PDA

Zobacz pełną wersję : 40D, 5D - Problem ...



Drozdi
16-04-2008, 23:36
Witajcie,

zauwazylem na moim 40D cos dziwnego.

Na zdjeciu pojawiaja sie zolte pasy. Ciezko to w sumie wytlumaczyc. Najlepiej sami zobaczcie:

Powtarza sie to nieregularnie i niektore zdjecia sa "normalne" a niektore "zolte".

Sprawdzalem na 5D i to samo.

Co Wy na to??

jceel
16-04-2008, 23:45
Witajcie,
[...]
Co Wy na to??

Stawiam na oświetlenie - jakieś świetlówki albo coś innego mrugającego z niezbyt dużą częstotliwością. No i zwalony balans bieli na zdjęciu... ;) Sprawdzałeś w dziennym świetle?

Drozdi
16-04-2008, 23:47
... Sprawdzałeś w dziennym świetle?
Nie, odkrylem to dopiero dzisiaj wieczorkiem. Wielokrotnie robilem zdjecia przy akutalnym oswietleniu i wszystko bylo OK.

Wats0n
17-04-2008, 00:08
Czyżbyś miał założoną tabakową połówkę cokina? :D

PS: swoją drogą - ********e zdjęcia :D

janmar
17-04-2008, 00:09
Obiektyw w obu zdjeciach[z 40d i 5d ] ten sam?

Drozdi
17-04-2008, 00:14
Obiektyw w obu zdjeciach[z 40d i 5d ] ten sam?
Obiektywy rozne, na kazdym tak samo ...

Tak sobie mysle, czy mi karta pamieci nie uszkodzila w jakis sposob aparatow ...

To co jest podejrzane dla mnie, to to, ze czas naswietlania zdjecia wynosi 1/2500 s a szybkosc wyzwolenia 1/2656 s.

janmar
17-04-2008, 00:34
Nie sadzę zeby karta uszkodziła tak samo dwa body.Uzywałes tej samej karty? Sprawdzales na innych kartach?.Jest jakis element wspolny dla obu zdjec.Karta,swiatło,transmisja danych,software... ?

Drozdi
17-04-2008, 00:45
Jest jakis element wspolny dla obu zdjec. Karta,swiatło,transmisja danych,software... ?
Tak, tylko karta.

Nie pomaga nawet zmiana balansu bieli.

A tu troche inne zdjecie:

janmar
17-04-2008, 01:02
Próbowałes z inną ?

jceel
17-04-2008, 01:20
Pokaż jakieś zdjęcie z czasem nawietlania powyżej 1/10s.

MuNiO
17-04-2008, 01:23
A gdzie znalazles taka ladna strone do testowania AF ?

Max_im
17-04-2008, 05:59
jak byś mógł zostawiać exif to byłoby łatwiej
wydaje mi się że przy krótkich czasach naświetlania nie jesteśmy w stanie przewidzieć które światło i jak jest rejestrowane
a tak dla poprawienia humoru to aparaty nie znoszą testów :)

Drozdi
17-04-2008, 07:01
Próbowałes z inną ?
Robilem bez karty w aparacie i to samo.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

A gdzie znalazles taka ladna strone do testowania AF ?
Nie pamietam. Gdzies kiedys znalazlem. Pod wieczor poszukam.

Shadow
17-04-2008, 13:57
Jeżeli uzyskujesz to samo na dwóch różnych korpusach na tej samej karcie to wygląda na to że karta miesza. Zresetuj korpus, włóż inną kartę i sprawdź.
Ewentualnie coś z obiektywem jeśli robisz to na tym samym.

marekk_ok
17-04-2008, 14:11
Jeżeli uzyskujesz to samo na dwóch różnych korpusach na tej samej karcie to wygląda na to że karta miesza. Zresetuj korpus, włóż inną kartę i sprawdź.
Ewentualnie coś z obiektywem jeśli robisz to na tym samym.

Lecz test byl robiony bez kart jak zrozumialem?
Dziwne to jest.

BelYaal
17-04-2008, 14:29
Moze mieszka gdzies w poblizu Czarnobyla :) swoja droga naprawde dziwne, bo rozne szkla, rozne puszki, bez karty... moze cos promieniuje jednak, sprawdz czy nie mieszka obok ktos arabskiego pochodzenia, itd :)... w kazdym razie wykluczyles wszystko... poza otoczeniem otoczniem, bo tak jeszcze komputer i czytnik ale mignelo Ci na ekraniku bez karty, wiec i tu nie mozna sie przyczepic

marekk_ok
17-04-2008, 14:48
Moze mieszka gdzies w poblizu Czarnobyla :) swoja droga naprawde dziwne, bo rozne szkla, rozne puszki, bez karty... moze cos promieniuje jednak, sprawdz czy nie mieszka obok ktos arabskiego pochodzenia, itd :)... w kazdym razie wykluczyles wszystko... poza otoczeniem otoczniem, bo tak jeszcze komputer i czytnik ale mignelo Ci na ekraniku bez karty, wiec i tu nie mozna sie przyczepic

Moze to dobry trop --> promieniowanie - moze trzeba jakos "odmagnesowac" matryce ?

Max_im
17-04-2008, 16:40
tak jak napisał "jceel"
i potem ja zasugerowałem
zrób fotki z różnymi czasami naświetlania

Drozdi
17-04-2008, 17:31
Jeżeli uzyskujesz to samo na dwóch różnych korpusach na tej samej karcie to wygląda na to że karta miesza. Zresetuj korpus, włóż inną kartę i sprawdź.
Ewentualnie coś z obiektywem jeśli robisz to na tym samym.
Jak juz napisalem. Zdjecia robie bez karty i to samo. Sprawdzalem na 2 obiektywach.

tak jak napisał "jceel"
i potem ja zasugerowałem
zrób fotki z różnymi czasami naświetlania

Za okolo 2 h bede w domu i zaczne znowu walke...

Caly dzien dzisiaj nie chodzi mi nic innego po glowie jak ten problem.
Przyszlo mi do glowy, ze to moga byc akumulatorki (ostatni raz ladowane okolo 3 tygodnie temu). Jezeli bede mial ten sam problem przy naladowanych akumulatorkach (co za 2 godziny sprawdze) to chyba --> serwis :roll:

Dzieki za wskazowki.

Drozdi
17-04-2008, 19:12
Wlozylem naladowane baterie do aparatow i wszystko dziala ok.

Prawdopodobnie akumulatorki byly na tyle naladowane, ze udalo sie robic zdjecia, ale przy 1/2500 s nie wystarczalo mocy baterii aby np. z wystarczajaca szybkoscia poruszyc lustrem/migawka.

To moje zdanie i moge sie mylic, ale ciezko wytlumaczyc mi to inaczej ...

marekk_ok
17-04-2008, 20:44
Wlozylem naladowane baterie do aparatow i wszystko dziala ok.

Prawdopodobnie akumulatorki byly na tyle naladowane, ze udalo sie robic zdjecia, ale przy 1/2500 s nie wystarczalo mocy baterii aby np. z wystarczajaca szybkoscia poruszyc lustrem/migawka.

To moje zdanie i moge sie mylic, ale ciezko wytlumaczyc mi to inaczej ...

A co pokazywal "super" wskaznik pomiaru naladowania akku?

Fajnie iz to odkryles - moze to spotkac kazdego i wowczas mamy "solution".

fotokor1
17-04-2008, 20:51
hmm w obydwu body taki sam stan baterii....:mrgreen:

Drozdi
17-04-2008, 21:17
A co pokazywal "super" wskaznik pomiaru naladowania akku?

Prawie wyczerpane

hmm w obydwu body taki sam stan baterii....:mrgreen:
Wszystko zgadzaloby sie. Ladowalem 2 akku, jeden po drugim.

Max78
17-04-2008, 21:17
Proponuje wrzucic to info np takze do Canona - niech zolta brac inzynierow troche poglowi jak zadowolic tych, ktorzy im chleb funduja (no dobra - miske ryzu i sushi ;P)

A watek z tym tematem lub ogolnie info Problem -> Solucja przykleic :)

jceel
17-04-2008, 22:29
Wlozylem naladowane baterie do aparatow i wszystko dziala ok.

Prawdopodobnie akumulatorki byly na tyle naladowane, ze udalo sie robic zdjecia, ale przy 1/2500 s nie wystarczalo mocy baterii aby np. z wystarczajaca szybkoscia poruszyc lustrem/migawka.

To moje zdanie i moge sie mylic, ale ciezko wytlumaczyc mi to inaczej ...

Nie, to raczej niemożliwe. O ile aparat w ogóle się odpalił to znaczy że było jeszcze wystarczająco dużo "mocy" by zrobić kilka zdjęć, a i zapasu trochę zostało. Firmware nie może pozwolić na to, by lustro albo migawka została gdzieś w połowie drogi - nawet podczas długiego naświetlania albo czyszczenia matrycy (kiedy migawka jest otworzona) to przy wyczerpaniu akumulatora "składa się" do pozycji wyjściowej przed wyłączeniem aparatu.

Max_im
18-04-2008, 05:26
Nie, to raczej niemożliwe. O ile aparat w ogóle się odpalił to znaczy że było jeszcze wystarczająco dużo "mocy" by zrobić kilka zdjęć, a i zapasu trochę zostało.

mi też tak się wydaje

oprócz naładowania baterii pewnie zrobiłeś fotki gdzie wszystko było inne

Drozdi
18-04-2008, 21:22
Powtorzylem zdjecia w dokladnie takich samych warunkach i zdjecia sa ok.

Ja wiem na 100% ze to byly akumulatorki.

Jezeli uwazacie, ze Waszym zdaniem jest to niemozliwe, to nie probuje Was przekonac.

Jednak jak komus cos sie takiego przytrafi, to nie zalamywac sie, a ladowac akumulatorki ;)

Pozdrawiam i proponuje zamknac temat.

albercikk
21-04-2008, 09:42
zanim temat zostanie zamknięty to Podlinkuj jeszcze miejsce gdzie można ściągnąć tą ciekawą kartę testową.

Pozdrawiam

Max_im
21-04-2008, 11:02
Na wasze nieszczęście dam wam ten link:)
http://www.traumflieger.de/desktop/fokusdetektor/fokusdetektor.php

marekk_ok
21-04-2008, 12:33
Na wasze nieszczęście dam wam ten link:)
http://www.traumflieger.de/desktop/fokusdetektor/fokusdetektor.php

Pocoś to zrobił - będzie miał na sumieniu wielu userów :)

janmar
21-04-2008, 13:01
Nie wydaje mi sie aby przyczyna był stan naladowania aku.Przecie.z kazdy z nas czesto foci na prawie rozladowanym aku.Ja zawsze ciagnę do konca.I nigdy tego zażółcenia nie mialem.Pozdrawiam.

kris75
21-04-2008, 13:18
a moze program do obrobki zdjec cos ci miesza? Slabe baterie to nie sa na pewno

Drozdi
21-04-2008, 14:27
Nie wydaje mi sie aby przyczyna był stan naladowania aku.Przecie.z kazdy z nas czesto foci na prawie rozladowanym aku.Ja zawsze ciagnę do konca.I nigdy tego zażółcenia nie mialem.Pozdrawiam.
A probowales robic zdjecia na prawie wyczerpanych bateriach przy 1/2500 s? Ja tak ;) i widzialem tego efekty.

Pozdrawiam
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

zanim temat zostanie zamknięty to Podlinkuj jeszcze miejsce gdzie można ściągnąć tą ciekawą kartę testową.

Pozdrawiam
Stronka zostala juz wyzej podana.