PDA

Zobacz pełną wersję : Wacom + Lightroom - Problem



Rosemary
04-05-2008, 00:03
Witam. Po zainstalowaniu Visty 64 mam problem z obsluga Lightroom piorkiem. Nie moge plynnie poslugiwac sie suwakami - po zlapaniu suwaka piorkiem LR dlawi sie i przesuwanie nastepuje z opoznieniem i przebiega skokowo - nie plynnie. Co jest grane - jak rozwiazac ten problem. Dodam ze pod xp nie mialem tego problemu. LR v1.4, Vista Ultimate 64, Wacom intuos3 a5. Bede wdzieczny za pomoc.

Aha dodam ze myszka wacoma sprawuje sie lepiej ale rewelacji nie ma.

bercow
04-05-2008, 04:10
[ctrl]+[alt]+[del] i zobacz ile tam ramu wolnego, moze sprzet nie wyrabian LR, vista64 w fulopcji, nio to ciagnie.

RNz
04-05-2008, 11:18
Sprawdź, czy piórko nie jest ustawione na tryb myszy. Ponoć samo się przełącza. Czytałem na forum, że były z tym jakieś problemy pod vistą.
Poszukaj nowych sterowników w necie.

Rosemary
04-05-2008, 15:58
Zainstalowalem ponownie sterownik i zmienilem ustawienia podgladu w LR na minimalne. Jest poprawa. Mysle ze wina lezy jednak w 2gb ramu i nie najnowszej grafice. Na XP jednak smigalo super. Dzieki.

bercow
04-05-2008, 17:20
Aaa zgadlem :P

Moze wylacz wszystkie efekty wizualne, i inne programy dzialajace w tle, *******y. Chodz teraz ram nie jest drogi, przynajmniej DDR2, a grafa raczej nie ma wiekszego znaczenie, bo grafika raczej duzo nie da, to predzej w grach, AutoCAD'ach, ale tu inne grafiki.

Rosemary
04-05-2008, 21:47
Wszystkie efekty w Viscie i tak wylaczylem. Niestety mam jeszcze plyte na DDR i te sa nieco drozsze. No nic nastepny komp to i tak bedzie Mac. Pozdrawiam.