PDA

Zobacz pełną wersję : Manifestacja antyglobalistow - byl ktos ?



hazan
30-04-2004, 02:42
Oczywiscie pytam czy był ktos zdjecia porobic :)
No wiec ?

Vitez
30-04-2004, 16:38
http://vitez.ceron.pl/galerie/demonstracja

-= Barton =-
03-05-2004, 00:57
A byłem, byłem. Bardzo miło było :). Zdjęcia oczywiście też pstrykałem, ale nie mam żadnej stronki żeby wystawić jak sir Vitez, a poza tym ja raczej nie chwalę się fotkami bo się wstydzę :oops:. Fotograf ze mnie raczej średni, takie moje zdanie. Co prawda moja babcia i dziewczyna mówią że ładne zdjęcia robię, ale wiecie jak to jest z babciami i dziewczynami... :D

Vitez, widzę że masz raczej pierwszą połowę trasy, bo fotki kończą się gdziesz na Świętokrzyskiej (swoją drogą odnoszę wrażenie że było ich więcej, ponad 130 o ile mnie pamięć nie myli, a teraz jest 88 :roll: ). Ja mam od Placu Trzech Krzyży. Brakuje nam jeszcze tylko kogoś kto byłby pomiędzy Świętokrzyską a Placem :D

Vitez
03-05-2004, 05:14
AVitez, widzę że masz raczej pierwszą połowę trasy, bo fotki kończą się gdziesz na Świętokrzyskiej

Niestety na 15 musialem byc w pracy wiec zmylem sie okolo 14:30 :/ .


(swoją drogą odnoszę wrażenie że było ich więcej, ponad 130 o ile mnie pamięć nie myli, a teraz jest 88 :roll: )
Tak, skasowalem te mniej ciekawe. Docelowo mialo byc ok 40-50 ale stwierdzilem ze juz wiecej sie nie da skasowac mniej ciekawych :>


Ja mam od Placu Trzech Krzyży. Brakuje nam jeszcze tylko kogoś kto byłby pomiędzy Świętokrzyską a Placem :D

Ja tam bylem z grupka znajomych, pewnie znajdzie sie wsrod nich ktos kto calosc jako zgrabny fotoreportaz opublikuje ale z mniejsza iloscia zdjec... analogami robili :twisted:

Aha... nie dziwie sie ze nie opublikujesz fotek.. ixus400 to nienajlepszy sprzet do fotoreportazy :> (mi czasem z obiektywu 70-210 zasiegu brakowalo).

-= Barton =-
03-05-2004, 11:07
analogami robili :twisted:
:twisted: :!: :wink:


ixus400 to nienajlepszy sprzet do fotoreportazy :>
No rzeczywiście jak stanął sobie obok mnie kolo z 1Ds z L-ką wiszącym na szyi, poczułem się jakby trochę nie na miejscu z tym moim "gadżetem z jajka niespodzianki" :D ale cóż, 1Ds w najbliższej przyszłości raczej nie planuję więc...


(mi czasem z obiektywu 70-210 zasiegu brakowalo).
Mnie bardziej niż zakres ogniskowej denerwowała, nazwijmy to - spokojna praca IXUS'a :) . Zmiana ogniskowej i pomiar ostrości często kosztowały mnie dobre ujęcie. IXUS to zdecydowanie nie reporterski sprzęt, ale z tych względów większość kompaktów nie ma najmniejszych szans w reporterce.

Vitez
03-05-2004, 22:07
Zmiana ogniskowej i pomiar ostrości często kosztowały mnie dobre ujęcie. IXUS to zdecydowanie nie reporterski sprzęt, ale z tych względów większość kompaktów nie ma najmniejszych szans w reporterce.

Jedyne "kompakty" ktore moga sobie poradzic to tylko te co maja pelny manualny zoom (pierscieniem i to mechanicznym a nie silniczkowym) oraz rowniez pierscieniem ostrzenie reczne. Bo w reporterce wlasnie szybkosc sie liczy.
Znam dwa modele spelniajace te wymagania. Oba nie Canona, i oba w cenie np 300D+28-135 ktory juz przebija szybkoscia i skutecznoscia, nawet do reporterki.
Tak wiec mozna zaryzykowac stwierdzenie ze pod wzgledem szybkosci albo szybkosci i wygody vs ena - to zaden kompakt sie nie nadaje do reporterki, nawet pamiatkowej a nie "profesjonalnej" .

muflon
04-05-2004, 07:41
Jedyne "kompakty" ktore moga sobie poradzic to tylko te co maja pelny manualny zoom (pierscieniem i to mechanicznym a nie silniczkowym) oraz rowniez pierscieniem ostrzenie reczne.

No, ewentualnie przy dobrym AF (są takie w kompaktach? :) ) może być ostrzenie pierścieniem fly-by-wire.


Bo w reporterce wlasnie szybkosc sie liczy.
Znam dwa modele spelniajace te wymagania. Oba nie Canona, i oba w cenie np 300D+28-135 ktory juz przebija szybkoscia i skutecznoscia, nawet do reporterki.

A jakie to aparaty? Bo Minolta A2 ma zooma mechanicznego, ale focus już na silniczku, a innych z mechanicznym zoomem jakoś nie kojarzę...

Vitez
04-05-2004, 17:09
No, ewentualnie przy dobrym AF (są takie w kompaktach? :) ) może być ostrzenie pierścieniem fly-by-wire.
Nie ma dobrego AF w kompaktach. Za to fly-by-wire to wlasnie o to mi chodzilo - ostrzenie manualne za pomoca pierscienia. Owszem, troche wolniejsze od lustrzankowego manuala, ale i tak - przynajmniej do reporterki (byle postac wyostrzyc a nie rzese ;) ) zupelnie wystarczajace.



A jakie to aparaty? Bo Minolta A2 ma zooma mechanicznego, ale focus już na silniczku, a innych z mechanicznym zoomem jakoś nie kojarzę...

Ten "focus na silniczku" jak to mowia "daje rade" - szybszy niz AF i przydatniejszy.
Oprocz A2 drugi model to 828 (mechaniczny zoom i focus by-wire).

XCR
06-05-2004, 19:43
Jesli do reportazu,a nie ma byc to dSLR to tylko Leica Digliux2 i Lumix LC1, ewentualnie Epson R-D1, manual focus z prawdziwego zdarzenia.

Vitez
06-05-2004, 21:40
Jesli do reportazu,a nie ma byc to dSLR to tylko Leica Digliux2 i Lumix LC1, ewentualnie Epson R-D1, manual focus z prawdziwego zdarzenia.

Z tym zakresem ogniskowych to sie te dalmierze do reporterki srednio nadaja :? . I ta cena... za te 1900$ mozna 10D+ Sigma 70-200 2.8 EX + 2x TC lub podobne zestawy a troche uzyteczniejsze do reporterki 8)

Czacha
07-05-2004, 07:20
niestety, reporterka to dalmierz.. ale analog.. + HP5'ka ... i mozna leciec.. zazdna cyfra za cholere sie do tego nie nadaje..

XCR
07-05-2004, 13:16
Vitez mam pytanie- fotografowales kiedykolwiek dalmierzem? Jesli nie to naprawde goraco poolecam. Kultura pracy, wygoda obslugi i najwazniejsze dyskretna praca znaczaco przewyzaszaja lustrzanki. Co do tego zakresu ogniskowych to zawsze wychodzilem z zalozenia ze podstawa reporterki to szeroki kat.

Czacha
07-05-2004, 21:13
pytanie powinno brzemiec: Vitez, fotografowales kiedykolwiek reporterke? ;-) no wiem wiem.. targi kocie i alterglobalisci.. ale.. khem.. nevermind :)


dalmierz tak - cyfrowy nie.. ;-)

Vitez
08-05-2004, 00:20
dalmierz tak - cyfrowy nie.. ;-)

O to mi chodzilo :P



Vitez, fotografowales kiedykolwiek reporterke? no wiem wiem.. targi kocie i alterglobalisci.. ale.. khem.. nevermind


A ja ci nadal mowie - sproboj dobrze i ostro w kadrze zlapac tak ruchliwe zwierze jakim jest kot to bedziesz wiedzial ze targi kocie spokojnie mozna do reporterki zaliczyc :P .
Zreszta zawodowcy tez to potwierdzaja ze kot to bardzo wdzieczne ale bardzo trudne do fotografowania zwierze.
A juz w ogole podziwiam makrowcow ktorzy potrafia zapier* pol pola za jakims konikiem polnym a on im smyra co chwile z kadru - musi lepsze niz kot :>

Czacha
09-05-2004, 14:23
No wiem ze szybko smiga.. chociaz szybciej to chyba smigaja male dzieci ;-) Ostatnio probowalem zrobic w FJ zdjecie dla takiego malego szkraba do paszportu.. ooo dzizazzz... wszystkie cyfry wymiekaly... ;-)

Vitez
09-05-2004, 23:00
No wiem ze szybko smiga.. chociaz szybciej to chyba smigaja male dzieci ;-)

wszystkie cyfry wymiekaly... ;-)

Jesli 10D tez to rzeczywiscie dzieci szybsze... :twisted: bo kotom, nawet ostro bawiacym sie lapie bez problemu fotki... oby dobre swiatlo bylo.