PDA

Zobacz pełną wersję : Sklep w Nowym Yorku ( tylko nie bhphotovideo)



monii
30-04-2008, 12:58
Czy może mi ktos polecić dobry sklep w NY tylko nie bhphotovideo. To podobno sklep żydowski i nie jest czynny w piątek..a właśnie w piątek będą robione zakupy.

Proszę o szybką porade.

potrzebuje kupić Photoshopa i 85 1,8

pozdrawiam.
Monika

HuleLam
30-04-2008, 13:34
To podobno sklep żydowski i nie jest czynny w piątek..a
jeśli dobrze rozumiem, to w piątek jest po prostu wcześniej zamykany, żeby zdążyć na wieczerzę Szabasową. W sobotę jest za to nieczynny.

bojar
30-04-2008, 14:33
W piatek jest czynny, z tego co pamietam do 14tej. Jest jeszcze adorama (z tych sklepow z dobrymi cenami) pare ulic dalej, ale ich wlasciciele sa tej samej narodowosci wiec moze byc podobnie.

Krzychu
30-04-2008, 15:55
17th Street Photo (wygooglaj co i jak) porządny sklep ale jedyne doświadczenia to kupowanie wysyłkowe.

monii
30-04-2008, 19:40
ok dzięki wielkie...
albo pośpiesze koleżankę do 14 stej.;)
albo wgooglam te sklepy co podaliście :)

arturs
30-04-2008, 23:14
i pamiętaj, że do tych cen co są w sieci doliczają 8% taxu przy zakupach na miejscu

rypson
01-05-2008, 15:55
jako ze mieszkam w NY prawie polowe swojego zycia to chyba moge cos poradzic... jesli nie BH... to masz do wyboru J&R albo PC Richard... ale ja zakupy robie albo w BH albo w malych sprawdzonych sklepikach n jeden jest na Herald Square na 34 Ulicy trzeba odwrocic sie plecami do Macys i przejsc jeden blok i bedzie rzadek sklepo z electronika sklep fotograficzny jest po prawej stronie za rogiem trzba wejsc na gore po starych schodach... sklep naprawde mega klimatyczny, zadna tam korporacja, zadne tam reklamy, zwykly sklepik fotograficzny prowadzony od ponad 80 lat polecam... mozna tez tam kupic uzywany sprzet z kazdej epoki, ja czesto kupuje filtry bo za pare $ mozna wygrzebac swietny zestaw filtrow.... durgi sklep w ktorym mozna cos kupic jest niedaleko polskiej dzielnicy GreenPoint (sklep nie jest polski bez obawy) sklep miesci sie na rogu DRIGSS i N5th zaraz obok polskiej agencji North Side Agency.... tam niestety PSa nie bedzie tylko sprzet foto.... PSa mozesz kupic w Bestbuy, Circuit City, Virgin Mega Store pozdrawiam i powodzenia

monii
02-05-2008, 01:08
to tak na szybko.

Uda się jednak zamówić sprzęt z bhphotovideo przez internet.

Jak możecie powiedzcie mi tylko jak wygląda procedura oclenia i zakupów na F-re.

tz. Kupuje Photoshopa na F-re... a potem koleżanka wracając przez lotnisko musi to oclić ( ponieważ dostanę zwrot z Unii za ten PS musze miec opłacone cło i vat)

Jak wygląda procedura oclenia na lotnisku? Czy jest dużo zachodu z tym ?

pozdrawiam

monii
02-05-2008, 12:03
no cóż.

dzwonilam do informacji celnej ..i powiedziano mi że za oprogramowanie nie ma cła :D bo nośnik ma zbyt małą wartość a od licencji nie ma cła hmmm

pozdrawiam

michalab
04-05-2008, 14:36
Ale VAT jest zapewne. Więc deklarację celną należy wypełnić.

sylwester Samluk
04-05-2008, 15:47
Witam

Byłem w New York po Obiektyw L 70-200 f/4 i polecam ci ten sklep, sprawdzony i solidny

http://www.jr.com/templates/information/directions.tem


Pozdrawiam

Sylwek