PDA

Zobacz pełną wersję : Gwarancja międzynarodowa ( USA )



monii
05-05-2008, 18:38
Hej

Koleżanka w Stanach kupuje dla mnie obiektyw i pyta czy chce gwarancje międzynarodową która kosztuje 20$.
Nigdy wcześniej nie słyszałam że takowa istnieje. Ile się czyta na forach że sprzęt ze stanów nie gwarancjii.

A ona kupowała w zeszłym roku gwarancje na 2 aparaty ze stanów i mówi że jest to sprawdzone :)

możecie sie wypowiedzec?

toma20D
05-05-2008, 19:48
Witam,
jesli jest to gwarancja Mac to jak najbardziej .Honorowana jest w Europie

lukep
05-05-2008, 19:48
W!

Potwierdzam.

Zdrowko

jeklaskaMM
05-05-2008, 19:58
i ja również

rjr
05-05-2008, 20:54
A mógłbyś podszepnąć w którym sklepie?

Patryk_mirek
05-05-2008, 23:00
czy dobrze zrozumiałem, że za te dodatkowe 20$ będzie można oddać zepsuty sprzęt do naprawy na ul. żytnią?
jeśli tak to gdzie takie można kupić? (z innej beczki: mam znajomych w canada. podobnie jest tam z kupnem i importem jak z usa?)

toma20D
06-05-2008, 01:04
czy dobrze zrozumiałem, że za te dodatkowe 20$ będzie można oddać zepsuty sprzęt do naprawy na ul. żytnią?
jeśli tak to gdzie takie można kupić? (z innej beczki: mam znajomych w canada. podobnie jest tam z kupnem i importem jak z usa?)

wiem ze gwarancja Mac działa na 100 % w Niemczech na body do max 3 lat , szkła 5 lat

Patryk_mirek
06-05-2008, 13:07
to i tak dobrze, bo niemcy sa znacznie blizej niz usa i zawsze mozna znalesc kogos kto bedzie z czyms/po coś jechał w tamte okolice.
btw a 'w pobliżu wrocławia' to gdzie po niemieckiej stronie maja najblizszy serwis?
i gdzie można kupić sprzet z taka gwarancja?

Ernest_DLRS
06-05-2008, 15:41
Najbliżej to Berlin (i Drezno o ile się nie mylę...)

melka
06-05-2008, 15:47
Jeszcze te szkla Wam sie nie popsuly a Wy juz chcecie wsiadac w pociag do Berlina i je naprawiac... ;)

towersivy
06-05-2008, 20:38
Najbliżej to Berlin (i Drezno o ile się nie mylę...)

Od wrocławia do Berlina jest chyba ciutek bliżej :) no i samo miasto jest przyjemniejsze do jazdy samochodem :)

Ernest_DLRS
08-05-2008, 04:24
Panie i Panowie tutaj: http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=185041
trochę na temat gwarancji MACK.

Dobrze temat przedstawia jeden z postów tam na forum:
"My attitude towards all extended warranties is that on average, you are paying more for the warranty than any repairs you are likely to have"

Pozdrawiam!

Misiaque
08-05-2008, 08:34
Tak samo jest z wszelkimi innymi ubezpieczeniami. Statystycznie to ubezpieczyciel na tym lepiej wychodzi. W razie kłopotów to jednak klient jest na plusie, choć więcej będzie tych, którzy nie skorzystają na tym.

Gabec
01-06-2008, 23:12
A mógłbyś podszepnąć w którym sklepie?

adorama

dixi2006
10-06-2008, 00:05
A nie wiesz, czy taką gwarancję można dokupić dokonując w Adoramie zakupu obiektywu przez internet?

Gabec
11-06-2008, 18:23
A nie wiesz, czy taką gwarancję można dokupić dokonując w Adoramie zakupu obiektywu przez internet?
Mozna, ja wlasnie na dniach bede robil zakupy w tym sklepie (body, szkla) i cos takiego dokupie.

Pytanie z innej beczki, korzystał już ktoś z tego? Na jakiej zasadzie to działa?

piotr.szewczuk
23-07-2008, 16:10
Witam,

Wracając do sprawy gwarancji Mack i jej honorowania w Polsce;-)
Na tym forum znalazłem wątki, że jest ona w Polsce akceptowana
jako gwarancja europejska.
Postanowilem dowiedzieć się u "źródła" czy ją akceptują i wysłałem
odpowiednie zapytanie na adres info@e-csi.pl który znalazłem na stronie http://www.canon.pl/kontakty/foto/.
W odpowiedzi dostałem taką informację:
"Info C.S.I. Foto i Video
do mnie
Odpowiedz

Gwarancja Mack nie jest honorowana w Polsce.
Pozdrawiam
Błażej Zwolak"
:-(

No więc jak to jest z tą gwarancją Mack w Polsce.
Czy ktoś faktycznie z niej skorzystał i może powiedzieć że jest u nas
akceptowana? Czy też znowu wyjdzie na to, że akceptowana jest w Europuie do której "nie należymy" :evil:

Pozdrawiam,
Piotr

sal
23-07-2008, 16:16
Wracając do sprawy gwarancji Mack i jej honorowania w Polsce;-)
Na tym forum znalazłem wątki, że jest ona w Polsce akceptowana
jako gwarancja europejska.
Gdzie znalazłeś taką informacją?
Bo ludzie mają problem z realizacją takiej gwarancji w innych krajach europejskich, a co dopiero u nas.
Do tego dochodzą kwestie tego, że generalnie gwarancja Mack jest przewidziana dla amerykańskich rezydentów.

gonzo44
23-07-2008, 16:58
Witam,

Wracając do sprawy gwarancji Mack i jej honorowania w Polsce;-)
Na tym forum znalazłem wątki, że jest ona w Polsce akceptowana
jako gwarancja europejska.
Postanowilem dowiedzieć się u "źródła" czy ją akceptują i wysłałem
odpowiednie zapytanie na adres info@e-csi.pl który znalazłem na stronie http://www.canon.pl/kontakty/foto/.
W odpowiedzi dostałem taką informację:
"Info C.S.I. Foto i Video
do mnie
Odpowiedz

Gwarancja Mack nie jest honorowana w Polsce.
Pozdrawiam
Błażej Zwolak"
:-(

No więc jak to jest z tą gwarancją Mack w Polsce.
Czy ktoś faktycznie z niej skorzystał i może powiedzieć że jest u nas
akceptowana? Czy też znowu wyjdzie na to, że akceptowana jest w Europuie do której "nie należymy" :evil:

Pozdrawiam,
Piotr

Proponuję zadać to samo pytanie pod adresem canon@canon.pl. Ciekawe co odpowiedzą.
BTW Czy ktoś ma taką gwarancję i może odnaleźć zapisy potwierdzające jej "międzynarodowość"?

sal
23-07-2008, 17:01
Proponuję zadać to samo pytanie pod adresem canon@canon.pl. Ciekawe co odpowiedzą.
BTW Czy ktoś ma taką gwarancję i może odnaleźć zapisy potwierdzające jej "międzynarodowość"?
Przecież Mack, to nie jest gwarancja producenta/dystrybutora, tylko coś na zasadzie ubezpieczenia.
Jak coś się dzieje ze sprzętem, to dzwonisz do nich i oni Ci mówią gdzie masz dostarczyć sprzęt itd.
Nie za bardzo rozumiem co Canon ma mieć z tym wspólnego?

gonzo44
23-07-2008, 18:03
Przecież Mack, to nie jest gwarancja producenta/dystrybutora, tylko coś na zasadzie ubezpieczenia.
Jak coś się dzieje ze sprzętem, to dzwonisz do nich i oni Ci mówią gdzie masz dostarczyć sprzęt itd.
Nie za bardzo rozumiem co Canon ma mieć z tym wspólnego?
No jeżeli tak jest to rzeczywiście lipa, bo mogą powiedzieć aby wysłać do serwisu...w stanach.

piotr.szewczuk
23-07-2008, 21:22
Witam,

Odpowiadając na pytanie kolegi "sal" gdzie znalazłem informacje, że gwarancja Mack jest honorowana u nas ... na pierwszej stronie tego wątku, posty 2,3 i 4 :grin:

Po uzyskaniu odpowiedzi, negatywnej, z serwisu Canona w Warszawie postanowiłem pobawić się w Janusza Weissa i napisałem w tej sprawie do firmy oferującej gwarancję Mack, oto odpowiedź:

"Dear Piotr,

Our warranty is an International warranty and would allow you to obtain service in Poland. Mack Camera & Video Service does not have contracts with any service centers in the US or overseas. For international repairs, we work with manufacturer authorized repair facilities in your area. To locate the service center near you, please call the manufacturer to find out who in your area is authorized to repair your equipment's make and model. We have found that the authorized service centers change from time to time and it is better for the customer to find out who is authorized to repair their model through the manufacturer.

A service center that customers have worked with in the past in Poland to repair a Canon unit is:

CSI Foto I Video
01-014 Warszawa, ul Zytnia 15
22-862-41-38

If you have any additional questions or concerns please feel free to reply back.

Thank you,
Cheryl
Mack Camera & Video Service"

Zdziwiłem się lekko :mrgreen: bo w sumie wskazano mi serwis Canona na Żytniej :-D Cóż .. teraz będę konfrontował tą informację z serwisem w Warszawie. O dalszym postępie "śledztwa" będę starał się na bieżąco informować szanowych forumowiczów.

Pozdrawiam,
Piotr

sal
23-07-2008, 21:27
Ale na stronach Mack-a jest napisane jak to działa...
Znaczy jak jesteś poza US, to wypełniasz formularz/wysyłasz maila do nich, oni Ci podają gdzie się masz udać, w podanym przez nich punkcie serwisowym prosisz o wycenę kosztów naprawy i wysyłasz do do Mack-a.
I oni decydują czy zapłacą za to, ile zapłacą itd.
Natomiast w tej sytuacji nie może być mowy o "honorowaniu gwarancji Macka przez serwis Canona" bo z ich punktu widzenia Ty+Mack to taki zwyczajny klient za pełnopłatnej naprawy...

fmagik
25-07-2008, 13:32
Ale na stronach Mack-a jest napisane jak to działa...
Znaczy jak jesteś poza US, to wypełniasz formularz/wysyłasz maila do nich, oni Ci podają gdzie się masz udać, w podanym przez nich punkcie serwisowym prosisz o wycenę kosztów naprawy i wysyłasz do do Mack-a.
I oni decydują czy zapłacą za to, ile zapłacą itd.
Natomiast w tej sytuacji nie może być mowy o "honorowaniu gwarancji Macka przez serwis Canona" bo z ich punktu widzenia Ty+Mack to taki zwyczajny klient za pełnopłatnej naprawy...

czy jak dostalem obiektyw z ta gwarancja to musze sie rejestrowac i cos placic Mack-owi? otrzymalem taki pomaranczowy kartonik ale nie wypelniony?

sal
25-07-2008, 15:16
czy jak dostalem obiektyw z ta gwarancja to musze sie rejestrowac i cos placic Mack-owi? otrzymalem taki pomaranczowy kartonik ale nie wypelniony?
Zerkałeś na http://www.mackcam.com/ ?

A w szczególności na:
https://secure3.datafabrication.com/mack/main_warranty.asp

fmagik
13-08-2008, 09:39
Zerkałeś na http://www.mackcam.com/ ?

A w szczególności na:
https://secure3.datafabrication.com/mack/main_warranty.asp

czy masz taka gwarancje?

towersivy
13-08-2008, 13:22
Czy komukolwiek z PL udało sie wyegzekowac gw MAC??

fmagik
11-09-2008, 14:00
czy ktos z was sie rejestrowal w MAC i jak wyglagala sprawa reklamacji, czy posiadajac karte z gwarancja trzeba jeszcze cos im doplacac? dla mnie to nowy temat wiec szukam informacji, kupowalem w HK