PDA

Zobacz pełną wersję : Miniaturki z wszystkich zdjec z wszystkich folderów z calej plyty DVD na raz?



aqua
05-05-2008, 15:06
Czy mozna jakims programem zrobic miniaturki z wszystkich zdjec z wszystkich folderów z calej plyty DVD na raz, bez wchodzenia w poszczegolne foldery?

Wats0n
05-05-2008, 18:00
z tego co pamiętam whereisit dawał taką możliwość.

Krzychu
05-05-2008, 18:04
Czy mozna jakims programem zrobic miniaturki z wszystkich zdjec z wszystkich folderów z calej plyty DVD na raz, bez wchodzenia w poszczegolne foldery?

Jest taki soft jak Thumbs Plus bodajże - do zarządzania zdjęciami, miniaturki to jedna z jego funkcjonalności...

chyrus
05-05-2008, 22:22
Czy mozna jakims programem zrobic miniaturki z wszystkich zdjec z wszystkich folderów z calej plyty DVD na raz, bez wchodzenia w poszczegolne foldery?

Photoshop, IrfanView.

rolaj
06-05-2008, 00:26
FotoStation

jaceksw
06-05-2008, 11:18
W Windows uruchamiasz wyszukiwanie plików, ustawiasz obrazy i żeby przeszukał całą płytę. Widok wyników przestawiasz na "miniatury" i masz to co chcesz.

J.

Tomasz Golinski
06-05-2008, 23:27
find + convert.

bercow
07-05-2008, 01:28
Tak jak kolega jaceksw napisal najlatwiej, chyba ze mowimy o duzej liczbie zdjec, pare dziesiat tysiecy, to sie program wylozy.

mxw
09-05-2008, 03:46
Czy mozna jakims programem zrobic miniaturki z wszystkich zdjec z wszystkich folderów z calej plyty DVD na raz, bez wchodzenia w poszczegolne foldery?
ACDSee Pro - zaznaczasz wszystkie foldery jednocześnie i wszystkie pliki, wybierasz Batch Process, wielkość miniaturki, katalog docelowy, inne opcje (wyostrzanie, podpisy, czy zostawić EXIF itp. itd.) klikasz Go, idziesz na piwko, jak wrócisz wszystko zrobione :-D


poza tym są też specjalistyczne programy do katalogowania płyt CD DVD same robiące sobie miniaturki, kiedyś jakiś używałem i był fajny (nazwa niestety mi wyleciała, nie było to WhereIsIt), ale od kiedy przerzuciłem się z płyt na zewnętrzne HDD, katalogowanie stało sie (na razie) niepotrzebne.

ewg
09-05-2008, 10:22
Tak sobie myślę, że same miniaturki to trochę niewygodne i jakoś mi nie pasuje takie marnowanie tablicy partycji na oddzielny plik dla każdej. :mrgreen: - No chyba, że zrobimy z nich jeszcze potem jakiegoś zbiorczego rara, czy zipa...

Polecam "stykówki" z PSa (File> Automate> Contact Sheet II). Otrzymujemy pojedyńcze pliki zbiorcze z zawarotścią np. każdego katalogu, podpisane nazwami plików fotek. Fajnie się to przegląda w programach z "łapką" i łatwiej takimi stykówkami potem operować na twardzielu.

(Zakładam, że to po to, żeby nie wkładać za każdym razem płyty by sprawdzić jej zawartość?)

mxw
10-05-2008, 17:33
Polecam "stykówki" z PSa (File> Automate> Contact Sheet II). Otrzymujemy pojedyńcze pliki zbiorcze z zawarotścią np. każdego katalogu, podpisane nazwami plików fotek. Fajnie się to przegląda w programach z "łapką" i łatwiej takimi stykówkami potem operować na twardzielu.
w sumie ciekawy pomysł - kiedyś było to bardziej popularne, ostatnio mniej.

aż sprawdziłem - ACDSee też (oczywiście :wink:) to potrafi, a możliwości konfigurowania takiego Contact Sheet wymiatają (od wielkości wynikowej, przez różne 'ramki', style, aż po podpisy zawierające dowolne dane np. z EXIF).

zrobiłem sobie właśnie tapetę z 400 fotek - masakra! polecam! :mrgreen: