PDA

Zobacz pełną wersję : pierścienie pośrednie EF-S?



wojtek
19-05-2005, 21:48
Czy ktoś z was wie coś na temat, czy istnieją lub czy ktoś planuje produkcję pierścieni pośrednich do których można podpiąć obiektyw zarówno EF jak i EF-S?

KuchateK
19-05-2005, 21:50
EF-S wejdzie w pierscien EF... Tam nic nie ma a ta wypustka z obiektywu mala... Jak ja wyciac to zostaje EF...
Co innego TC... Tam zwykle soczewy niestety.

tpop
19-05-2005, 21:51
a nie mozna? Myslalem ze mocowanie jest takie samo tylko EF-S glebiej w puszke wchodzil.

wojtek
19-05-2005, 21:57
To można tak po prostu wyciągnąć tą wypustkę bez szkody dla obiektywu?

KuchateK
19-05-2005, 21:59
Nie... Mozna ja wyciac... Ostrym narzedziem :)
Szkoda jest taka ze taki obiektyw da sie wkrecic w zwyklego EF'a... Jesli to 10D z malym lustrem to pol biedy... Jak to co innego to rozwalisz lustro i tylna soczewke... Chyba ze zamontowac ogranicznik tak aby nie dalo sie wjechac tylna soczewka za gleboko.

Pierscien jednak to sama tulejka zewnetrzna, wiec bedzie dzialal i nic nie trzeba przerabiac.

tpop
19-05-2005, 22:03
Nie... Mozna ja wyciac... Ostrym narzedziem :)
wydaje mi sie ze widzialem gdzies instrukcje obrazkową bezinwazyjnego pozbycia sie tego kolnierza. Chyba to bylo na zasadnie porozkręcania. Ale głowy nie dam.

KuchateK
19-05-2005, 22:05
Jesli to kit to:
odkrecasz 4 srobki z tylu
do tego dwie sa nieco ukryte... trzymaja styki z boku ale w miare latwo ida...
dalej ciecie
dalej skrecenie...

Widzialem na allegro kita do ktorego ktos przykrecil bagnet metalowy z innego ef'a, wiec i tak mozna...

O... zdjecia...
http://www.bobatkins.com/photography/tutorials/efs-10d.html

wojtek
19-05-2005, 22:07
E coś mi tu nie gra. Sprawdzałem i tylna soczewka nie cofa się poza bagnet.
A gdyby tak wyciąć większą dziurkę w pierścieniu to nie będzie lepiej?

tpop
19-05-2005, 22:12
Jesli to kit to:
odkrecasz 4 srobki z tylu
do tego dwie sa nieco ukryte... trzymaja styki z boku ale w miare latwo ida...
dalej ciecie
dalej skrecenie...
a tu jest to samo tylko ze pismem obrazkowym :)
http://metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/efs/index_eng2

KuchateK
19-05-2005, 22:13
W jakim pierscieniu? Po co? Zobacz na zdjecia... Zobacz z czego sie sklada caly EF-S... Jest to praktycznie kawalek extra ktory wchodzi nieco glebiej do aparatu... W starych aparatach to skutecznie blokuje wejscie obiektywu i mozliwosc zapiecia... W nowych jest dodatkowo "wjazd" na ten element... Pierscien to czarna dziura wiec nie ma potrzeby nic komibnowac... Tam nie ma lustra ani nic innego...

wojtek
19-05-2005, 22:38
OK rzeczywiście to nic trudnego. Ale chyba i tak nie będę psuł obiektywu. Nie zamierzam go używać z innymi lustrzankami niż 20D więc nie widzę sensu cięcia. A poza tym pierścień mam soligora i posiada on wewnątrz na wysokości styków płytkę plastikową w której otwór jest mniejszy niż średnica wypustki w EF-Sie. Więc mogę chyba, jeżeli będzie mi zależało wyciąć troszkę większą dziurkę w tymże pierścieniu i wyjdzie w sumie na to samo.
P.S. Jak się cytuje?

tpop
19-05-2005, 22:46
P.S. Jak się cytuje?"quote" w prawym dolnym rogu posta