PDA

Zobacz pełną wersję : cyfrowe.pl - dziwna sprawa/nierzetelność(?)



Helem
29-04-2008, 17:01
Jako że jestem z Trójmiasta i zależało mi na czasie, po wyborze aparatu (40D) postanowiłem zamówić go w miarę blisko. Wybór padł na cyfrowe.pl. Zauważyłem jednak zestaw, w którym oprócz body 40D znajdowała się lampa 580ex II, całość za 4699zł(którą miałem i tak w dość krótkim czasie dokupić). W poniedziałek doszło do 2 rozmów z różnymi osobami pracującymi w tymże sklepie. Warunkiem kupna tego zestawu był cashback(ponad 700zł). W obu rozmowach zapewniono nas że cashback jest, poprostu wysyła się jeden kod i ma się całość za lampę i body. Wszystko ok zamówienie poszło odbiór dzisiaj, czyli po 24h mniej więcej.

Udaliśmy się dzisiaj do siedziby tejże firmy znajdującej się w Gdańsku. Poszło szybko, numer zamówienia i już po chwili duża paczka leżała przed nami. Nagle pan się pyta czy oczywiscie wiemy ze na ten zestaw nie ma cashback'u...WTF??? Dlaczego nie ma...ponieważ nie ma kodu na opakowaniu. Spotkał się ktoś z tym żeby nie było kodu kreskowego na aparatach bądź lampach Canona? To co się z nim stało? Jakieś propozycje kto wykorzystał cashback?

Spójrzmy na to tak płacę te 4699zł nie mam cashbacku czyli zostaje to samo. Na innych stronach mogę oddzielnie kupić body i lampę (w takiej samej cenie lub z 200 zł drożej) czyli minus te ponad 700 zł da mi to poniżej 4k zł. Jaki jest sens brać zestaw? Na innych stronach internetowych nie tylko w Polsce znalazłem jednak, że Cashback jak najbardziej normalnie jest. W WB np. 140 funtów bodajże .

Skoro nie ma tego kodu to czy nie jesteśmy oszukiwani? Ja się tak właśnie czuję, pomijam to że jedna osoba która wczoraj potwierdzała cashback ma dzisiaj urlop (nie wnikam) a druga w żywe oczy zaprzeczała(amnezja) jakoby wogóle takie pytanie w rozmowie telefonicznej padło. Zastanawiam się ile osób wpadło na takim zestawie, jeśli ktoś taki to czyta to przykro mi że w sumie zabrano Wam pieniądze, na osobnym kupnie czy też zakupieniu takiego zestawu gdzie indziej macie w kieszeni ponad 700zł.

Co dalej? Jeden telefon, zamówienie na obie rzeczy oddzielnie w innym sklepie. Za 4700 zł. O złotówkę więcej, a mam cashback. Mogę sobie np. gripa do tej czterdziestki kupić (co też zrobię). Wszystko odbieram jutro.

Generalnie cała sytuacja jest dziwna. Najbardziej mnie zastanawia gdzie są kody...

PS. Pomijam stracony czas i paliwo...

coca
29-04-2008, 17:11
moze zestawik jest z jakiegos zwrotu gdzie juz ktos wykorzystal CB ;] na forum ktos opisywal juz sytuacje z tym sklepem, ze kupil obiektyw a co sie okazalo na pudelku nie bylo juz kodu a obiektyw byl ze zwrotu ;]

Helem
29-04-2008, 17:17
Zastanawiam sie czy jest taka możliwość że sklep sprowadzając (Canon tu w Polsce czy Niemcy np.) sprzęt może sam sobie cashback ściągać (nie mówię że tak robią pytam się tylko- żeby później nie było...:roll: )

jeklaskaMM
29-04-2008, 18:01
taaa, ze zwrotu... wysyłają sami kody i dostają cashback

chifre
29-04-2008, 18:49
ja swoja 30stke kupiłem w Niemczech http://www.dnet24.de też było białe pudełko a opis był jako "neutral verpackt", sprzęt był wyraźnie tańszy wiec nie zastanawiałem sie długo - w środku były papiery na cashback??!!

don
29-04-2008, 19:01
to jest oszukiwanie klienta, sprzedawanie aparatu z powycinanym pudelkiem. wszystko poiwnno byc jak fabryka dala a nie sprzedawanie aparatu bez kodow kreskowych. widze ze niezle straci cyfrowe.pl na canon-board ale sami sobie robia taka opinie. nigdy tam nic nie kupie.

blum
29-04-2008, 20:05
Bralem Tokine 12-24 w cyfrowe.pl
Nr faktury w ich systemie online nie zgadza sie z tym, ktory do mnie przyszedl.
Do tego w ich systemie na fakturze byl dopisany filtr UV (gratisowy).
Szkoda, ze zalogowalem sie tam kilka miesiecy pozniej - zadzwonilem a oni nie wiedzieli co i czemu, ze byc moze pomylone przesylki.. no ale jak pomylone jak nazwisko moje siedzi u nich w systemie przypisane do faktury z UVka :?
Wlasnie wszedlem to sprawdzic, zeby niczego nie przekrecic z opowiescia i co? W zawartosci zamowienia nie ma zadnych pozycji (jakbym kupil nic za 1829,-)
Wyglada to jakby zacierali jakies slady bo ktos sie upomnial :roll:

chifre
29-04-2008, 20:13
no trzeba sie temu bliżej przyjrzeć, ja w tym sklepie już długo kupuje i zastrzeżeń żadnych nie miałem - dziwna historia

Helem
29-04-2008, 20:20
no trzeba sie temu bliżej przyjrzeć, ja w tym sklepie już długo kupuje i zastrzeżeń żadnych nie miałem - dziwna historia

Zdecydowałem się właśnie na ten sklep ponieważ słyszałem wcześniej o nim same dobre opinie, a tu takie zdarzenie...

Najważniejsze że jutro jadę i będę miał obie wyżej wymienione rzeczy w tej samej cenie(+cashback) w innym sklepie...

Jeśli pytanie czy w środku były papiery na cashback jest do mnie to odpowiem że nie wiem. W przypadku tego zestawu jak i innych rzeczy podlegających cashback'owi potrzebny jest kod a sam go sobie nie narysuję :) Kod powinien się znajdować na pudełku...

chifre
29-04-2008, 20:42
Jeśli pytanie czy w środku były papiery na cashback jest do mnie to odpowiem że nie wiem. W przypadku tego zestawu jak i innych rzeczy podlegających cashback'owi potrzebny jest kod a sam go sobie nie narysuję :) Kod powinien się znajdować na pudełku...

no tak!
u mnie papiery na cashback były w środku, ale pudełko było blank.

Helem
29-04-2008, 20:46
Nie sprawdzałem co jest w środku bo wiedziałem że tego nie wezmę ale sprzedawca powiedział że nie ma Cashback'u czyli to znaczy że nie było nic w środku, a na powód dlaczego nie ma odpowiedział, że nie ma kodu wymaganego do tego cashback'u. Ja to rozumiem tak, że ktoś majstrował przy tym kodzie bo powinien być...

Pomijając to dlaczego chcą komuś wcisnąć taki zestaw w którym wiedzą że brakuje kodu(standardowo jest!). Zapewne po wzmiance miałem westchnąć "Och jaka szkoda" i zostać "szczęśliwym" posiadaczem w.w. zestawu...

kris75
29-04-2008, 21:27
no tak!
u mnie papiery na cashback były w środku, ale pudełko było blank.

ale zwrot juz dostales?

chifre
29-04-2008, 23:48
nie wysyłałem nawet, w regulaminie promocji jest/było ze trzeba wyciąć kod z opakowania! a ja mam kod na kartce, niepasujący do wzoru.

zdziwiła mnie tylko obecność tych papierów, na stronie nie było oznaczenia promocji.

andres
30-04-2008, 00:52
Byłem przy całej sytuacji z Helem i niestety muszę potwierdzić..... co więcej nie padło żadne przepraszam ze strony sklepu (obsługi). Jedynie zdziwienie że Helem nie chce brać zestawu i pytanie czy w takim razie mają anulować zamówienie.
Jak już napisane... po wyjściu jeden telefon i ten sam sprzęt jutro do odbioru u bezpośredniej konkurencji w tej samej cenie ale z PEŁNYM CASH BACKIEM.
Chyba nikt nie lubi jak się robi z niego idiotę, a zachowanie obsługi cyfrowe.pl właśnie takie znamiona nosiło. Ja rozumiem że dla nich sprzedaż jednego body z lampą może nie być czymś wielkim... ale zachowując się dalej w ten sposób można być pewnym że więcej klientów się zniechęci a to już zacznie być odczuwalne. I szczerze życzę im żeby stało się to jak najszybciej co będzie tylko z korzyścią dla nas jako klientów.

pjakusz
30-04-2008, 09:25
.
Udaliśmy się dzisiaj do siedziby tejże firmy znajdującej się w Gdańsku. Poszło szybko, numer zamówienia i już po chwili duża paczka leżała przed nami. Nagle pan się pyta czy oczywiscie wiemy ze na ten zestaw nie ma cashback'u...WTF??? Dlaczego nie ma...ponieważ nie ma kodu na opakowaniu. Spotkał się ktoś z tym żeby nie było kodu kreskowego na aparatach bądź lampach Canona? To co się z nim stało? Jakieś propozycje kto wykorzystał cashback?

Nie mogę kwestionować tego co piszesz bo nie widziałem całej sytuacji. Ale wygląda bardzo dziwnie, ja swój taki sam zestaw również kupowałem w tym sklepie, i to jeszcze na samym początku promocji, gdy nie było żadnych materiałów na ten temat, a polska strona Canona dopiero umieściła informację o możliwości odzyskania części zapłaty. Wysłałem kod paskowy spod spodu zbiorczego kartonu, pieniądze z cashbacku miałem na koncie po 13 dniach od momentu wysłania papierów.

W cyfrowe.pl wydałem już kilkanaście tysięcy złotych, nigdy nie dostałem towaru w nieoryginalnym albo niekompletnym opakowaniu.

pozdrawiam

andres
30-04-2008, 09:53
Nie mogę kwestionować tego co piszesz bo nie widziałem całej sytuacji. Ale wygląda bardzo dziwnie, ja swój taki sam zestaw również kupowałem w tym sklepie, i to jeszcze na samym początku promocji, gdy nie było żadnych materiałów na ten temat, a polska strona Canona dopiero umieściła informację o możliwości odzyskania części zapłaty. Wysłałem kod paskowy spod spodu zbiorczego kartonu, pieniądze z cashbacku miałem na koncie po 13 dniach od momentu wysłania papierów.

W cyfrowe.pl wydałem już kilkanaście tysięcy złotych, nigdy nie dostałem towaru w nieoryginalnym albo niekompletnym opakowaniu.

pozdrawiam

Właśnie taka informacja została DWUKROTNIE udzielona telefonicznie, jednak na miejscu okazało się zupełnie inaczej...
Moja wersja zdarzeń jest taka:

Zestaw 40D+580EXII nie jest hitem sprzedaży i cyfrowe.pl mając tego świadomośc postanowili zapobiec zmarnowaniu się cash backu i sami wysłali kod kreskowy wraz z faktura na zakup przez nich ww zestawu. Zwrot otrzymali. Ponieważ większość ich zakupów idzie drogą internetową liczyli na to że ktoś jeżeli kupi to zanim się zorientuje co i jak z kodem, zanim się z nimi skontaktuje, zanim oni udzielą mu odpowiedzi, przeciągnie termin po 1 czerwca gdzie i tak już nie działa cashback więc dalsze użeranie się nie bedzie miało dla takiego klienta sensu , bo nic nie zyska.
Dlatego telefonicznie udzielono wpierw informacji o cash backu (dwukrotnie przed złożeniem zamówienia) a dopiero w momencie gdy się okazało że odbiór jest osobisty to w biurze udzielono informacji że nie ma zwrotu.
Prawda jest taka że gdyby tej informacji udzielono telefonicznie to nie było by decyzji na zakup w tym sklepie.

qwerty1237
30-04-2008, 10:12
He, he... Widze ze znowy cyfrowe.pl na tapecie. Od czasu kiedy po wielkich dyskusjach i bojach z wielka laska w ramach ogromnego wyjatku przyjeli mi zwrot szkla postanowilem ze moja noga tam wiecej nie stanie. Ale co napsuli nerwoch to ich. Bylem swiadkiem jak facet przyjechal do nich po zaklepane body Nikona D200 a sprzedawca z rozbrajajaca szczeroscia stwierdzil ze sie wlasnie skonczyly.

Helem
30-04-2008, 17:40
Właśnie się bawię C 40D i lampą. Zero problemów w sklepie, świetna atmosfera itp. (RAMnet)

...no i cashback jak najbardziej jest ;)

andres
30-04-2008, 22:35
Właśnie się bawię C 40D i lampą. Zero problemów w sklepie, świetna atmosfera itp. (RAMnet)

...no i cashback jak najbardziej jest ;)


Jak widać jak się chce to można.... a czytając opinie to widzę że więcej jest skarg na ten sklep (cyfrowe.pl)

rypson
01-05-2008, 03:00
To wszystko o czym piszecie jest oszukiwaniem ludzi... szczerze mowiac ja tylko czekam w zyciu na takie akcje bo w usa za takie cos jak sklep/firma zrobi dostaje sie bardzooooooo duzeeeeee odszkodowanie.... niestety w polsce malo kto walczy o swoje a to wielki blad....

josif
01-05-2008, 08:36
Przytoczę przykład odwrotny, ,zachowania fair ze strony sklepu z miłą niespodzianką na końcu.
W sklepie fotoset kupiłem parę gratów. Do cashbacku teoretycznie kwalifikowały się 580 i 17-40. Z góry jednak uprzedzono mnie że sprzęt jest sprowadzany ze wschodu i cashbacku nie dostanę. Kody były itp ale nie ten region świata w sieci sprzedaży czy cóś tam. Cena jednak była na tyle atrakcyjna (zakupy składały sie nie tylko z z dwóch wymienionych rzeczy) jakbym dostał cashback z góry, więc zdecydowałem się i kupiłem.
Na kupione w tym czasie w fotoit 400D mojej ukochanej żony cashback przysługiwał, więc jak go już wysyłała to zgłosiła i te rzeczy z fotoset. Przyznano i wypłacono całość kwoty za trzy przedmioty.

kris75
01-05-2008, 09:38
wracajac do cyfrowe.pl to kupowalem tam kilka dni temu kompakt z "marszu" ale bylo milo mozna bylo sobie usiasc! i wybrany aparat w spokoju obejrzec, wlaczyc, niestety zastrzezenia budzi informacja o produkcie, chociazby o obslugiwanych kartach i ich pojemnosciach - trzeba samemu koniecznie wczesiej wszystko posprawdzac i nie sluchac sprzedawcy, bo mozna sie narazic na dodatkowe koszty.

Grisha
01-05-2008, 10:07
Tylko ze najpierw trzeba zostać oszukanym aby kłócić się o odszkodowanie a kolega po prostu nie dał się oszukać i przestrzega przed taką próbą oszustwa. Poza tym, Canon PL ma wszystko w dupie to można do pana boga na skargę pójść ;)

qwerty1237
01-05-2008, 10:26
wracajac do cyfrowe.pl to kupowalem tam kilka dni temu kompakt z "marszu" ale bylo milo mozna bylo sobie usiasc! i wybrany aparat w spokoju obejrzec, wlaczyc....

No to rzeczywiscie luksus pelna geba ;-). Echh... co to byly za czasy kiedy wchodzilo sie do sklepu pokornie, z podkulonym ogonem, bralo sie to co bylo bez zajakniecia czy dyskusji, calujac po rekach sprzedawce i dziekujac w duchu ze udalo sie cokolwiek kupic... Te czasy minely... mam nadzieje.


Poza tym, Canon PL ma wszystko w dupie to można do pana boga na skargę pójść ;)

Nie mozna winic Canona jako firmy za to ze sprzedawcy jego produktow traktuja swoja klijentele jak stado baranow. Tak czy inaczej sami uzytkownicy oraz kupujacy powinni tepic takie zachowania poprzez naglasnianie przypadkow nierzetelnosci. Fora dyskusyjne nadaja sie do tego doskonale.

Helem
01-05-2008, 13:28
Nie mozna winic Canona jako firmy za to ze sprzedawcy jego produktow traktuja swoja klijentele jak stado baranow. Tak czy inaczej sami uzytkownicy oraz kupujacy powinni tepic takie zachowania poprzez naglasnianie przypadkow nierzetelnosci. Fora dyskusyjne nadaja sie do tego doskonale.

Dlatego właśnie Tu napisałem ten temat. ;)

Teraz dopiero wychodzi na jaw że Ten sklep wcale nie jest tak świetny jak wszyscy pisali. Co nie znaczy jednak że na wszystkim chcą Nas oszukać itd.

Flanel
01-05-2008, 14:08
Rok temu kupowałem 30D w cyfrowe.pl - nie było żadnych problemów z cashbackiem...

Ale widać bywa różnie..

Grisha
01-05-2008, 15:17
Nie mozna winic Canona jako firmy za to ze sprzedawcy jego produktow traktuja swoja klijentele jak stado baranow. Tak czy inaczej sami uzytkownicy oraz kupujacy powinni tepic takie zachowania poprzez naglasnianie przypadkow nierzetelnosci. Fora dyskusyjne nadaja sie do tego doskonale.

Cóż... z tego co wiem to do canona dotarły informacje , że rożne sklepy sprzedają sprzęt Canona z wyciętymi kodami kreskowymi i jakoś nie widać, aby w związku z tym cokolwiek się zmieniło (a wystarczy jakaś kara pieniężną czy coś...). W regulaminie promocji i w umowach między sklepami a C.PL raczej nie ma nic na temat możliwości realizacji CashBack przez sklep i sprzedawaniu po NORMALNEJ cenie bez CB... Moim zdaniem Canon PL nie jest tutaj bez winy, ale sklepy ponoszą większość odpowiedzialności za takie oszustwa.

fliegermaus
04-05-2008, 10:40
He, he... Widze ze znowy cyfrowe.pl na tapecie. Od czasu kiedy po wielkich dyskusjach i bojach z wielka laska w ramach ogromnego wyjatku przyjeli mi zwrot szkla postanowilem ze moja noga tam wiecej nie stanie. Ale co napsuli nerwoch to ich. Bylem swiadkiem jak facet przyjechal do nich po zaklepane body Nikona D200 a sprzedawca z rozbrajajaca szczeroscia stwierdzil ze sie wlasnie skonczyly.

Co to właściwie znaczy "zaklepany"? Że facet zadzwonił i powiedział, że przyjedzie po aparat? Wiesz, ilu takich gawędziarzy zaklepuje sobie sprzęt, a potem się po niego nie pojawia nie informując nawet telefonicznie o rezygnacji?

Wprawdzie gdybym sam znalazł się w takiej sytuacji, na pewno bym do tej firmy nie wrócił, ale trudno mieć pretensje, że tak się zachowali, bo inaczej mieliby cały magazyn "zaklepanego" sprzętu.

coca
04-05-2008, 11:53
ja na twoim miejscu bym spisal numery body i powiedzial ze zadzwonisz do Canon itp na Zytnia i sie dowiesz czy sprzet nie byl juz naprawiany, uzywany i kto na niego wzial CB itp i jak sie to wyjasni to wtedy wezmiesz go :) tak bym powiedzial, zeby ich zastraszyc poprostu a i tak bym go nie wzial :D ale pewnie sklep by sie troche postresowal


kupywalem tam kilka gratow i wszystko bylo okey ale po tym co sie tutaj czyta i pozniej wchodzi tam do sklepu ma sie jakies dziwne odczucia :) no ale sami sobie widac robia nie dobra reklame i pewnie mysla, ze klient po takiej sytuacji bedzie siedzial cicho