PDA

Zobacz pełną wersję : [Warszawa] ZOO - plenerek - ktos chetny?



kavoo
23-05-2005, 12:06
W czwartek jest Boze Cialo, wiec dzien wolny od pracy. Wiele osob pewnie bedzie bralo urlop na piatek, zeby juz pociagnac dlugi weekend.

Moze ktos z Wawy nie urywa sie poza miasto i bedzie mial ochote "postrzelac" do zwierzatek? :roll: Najlepiej z samego rana (ZOO otwiera swoje podwoje o 9.00), bo slonce wtedy jeszcze nie wali tak z gory... no i jest chlodniej, wiec wiele zwierzatek nie kryje sie w cieniu.

A tak na marginesie - nie wie ktos przypadkiem, czy ciec na bramie wpusci mnie do ZOO z rowerem? Nie chodzi mi oczywiscie o to zeby jezdzic po ZOO ;-)

------------------------
EDIT:

A tak BTW to byl ktos z forumowiczow w niedziele (wczesne popoludnie, tak ok. 13.00) w ZOO? Widzialem pare przy wybiegu zurawi koroniastych - koles z duzym analogiem i jakims dluzszym nie-Canonowskim szklem (wszystko na statywie) i dziewczyna z czyms bardziej lightowym (srebrne body, ale nie wiem czy cyfra, czy analog) i krotkim zoomem z czerwonym paskiem (na pierwszy rzut oka 17-40).
Sprzetowi sie nie przygladalem bo nie wypadalo :roll:, wiec mowie tylko to, co widzialem katem oka... to ktos od nas? :-)

kavoo
23-05-2005, 12:15
A wczoraj byłem z dzieckami w ZOO i "postrzelałem kilka fajnych fotek".
Przy okazji mijałem się z dwoma nawiedzonymi - jeden z 300D i chyba 17-40 i drugi (z kobiełką był) latał z czymś czarnym i ze statywem - przyznać się, którzy to byli
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://hazan.emiasto.com.pl/images/smilies/icon_mrgreen.gif)
Heh no wlasnie edytowalem swojego posta jak to pisales ;-)

Jac
23-05-2005, 14:22
Kiedys w zoo byly takie rowery tandemy (side-by-side) do wypozyczenia dla 2doroslych i dwojki malych dzieci... s kumplem kiedys sobie na nich niezle pojezdzilismy... wlasciwie co tu duzo gadac bylismy potestowac te sprzety :mrgreen:.... wiec raczej powinni wpuszczac z rowerami... ale glowy nie dam ... mozna zadzwonic albo www.zoowarszawa.pl.... ja jeszce nie wiem co bede robil zalezy od pogody moze bym sie na 2-3h wyrwal bo musze taras sobie wystrugac :-) w ten dluzszy 'wikend'

dzi
23-05-2005, 14:33
ja wstępnie się piszę na wypad, tymbardziej ze pare minut piechotą od zoo mieszkam i jeszcze na miesiac mi biletu rocznego zostało za free
Pozatym przybycie do zoo o 9 ma jeszcze inne plusy, mianowicie wiele zwierzat jest o tej porze nie nakarmionych, więc podbiegają do siatki jak głupie z myślą, że im sie coś do żarła da ;) (można wtedy ściagać mniejszym zoomem)

no i obmacałbym tego 100-400 ;)

Arkan
23-05-2005, 14:35
Siedzę w w domu przez długi weekend, to z chęcią sie wybiorę. Jak będzie pogoda to do zoo, a jak nie, to idę streetfocić na Stare Miasto. Byłem wczoraj i było super. Umówimy się dokładniej we środę, jak bedzie wiadomo jaka pogoda na czwartek.

kavoo
23-05-2005, 15:30
Siedzę w w domu przez długi weekend, to z chęcią sie wybiorę. Jak będzie pogoda to do zoo, a jak nie, to idę streetfocić na Stare Miasto. Byłem wczoraj i było super. Umówimy się dokładniej we środę, jak bedzie wiadomo jaka pogoda na czwartek.
Tradycja juz sie stalo (choc ostatnie lata zadaja temu klam), ze regularnie procesjom towarzyszy burza :lol:, stad - jesli juz w BC sie wybierac - to zdecydowanie z samego rana, zanim sie te "demonstracje" ;-) zaczna.

Skrobne zaraz slowko do setiego, moze tez by wpadl... chetnie bym podpatrzyl mistrza w akcji ;-)

kavoo
23-05-2005, 20:37
Skrobne zaraz slowko do setiego, moze tez by wpadl... chetnie bym podpatrzyl mistrza w akcji ;-)
Seti mi odpisal ze chetnie wpadnie jak bedzie pogoda. A zapowiada sie tak:
http://pogoda.onet.pl/0,196,38,0,0,10,0,pogoda.html

Oby ;-)

akustyk
23-05-2005, 20:46
kavoo - co Ty tu za propagande urzadzasz? odciagasz uzyszkodnikow forum od robienia jedynych slusznych zdjec kart testowych, w zamian proponujac wyjscie na slonce...

no wiesz <zgorszony> :-)

DoMiNiQuE
23-05-2005, 20:49
no to bedzie niezla zadyma jak kilku canonierow wpadnie ze swoimi dlugimi lufami do ZOO :mrgreen:

mganko
23-05-2005, 20:53
hmmmm szkoda że ja nie mam jakiegoś rozsądnego obiektyu tylko ten kitowy też bym wpadł

KuchateK
23-05-2005, 20:54
Biedne zyjatka :mrgreen:
Tez musze tutejsze nawiedzic i pomeczyc klapaniem lustra... ;)

DoMiNiQuE
23-05-2005, 20:56
hmmmm szkoda że ja nie mam jakiegoś rozsądnego obiektyu tylko ten kitowy też bym wpadł
zawsze mozesz focic uczestnikow spotkania plenerowego ...a to moze byc nie raz bardzo ciekawe :mrgreen:

Venio
23-05-2005, 21:00
kavoo - co Ty tu za propagande urzadzasz? odciagasz uzyszkodnikow forum od robienia jedynych slusznych zdjec kart testowych, w zamian proponujac wyjscie na slonce...

no wiesz <zgorszony> :-)

ja proponuje Kavoo bana dac na tydzien :D ^^

Venio
23-05-2005, 21:04
']zawsze mozesz focic uczestnikow spotkania plenerowego ...a to moze byc nie raz bardzo ciekawe :mrgreen:

To też w pewnym sensie mogą być zdjecia dzikich zwierząt :D

KuchateK
23-05-2005, 21:05
']zawsze mozesz focic uczestnikow spotkania plenerowego ...a to moze byc nie raz bardzo ciekawe :mrgreen:
Popieram! 8) Chetnie poogladam :)

mganko
23-05-2005, 21:09
ehhh moze sie na mysle. To w czwartek o 9 Warszawskie Zoo? Jak się poznamy wszyscy? Czy wogóle są organizowane czasami jakieś zloty Canon Board?

Vitez
23-05-2005, 22:07
W czwartek jest Boze Cialo, wiec dzien wolny od pracy.

Sie zagalopowales z tym "wiec" . Niestety nie wszyscy maja wtedy dzien wolny od pracy :( ... w tym i ja :? . Pracuje 7=19 , a chetnie bym sie wybral na taki plenerek.

Anvers
23-05-2005, 23:29
A to szkoda, ze wlasnie w czwartek, bo mialbym wielka ochote przylaczyc sie, ale coz....o 9 rano bede juz w polowie drogi do Szczecina, wiec tam zrobie sobie jakies lowy :)

kavoo
23-05-2005, 23:43
Sie zagalopowales z tym "wiec".
Nie wiem, czy sie zagalopowalem ;-) Ustawowo jest to dzien wolny od pracy... chcesz z ustawa polemizowac? ;-)


Niestety nie wszyscy maja wtedy dzien wolny od pracy :( ... w tym i ja :? . Pracuje 7=19 , a chetnie bym sie wybral na taki plenerek.
Mi jest absolutnie obojetne kiedy ten plenerek dojdzie do skutku. Sporo osob wyrazilo chec pojscia do ZOO w czwartek, wiec pewnie w czwartek pojdziemy. Co nie znaczy, ze nie bedzie mozna np. mnie w inne dni dlugiego weekendu w ZOO spotkac - jest sporo zwierzatek, ktorych nie mam jeszcze na rozkladzie (albo zamierzam poprawic), wiec bede bywal dosc czesto... bo takie wpadniecie do ZOO jak po zapalki nie ma sensu. Trzeba usiasc na spokojnie i troche czasu poswiecic na wyczekanie fajnego momentu :-)

Jac
24-05-2005, 01:04
skoro jest to dzien wolny od pracy to czy Zoo w Boze Cialo bedzie otwarte :-)... teoretycznie powinno byc ale czy napewno?

akustyk
24-05-2005, 01:06
skoro jest to dzien wolny od pracy to czy Zoo w Boze Cialo bedzie otwarte :-)... teoretycznie powinno byc ale czy napewno?

zwierzetom dzien wolny nie przysluguje ;-)

kavoo
24-05-2005, 06:19
skoro jest to dzien wolny od pracy to czy Zoo w Boze Cialo bedzie otwarte :-)... teoretycznie powinno byc ale czy napewno?
Sluszna uwaga ;-)

Zdaje sie ze dzi tutaj sie chwalil, ze mieszka pare minut piechota od ZOO... moze w wolnej chwili podejdzie na spacer z psem/kotem/chomikiem/whateva ;-) i zapyta? :roll:

dzi
24-05-2005, 09:11
Ogród w wawie jest czynny we wszystkie dni w roku i nie ma wyjątków (zwierz to zwierz i tak trzeba przyjść i dać mu jeść) - dzwoniłem i się upewniłem
kavoo, odnośnie rowerów to zapomnij - nie wpuszczą cie (tez sie pytalem), zostawić rower i przypiąc nie ma gdzie - choć mój znajomy z klatki pracuje w zoo i jeździ rowerem codziennie, no ale to pracownik jest

snow
24-05-2005, 09:15
mój znajomy z klatki pracuje w zoo i jeździ rowerem codziennie, no ale to pracownik jest

Fajnie to zabrzmiało ;)

p13ka
24-05-2005, 09:19
mój znajomy z klatki pracuje w zoo i jeździ rowerem codziennie, no ale to pracownik jest
Tak na marginesie to widziałem również samochody parkujące na terenie ZOO tuż za parkanem od strony Ratuszowej. Pewnie też pracownicy...
Poszedłbym z wami do ZOO ale cholercia będę w tym czasie w drodze na działkę. Pocieszam się, że może uda mi się ustrzelić jakieś ptaszki (podpatrzyłem dziuple w drzewie w której siedzą pisklaki a rodzice latają w te i z powrotem z jedzonkiem tylko nie wiem jeszcze co to za ptaszorki) tak więc 100-400, AI Servo i zdjęcia seryjne w razie co
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.p13ka.pl/emotki/oczko2.gif)

Jac
24-05-2005, 12:59
a co do pogody to nie jest zle :-)
http://uk.weather.com/weather/local/PLXX0028

Vitez
24-05-2005, 21:33
A ja w sobote zamierzam Wilanow odwiedzic 8)

kavoo
25-05-2005, 07:48
OK, wszystko zatem wskazuje na to, ze pogoda jutro dopisze 8-)

Jak sie zatem umawiamy? Domyslam sie, ze przy bramie byloby logicznie ;-), ale ktorej - glownej (od Ratuszowej) czy drugiej (od mostu Gdanskiego)? Czy moze gdzies w srodku zaraz po otwarciu, jesli czesci osob bedzie wygodniej wejsc od jednej, a reszcie od drugiej strony?

No i o ktorej godzinie? Ja bede wchodzil od Gdanskiego, wiec jesli nie zbieramy sie przy bramie, to optuje za zbiorka w srodku, gdzies w polowie glownej alei (tuz po otwarciu, czyli pewnie ok. 9.15).

Arkan
25-05-2005, 08:34
No i o ktorej godzinie? Ja bede wchodzil od Gdanskiego, wiec jesli nie zbieramy sie przy bramie, to optuje za zbiorka w srodku, gdzies w polowie glownej alei (tuz po otwarciu, czyli pewnie ok. 9.15).
9.15 w środku jest OK, tylko wybierz jakiś punkt zbiórki przy głownej alei. Na wszelki wypadek, jeśli masz komórkę, to możesz dać na pm zainteresowanym uczestnikom. Jak się pogubimy/spóźnimy to będziemy dzwonić. Moją ci wysyłam pm.

kavoo
25-05-2005, 09:26
9.15 w środku jest OK, tylko wybierz jakiś punkt zbiórki przy głownej alei.
To moze w glownej alei, przy tarasie widokowym wyspy gibbonow? :roll:
Godzina 9.15, plus akademicki kwadrans dla spoznialskich ;-), a potem ustalamy marszrute i do boju ;-)

Pytanie - ograniczamy sie tylko do swiezego powietrza czy zahaczamy tez o wnetrza? Bo nie wiem czy brac tylko tele, czy wziac na wszelki wypadek cos krotszego :roll:

Arkan
25-05-2005, 09:32
Po 11.00 i tak ciężko już będzie focić na zewnątrz, bo zapowiada się niezła żarówka, to przeniesiemy się do środka.

dzi
25-05-2005, 09:58
jak dla mnie to z rańca najlepiej do środka wejść, bo o 11tej to już dzieciarnia cie nie dopuści nigdzie ;)

BTW ale dziś wali słońce, o 9tej to już mi sie dziś kiepsko fociło :( jutro pewnie będzie podobnie

kavoo
25-05-2005, 10:18
Eee... ja chyba wezme tylko tele. Im blizej poludnia, tym bedzie wiekszy skwar, wiec zwierzeta beda sie chowac po katach. Lepiej wiec poswiecic wczesne godziny na focenie na zewnatrz - w niedziele np. lwow i tygrysa nawet na oczy nie zobaczylem, a lampart (czarna pantera) lezal na betonowym "balkonie"... bez sensu bylo go focic na takim sztucznym tle :|
Wnetrza sobie oblece w piatek na spokojnie, moze nie wszyscy biora dzien urlopu i bedzie luzniej ;-)

Vitez
25-05-2005, 11:11
9-11 rano to ja bym radzil Łazienki (wg slow bepopa) bo wiewiorki jeszcze nie obzarte, a ZOO to po 17tej, tylko statywy niezbedne do przepychania sie przez tlum ;)

Dolek
25-05-2005, 11:18
Kurcze jak tak czytam to też chyba zajrzę w czwartek do ZOO i może jakiegoś zwierza ustrzelę :)

Vitez
25-05-2005, 18:51
Odkrylem fajna wlasciwosc naszego kalendarza - dodawanie eventow 8)

http://canon-board.info/calendar.php?do=getinfo&e=1&day=2005-5-26&c=1

kavoo
25-05-2005, 23:51
Komunikat!

Jest spore prawdopodobienstwo, ze sie spoznie :|
Nawalil mi podwykonawca i dopiero 10 minut temu dostarczyl wydrukowany naklad do mojej firmy zamiast do klienta... wiec jutro z samego rana bede musial zasuwac do pracy, wziac to wszystko, zawiezc do klienta i dopiero do ZOO.

Jak zdaze do 9.30 to sie zlapiemy przy gibbonach, jak sie spoznie to bede krecil do ktoregos z was i pytal gdzie jestescie.

Jac
26-05-2005, 00:20
Ja juz wiem... jutro jestem o 9:00 w ZOO :-) a Dudek w tym czasie bedzie leczyl kaca :mrgreen:

EDIT: jutro czyli dziś

tpop
26-05-2005, 00:30
Ja juz wiem... jutro jestem o 9:00 w ZOO :-) a Dudek w tym czasie bedzie leczyl kaca :mrgreen:

EDIT: jutro czyli dziśodtańczcie wspólne "Dudek Dance" :)

kavoo
26-05-2005, 13:09
No to wrocili my ;-) Bylo extra, nawet pomiedzy towarzyskimi dyskusjami i wymianami pogladow znalazlo sie troche czasu na zrobienie paru zdjec ;-)
Efekty wszyscy beda sami pokazywac, a krotkie foto-podsumowanie spotkania zapodam u siebie na pbase jak zdjecia splyna.
Panowie - "reporterke" puszczajcie mi na graf at psp.com.pl.

---------
EDIT:

Zeby bylo jednolicie, przygotujcie "reporterke" jak na FT - 700px dluzszy bok, waga ~150KB.

KuchateK
26-05-2005, 13:12
Czekam na efekty z niecierpliwoscia...
Pewnie nie tylko ja :)

dzi
26-05-2005, 13:16
mi brakowało jedynie browara :)

kavoo
26-05-2005, 13:44
Czekam na efekty z niecierpliwoscia...
Efekty to beda, jak seti "wywola" swoje zdjecia... ja tak na szybko moge w tej chwili wrzucic jeden co najwyzej wynik nacisniecia spustu migawki :lol: :D
Reszta wieczorem, bo mnie juz rower szturcha w bok zebym wstal i go na dwor wyprowadzil ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/pelican.jpg)


mi brakowało jedynie browara :)
Oj chyba za goraco dzisiaj bylo ;-) Next time ;-) Ale za to naszemu plutonowi egzekucyjnemu nie brakowalo bialych luf... uzbrojeni bylismy po zeby :twisted:

dzi
26-05-2005, 13:50
;) coś mi jej ogon uj...o


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.tomek.gangsta.pl/smieci/zoo/pap1.jpg)

Jac
26-05-2005, 14:05
jak z dzialki wroce to cos podesle...jeszcze nie bylo czsu do ciemni wskoczyc

dzi
26-05-2005, 14:16
jak z dzialki wroce to cos podesle...jeszcze nie bylo czsu do ciemni wskoczyc
kurde na działce masz neta? to sie nazywa kontakt ze światem - ja na działce to ledwo radio odbieram ;)

Arkan
26-05-2005, 14:16
;) coś mi jej ogon uj...o
..a mnie coś napadło i zeżarło mi e-lke


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://arkan.net.pl/upload/pelican.jpg)

Vitez
26-05-2005, 15:23
..a mnie coś napadło i zeżarło mi e-lke


Ktora? Pojde wypatroszyc 8)

Jac
26-05-2005, 15:25
kurde na działce masz neta? to sie nazywa kontakt ze światem - ja na działce to ledwo radio odbieram ;)
EDGE, idealna licencja i palm/laptop.. zreszta dlamnieto standart, mobilne 15kb za 59,- zl wiecej mi nie trzeba...a dzialke mam ~1km od domu ;-) moze mniej

Arkan
26-05-2005, 22:44
..... a krotkie foto-podsumowanie spotkania zapodam u siebie na pbase jak zdjecia splyna.
Panowie - "reporterke" puszczajcie mi na graf at psp.com.pl.

---------
EDIT:

Zeby bylo jednolicie, przygotujcie "reporterke" jak na FT - 700px dluzszy bok, waga ~150KB.
Ode mnie poszło

Flanel
26-05-2005, 23:07
Ode mnie poszło

ja tu nowy, wiec spytam ,gdzie mozna te wasze foty z wypadu obl00kać ?

Jac
26-05-2005, 23:13
wlasnie wszedłem do ciemni wiec troche to potrwa.. jutro do pracy ale cos jeszcze dzis wysle :-)

"Obiecali ze wroca"

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mps.grubas.org/inne/IMG_7760.jpg)


" Kozioł, powiadasz!? "

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mps.grubas.org/inne/IMG_7758.jpg)

SpydeRR
26-05-2005, 23:50
Kurde widze, ze ladnie pofociliscie a ja caly dzien w pracy siedzialem :?
I jutro tez i pojutrze i po-po-jutrze.
Nie ma to jak dluuugi weekend :mrgreen:
Ale ogolnie pomysl na plenerek fajny, mysle, ze mozna takie plenerki czesciej urzadzac...

Jac
27-05-2005, 00:05
ja tu nowy, wiec spytam ,gdzie mozna te wasze foty z wypadu obl00kać ?

Kavoo sie 'zofiarowal' ze zbierze wszystko i wystawi u siebie na pbase.
Wiec pewnie jutro beda jakies oficjalne linki.. jak reporterzy terenowi material dostarcza :-)

Ja wlasnie wysylam...

Vitez
27-05-2005, 07:44
Kurde widze, ze ladnie pofociliscie a ja caly dzien w pracy siedzialem :?
I jutro tez i pojutrze i po-po-jutrze.

Ciekawe... czyzbys byl ktoryms z moich kolegow z pracy? ;)

Flanel
27-05-2005, 09:49
Ciekawe... czyzbys byl ktoryms z moich kolegow z pracy? ;)

Nie myśl sobie 8) ja też wczoraj w robocie.. od 10 do 20 :evil:

Ale aparat spłacić trzeba :)

kavoo
27-05-2005, 13:14
Jako, ze po doslownie 20 minutach mojej dzisiejszej wizyty w ZOO (tym razem mialo byc buszowanie w pomieszczeniach z setka makro) zostalem awaryjnie odwolany w sprawie sluzbowej do domu :|, siadlem do plenerowej reporterki i poukladalem to w miare chronologicznie, wybierajac ciekawsze IMHO kadry.
Brakuje mi zbiorowki strzelonej na poczatku patrolu, nie pamietam kto byl autorem (przy tej budzie, gdzie seti kupowal kawe). Myslalem, ze od niej zaczne felieton, przy jej braku akcja zaczyna sie jakos tak znienacka, kompletnie bez zapowiedzi ;-)

Zapraszam do ogladania: Canon.Board @ the ZOO (http://www.pbase.com/jakub_wronski/plener_zoo)

muflon
27-05-2005, 13:29
Kurcze, jak zwykle to samo uczycie, gdy zobaczy się mordy znane do tej pory tylko z tekstu/avatara w rzeczywistości - kompletnie inaczej sobie Was wyobrażałem :)

Kavoo, czy zawsze używasz monopodu?
(ciągle próbuję rozgryźć sekret jakości Twoich fotek ;-) )

kavoo
27-05-2005, 13:37
Kavoo, czy zawsze używasz monopodu?
(ciągle próbuję rozgryźć sekret jakości Twoich fotek ;-) )
Wczoraj zawsze uzywalem... bo kupilem go we wtorek (dwa dni wczesniej) ;-)

Ale juz widze, ze (jesli ilosc swiatla bedzie w porzadku) do szybkiego kadrowania bede zdejmowal pierscien z obiektywu i strzelal z reki - jest szybciej i wygodniej. Monopod zostanie na typowe "nasiadki".

Tomasz Golinski
27-05-2005, 13:37
Echh, szkoda, że mnie w tej okolicy nie było. Widać, że zabawa była fajna.

A może dobrze, bo głupio tak bez L-ki w takim towarzystwie się pokazywać.

BTW. Kavoo, Arkan - z awatarów bym was nie poznał :twisted:

kavoo
27-05-2005, 13:40
Echh, szkoda, że mnie w tej okolicy nie było. Widać, że zabawa była fajna.
1) Szkoda. 2) Byla.
:-)


A może dobrze, bo głupio tak bez L-ki w takim towarzystwie się pokazywać.
Zapewne juz gdzies kiedys slyszales, ze to nie sprzet robi zdjecia? :D


BTW. Kavoo, Arkan - z awatarów bym was nie poznał :twisted:
Jesli chodzi o Arkana to szczera prawda, w moim przypadku troche (choc przyznaje, w minimalnym stopniu) pomocna moze byc fota w profilu ;-)

Jac
27-05-2005, 13:40
zdjecie 005: Dolek nie mial szans wygrac tego pojedynku, ktos mu zalozyl dekielek :-) i to jeszcze z obroconym napisem

Flanel
27-05-2005, 13:50
zdjecie 005: Dolek nie mial szans wygrac tego pojedynku, ktos mu zalozyl dekielek :-) i to jeszcze z obroconym napisem


tesh skumauem...prawda ? :D:D

kavoo
27-05-2005, 13:50
zdjecie 005: Dolek nie mial szans wygrac tego pojedynku, ktos mu zalozyl dekielek :-) i to jeszcze z obroconym napisem
Dekielek? Hmmmm... dekielek zostal zdjety ;-)

Flanel
27-05-2005, 13:52
Dekielek? Hmmmm... dekielek zostal zdjety ;-)


oszustwo !!! BYŁ !!! :D

p13ka
27-05-2005, 13:53
Kurcze też żałuję, że nie mogłem dołączyć do was.
Swoją drogą faktycznie mieliście bardzo niekorzystne, ostre światło co niestety widać.
Cieć sie do was nie doczepił za to, że wnosiliście tyle gratów? Do mnie się doczepiła niedawno cieciowa, jak zobaczyła monopoda i pozostały sprzęt mówiąc, że na zdjęcia komercyjne potrzebna jest zgoda dyrekcji ZOO.

Jac
27-05-2005, 13:58
bylismy umowienie w zoo przy gibonach a nie przed Zoo wiec wchodzilismy na raty

kavoo
27-05-2005, 14:04
bylismy umowienie w zoo przy gibonach a nie przed Zoo wiec wchodzilismy na raty
Fakt, wchodzilismy do ZOO pojedynczo paczkowani... no ale p13ka (jesli dobrze zrozumialem) pewnie tez solo wchodzil :-)

Z calej ekipy tylko ja mialem monopod, poza tym wchodzilem ze sprzetem w nosidle... moze ciec na bramie uznal, ze jestem jakis chromy a monopod to laska do podpierania sie ;-) Albo to fakt, ze (jak widac na zalaczonych obrazkach ;-)) jestem raczej niepozorny, pozwolil sie przemknac przez brame bez narazania sie na jakies uwagi odnosnie sprzetu ;-)

p13ka
27-05-2005, 14:07
Jasne, że wchodziłem "solo" :p
W łapie miałem monopoda i pękatą torbę (Lowepro Nova 5) i wystarczyło. Ja to już mam takie "szczęście", że zawsze to do mnie się doczepiają...
Na Okęciu było to samo :evil:

kavoo
27-05-2005, 14:17
Jasne, że wchodziłem "solo" :p
W łapie miałem monopoda i pękatą torbę (Lowepro Nova 5) i wystarczyło.
No to moze mam po prostu wypisane na czole "wszystko, tylko nie fotograf" :lol: Albo ciec byl po prostu slepy badz nie zaznajomiony z wygladem foto-akcesoriow ;-)

Vitez
27-05-2005, 15:50
Jasne, że wchodziłem "solo" :p
W łapie miałem monopoda i pękatą torbę (Lowepro Nova 5) i wystarczyło.

Ja juz pare razy wlazilem z wypchana po brzegi 650AW ("troszke" wieksza od Novy 5) ale bez monopoda - ani razu sie nie przyczepili...

A gdyby sie przyczeipili to odpowiedzialbym zgodnie z prawda ze robie dla siebie a nie komercyjne, jesli byliby uparci to podalbym swoje dane i "gdyby Panstwo kiedys zauwazyli moje fotki w komercyjnych publikacjach to prosze smialo mnie do sadu pozywac" 8) .
Ja lubie sie awanturowac gdy ktos nie ma racji... gdyby nadal byli nieustepliwi to od razu o kogos z kierownictwa bym prosil i awanturowal sie dalej 8)

Kusi mnie pojsc ze statywem do Wilanowa podroczyc sie z ochroniarzami bo tam tez podobno "komercyjnych nie wolno" a komercyjne po statywie ochroniarze rozpoznaja... jutro w Powsinie bede probowal i jestem ciekaw ;)

Tomasz Golinski
27-05-2005, 15:52
To lepiej zamiast statywu weź wiatrówkę. Lepsza draka będzie :twisted:

Vitez
27-05-2005, 15:59
Nie mam... poza tym to ogrod botaniczny - do roslin mam strzelac ? ;)

A co ciekawe na koncert mnie z monopodem wpuscili bez problemu (na ten na ktory nie mialem wejsciowki foto) mimo ze monopod byl wyraznie widoczny, umieszczony pod torba ... a ludzi ze scyzorykami rozbrajali :roll:.

kavoo
27-05-2005, 21:36
Ciekawostka, o ktorej zapomnialem.

Dzisiaj bylem przez chwile w ZOO (musialem sie po pieciu zdjeciach zrywac w sprawach sluzbowych) i widzialem jakiegos canoniera w glownej alei (tak jakos na wysokosci fok).
To, ze mial cos bialego ;-) przykreconego do puszki mnie nie zaskoczylo (zwlaszcza po wczorajszym :twisted: ), natomiast zbil mnie z pantalyku ksztalt tego czegos...

Krotkie (na oko mniej wiecej dlugosci zlozonego 100-400), za to olbrzymiej srednicy... czyzby 200/1.8? Koles byl za daleko zeby podejsc, a ja sie juz spieszylem do zamowionej taryfy... ale jestem w 75% przekonany, ze to byla stara 200tka :shock:

muflon
27-05-2005, 22:54
Kavoo: może 400 DO IS? On jakoś tak własnie wygląda :)

kavoo
27-05-2005, 23:07
Byc moze, bylo troche za daleko zeby rozroznic kolor paska.
Tak patrze na zdjecia jednego i drugiego szkla i ciezko powiedziec... koles mial zalozona oslone przeciwsloneczna i wygladalo to jak w 200/1.8. 400/4 DO jest bardzo podobna gabarytami i kszaltem, ale cholera nigdzie nie widze zdjecia z oslona...

Eee... niewazne, nie ma sensu sie onanizowac ;-)

bebop
28-05-2005, 01:04
Jasne, że wchodziłem "solo" :p
W łapie miałem monopoda i pękatą torbę (Lowepro Nova 5) i wystarczyło. Ja to już mam takie "szczęście", że zawsze to do mnie się doczepiają...
Na Okęciu było to samo :evil:

to Ci powiem, że dokładnie z identyczną torbą i monopodem w ręce wlazłem dzisiaj parę minut po 10-tej :-)

może kwestia asysty (żona)? ;-) monopoda możesz zawsze wsunąć w te uchwyty od wewnętrznej strony lub pod klapę (sprawdzone).

ma ktoś dobry patent na focenie przez kratki? udało mi się (prawie) minąć focusem na tyle że (prawie) nie widać krat, jest tylko delikatne rozjaśnienie obrazu w miejscu gdzie kratka przebiegała, co w dużym stopniu można skorygować w RAWie. czy w ogóle focicie przez kraty? bo może ja jeden się wyrwałem jak przygłup ;-)


https://canon-board.info//brak.gif
/zoo%20warszawa/_MG_5458-2.jpg]źródło (http://www.marcinrusinowski.com/fotkownia/content/przyroda%20[nature)

pozdrawiam

Vitez
28-05-2005, 08:39
ma ktoś dobry patent na focenie przez kratki?

Ja to zazwyczaj prosze o wyjecie z klatki albo chociaz otwarcie drzwiczek, wsadzam aparat, foce i wychodzi bez krat.
Ale.. to na wystawach kocich :mrgreen: .

W ZOO - kat widzenia taki by juz byl 'poza kratami' + max rozmycie (np 70-200 z TC na f4).

Semtex
28-05-2005, 09:37
Chciałem pogratulować fajnych zdjęć i super spotkania może w Poznaniu kiedyś w niedalekiej przyszłości też udało by się zorganizować jakiś podobny wypadzik - pozdr

dzi
28-05-2005, 09:44
może w Poznaniu kiedyś w niedalekiej przyszłości też udało by się zorganizować jakiś podobny wypadzik
no i dwa zoo do oblecenia ;)

muflon
28-05-2005, 12:16
Poniekąd patentem na focenie przez kratki jest ustawienie się bliżej niż minimalna odległość ostrzenia dla obiektywu. A najlepiej przełączenie go (można to zrobić w 70-200 i 100-400) na dalszy zakres - wtedy nie będzie go korciło żeby wyostrzyć na kraty.

Niestety głównej przeszkody ominąć się nie da - jeśli nawet mimo wyostrzonej papugi (czy czego tam jeszcze) krata będzie przechodziła chamsko przez środek klatki, to... cudów nie ma :-/

dzi
28-05-2005, 12:21
A najlepiej przełączenie go (można to zrobić w 70-200 i 100-400) na dalszy zakres
a czy ten dalszy zakres to nie tyczy się wyłącznie prędkości działania AF w zależności od odległości od obiektu?

muflon
28-05-2005, 12:28
a czy ten dalszy zakres to nie tyczy się wyłącznie prędkości działania AF w zależności od odległości od obiektu?
Nie. Lub raczej poniekąd, tak :) Po prostu ograniczając zakres AF (typowo do połowy "mechanicznego" skoku pierścienia) ogranicza się zakrez w którym AF poluje w przypadku, gdy się rozjedzie - co powoduje, że działa szybciej :)

p13ka
28-05-2005, 12:49
ma ktoś dobry patent na focenie przez kratki? czy w ogóle focicie przez kraty?
Well, tylko max rozmycie, jak najbliżej kraty i ew. próbować pstrykać przez oczko w kracie a później boki "cropnąć" lub "występlować" w PS wg. uznania.
Focę przez kraty jak nie ma innego wyjścia a potem...jak znajdę czas to zajmę się tłem. Muszę tylko nabyć większej wprawy w PS bo samo obrysowanie pierwszego planu i rozmycie gaussowskie tła daje marny efekt końcowy.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.p13ka.pl/ZOO/images/IMG_6622.jpg)

kavoo
28-05-2005, 13:06
p13ka ty to masz oko do ptakow... szacuneczek
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/emoticons1/icon2.gif)
Niewazne, ze model w klatce, ze focenie w ZOO to rzekomo pojscie na latwizne... w kazdych warunkach trzeba umiec sobie poukladac sprawy w kadrze. Tobie wychodzi to swietnie, i oby tak dalej :-)
Szkoda tylko troche tego cienia od dzioba (seti by to nazwal zegarem slonecznym ;-)), no ale nie zawsze mozna miec rozproszone swiatlo na zawolanie.

A co do krat (a wlasciwie siatki, bo na krate chyba sposobu nie ma) to sprawa jest prosta - trzeba podejsc jak najblizej siatki i tak jak p13ka mowi - focic przez oczko. Dodatkowo jest jeszcze jeden warunek do spelnienia - model musi byc jak najdalej od tej siatki.

Ja przez te cholerne siatki do tej pory nie mam na rozkladzie kondora :| Ale kiedys, jak bedzie pochmurno, wezme dzien urlopu w srodku tygodnia, pojde z samego rana i wyczekam go tak, zeby go ustrzelic bez sztucznych elementow w kadrze :twisted:

p13ka
28-05-2005, 13:36
Dzięki kavoo. Po 2,5 roku focenia wreszcie coś mi wychodzi :smile:
Fakt zapomniałem dodać, że model musi być jak najdalej od kraty. A z tym kondorem to niełatwa sprawa. Jeżeli to ten ptaszor w wielkiej klatce, na przeciwko klatek z papugami, to nie wiem jak chcesz go podejść. Nie dość, że duża odległość od kraty to jeszcze wiecznie zacienione to miejsce (od drzew).

kavoo
28-05-2005, 13:51
Jeżeli to ten ptaszor w wielkiej klatce, na przeciwko klatek z papugami, to nie wiem jak chcesz go podejść. Nie dość, że duża odległość od kraty to jeszcze wiecznie zacienione to miejsce (od drzew).
Ten, we wlasnej osobie.
Ale nie ma powodow do pesymizmu ;-) Da sie go zrobic, tylko konieczne jest rozproszone swiatlo - w sloneczny dzien od lisci na drzewach robi sie taki kalejdoskop, ze nie sposob focic. A siatka to pestka... po prostu na bezczela podejde do samej woliery :twisted: Moze nikt z obslugi mnie nie zauwazy i unikne op*** ;-)

Vitez
28-05-2005, 14:52
Nie dość, że duża odległość od kraty to jeszcze wiecznie zacienione to miejsce (od drzew).

Mozna sprobowac doblysnac :roll: .

p13ka
28-05-2005, 15:24
Mozna sprobowac doblysnac :roll: .
Można, tylko wtedy kraty będą wspaniale jaśnieć na pierwszym planie.

skrzat
28-05-2005, 16:18
Dobrze, że nie wzięliście sprzętu, jak ten: http://allegro.pl/show_item.php?item=52561675 do ZOO, bo wtedy na pewno by Was nie wpuścili, a nawet jeśli tak, to podczas "akcji" ktoś na pewno wezwałby antyterrorystów :)

p13ka
28-05-2005, 16:23
O ja cie...
Wygląda jak RAK z wielgachnym celownikiem optycznym :shock:

kavoo
28-05-2005, 16:49
LOL widzialem juz go kiedys na Allegro, nie powiem - niezle sie ubawilem :lol:

skrzat
28-05-2005, 17:38
Chyba sobie kupie jakiegos starego kalasza i zaloze na niego L'kę 1200 :) To będzie dopiero coś :)

Dolek
28-05-2005, 19:06
to lepiej od razu sobie zakup bazooke to będzie dopiero coś :) 1200 się chowa albo z lufy od armaty zrób :mrgreen:.

bebop
28-05-2005, 20:21
Poniekąd patentem na focenie przez kratki jest ustawienie się bliżej niż minimalna odległość ostrzenia dla obiektywu. A najlepiej przełączenie go (można to zrobić w 70-200 i 100-400) na dalszy zakres - wtedy nie będzie go korciło żeby wyostrzyć na kraty.

w sumie racja - fajny patent. ma to też tą zaletę, że i tak chcąc przestrzelić siatkę trzeba "zwiększyć" oczko siatki zbliżając się maksymalnie do niego. siatka wychodzi "out of focus" jako rozjaśnienie na fotce, tak jak pisałem, można to minąć nieco RAWem.

[QUOTE=muflon]Niestety głównej przeszkody ominąć się nie da - jeśli nawet mimo wyostrzonej papugi (czy czego tam jeszcze) krata będzie przechodziła chamsko przez środek klatki, to... cudów nie ma :-/

nooo. szczególnie przy siatce o oczku 2cm...

bebop
28-05-2005, 20:25
W ZOO - kat widzenia taki by juz byl 'poza kratami' + max rozmycie (np 70-200 z TC na f4).

to nie jest kwestia rozmycia (bo to efekt wtórny) tylko minięcia focusem. jeżeli będziesz miał obiekt blisko siatki to co byś nie robił siatka będzie widoczna, nawet przy f=2.8, w najlepszym wypadku rozmyta biała (lub jaśniejsza niż tło) smuga w miejscu siatki. tak jak tu ktoś napisał - im obiekt dalej od siatki a my bliżej tym lepiej.

Vitez
28-05-2005, 21:25
to nie jest kwestia rozmycia (bo to efekt wtórny) tylko minięcia focusem. jeżeli będziesz miał obiekt blisko siatki to co byś nie robił siatka będzie widoczna, nawet przy f=2.8 (...) tak jak tu ktoś napisał - im obiekt dalej od siatki a my bliżej tym lepiej.

No to...

1) rozejrzec sie czy nikt sie nie gapi (szczegolnie straznicy/pracownicy ZOO)
2) zblizyc sie lufa maksymalnie do siatki
3) wziac lekki zamach i SRU w siatke/kraty (szczerze polacam Lki - jakosc wykonania = brak obaw ze sie rozleca ;) )
4) obiekt powinien odskoczyc od siatki/kraty (nie liczac leniwcow)

Anvers
29-05-2005, 00:09
No to mieliscie piekne spotkanko, co widac na focie 011. :D

bebop
29-05-2005, 09:08
No to...

1) rozejrzec sie czy nikt sie nie gapi (szczegolnie straznicy/pracownicy ZOO)
2) zblizyc sie lufa maksymalnie do siatki
3) wziac lekki zamach i SRU w siatke/kraty (szczerze polacam Lki - jakosc wykonania = brak obaw ze sie rozleca ;) )
4) obiekt powinien odskoczyc od siatki/kraty (nie liczac leniwcow)

rozumiem, że poćwiczysz na najbliższej kociej wystawie - szczególnie #3 i pokażesz te umiejętności w ZOOO :-D (okaże się że mają jednak na miejscu fotografa z cyklu "tego pana już*nie obsługujemy").

Vitez
29-05-2005, 12:02
rozumiem, że poćwiczysz na najbliższej kociej wystawie

Te porady dotyczyly ZOO. Jak to robie na kociej wystawie opisalem pare postow wczesniej :roll: .

bebop
29-05-2005, 14:31
Te porady dotyczyly ZOO. Jak to robie na kociej wystawie opisalem pare postow wczesniej :roll: .

niedoczytałeś do końca... ale ten model widocznie tak ma. :wink:

Vitez
29-05-2005, 15:45
niedoczytałeś do końca... ale ten model widocznie tak ma. :wink:

Doczytalem do konca ale odnioslem sie tylko do tego fragmentu wypowiedzi. Cos w tym zlego? :roll:

Polaco
30-05-2005, 08:30
Chciałem pogratulować fajnych zdjęć i super spotkania może w Poznaniu kiedyś w niedalekiej przyszłości też udało by się zorganizować jakiś podobny wypadzik - pozdr
Jestem jak najbardziej za :)

Polaco
30-05-2005, 08:37
Zdjecie 11: Typowy Chimping ;)

kavoo
30-05-2005, 09:05
Zdjecie 11: Typowy Chimping ;)
Jaki chimping? Zbiorowe przegladanie "stykowek" raczej :p

Chimping to zerkanie ukradkiem na LCD tuz po zrobieniu zdjecia, zeby sie upewnic czy/jak wyszlo.

Dolek
30-05-2005, 12:13
tutaj nie ma co patrzeć jak wyszło, bo wszystkie foty są perfekcyjne :)

seti
30-05-2005, 12:35
cześć Chłopaki,
sorry za poślizg, postaram się dzisiaj przysiąść fałdów - tą zbiorówkę mam u siebie. niestety w robocie nie mam ftp-a i wszystko muszę robić po nocach :). Pozdrawiam.

Polaco
30-05-2005, 13:49
Jaki chimping? Zbiorowe przegladanie "stykowek" raczej :p

Chimping to zerkanie ukradkiem na LCD tuz po zrobieniu zdjecia, zeby sie upewnic czy/jak wyszlo.
Raczej zbiorowy chimping ;)

A z tego co wiem to nie trzeba ukradkiem to robic, wazne ze sie to robi :lol:

Ps.: Dla niewtajemniczonych: www.chimping.com sciagnac oba pliki (filmiki) i obejrzec.

DoMiNiQuE
30-05-2005, 13:58
A z tego co wiem to nie trzeba ukradkiem to robic, wazne ze sie to robi :lol:
ja nie widze w tym nic zlego, to jedna z zale cyfry ;) ...choc ja mam wylaczony podglad na stale - nie lubie jak mi cos swieci po oczach po zrobieniu zdjecia ;)

Polaco
30-05-2005, 14:12
']ja nie widze w tym nic zlego, to jedna z zale cyfry ;) ...choc ja mam wylaczony podglad na stale - nie lubie jak mi cos swieci po oczach po zrobieniu zdjecia ;)
A czy ktos powiedzial ze jest to cos zlego ?? :roll: :)

DoMiNiQuE
30-05-2005, 14:16
A czy ktos powiedzial ze jest to cos zlego ?? :roll: :)
nie, ale mozna bylo odniesc takie wrazenie ...tym bardziej po obejrzeniu tych klipow ;)

Polaco
30-05-2005, 14:21
']nie, ale mozna bylo odniesc takie wrazenie ...tym bardziej po obejrzeniu tych klipow ;)
Hehehehe przeciez tam bylo jasno powiedziane ze "we all do it" ;)

kavoo
30-05-2005, 19:02
Dzisiaj w warszawskim ZOO przyszedl na swiat bizonek ;-) Niestety spoznilem sie na narodziny (nawet nie mialem pojecia ze maja miec miejsce), jak doszedlem do wybiegu bizonow to gowniarz juz mocno stal na nogach i domagal sie zarcia, a matka "pozbywala" sie lozyska :shock:

seti
30-05-2005, 19:53
https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.seti.art.pl/lwica680_3.jpg)

to ta co Jackowi tak dobrze wyszła [z kadru ;)] Jacek - Pozdroofka :P

kavoo
30-05-2005, 20:22
Junior z mama:

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/eos20d/bizonek.jpg)

:mrgreen:

Seti - heh te lwice to praktycznie takie same mamy :lol: Ale twoja lepiej skadrowana, jak tak porownuje to dochodze do wniosku, ze za malo swojej powietrza przed pyskiem zostawilem :roll:

Dolek
30-05-2005, 21:27
Najlepiej skadrowaną to ja mam, bo już w cieniu była ;). Seti tak mo ją wystawił, że ho ho :mrgreen:

seti
30-05-2005, 21:54
kavoo: a Ty wiesz, że w poznaniu jest motylarnia i codziennie dowożą nowe poczwarki ?!! i tak jeszcze chyba tylko miesiąc.. można by stasiowi z plfoto konkurencję zrobić ;) ino szkła nie mam odpowiedniego.. tak bym pewnie już tam siedział.. :)

kavoo
30-05-2005, 23:00
kavoo: a Ty wiesz, że w poznaniu jest motylarnia i codziennie dowożą nowe poczwarki ?!! i tak jeszcze chyba tylko miesiąc.. można by stasiowi z plfoto konkurencję zrobić ;) ino szkła nie mam odpowiedniego.. tak bym pewnie już tam siedział.. :)
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=2970

Zerknij na PF Ronniego Gauberta - prawie wszystkie motyle i gasienice robi zwyklym (nie makro) tele z pierscieniami posrednimi.

A tak to wyglada z moja rura (pelne kadry):

400mm + 68mm ext

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/400mm_ext68.jpg)

200mm + 68mm ext

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://kavoo.psp.com.pl/photos/200mm_ext68.jpg)

Jasne, ze nie jest to skala 1:1, ale jesli dwuzlotowka wypelnia kadr w takim stopniu, to do motyli wystarczy ze sporym zapasem 8) Niepotrzebne jest szklo makro, to nie mrowki czy mszyce, ze trzeba je lapac w lifesize ;-)

Przy 200mm i focusie ustawionym recznie na minimum ostrosc lapalem w odleglosci ok. 20cm od przedniej soczewki, przy 400mm odleglosc byla duuuzo wieksza. Tak wiec focenie komfort, przynajmniej jesli chodzi o te wieksze owady :-)

Pierscionki w razie czego mam, szklo makro tez :twisted:

Jac
30-05-2005, 23:23
to ta co Jackowi tak dobrze wyszła [z kadru ] Jacek - Pozdroofka :P

a no niestety wyszła mi z kadru bo sie komus zachcialo z nia rozmawiac :-), a fotki mam jak bym żyrafe złapał więc nie pokaże :-).. ale mam ją z tego ujęcia gdzie cię wpuściłem :-P


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://mps.grubas.org/inne/IMG_7813_lwica_CB.jpg)
100% bez crop'a prawie jak 2 zł kavoo :mrgreen:

Arkan
30-05-2005, 23:41
Najlepiej skadrowaną to ja mam, bo już w cieniu była ;). Seti tak mo ją wystawił, że ho ho :mrgreen:
zaraz, zaraz - jeśli mnie pamięć nie myli, to Seti nic nie robił, a ty żeś się darł "spie....j" - no to wstała i polazła w cień :mrgreen:

Jac
30-05-2005, 23:44
nie ja byłem z lewej seti pośrodku a reszta z prawej jak wstala to poszla prosto na mnie :-)

edit: a ja juz myslalem ze o mnie chodzi...

Polaco
31-05-2005, 06:57
kavoo: a Ty wiesz, że w poznaniu jest motylarnia i codziennie dowożą nowe poczwarki ?!! i tak jeszcze chyba tylko miesiąc.. można by stasiowi z plfoto konkurencję zrobić ;) ino szkła nie mam odpowiedniego.. tak bym pewnie już tam siedział.. :)
Tylko ze tam jest bardzo malo swiatla. Bylem pare razy i bez statywu (albo i lepiej monopodu) to moze byc trudno. Druga sprawa to to ze jest strasznie wilgotno, jak wychodzilem to aparat byl caly mokry :roll:

seti
31-05-2005, 09:13
Tylko ze tam jest bardzo malo swiatla. Bylem pare razy i bez statywu (albo i lepiej monopodu) to moze byc trudno. Druga sprawa to to ze jest strasznie wilgotno, jak wychodzilem to aparat byl caly mokry :roll:
Tak myślałem, że to skrajne warunki, dzięki za tą podpowiedź bo już miałem jechać z byle-czym i bym się rozczarował.. z drugiej strony jak w Polsce mają jakiś fajny pomysł, to go zaraz sknocą - widać wogóle jakieś kolory w takim świetle ?

kavoo
31-05-2005, 09:24
Przypomniala mi sie jedna rzecz, wiec pozwole sobie wrocic do jednego z pierwszych postow.


kavoo, odnośnie rowerów to zapomnij - nie wpuszczą cie (tez sie pytalem), zostawić rower i przypiąc nie ma gdzie
W Boze Cialo, jak wchodzilem przez brame, zapytalem sie ciecia jak wyglada sprawa roweru. Odpowiedzial, ze na teren ZOO nie wpuszczaja z rowerami, ale jest mozliwosc przypiecia roweru - tuz za budynkiem kasy od strony Ratuszowej, zaraz przy wejsciu i budce ciecia, jest "parking" rowerowy (takie boksy z pretow, w ktore mozna rowery wstawic i przypiac). Niewiele jest tych miejsc parkingowych, wiec "kto wczesnie wstaje...", ale mozliwosc pozostawienia rumaka pod okiem ciecia jest :-)
Z tego, co widzialem, taka mozliwosc jest wylacznie od strony Ratuszowej, od Ronda Starzynskiego takich boksow rowerowych nie zaobserwowalem.

kavoo
31-05-2005, 09:39
Tak myślałem, że to skrajne warunki
Kilkanascie lat temu mialem okazje byc w Windsor Safari Park (takie niby ZOO pod Londynem, niestety zlikwidowane w 1992 roku). Tam wlasnie byla motylarnia.
Pamietam, ze bylem tam podczas nieziemskich upalow, jak sie jechalo samochodem przez otwarte wybiegi afrykanskich drapieznikow to w samochodzie bialko w oczach sie scinalo. Jak wszedlem do tej motylarni, to myslalem ze - mimo mlodego wieku ;-) - wywale kopyta na serce :shock: Sauna to malo powiedziane...

Jesli tak samo jest w Poznaniu (a nie sadze, zeby bylo inaczej), to ja sie chyba nie zdecyduje na focenie ;-)

-------------------
EDIT:

Ooo takie "cus" zlikwidowali... i AFAIK na jego miejscu zbudowali pierwszy poza granicami Danii Legoland :|


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://windsorsafaripark.org.uk/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/denismap2.jpg)

Polaco
31-05-2005, 10:42
Tak myślałem, że to skrajne warunki, dzięki za tą podpowiedź bo już miałem jechać z byle-czym i bym się rozczarował.. z drugiej strony jak w Polsce mają jakiś fajny pomysł, to go zaraz sknocą - widać wogóle jakieś kolory w takim świetle ?
To moze sprecyzuje swoja wypowiedz, nie wiem jak sie nazywaja te lampy co tam sa, ale na pewno strasznie myla WB (RAW konieczny), tez za bardzo nie swieca, tzn. jak dla czlowieka jest ok, ale dla aparatu juz nie bardzo. Nie pamietam jakie czasy uzyskiwalem bo bylem tam w zeszlym roku (a na domiar zlego mialem Minolte 7i ktora szumila strasznie od ISO 200). Mysle ze jak sie ma DSLR'a to juz jest inna sprawa bo ISO 400 jest bardzo dobre. Trzeba tez bardzo uwazac na jedno, jest tam duza pulapka, co pare minut wlacza sie woda zeby utrzymac wilgotnosc, sa to takie ogrodowe spryskiwacze, wiec jak sie nie jest przygotowany to mozna pomoczyc aparat (a moze juz to jest zmienione ?). Najlepiej jest zadzwonic do zoo (widze ze jestes z W-wy) i sie dowiedziec kiedy tych motyli bedzie najwiecej, bo sa jakies okresy wylegowe czy cos (jestem ekonomista i sie na robalach nie znam ;) ).

Tez IMHO troche psuje klimat wnetrze, pomieszczenie nie jest duze a sciany wygladaja ehemmm malo artystycznie :wink: :roll:

Kolejna sprawa, te motyle siadaja na czym sie da, na torbie, na aparacie, na glowie, wszedzie !! trzeba uwazac zeby je nie skrzywdzic...

Poza tym, panie bardzo mile i bardzo uczynne, chetnie pomagaja i odpowiadaja na pytania, przed motylami jest pare terrariow z patyczakami.

Ps.: Moze zorganizowac jakis plenerek wlasnie w Nowym Zoo w Poznaniu ?? Podobno lemurki maja nowy wybieg (wczesniej byly w Starym Zoo)...

seti
31-05-2005, 13:44
(jestem ekonomista i sie na robalach nie znam ;) ).
ja też, ale to niezwykłe i dość rzadkie okoliczności zrobienia takich fotografii.. napewno warte poświęceń :)


Tez IMHO troche psuje klimat wnetrze, pomieszczenie nie jest duze a sciany wygladaja ehemmm malo artystycznie :wink: :roll:
tu żadnego problemu nie ma bo GO w makro jest na tyle mała, że rozmyć można najgorsze tło, byle było pół metra za obiektem.



Ps.: Moze zorganizowac jakis plenerek wlasnie w Nowym Zoo w Poznaniu ?? Podobno lemurki maja nowy wybieg (wczesniej byly w Starym Zoo)...

Chyba ciężko będzie to zorganizować z uwzględnieniem wylęgu motyli, ale zawsze można spróbować :)
dzieki raz jescze za info, pozdrawiam.

Polaco
31-05-2005, 19:48
ja też, ale to niezwykłe i dość rzadkie okoliczności zrobienia takich fotografii.. napewno warte poświęceń :)
Na pewno tak ;)


tu żadnego problemu nie ma bo GO w makro jest na tyle mała, że rozmyć można najgorsze tło, byle było pół metra za obiektem.
No nie wiem, nawet jak masz rozyte tlo to jako tako widac co tam jest, no chyba ze bedziesz doswietlac lampa i tlo bedzie czarne :)


Chyba ciężko będzie to zorganizować z uwzględnieniem wylęgu motyli, ale zawsze można spróbować :)
dzieki raz jescze za info, pozdrawiam.
Spox, jak bys mial jakies pytania to wal smialo. Co do terminu to najlepiej sie dowiedziec kiedy ich bedzie najwiecej bo szkoda przyjazdu zeby zrobic 2 stare motyle ;)