PDA

Zobacz pełną wersję : Sklep eltkom.pl - opinie?



ilfords
23-04-2008, 22:33
Witam, przymierzam się do zakupu aparatu+obiektywu w sklepie www.eltkom.pl Czy ktoś z was kupował w tym sklepie i czy można prosić o opinie jak np. szybkość wysyłki i co mnie najbardziej niepokoi stan zapakowania paczki i wysyłki kurierem. Czy sprzęt foto tj. aparat+obiektyw starannie jest pakowany przez sklepy internetowe? Sklep ten wysyłka masterlinkiem i może wiecie jak oni się z sprzętem obchodzą?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi! :)

MateuszZ.
23-04-2008, 22:52
Ja zamowilem troche taniego sprzetu oswietleniowego , części brakowało w przesyłce, reszta była ... stłuczona ... kontakt był mało sympatyczny, odniosłem wrazenie że Pan mi robi łaskę dosyłając brakujące części i wymieniając te uszkodzone..

zanussi
23-04-2008, 23:39
ilfords - to jest sklep z bielska-białej. wpadaj do nich to sam odbierzesz. mają normalny sklep z ladą kasa fiskalną i takie tam ;-). ja mam niezbyt dobre doświadczenia z nimi....

malkontent
24-04-2008, 07:10
Jakość sprzedawanego u nich towaru jest niska.
Kupowałem akumulatory do cyfrówek.
Najpierw jeden nie działał - wymienili mi, potem wszystkie akumulatory wytrzymały jedynie 3-4 miesiące, też bym reklamował, ale nie mogłem znaleźć paragonu.

ilfords
24-04-2008, 07:51
W sumie tyle z waszej strony ostrzeżeń że zrezygnuje i kupię sprzęt w cyfrowe.pl parę zł więcej, ale za komfort psychiczny trzeba płacić ;)

Dziękuje wszystkim za opinie i pomoc :)

Ariene
20-04-2011, 13:51
Podbiję, jakieś świeże opinie? Szykują mi się zakupy...

luciferi
20-04-2011, 14:24
kupowalem tam 2 szkla ale tylko z odbiorem osobistym, bylo wszystko ok.

krzysd
20-04-2011, 17:29
też się niestety zawiodłem na ich akumulatorkach, ale inne drobne akcesoria jakie kupowałem były w porządku, szybkość wysylki i pakowanie tez w normie.

tombas
20-04-2011, 18:23
złożyłem u nich zamówienia na pas lowepro, mailowo zapytałem o czas realizacji, dostałem info że za 5 dni wysyłają, po 9 dniach po zapytaniu na GG informacja że "jeszcze ze 3 dni" w tym czasie cena na stronie sklepu zmieniła się na wyższą a towaru nadal nie było, po 15 dniach od złożenia zamówienia zrezygnowałem i anulowałem zamówienie (pas kupiłem w cyfrowe.pl dostepny był od ręki),
choć gwoli sprawiedliwości, to kilka lat temu kupiłem (jeszcze przez allegro) gripa do 350 i poszło bezproblemowo

krzysd
20-04-2011, 19:52
to może małe sprostowanie, po tym co napisał tombas - moje doświadczenia co do szybkiego czasu realizacji są sprzed około 2 lat, teraz widocznie popsuła się ich terminowość

Ariene
20-04-2011, 20:10
Ech, a miałam wielką nadzieję, że zobaczę lepsze opinie niż te znalezione sporadycznie w necie, sprzed lat...
krzysd, co było nie tak z aku, bo właśnie to u nich zamówiłam? :|
Mam też nadzieję, że towar dojdzie przed majówką. Ot takie moje pobożne życzenie... Dam znać jak to wyglądało :)

krzysd
20-04-2011, 20:22
kupiłem dwa NB-2L i jeden po kilku ładowaniach bardzo mocno stracił na pojemności, drugi działał dłużej, ale tez bez rewelacji, inne zamienniki jakie miałem działały lepiej

takisefotograf
20-04-2011, 20:35
Nie wiem jak pakują,wysyłają,ale na miejscu można bezproblemowo sprawdzić sprzęt i nikt nie robi z tego tytułu "łaski"

Ariene
20-04-2011, 20:40
Eee, zaraz, to ja może sprostuję - kupiłam oryginały. Żadne zamienniki mnie nie interesują do FF ;) Tym bardziej mam nadzieję, że nie będzie problemów ;)

ajma
20-04-2011, 20:47
Dosyć dużo kupiłem już sprzętu w Eltkomie - rożnie bywało z realizacją zamówień, ale zawsze właściciel Pan Paweł pozwala na sprawdzenie sprzętu na miejscu i pomimo, że odbierając osobiście sprawdzam sobie sprzęt to mogę ewentualnie do 7 dni wymienić sprzęt (nie jest podbijana gwarancja) - nigdy nie skorzystałem z tych 7 dni, bo zawsze mi wszytko pasowało.
Generalnie sklep oceniam bardzo pozytywnie.

krzysd
20-04-2011, 21:06
Eee, zaraz, to ja może sprostuję - kupiłam oryginały. Żadne zamienniki mnie nie interesują do FF ;) Tym bardziej mam nadzieję, że nie będzie problemów ;)

Jeśli oryginalne to zmienia postać rzeczy ;) myślę, że bez obaw możesz czekać na przesyłkę, będą porządne jak to oryginały, chociaż ja na dobre, markowe zamienniki BP-511 wcale nie narzekam, używane od 3 lat są ciągle sprawne a były w cenie 30% oryginału

OrzelPiotr
20-04-2011, 23:12
Kiedyś złożyłem do tego sklepu zapytanie w sprawie potwierdzenia dostępności sprzętu który oferowali (informacja na sklepie internetowym oczywiście wskazywała na obecność towaru)... nawet nie raczyli odpisać...

Ariene
20-04-2011, 23:46
Znam bardzo porządne firmy, które od lat istnieją na rynku i oferują niemal bezkonkurencyjny towar, a które to nie tolerują współczesnego środka kontaktu jakim jest internet, a dokładniej e-mail. Dlatego w sprawach pilnych używam telefonu, a dopiero zamówienia składam pisemnie ;)

rog
21-04-2011, 00:15
Jest ok.

sbogdan1
21-04-2011, 01:04
Dosyć dużo kupiłem już sprzętu w Eltkomie - rożnie bywało z realizacją zamówień, ale zawsze właściciel Pan Paweł pozwala na sprawdzenie sprzętu na miejscu i pomimo, że odbierając osobiście sprawdzam sobie sprzęt to mogę ewentualnie do 7 dni wymienić sprzęt (nie jest podbijana gwarancja) - nigdy nie skorzystałem z tych 7 dni, bo zawsze mi wszytko pasowało.
Generalnie sklep oceniam bardzo pozytywnie.

Dokładnie tak jak piszesz, i ja tam sporo kasy zostawiłem, nigdy nie miałem problemów, obsługa bardzo sympatyczna. Jeden sklep w Malcu ( dom prywatny ) drugi świeżo otwarty w Bielsku-B.Mam do jednego i drugiego punktu o rzut beretem, nigdy nie spotkałem się z jakąś arogancją czy olewatorstwem, ostatnio kupowałem szkło i kobitka otworzyła w domu sklepik grubo po godzinie otwarcia, czego nie musiała robić, szkło przestrzeliłem obadałem, nie robiła problemów, pomimo że wiedziała że i tak go nie kupię w tym samym dniu tylko po oględzinach ewentualnie się może zdecyduje. Gwarancji faktycznie nie podbijają , dają te kilka dni na rozruch.
A tak na marginesie jeśli chodzi aku.. przecież oni nie są producentem każdy kupujący chyba widzi co kupuje, tak trudno wygooglić opinie o danym produkcie.

Ariene
21-04-2011, 08:47
Rozumiem, że niezbyt pochlebne opinie o aku powstały właśnie z powodu, że poprzednicy pisali o zamiennikach. Z oryg. nie powinno być przecież problemów, no może poza 1% wpadek producenta, na co czasem też trzeba przymknąć oko.

Interesują mnie głównie opinie o sklepie (ich czasie realizacji także).
Cieszę się, że jednak wielu z Was jest zadowolonych i mam nadzieję, że szybko dołączę do Waszego grona ;)
Dzięki za szybki odzew :)

Ariene
26-04-2011, 14:29
No i jest przesyłka, kontakt ze sprzedawcą dobry, zarówno mail jak i tel., a przynajmniej bez większych zarzutów. Przesyłka wysłana błyskawicznie.
Niestety, wygląda na to, że muszę się pofatygować do innego sklepu i tym razem liczyć na więcej szczęścia w otrzymaniu oryginałów... W tytułowym sklepie oferowano mi zamienniki, a ja poprosiłam oryginały... kilkakrotnie to podkreślając... i na nic się to zdało, bo prawdopodobnie dostałam podróby. Sprawę zgłaszam do polskiego przedstawiciela producenta.

Swoją drogą ciekawe jak można zatrzymać taki proceder w konkretnym sklepie? Czy pozostaje nam jedynie zwrócić towar? Czy następni klienci będą mieli dostęp do informacji jak odróżnić oryginał od podróby?

AMB
26-04-2011, 14:41
Kiedyś kupowałem tam pewien obiektyw canona, zadzwoniłem za (5-6 razem mi się udało dodzwonić) i dowiedziałem sie ze są dwa egzemplarze na stanie. Zamówiłem przez neta i odebrałem osobiście, wcześniej oglądając towar. Jeden z dostępnych był całkowicie zrypany (strasznie rzęził AF) wiec wybrałem ten drugi. Po powrocie okazało się że też jest zepsuty AF (ostrzył gdzie chciał). Nie było problemów ze zwrotem, ale mam wrażenie że te obiektywy były dlatego na stanie bo je już ktoś oddał, (poza nimi praktycznie w sklepie nie było innych droższych sprzętów). Tak więc zalecam ostrożność w kupowaniu rzeczy które są tam na stanie.

Ariene
26-04-2011, 17:28
Właśnie zakupiłam kolejny aku, z odbiorem osobistym u innego sprzedawcy. Sprzedawca pokazał mi bardzo dokładnie różnice w tym co on sprzedaje i tym co dostałam od eltkomu - różnice widać gołym okiem!
U takiego sprzedawcy nie mam już czego szukać, a jak się sprzedaje podróby, to trzeba się liczyć i z opiniami...

dinderi
26-04-2011, 17:46
Możesz się podzielić tymi szczegółami?

Ariene
26-04-2011, 23:17
Wiem, że wielu kolegów z konkurencyjnego forum używa także tutejszej marki, a wątek, w którym pytałam Was o opinie dotyczy sklepu, a nie konkretnego przedmiotu, zatem zapraszam TUTAJ (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2373354&postcount=62) po szczegóły porównawcze wraz ze zdjęciami

Tymczasem przede mną jeszcze zwrot kosztów od sklepu za aku + niepotrzebną przesyłkę.