PDA

Zobacz pełną wersję : szyna do lampy f-my HAMA



Teo
14-04-2008, 16:20
Czy ktoś z Was używał/używa czegoś takiego?

http://www.twenga.pl/oferta/66203796.html

SB-E2 drogi a to wygląda całkiem nieźle...

alecki
14-04-2008, 16:30
Hmm, wygląda, że nie przenosi ona nic poza samym odpalaniem błysku... może się mylę?

Teo
14-04-2008, 16:36
e, spoko - od tego będzie kabel e-ttl :)

Kolekcjoner
14-04-2008, 23:47
e, spoko - od tego będzie kabel e-ttl :)

Do tego musi być kabel 8-).

marekk_ok
14-04-2008, 23:56
Czy ta rekojesc mialaby utrzymac body?

Teo
15-04-2008, 00:25
rękojeść jest do lampy - w sumie trzymasz body za gripa, ew drugą łapką za tę rękojeść albo obiektyw - tak to sobie wyobrażam - szyna wygląda na dość sztywną. Moje pytanie jest takie: czy jak założę na lampę np. stofena albo lightsphere od Garego Fonga to czy jest sens jeszcze odsuwać lampę od osi optycznej obiektywu? W 99% robię kadry poziome i raczej wokół tego sprawa się kręci.

MateuszZ.
15-04-2008, 00:28
rękojeść jest do lampy - w sumie trzymasz body za gripa, ew drugą łapką za tę rękojeść albo obiektyw - tak to sobie wyobrażam - szyna wygląda na dość sztywną. Moje pytanie jest takie: czy jak założę na lampę np. stofena albo lightsphere od Garego Fonga to czy jest sens jeszcze odsuwać lampę od osi optycznej obiektywu? W 99% robię kadry poziome i raczej wokół tego sprawa się kręci.

jak robisz kadry 99 poziome to nieodsuwaj lampy na bok tym ustrojstwem !!

marekk_ok
15-04-2008, 00:32
jak robisz kadry 99 poziome to nieodsuwaj lampy na bok tym ustrojstwem !!

A jaki jest powód?

MateuszZ.
15-04-2008, 00:37
A jaki jest powód?

lampa będzie dawała paskudne, boczne cienie rzucane za obiekty na scianę, ludzi stojących blisko, itp ! Tak, jak przy pionowym kadrze z lampą w stopce.

hehe, ludzie wydają cięzkie pieniądze na wymyslne patenty, żeby lampę umiescic spowrotem nad obiektywem przy pionowym kadrze ( flash bracket) a ty chcesz zapłacić za to żeby mieć lamę z boku :)

Teo
15-04-2008, 00:48
no właśnie - próbuję to obczaić - po kiego grzyba Canon w takim razie robi SB-E2 bracket? Skoro lepiej jest mieć lampę nad aparatem tylko wyżej to po kiego to robią? Lampa z boku jest taka zła?

MateuszZ.
15-04-2008, 00:54
Nie wiem, za to wiem jak paskudnie wyglądają cienie boczne pana młodego "rzutowane" na panią młodą i.t.p.(nie zawsze można odbić świetło a rozproszenie niewiele pomaga) Dlatego jestem na etapie rozglądania się za jakimś flash bracketem bo 99% moich fotek to pionowe kadry :)

Teo
15-04-2008, 09:05
a sam lightsphere nie wystarczy? na tych filmikach reklamowych pionowe kadry wychodzą miodzio - chyba że to taka reklamowa ściema...
a tak przy okazji - czytam czytam i z opisu wynika, że używając sb-e2 można umieścić lampę w trzech poziomach (cokolwiek to znaczy) - rozumiem, że to ramię boczne można wykręcić ponad aparat i na nim zainstalować lampę... coś mało popularne to rozwiązanie....takie nieużyteczne czy z uwagi na cenę....?