PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmyte Punkty AF



Foto_graf
24-04-2008, 22:56
Czym jest to spowodowane ? dla zobrazowania o co mi chodzi zrobiłem foto telefonem (nie strzelać za jakość)

http://festo.republika.pl/dsc01144.jpg

Punkty AF przy ustawianiu ostrości nie świecą czystym czerwonym punkcikiem tylko otoczone są mgiełką. Im bardziej w prawą stronę tym gorzej. Tylko pierwszy z prawej trzyma się tak jak powinien. Czego może być to przyczyną i jak można to usunąć?

Pozdrawiam

jceel
25-04-2008, 01:12
Czym jest to spowodowane ? dla zobrazowania o co mi chodzi zrobiłem foto telefonem (nie strzelać za jakość)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://festo.republika.pl/dsc01144.jpg)

Punkty AF przy ustawianiu ostrości nie świecą czystym czerwonym punkcikiem tylko otoczone są mgiełką. Im bardziej w prawą stronę tym gorzej. Tylko pierwszy z prawej trzyma się tak jak powinien. Czego może być to przyczyną i jak można to usunąć?

Pozdrawiam

Źle założona matówka lub dystanse. Chociaż u mnie zarówno w 400D jak i teraz w 40D czasem w słabym świetle widać niewielkie odbicia światła od punktów AF w wizjerze, to chyba do pewnej granicy normalne, ale tutaj to zdecydowanie przesada.

piszczal
25-04-2008, 07:41
wyczyścić matówkę?

Foto_graf
25-04-2008, 09:53
wyczyścić matówkę?

Wczoraj czyściłem matówkę, po ponownym założeniu niestety niewiele się zmieniło.

Korzystałem z tego manuala http://www.focusingscreen.com/work/400den.htm

faktycznie jest to bardzo proste.

A wspomniane dystanse to które to są ??? można je samemu ustawić po wyjęciu matówki ??

Pozdr

jceel
25-04-2008, 15:51
A wspomniane dystanse to które to są ??? można je samemu ustawić po wyjęciu matówki ??


Powinna być taka żółta (złotawa?) cieniutka ramka, która wchodzi pod matówkę.

mons
25-04-2008, 21:31
..... trzeba ustawić ostrość w wizjerze..... na punkty AF.....

MMM
26-04-2008, 08:00
Chociaż u mnie zarówno w 400D jak i teraz w 40D czasem w słabym świetle widać niewielkie odbicia światła od punktów AF w wizjerze, to chyba do pewnej granicy normalne
Załóż dekiel na aparat i pobaw się podświetleniem punktów, wtedy zobaczysz jak się odbija :-).

dzik
26-04-2008, 10:45
40D podswietla punkty focusa w inny sposob, efekt jest duzo lepszy, w moim 400D bylo widac to rozmycie, moze nie takie mocne ale tez widoczne.

Foto_graf
26-04-2008, 22:16
Załóż dekiel na aparat i pobaw się podświetleniem punktów, wtedy zobaczysz jak się odbija :-).

A w którym miejscu/jak reguluje się podświetleniem punktów AF??

Ostrość poprawiona, ramka poprawiona, rozmycie w dalszym ciągu bez zmian. lewy pkt nie widoczny widać tylko jego "widmo".

Pozdr

jceel
26-04-2008, 22:42
A w którym miejscu/jak reguluje się podświetleniem punktów AF??

Ostrość poprawiona, ramka poprawiona, rozmycie w dalszym ciągu bez zmian. lewy pkt nie widoczny widać tylko jego "widmo".

Pozdr

No to matówka do wymiany chyba. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Foto_graf
27-04-2008, 21:41
No to matówka do wymiany chyba. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Ostrzy prawidłowo więc tragedii nie ma ale takie mało to estetyczne :?

noc7
21-05-2008, 13:52
Witam, wlasnie kupilem 40D. Podpialem kita 18-55 by sprawdzic czy wszystko ok i niby tak ale gorny punkt AF gdy zlapie ostrosc to nad nim pojawia sie czerwona "poswiata". Na innych punktach AF tego nie ma.. to normalne ?

poss
21-05-2008, 14:17
to wynika chyba z konstrukcji aparatu, a dokładniej kąta ustawienia lustra - ja sprawdziłem i też mi się pojawia kropa ponad AF-em i tylko ponad górnym (zauważyłem to dopiero jak opisałeś - bo wcześniej nie miałem nigdy górnego włączonego :D )

noc7
22-05-2008, 00:47
uffffff a juz myslalem , ze cos nie tak :) w takim razie zostawie to ;) przy okazji kiedys tam zajde do Czapskich niech zerkna :)

pozdrawiam

asdfasfd
22-05-2008, 08:15
Witam, wlasnie kupilem 40D. Podpialem kita 18-55 by sprawdzic czy wszystko ok i niby tak ale gorny punkt AF gdy zlapie ostrosc to nad nim pojawia sie czerwona "poswiata". Na innych punktach AF tego nie ma.. to normalne ?

U mnie jest tak samo i to tylko nad górnym punktem. Ostatnio zauważyłem i myślałem, że matówka jest źle wsadzona.

Peie
22-05-2008, 17:48
to wynika chyba z konstrukcji aparatu, a dokładniej kąta ustawienia lustra - ja sprawdziłem i też mi się pojawia kropa ponad AF-em i tylko ponad górnym (zauważyłem to dopiero jak opisałeś - bo wcześniej nie miałem nigdy górnego włączonego :D )

Potwierdzam ; ] mi też sie górny "podwójnie" zaświeca wiec to chyba norma w 40d

Gringo997
25-05-2008, 09:45
Witam, wlasnie kupilem 40D. Podpialem kita 18-55 by sprawdzic czy wszystko ok i niby tak ale gorny punkt AF gdy zlapie ostrosc to nad nim pojawia sie czerwona "poswiata". Na innych punktach AF tego nie ma.. to normalne ?


U mnie jest tak samo i to tylko nad górnym punktem. Ostatnio zauważyłem i myślałem, że matówka jest źle wsadzona.


Potwierdzam ; ] mi też sie górny "podwójnie" zaświeca wiec to chyba norma w 40d

kurcze ja też tak mam a już myślałem że coś będę musiał z nim robić :)

jceel
25-05-2008, 18:44
A ja nawet tego nie zauważyłem, mimo że mam oko do takich szczegółów... może dlatego, że w ogóle nie korzystam z górnego :D

Max78
25-05-2008, 22:13
Ustaw ostrzenie na centralny i po temacie ;)

Krystek86
17-06-2008, 10:34
posiadam 400D
mam następujący problem jak patrzę przez wizjer widzę tam 9 czarnych kropek w kwadracikach (dziwne prawda ) :P ale koniec żartów, do rzeczy problem polega na tym że podczas łapania ostrości podświetlają się owe kropki na czerwono ....a ja mam tak że jedne punkty (kropki) świecą słabo a inne nie tylko sama kopka ale wszystko w koło łącznie z kwadratem i nawet poza nim jakby ktoś rozlał czerwonego kleksa.... pytanie czy może to być wywołane przez zanieczyszczenia jeżeli tak to czy można to wyczyścić alkoholem? czy można w ogóle samemu to naprawić a jeżeli nie to czy naprawią to w ramach gwarancji bo takową posiadam?

tdrozd
17-06-2008, 10:44
pewnie lekko przesunieta matowka
bylo na forum -poszukaj

marcin42300
27-10-2008, 16:53
Ostatnio w moim C 350 D także zauważyłem duże widma przy punktach AF . Czytając wcześniejsze posty doszedłem do wniosku że wyjęcie matówki i przeczyszczenie jej to w sumie nic trudnego a w dodatku miało to pomóc w pozbyciu się tych kleksów w wizjerze. Jak wyczytałem tak zrobiłem lecz po złożeniu tego w całość moje zaskoczenie było wielkie.

Widma jakie były takie są a dodatkowo aparat nie łapie ostrości .
Wniosek z tego taki że nie wszystko czego możemy dowiedzieć się właśnie tutaj jest takie proste w praktyce ( przynajmniej dla mnie) .
Pewnie czeka mnie wymiana matówki i kalibracja . :cry:
Co o tym myślicie.

Ghooster
01-11-2008, 00:40
hmm w 30D tez mam poswiate nad górnym punktem... da sie z tym zyc:mrgreen: