PDA

Zobacz pełną wersję : Zoombrowser a punkt (obszar) ustawienia ostrości



XGrzesX
29-04-2008, 17:57
Mam pytanie dotyczące wyświetlania aktywnych punktów AF w programie ZoomBrowser. Na części zdjęć nie wyświetlane jest żadne aktywne pole AF. Co może być tego przyczyną ? AF raczej zadziałał ...

migawka
29-04-2008, 18:45
może wyłączony był af i jechałes na m , a może po obróbce znikają a widac je w raw'ach tak mi się wydaje..nie pamiętam musiałbym to sprawdzic albo Ty to zrób.. Ja raczej pamiętam gdzie ustawiałem ostrośc a gdzie jest faktycznie..

XGrzesX
29-04-2008, 20:51
może wyłączony był af i jechałes na m , a może po obróbce znikają a widac je w raw'ach tak mi się wydaje..nie pamiętam musiałbym to sprawdzic albo Ty to zrób.. Ja raczej pamiętam gdzie ustawiałem ostrośc a gdzie jest faktycznie..

Ehhh... Rzeczywiście miałem przełączone w aparacie na MF :oops:

AK1
05-05-2008, 13:35
Witam!
Ponieważ dotykający problemu wątek (kropka w centrum kadru) został zamknięty (potraktowany jako trollowanie) pytam w dziale softu. Nie jestem sprzętowym maniakiem ale chciałbym świadomie korzystać ze sprzętu i softu, który go obsługuje. W G9 w jednym z trybów przeglądania, aparat prostokącikiem pokazuje obszar na który ustawiono ostrość. Zatem w pliku jest zapisana ta informacja. Chciałbym mieć tę możliwość przeglądając zdjęcia na kompie.
Nie znalazłem tej możliwości w zestawie Zoombrowser EX 6.0 + G9.
Stąd moje pytania:
1. Czy ZB 6.0 EX podaje taką informację, a jeżeli tak to jak ją odszukać? (w manualu nic nie znalazłem)
2. Jeżeli jest to problem wersji softu to który to potrafi? (już wiem, że potrafi ZB 6.1.1) ;)

pozdrawiam

fret
05-05-2008, 14:09
Trochę uściślę: program nie pokazuje w którym miejscu byla ustawiona ostrość, tylko sensor którym byla ustawiona ostrość. To czasem spora różnica ze względu na świadome lub nieświadome przekadrowanie.

AnitaKraft
05-05-2008, 19:55
Witam!
Ponieważ dotykający problemu wątek (kropka w centrum kadru) został zamknięty (potraktowany jako trollowanie) pytam w dziale softu. Nie jestem sprzętowym maniakiem ale chciałbym świadomie korzystać ze sprzętu i softu, który go obsługuje. W G9 w jednym z trybów przeglądania, aparat prostokącikiem pokazuje obszar na który ustawiono ostrość. Zatem w pliku jest zapisana ta informacja. Chciałbym mieć tę możliwość przeglądając zdjęcia na kompie.
Nie znalazłem tej możliwości w zestawie Zoombrowser EX 6.0 + G9.
Stąd moje pytania:
1. Czy ZB 6.0 EX podaje taką informację, a jeżeli tak to jak ją odszukać? (w manualu nic nie znalazłem)
2. Jeżeli jest to problem wersji softu to który to potrafi? (już wiem, że potrafi ZB 6.1.1) ;)

pozdrawiam

Podeślij mi jakieś zdjęcie z G9 to sprawdze czy w wersji ZB 6.1.1 będzie wskazany sensor który ustawił ostrość.

AK1
05-05-2008, 20:59
Witam ponownie!
Sprawa się wyjaśniła. Ściągnąłem pliki z lustrzanek 350D i 400D (rawy i jpegi) i moja wersja ZB 6.0 EX pokazuje na nich aktywne sensory ostrości. Czyli nie jest to sprawa ZB a celowego "zubożenia" plików z G9. Ikona: "pokaż aktywne punkty autofocusa" na plikach z G9 jest niestety nieaktywna:(
AnitaKraft dzięki za zainteresowanie, podeślę plik.
pozdrawiam

AnitaKraft
05-05-2008, 21:49
Sprawdziłam z przesłanym przez Ciebie zdjęciem. Rzeczywiście opcja "Show Auto Focus Points" jest niedostępna.