PDA

Zobacz pełną wersję : [tgrzyska] Wróbelek Elemelek - Sigma 70-300



tgrzyska
19-04-2008, 12:02
Witam,
Lustrzankę cyfrową mam od niedawna i robię zdjęcia, żeby się nieco nauczyć obsługi itp. Mam Sigmę 70-300 DG Macro i wiem już że ten obiektyw jest tylko przejściowy, bo potrafi masę zdjęć zepsuć, ale jedno mi i jemu się udało: jak na mój gust wyszło wyjątkowo ostro.
Zdjęcie robione dosyć na szybko i przez szybę. Na kilkanaście wyszło to jedno ostre. Reszta też jest ok, ale jak to Sigma - lekkie mydło.

Oto one:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://tgrzyska.w.interia.pl/JPG/IMG_0540_mini_f.jpg)

fret
19-04-2008, 12:20
Fajny. Jesli to wyszło ostre, to chyba mydło na reszcie nie jest winą sigmy.

BelYaal
19-04-2008, 12:22
Jak lekko wyostrzysz to bedzie ok.

tgrzyska
19-04-2008, 20:52
Będę musiał się pobawić wreszcie kiedyś w PS'ie - popróbować wyostrzać itp. Bo póki co to wołam w DPP - nie bardzo wiem gdzie jest rozsądna granica wyostrzenia - ale wszystko przede mną.

Co do winy sigmy, to owszem często się przestrzeli z ostrością. Norma to jak jest pochmurno. Jak już świeci słońce, to jest nieźle.

Grzecho
19-04-2008, 21:46
Ladny mazurek. Tez nie uwazam Sigmy za "mydlo". Przy dluzszych ogniskowych i pochmurnych dniach trzeba bardzo uwazac na czasy migawki.

pzdrwm, grzecho

PawelGeo
19-04-2008, 22:00
Ja sie podepnę do tematu

Vitez
20-04-2008, 02:39
Ja sie podepnę do tematu

Nie wolno. Załóż własny. W tym podforum wątki są indywidualne.

LemonR
20-04-2008, 07:00
Brakuje tylko wyostrzenia i zdjęcie rewela. No może trochę szkoda, że to nie Bielik :-)

tgrzyska
20-04-2008, 15:14
Dzięki LemonR za dobre słowo - bo mnie też sie to zdjęcie podoba.

Rozumie, że najlepsze rezultaty wyostrzenia osiąga się w PS'ie? Poczytam, spróbuję i zamieszczę. Pewnie że szkoda, że nie bielik, albo przynajmniej dzięcioł - maiłem w zasięgu 2 metrów z okna dzięcioła wielkości ok. 35 cm - walił mi w grusze - ale niestety gdybym chodził z aparatem w ręku po domu, to bym go miał - poleciałem po sprzęt, wróciłem i niestety po dzięciole już ani widu ani słychu - a byłaby ekstra fotka. Na razie próbuje, testuje sprzęt, wołanie RAW'ow - jak już będę wiedział o co mi chodzi i jak używać, to wtedy pojadę zapolować na jakiegoś bielika:)

A jak można poprawić to zdjęcie? Bo ja wołam w DPP i wygląda to tak: poprawiam kontrast, jasność tak żeby było od samej lewej do połowy ostatniego przedziału po prawej (histogram), i wyostrzam tak na ok. 100.