PDA

Zobacz pełną wersję : [Kraków][Samoloty][Caly rok]



gonzo44
22-05-2005, 21:53
Nowy dzial z opisami ciekawych miejsc jeszcze nie powstal, ale pragne podzielic sie spostrzezeniami z dzisiejszej wycieczki do Balic na spoting i makro.
1. Jak dotrzec ;-)
Szybko i sprawnie to linia 192 do portu lotniczego. Bardziej malownicza trasa to 139/501 do petli bronowice i dalej piechotka ok 45 minut. Po drodze stawy pelne kaczek i innych ptakow (niestety nie znam sie)
2. Gdzie sie zaczaic.
Wlasciwie od wschodniego konca pasa sa dwa miejsca, po dwoch stronach autostrady. To dalej od pasa dzisiaj bylo troche zatloczone wiec udalem sie na nizej polozone tuz przy ogrodzeniu.
3. Kiedy.
ja bylem w samo poludnie i wydaje mi sie ze lepsze swiatlo jest wieczorkiem, albo w pochmurny dzien.
4. Co focic.
Samoloty - wiadomo. Nie wiem czy to lotnisko jest tak skonstruowane ale ja zaliczylem same ladowania. Wszystkie starty sa na zachod :-( . W przerwach miedzy lotami warto zamienic obiektyw na jakies makro, mila odmiana :-)

to chyba wszytsko.
Jezeli pojawi sie nowy dzial to prosze ktoregos moderatora o przeniesienie watku.

piotr.23
24-05-2005, 00:41
Nowy dzial z opisami ciekawych miejsc jeszcze nie powstal, ale pragne podzielic sie spostrzezeniami z dzisiejszej wycieczki do Balic na spoting i makro.

Sadzac z Twojego zdjecia 0723, to bylem dokladnie w tym samym miejscu, dwa dni wczesniej, ale o 21, tuz po zachodzie slonca -- chcialem uchwycic samolot w locie, co sie mniej wiecej udalo... Super miejsce!

Acha, zgubilem oslone na wizjer; nie znalazles przypadkiem?

Pozdr | Piotr

gonzo44
24-05-2005, 09:22
Niestety nie :-(
Jak wyglada sprawa swiatla po zachodzie?

piotr.23
24-05-2005, 10:58
Jak wyglada sprawa swiatla po zachodzie?

No wiadomo jak wyglada: marnie. Myslalem ze te samoloty beda ladowac co 5 minut i uda sie zlapac cos ciekawego... Niestety, czekalem chyba ze 3 kwadranse i jak juz ladowal, to bylo tak ciemno ze zlapalem tylko swiatla. Naswietlane na B, 21 sekund. Pozdrawiam | Piotr

gonzo44
25-05-2005, 23:55
Proponuje wydrukowac sobie wczesniej godziny przylotow na balice :-)

ararek
13-10-2008, 10:44
Ciężko mi powiedzieć czy ktoś już to pisał czy nie, ale ... stary i lądowania uzależnione są od kierunku wiatru (wschód zachód) najczęściej odbywa się to pod wiatr. Kiedy wiatr jest zachodni lądowania i starty odbywają się od strony miasta, odwrotnie kiedy jest wiatr wschodni

gonzo44
13-10-2008, 13:47
Ogólnie tak jest jeżeli pogoda sprzyja. Od strony miasta pas jest wyposażony w system, który bodajże nazywa się ILS i z tego kierunku są wszystkie lądowania przy słabej widoczności.

ararek
13-10-2008, 20:29
Ogólnie tak jest jeżeli pogoda sprzyja. Od strony miasta pas jest wyposażony w system, który bodajże nazywa się ILS i z tego kierunku są wszystkie lądowania przy słabej widoczności.

Dokładnie. A jak nie sprzyja to nie lądują, generalnie bardzo bardzo rzadko u nas nic nie ląduje na 07 (takie jest oznaczenie kierunku na Katowice) Generalnie wbrew powszechnym opiniom ILS umożliwia obsługę samolotów tylko do pewnej widoczności. Bodajże 100m na pasie.

Krzychu
13-10-2008, 20:43
Generalnie wbrew powszechnym opiniom ILS umożliwia obsługę samolotów tylko do pewnej widoczności. Bodajże 100m na pasie.

Zależy której kategorii - CATIIIc nie ma wysokości decyzji i pozwala lądować przy zerowej widoczności ale oczywiście EPKK ani żadne inne lotnisko u nas nie ma CATIII żadnej kategorii.