PDA

Zobacz pełną wersję : [lempl] taki jeden



lempl
05-05-2008, 20:16
Spytam krótko, co poprawić?:)

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img229.imageshack.us/img229/1127/auto200sy9.jpg)

gunia1990
05-05-2008, 21:18
jak dla mnie to czymś doświrtlić prawą strone twarzy...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
jak dla mnie to czymś doświetlić prawą stronę twarzy...

fret
05-05-2008, 22:07
Odpowiem krótko: wszystko :)
Mnie akurat najbardziej irytuje brak ostrości na twarzy przy jednoczesnym jej nadmiarze w tle. Odsuń modela od tła i ustawiaj ostrość na oko, a nie na pryszcze na czole. Światło, to osobna masakra.

gunia1990
05-05-2008, 22:24
fret.. tym modelem chyba jest on sam :P ( patrz avatar)

lempl
05-05-2008, 22:41
fakt, model caly czas pod reka;)
Swiatlo odokienne lekko doswietlone blenda. W sumie bardziej mi zalezalo na duzym kontrascie. Ostrość jest na oko, tylko miniaturka ja zezarla:/
Robie testy przed sesja ze znajomymi;)

fret
05-05-2008, 23:00
Spoko, zauważyłem, ale jak "on", to nie model? :) Zaskoczyłeś mnie tą blendą. Ja bym się jednak upierał, żeby prawe oko było rozpoznawalne, nawet jeśli jest w cieniu. Dla mnie jest tam za dużo czarnej plamy (takie odwrócone "L" wzdłuż nosa i pod brwią). Nie obraź się, ale wydaje mi się, że dopiero zaczynasz zgłębiać temat portretów. Nie zaczynaj od udziwnień. Zrób zwyczajny, poprawny portret i dopiero później zastanawiaj się co zmienić.

arturs
05-05-2008, 23:43
Ze "starym" avatarem byłeś jakiś taki przystojniejszy :mrgreen:
A blendą spróbuj doświetlić tu gdzie jest cień a nie z drugiej strony

lempl
06-05-2008, 09:43
Pewnie, że zaczynam:) Ta blenda, to nie działała zbyt dobrze, co jak widzę zauważyliście;) Żeby efekt był wyraźny musiała być b blisko twarzy. Inna sprawa, że na tym zdjęciu stwierdziłem że z przesuniętą czernią będzie lepiej. Może jeszcze dziś pokombinuję i coś wrzucę.
Ja się nie obrażam, co najwyżej wnerwiam na komentarze zamykające się w "do bani" które są do bani przy próbie poprawiania warsztatu.

A ty Artus może sobie Waldorfa w avatara wstaw jak takiś mądry, he?:mrgreen:

arturs
08-05-2008, 01:04
A ty Artus może sobie Waldorfa w avatara wstaw jak takiś mądry, he?:mrgreen:

eeee.... ten gość z mupettów był taki fajny - jego i jego koleżki komentarze zawsze mnie rozwalały 8) - poza tym po tym byłeś rozpoznawany, na zasadzie: o to ten z "Muppett Show" :mrgreen:

A mój avatar jak piję piwo na Hali Miziowej mi się podoba..