PDA

Zobacz pełną wersję : [wieliczka] Majowe dzieciaki



wieliczka
02-05-2008, 00:14
Majowy wypad za miasto:

1. Dziewczynka:
zbyt duży rozmiar zdjęcia - usunięte (gwozdzt)

2. Chłopiec:
zbyt duży rozmiar zdjęcia - usunięte (gwozdzt)

Do Waszej oceny. Pozdrawiam.

wojkij
02-05-2008, 00:16
http://canon-board.info/announcement.php?f=49&a=17
3. Prezentowane zdjęcia powinny mieć rozmiar od 640 do 800 px na dłuższym boku, pliki nie powinny być większe niż 150 kb (wstawianie większych plików, np 200 kb, dopuszczalne jest jedynie wtedy gdy zmniejszenie zdjęcia, w odpowiedniej rozdzielczości, do żądanych 150 kb wymaga zastosowania zbyt dużej kompresji, która psuje efekt wizualny, np 45%).

Forum sie rozjechalo kompletnie, popraw rozmiar tych zdjec, jesli mozesz oczywiscie;)

wieliczka
02-05-2008, 00:26
Przepraszam, mam nadzieję, że teraz wszystko jest OK.

1. Córa:
zbyt duży rozmiar zdjęcia - usunięte (gwozdzt)

2. Syn:
zbyt duży rozmiar zdjęcia - usunięte (gwozdzt)

gunia1990
02-05-2008, 00:35
nieostre i szumi za bardzo dla mnie ale ja sie nie znam

axk
02-05-2008, 01:22
Niestety w dalszym ciągu zdjęcia nie są we właściwym rozmiarze. Zmień rozmiar i wrzuć ponownie.

wieliczka
02-05-2008, 01:39
Tak powinno być dobrze.

1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img238.imageshack.us/img238/3086/img5195gt7.jpg)

2.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img337.imageshack.us/img337/4589/img52180wd4.jpg)


Pozdrawiam.

piszczal
02-05-2008, 07:04
album rodzinny zabałaganiony w kadrze, nic ponad to

Paenka
02-05-2008, 10:54
Spod waszych paluszków to "zdjęcie albumowe" brzmi tak bardzo negatywnie...czepiacie się trochę za bardzo. Myślę, że lepiej by było napisać , że zdjęcie poprawne albo gdzie ma niedociągniecia ale konkretnie a nie, że albumowe. To nic nie mówi autorowi.

Jak dla mnie dziwna głębia. Drzewa bardziej oddalone są mniej rozmyte niż kwiaty, które są bliżej ale wydają się być za dziewczynk. No chyba że są przed dziewczynką to wtakim razie słabe kadrowanie bo nie widać czy to coś to taka plama wisząca w eterze czy to ma jakąs gałązkę czy nie. Myślę, że lepiej by było tych kwiatów z przodu rozmytych dać więcej na ramkę albo w ogóle sie ich pozbyć z kadru.

axk
02-05-2008, 11:02
Przedmiot w dolnym lewym rogu zdjęcia 1 psuje kompozycję. Gdyby przesunąć kadr nieco w prawo (ustwiając "modelkę" w środku kadru) było by o wiele lepiej. Możesz spróbować zrobić zdjęcia w pionie, to zawsze podkreśla główny temat zdjęcia czyli w Twoim przypadku portret córki.

piszczal
02-05-2008, 14:30
Spod waszych paluszków to "zdjęcie albumowe" brzmi tak bardzo negatywnie...czepiacie się trochę za bardzo. Myślę, że lepiej by było napisać , że zdjęcie poprawne albo gdzie ma niedociągniecia ale konkretnie a nie, że albumowe.

pewnie tak, ale po co rozwodzić się nad bukietem smaku i klarownością jaboli wszelakich (wystarczy że istnieją), czyż nie lepiej jest drażnić zmysły prawdziwym Chateau d’Escurac Bordeaux i rozmawiać o doznaniach z tego płynących.
jeśli wiesz co chcę powiedzieć ;-)

ewa_olsztyn
06-05-2008, 08:35
Z czym podpadłeś Synowi, że taki zły?

wieliczka
12-05-2008, 09:37
Strasznie nie lubi pozować a tu go ojciec zmusza ...

ewa_olsztyn
13-05-2008, 12:45
Przekupstwem Tatuś - przekupstwem!
Albo niech to będzie zabawą, wciągnij go do oglądania, daj wybrać, które się jemu nabardziej podobają... Pokaż następne..

Paenka
13-05-2008, 18:33
piszczal...myślę, że wiem o co Ci chodzi aczkolwiek to nie jest galeria zawodowców, profesjonalistów, artystów tylko amatorów, którzy chcieliby coś poprawić i szukają rad, wskazówek.

Nie można kogos zlewać tylko dlatego, że jego zdjęcie nie wypaliło to tak jakbyś zadzierał nosa i pokazywał, że "me oczy nawet nie omiotą tego zdjęcia albumowego bo zostały stworzone do wytowrniejszych doznań wizualnych". Jesli mas ztakie nastawienie to zapraszam do jakiegoś zamkniętego kólka arogantów gdzie amatorzy nie mają wstępu. CB jest otwarte i chyba ma na celu szerzenie wiedzy, współprace tych bardziej zaawansowanych z tymi mniej, uczenie się od siebie wzajemnie.

Nie musisz pisać o odczuciach wystarczy, że powiesz co wg Ciebie jest do poprawienia. Jeśli wszystko to napisz konretnie co, wymień to wszystko bo wypowiedź typu "do poprawienia wszytsko!" rownież nic nie wnosi, a tylko dołuje.

kami74
16-05-2008, 10:03
Pierwsze jest całkiem fajne troszkę bym obciął z prawej żeby modelke przesunąć ale światelko fajne i te nieostrości też tu grają. Drugie gorzej. pozdrawiam

wieliczka
19-05-2008, 11:51
Paenka, dziękuję za Twój post. Mnie też się wydawało, że druga wypowiedź k. piszczala lekko trąci arogancją. Zostawmy to jednak. Oceniajmy zdjęcia.

Pozdrawiam

piszczal
19-05-2008, 18:08
może i nazywajcie to arogancją, lub mnie Arogantem, niestety w zalewie cyfrowego chłamu można się w obecnych czasach utopić a na pewno pozbawić jakiegokolwiek dobrego smaku
vide Nasza-klasa lub fotka.pl

ewa_olsztyn
20-05-2008, 13:05
może i nazywajcie to arogancją, lub mnie Arogantem, niestety w zalewie cyfrowego chłamu można się w obecnych czasach utopić a na pewno pozbawić jakiegokolwiek dobrego smaku
vide Nasza-klasa lub fotka.pl

Piszczal - zgadzam się z Koleżeństwem, że w sytuacji, gdy ktoś prosi o ocenę i radę - należy mu uczciwie i zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą oraz odczuciami - powiedzieć, co się sądzi. Krótki komentarz, że zdjęcia są złe, lub co gorsza - epitety - nic nie wnoszą, niczego nie uczą, a tylko frustrują. Jak się nie ma chęci, ani czasu na poświęcenie koledze, czy koleżance chwili uwagi - lepiej nic nie pisać.
Natomiast zgadzam się z Tobą, że w zalewie byle jakich zdjęć i tanich zachwytów - krytyka negatywna jest niezbędna. Byle służyła autorowi zdjęć, a nie naszej chęci wyżycia się, i to na kimś, kto jest dokładnie w takim samym momencie, w jakim my sami byliśmy, lub zgoła jesteśmy :)

piszczal
20-05-2008, 14:59
Ewa, rozumiem Ciebie, pozdrawiam

Amat
20-05-2008, 15:07
Ja mam takie odczucia: dzieciaki mają ładną buzie,a "otoczenie" skutecznie "zaszumia" ich głębie.
Warto to poprawić, tym bardziej że wydaje mi się iż są raczej wdzięcznym "obiektem" i nie trzeba ich zmuszać i ugniać się - łapać okazje.
Być może się mylę.

ewa_olsztyn
20-05-2008, 17:25
Ewa, rozumiem Ciebie, pozdrawiam

Fajnie.
Bardzo! :-D