PDA

Zobacz pełną wersję : [PawelGeo] Sójka



PawelGeo
20-04-2008, 16:59
Witam. Chciałbym pokazać swoją fotkę tego ptaszka. Zdjęcie pojawiło się już w innym wątku, ale ponieważ nie doczytałem regulaminu to zostało usunięte :wink:
Proszę o komentarze, bo dopiero się uczę i mam nadzieję, że dowiem się czegoś nowego. :smile: Zdjęcie robione Sigmą 70-300 APO DG podpiętą do 400D. Niestety pogoda była marna i kolory są takie jakie widać.
300mm, f/7.1, 1/160s
http://img505.imageshack.us/img505/1462/img28892mhj9.jpg

LemonR
20-04-2008, 17:55
Fajna poza ptaka. Kolory zawsze można poprawić. Głębię ostrości widziałbym mniejszą.
pozdr

PawelGeo
20-04-2008, 22:08
Dzięki za opinię ;) Rzeczywiście kolory to kwestia obróbki. A co do głębi, to specjalnie domknąłem obiektyw, aby ptaszek nie "uciekł" mi z GO :smile: gdyby przypadkiem Sigma nie trafiła idealnie. Chociaż prawdę mówiąc ta gałązka z tylu była dosyć blisko i wydaje mi się, że nawet przy f/5,6 byłaby dość wyraźna. Ale będę próbował dalej z maksymalnym otworem :smile:

ewa_olsztyn
20-04-2008, 22:14
Sójka ma kolory, jakie ma - lepiej przy nich nie majstruj bo zepsujesz. Zdjęcie nie jest złe, ale psują je te dwa patyki po prawej, zwłaszcza ten który próbuje przebić ptaszynę..

tgrzyska
20-04-2008, 22:45
A mnie kolory się podobają. Widać Sigma potrafi trafić:)

PawelGeo
20-04-2008, 23:06
Z tymi kolorami to jest tak, że są oczywiście naturalne, tylko nie są bardzo intensywne, tak jak na zdjęciu tgrzyska przedstawiającym wróbelka ;-) , bo było pochmurno.
Wypisujecie wszystko czego się spodziewałem :mrgreen: Te patyki też mnie irytują.

1507
27-04-2008, 13:15
Sójka ma kolory, jakie ma - lepiej przy nich nie majstruj bo zepsujesz. Zdjęcie nie jest złe, ale psują je te dwa patyki po prawej, zwłaszcza ten który próbuje przebić ptaszynę..


fajna sójka, a co do patyków no cóż kolega popałnił błąd, mógł przed wykadrowaniem wleźć na drzewo z sekatorkiem i gałązki poobcinać a potem poprosić ptaszka by ponownie zapozował:lol:

ewa_olsztyn
27-04-2008, 14:51
fajna sójka, a co do patyków no cóż kolega popałnił błąd, mógł przed wykadrowaniem wleźć na drzewo z sekatorkiem i gałązki poobcinać a potem poprosić ptaszka by ponownie zapozował:lol:

Znany dylemat fotografów przyrody :) Nie mamy żadnego wpływu na to, gdzie ptak usiądzie, gdzie sarna uskoczy, czy mgła nie odkryje tego, czego nie chcemy na zdjęciu, czy wiatr zawieje... Wpływ mamy tylko na ruch wskazujacego palca :|

1507
27-04-2008, 23:53
napisze tak: jeśli potrafisz robić lepsze ptaszki to super , kolega zrobił to jak umiał najlepiej, nie miał wyboru ustrzelenia ptaszka w lepszych warunkach, ptaki jak ten zazwyczaj siadają na drzewach a tam kupa gałązek wchodzących w kadr na które nie ma się wpływu, więc jeśli chodzi o uwagi że gałązka tu czy tam , to ja bym sobie darował na twoim miejscu, kolega może będzie miał więcej farta nst razem i zrobi ptaszka bez gałązek a tak narazie fotka jest udana moim skromnym zdaniem i tyle.

ewa_olsztyn
01-05-2008, 02:04
napisze tak: jeśli potrafisz robić lepsze ptaszki to super
Nie potrafię robić lepszych ptaszków, potrafię przekazać to, co widzę. Kolega wstawiając zdjęcia liczy na szczere uwagi. Oceniam obraz i piszę co uważam, tak o jego walorach, jak o tym, co mi osobiście nie leży. Jakby sobie Kolega życzył samych pochwał, to by zaznaczył - dorosły jest wszak.


kolega zrobił to jak umiał najlepiej, nie miał wyboru ustrzelenia ptaszka w lepszych warunkach, ptaki jak ten zazwyczaj siadają na drzewach a tam kupa gałązek wchodzących w kadr na które nie ma się wpływu

Ma się wpływ na decyzję - fotografować lub nie. A jak się człowiek uczy, sam wie, że błędy robi i oczekuje raczej krytycznych uwag, niż fałszywego poklepywania po plecach. Jakby Kolega chciał samych pochwał, to by pokazywał swoje zdjęcia u cioci na imieninach, a nie na CB. Nie jest dzieckiem i wie co robi. Dzieci zresztą też nie wolno okłamywać.


więc jeśli chodzi o uwagi że gałązka tu czy tam , to ja bym sobie darował na twoim miejscu

Nie jesteś na moim miejscu, a jak będę potrzebowała porady na temat tego, co mam sobie darować - wiem gdzie sie udać.


kolega może będzie miał więcej farta nst razem i zrobi ptaszka bez gałązek a tak narazie fotka jest udana moim skromnym zdaniem i tyle.

Jak będzie wiedział co ma osiągnąć, to będzie miał w nosie farta, bo będzie wiedział jak to to zrobić. A z drugiej strony - skoro jednak przyznajesz, że ptak bez zbędnych gałązek jest lepszy - to dlaczego tego uczciwie nie napisałeś? Jaką będzie Kolega miał motywację do zrobienia ptaka bez zbędnych gałązek, gdy mu nikt o tym nie powie, co? I właśnie dlatego będę pisać o zdjęciach to, co mi, a nie komukolwiek - w tym Tobie - się podoba. I dobrze będzie jak się skupisz na uczciwym pisaniu o zdjęciach, zamiast na pisaniu o pisaniu innych, OK? Od tego są fora literackie i nie tego oczekują autorzy prezentowanych tu fotografii.