PDA

Zobacz pełną wersję : tanie lampy 430ex na allegro



tojakamil
09-05-2008, 09:22
Witam,

ogólnie nie udzielam sie na forum - głównie zaglądam tutaj jeśli mam jakiś problem i często gęsto znajduję odpowiedź w Waszych wątkach.

Od jakiegoś czasu planuję kupic lampę do mojego 400D. Bardzo zachęcające cenowo są te lampy:
http://www.allegro.pl/item358509240_lampa_blyskowa_canon_430ex_dyfuzor_g ratis_.html
oraz
http://www.allegro.pl/item360825603_canon_speedlite_430ex_lampa_430_ex_g ratis_dyfuzor.html

Zauważyłem jedną zależnośc ci dwaj sprzedający pochodzą z Białegostoku.

Wygląda, że sprzęt sprowadzany jest z Chin, USA lub innych orientalnych krajów - gwarancja międzynarodowa.
Co myślicie o tych aukcjach i czy warto oszczędzac te 100 kilka złotych.
Znalazłem aukcje na której rzeczywiście sprzedano 46 sztuk:
http://www.allegro.pl/item351206288_351206288.html
i od tego sprzedawcy byłbym skłonny kupic :)

Pozdrawiam,
Kamil

Hatik
09-05-2008, 23:20
Mieszkam w Białymstoku i wiem, że te firmy istnieją już kilka lat... Hitech ma kilka sklepów w mieście, Infosoft też działa od kilku lat pod podanym adresem. W Hitechu kupowałem 2 drukarki Canona, mieli wówczas najlepsze ceny i gwarancję europejską (i odbiór osobisty :) .
Jeśli chcesz mieć jasność odnośnie gwarancji (w Hit. napisali, że honorowana w Polsce), to zadzwoń, pracują w soboty.
Jak szukałem lampy, to też zwróciłem uwagę na ich ceny. Nie mieli jednak 580 EX II i kupiłem w promocji w Fotojokerze...

poszukiwacz2006
09-05-2008, 23:34
jak sprzedawca sprawdzony, to bierz. Przy obecnym kursie $ cena w Polsce leci w dół. Jak kupowałem swoją 430 w markowym i specjalistycznym sklepie to była tylko trochę droższa, a i tak Made in China. Patrzyłem zresztą w innych sklepach i raczej wszytkie 430 to wyrób chiński. Nie wiem jak jest z wyższymi modelami.Pozdrawiam.

Hatik
09-05-2008, 23:48
Być może tylko 580 produkują w Japonii. Przynajmniej moja jest 'Made In Japan'.

Mellan
09-05-2008, 23:53
Jako rzecze Hatik, 580 EX jest japońska...ale tyle przyzwoitych rzeczy produkowanych jest już w Chinach, że nie wiem czy to robi różnicę. Mam nadzieję, że raczej niezawodność w długim użytkowaniu.

tojakamil
10-05-2008, 16:11
Dzięki. Rozwialiście moje wątpliwości.
W poniedziałek zamawiam :)

Pozdrawiam.

blacha
16-05-2008, 11:26
Kupiłem taką właśnie w hi-tech. rzeczywiście jest made in china, ale błyska, jutro będą testy mam nadzieje że nie zepsuje się do tego czasu... trzeba dodać że na lampę czekałem 2 dni została bardzo dobrze zapakowana...

towersivy
16-05-2008, 20:54
Kiedys w hi-tech kupowałem troche sprzętu komputerowego, zawsze byłem zadowolony, cene na te lampki maja faktycznie bardzo dobrą :)

Pzdr.

hekselman
16-05-2008, 22:35
No wniosek z tego że ci co np w centrum Polski handlują - sporo sobie liczą za drogę...
Przy okazji: nie dziwi mnie że tzw.wschodni kanał jest tańszy - od dawna ta inna wartość pieniądza za wschodnią granicą jest atrakcyjna.
No - "ruski" zrobi za tę samą kasę to czego Polak nie ruszy bo mu się ...nie opłaca.

Teo
16-05-2008, 23:05
"Wygląda, że sprzęt sprowadzany jest z Chin, USA lub innych orientalnych krajów" - to jest dobre ;)

rolaj
17-05-2008, 00:35
Być może tylko 580 produkują w Japonii. Przynajmniej moja jest 'Made In Japan'.
I masz pewność, że żaden z komponentów nie jest "Made in China"?!

Amat
17-05-2008, 01:23
A jaka to na dziś jest różnica skoro kupa sprzętu jest albo produkowana w nowoczesnych fabrykach (nie chińskich) na terenie Chin, albo tam składana.
Kiedyś to był synonim falsyfikatu i kompletnej tandety (może jedynie odrobine lepszej niż ruska),a dziś...
Mają jako państwo najwięcej ludzi na świecie i chyba najniższe stawki robocze (w dodatku są pod batem socjalistycznym), więc z całego świata tam zainwestowali grube miliardy budując molochy przemysłowo-składawcze.
Najlepszy sposób zbicia ceny na robociźnie.
Poza tym,sklep to nie jarmark.

axk
17-05-2008, 10:19
W dzisiejszych czasach wszystkie większe (a może nie tylko) i liczące się na rynku firmy (nie tylko foto) produkują produkty które muszą spełniać rygorystyczne normy i standarty odnośnie ich jakości. Jeżeli firma Canon zleca produkcję swoich produktów firmom z Chin to firmy te także muszą ów normy i standarty spełniać. Nikt nie pozwoli sobie na to iż produkty z różnych fabryk będą miały różną jakość, a więc w tym przypadku czy to z Chin czy z Japonii produkty Canon-a chcarakteryzują się taką samą jakością, a wybór kraju produkcji uwarunkowany jest niższymi kosztami wytworzenia danego produktu a nie niższą jakością.

blacha
20-05-2008, 15:24
Wracając do lampy, przyszła sprawuje się ok... nie przysłali dyfuzora bo nie mieli na stanie ale po kilku dniach też go dostałem priorytetem. HI-tech to dobra firma można polecić, znają się na handlu...

stultus
26-05-2008, 15:56
to są ceny bez duzej marzy sklepowej