komentarze bardzo mile widziane...

mxdanish
06-11-2005, 18:51
Konik (1#) jakoś tak wygląda lekko przyblurowany

Świerszcz super (wiem że lekko to nie jest ale chyba ostrość trafiła lekko za oczy)
A kwiaty takie były zroszone czy może "pomogłeś" im jakimś spryskiwaczem? ;)

Polaco
06-11-2005, 20:32
Konik (1#) jakoś tak wygląda lekko przyblurowany
Zgadza sie, byl to efekt zamierzony zeby dodac konikowi troche "bajkosci", ale cos mi sie wydaje ze sie nie za bardzo podoba :neutral:


Świerszcz super (wiem że lekko to nie jest ale chyba ostrość trafiła lekko za oczy)
A kwiaty takie były zroszone czy może "pomogłeś" im jakimś spryskiwaczem? ;)
Troszke trafila za oczy, kurcze ze wszystkiego sie dopatrzycie ;) A kwiatkom nie pomagalem, to efekt porannego wstawania :D

mxdanish
06-11-2005, 20:52
Zgadza sie, byl to efekt zamierzony zeby dodac konikowi troche "bajkosci", ale cos mi sie wydaje ze sie nie za bardzo podoba :neutral:
To nie jest tak do końca że się nie podoba ;)
Tylko cała Twoja praca troszkę pozbawiła fotkę kolorów (nie są takie żywe)

A co do świerszcza to i tak jest kawał dobrej roboty
A jakim szkiełkiem?

muflon
06-11-2005, 21:24
Koniki hmm... kwestia gustu ;-) Ale swierszcz jak dla mnie wymiata.

Polaco
07-11-2005, 08:27
A co do świerszcza to i tak jest kawał dobrej roboty
A jakim szkiełkiem?
Dzieki za opinie :D Szkielko to ... Tamron 28-75.

Polaco
07-11-2005, 08:29
Koniki hmm... kwestia gustu ;-) Ale swierszcz jak dla mnie wymiata.
Dzieki za opinie ! :)

BTW w Practical Photography jest dodatek fotografii samolotow, kilka znanych fotografow sie tam wypowiada, moze Cie to zaciekawi...

muflon
07-11-2005, 10:05
BTW w Practical Photography jest dodatek fotografii samolotow, kilka znanych fotografow sie tam wypowiada, moze Cie to zaciekawi...
No jak to, a mnie nie poprosili o wywiad? ;-) :mrgreen: ;-) Dzieki za info, jak zobacze w 'empiku' to zerkne ;-)

A na www.practicalphotography.co.uk jest mozliwosc 'sample the current issue'. O lotnictwie nic tam nie ma ;-), ale wykonanie tego 'samplera' wymiata :shock: I nawet na moim starym SPARcu da sie to ogladac :)

Polaco
07-11-2005, 11:12
No jak to, a mnie nie poprosili o wywiad? ;-) :mrgreen: ;-) Dzieki za info, jak zobacze w 'empiku' to zerkne ;-)
No tez sie dziwie ;)


A na www.practicalphotography.co.uk jest mozliwosc 'sample the current issue'. O lotnictwie nic tam nie ma ;-), ale wykonanie tego 'samplera' wymiata :shock: I nawet na moim starym SPARcu da sie to ogladac :)
No i dalem ciala, po prostu ogladalem pare czasopism i mi sie nazwy pomieszaly, rzeczywiscie to nie PP, a jakies czaspopismo lotnicze (moze to bylo Aircraft), ale pomimo staran zeby przypomniec sobie tytul to zapomnialem jak sie nazywalo. Jutro jak znajde chwile to pojade do EMPIK'u i postaram sie napisac co to bylo.

Venio
09-11-2005, 00:03
2 poprzednie zdjecia jakos furory nie zrobily :? ;) wiec moze sie to spodoba
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://polaco.ovh.org/Natura/slides/IMG_3639.jpg)

Jak zawsze komentarze bardzo mile widziane...
SWIETNE!! Mi sie bardzo podoba. Super kolorki o ogolnie wypas :)

Polaco
14-11-2005, 09:26
Muflon, bylem w EMPIK'u i jeszcze raz sprawdzilem tytul tego czasopisma, a wiec nazywa sie to "Combat Aircraft", dodatek nazywa sie "Digital aviation photographer". Czasopismo jest z listopada tego roku.

muflon
14-11-2005, 10:09
Muflon, bylem w EMPIK'u i jeszcze raz sprawdzilem tytul tego czasopisma, a wiec nazywa sie to "Combat Aircraft", dodatek nazywa sie "Digital aviation photographer". Czasopismo jest z listopada tego roku.
A, to co innego - mam kolegę który prenumeruje, obejrzę przy okazji :)