PDA

Zobacz pełną wersję : pierścienie Macro firmy MARUMI



bebop
23-05-2005, 01:02
chciałem zanabyć pierścienie pośrednie makro. na allegro znalazłem pierścienie makro firmy MARUMI. ktoś to jadł? smaczne?

pozdrawiam

PS. jeżeli nie te to jakie? KENKO? SOLIGOR? CANON?

CYNIG
23-05-2005, 07:22
uzywam pierscienie Kenko i jestem z nich zadowolony. W sumie zadna filozofia kawalek pierscienia z plastiku, bagnet i pare stykow elektrycznych:). A powazniej sprawdz czy styki dobrze kontaktuja przy spieciu wszystkich pierscieni no i licz sie z tym ze przy polaczeniu ich wiekszej ilosci, obiektyw bedzie nieco "opadal" co daje winiete na 2 gornych rogach.U mnie to zjawisko pojawialo sie od 5 pierscieni wzwyz z podpieta 100/2,8 makro. zaradzilem temu podpierajac obiektyw kawalkiem wyprofilowanej nozykiem twardej pianki.

Cichy
23-05-2005, 10:27
Nie lepiej kupić konwerter macro Soligora ? Pasuje na gwint 52-67 mm a efekt jest taki :

(zdjecie robione 50 mm 1.8 przy f = 4.5 i z 2 cm)

www.negatyw.org/test/macro.jpg

CYNIG
23-05-2005, 12:49
Nie lepiej kupić konwerter macro Soligora ? Pasuje na gwint 52-67 mm a efekt jest taki :

(zdjecie robione 50 mm 1.8 przy f = 4.5 i z 2 cm)

www.negatyw.org/test/macro.jpg

Jakos nie pociaga mnie optyka Soligora:)

Kupilem Canonowskiego TC x2 i stosuje go z pierscieniami (zakladanymi pomiedzy konwerter a obiektyw - i problem opadania obiektywu i yak trzeba likwidowac.

MaciejM
02-06-2005, 23:20
tez mam pytanko w sprawie makro, mam nadzieje ze "wlasciciel" watku sie nie pogniewa ale nie chce zaczynac nowego w tym samym temacie. Mam 350d kit, chcialbym dokupic jakis pierscien makro ale ceny za te Marumi to za wysoka, jaki pierscien byscie mi polecili?

Pszczola
02-06-2005, 23:21
Moze cos ze standardu M42 + szklo M42? Odpada wowczas co prawda automatyczne ostrzenie, ale kto tego uzywa w macro.

MaciejM
03-06-2005, 07:24
Moze cos ze standardu M42 + szklo M42? Odpada wowczas co prawda automatyczne ostrzenie, ale kto tego uzywa w macro.

o M42 tez myslalem ale co konkretnie bys poradzil do 350d? na poczatek najlepiej niedrogo

jadeit
03-06-2005, 07:50
ja zanabyłem te pierscienie
ale odesłałem je, sprzedawca okazał sie solidnym partnerem
....co do pierscionków
używam pozyczonych pierscionków kenko, które mają oba pierscienie (przedni/tylny) metalowe, a te miały jeden metalowy drugi plastikowy jakiś, za tyle kasy liczyłem na wiekszy kawałek metalu :)

....i bede ich uzywał dopóki portfel oraz psychika nie dorośnie do kolejnego zakupu :)

pozdrawiam

CYNIG
03-06-2005, 08:47
Moze cos ze standardu M42 + szklo M42? Odpada wowczas co prawda automatyczne ostrzenie, ale kto tego uzywa w macro.

Niestety odpada tez, co juz jest pewna bolaczka, automatyczne przymykanie przyslony oraz pomiar swiatla mamy przy przyslonie roboczej - czasami moze to byc bardzo frustrujace :)