PDA

Zobacz pełną wersję : ACR w PSE6 trial a konwersja na jpg



Bucho
05-05-2008, 23:52
Witam. Przeszukałem forum ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Czy w ACR zawartym w PHOTOSHOP ELEMENTS 6 trial można wykonać konwersję z RAWa do JPG? Próbowałem to zrobić ale dostępny jest tylko format DNG. Czy to normalna sprawa? Może ten trial tak ma a w wersji pełnej jest możliwość zapisu w JPG. Proszę o odpowiedź tych którzy mieli do czynienia z pełną wersją PSE6.

malkontent
06-05-2008, 08:25
Witam. Przeszukałem forum ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Czy w ACR zawartym w PHOTOSHOP ELEMENTS 6 trial można wykonać konwersję z RAWa do JPG? Próbowałem to zrobić ale dostępny jest tylko format DNG. Czy to normalna sprawa? Może ten trial tak ma a w wersji pełnej jest możliwość zapisu w JPG. Proszę o odpowiedź tych którzy mieli do czynienia z pełną wersją PSE6.

Nie ma najmniejszego problemu aby zapisać zdjęcia do jpg.
Najpierw testowałem triala, teraz mam pełną wersję i można zapisać zdjęcia bez problemu - nawet z poziomu Organizatora.

Bucho
06-05-2008, 09:36
OK. Dzięki. Chyba już wiem jak to zrobić.

Bucho
06-05-2008, 10:46
Mam jeszcze jedno pytanie co do acr w pse6. Czy to normalna sprawa że po zapisaniu obrabianego zdjęcia do formatu jpg (również tiff) kolory tego zdjęcia podczas jego późniejszego oglądania na monitorze ulegają lekkiemu oziębieniu i zdjęcie jest odrobinę ciemniejsze. Sprawdzałem wszystko. Profil kolorów ustawiony zarówno dla monitora jak i dla pse6 sRGB. Nie wyobrażam sobie takich przekłamań i obrabiania zdjęć na czuja żeby "potem" wyglądały dobrze. A moje wątpliwości biorą się stąd że nie jestem pewien czy program ten jest wart kupna.