PDA

Zobacz pełną wersję : [KarolinaCagowska] Justyna



KarolinaCagowska
14-04-2008, 15:40
Witam serdecznie :) Przedstawiam swoje pierwsze próby z portretem. Na zdjęciu moja bardzo cierpliwa modelka - Justyna, podczas jednej z sesjii na placu zabaw.
Mile widziane wskazówki oraz komentarze :)

http://images24.fotosik.pl/196/e8ce4fdd9e426dae.jpg (www.fotosik.pl)

Informacje techniczne dot. zdjęcia:
Canon EOS 400D, 18-55mm
1/200, f/5.6, 31mm, ISO 400

Pikczer
14-04-2008, 16:08
Nie zajmuje sie portretami, ale jako tzw. "potencjalny odbiorca" uwazami, ze uzywanie szerokiego kata (badz tak mala odleglosc obiektu od obiektywu) przy zdjeciach ludzi, daje kiepskie rezultaty - z wyjatkiem z gory zalozonego i okreslonego celu. Twarze sa znieksztalcone i porozciagane i jesli nie ma w tym pomyslu, to fotki takie odbiera sie jako nieudane - i do takich zaliczylbym ta, ktora zaprezentowalas.

ps
w informacjach technicznych zapomnialas dodac Photoshop'a ;-)

SdoubleU
14-04-2008, 20:50
Podpisuję się pod opinią Pikczera, najlepsza ogniskowa do portretu to wg bardziej doświadczonych przedział między 70 - 100 mm . Więc nawet kitem się na ten przedział łapiesz przy cropie 1,6.

janmar
14-04-2008, 21:08
Przeszkadza mi ta gałąz i pozioma i pionowa.Pozdrawiam.

fret
14-04-2008, 21:43
No to ja pozwolę sobie prosto z mostu: zacznij od początku. W zaprezentowanym zdjęciu nie ma niczego na plus. Leży kadr, kompozycja, ostrość na grzywkę, bałagan w tle, przerysowania.
Moja propozycja: zrezygnuj z udziwnień, postaraj sie zrobic prawidłowy portret w najprostszej postaci. Jesli nie możesz kupić 50/1,8, to zostań przy kicie, ale nie podchodź do modelki bliżej niż na metr, najlepiej rób fotki z odległości ok. 1,5 metra. Praktycznie bedziesz musiała uzywać dłuższego końca kita. Ustaw dziurę na max w kicie (nie przejmuj się gadaniem o mydle), ostrośc zawsze na oczy, lub bliższe oko, jeśli tylko jedno mieści się w GO, modelkę ustaw możliwie daleko od spokojnego tła i pstrykaj z przodu z boku, pod róznymi katami i wyciągaj wnioski :) pamietaj jeszcze o świetle, najlepiej naturalne przy oknie, albo w plenerze w jasny, bezsłoneczny (delikatne białe zachmurzenie na całym niebie) dzień, unikaj słońca. Precz z gadżetami typu gałąź :). Tak bym widział pierwszy etap :)

fotokor1
14-04-2008, 21:52
hmm mam wrażenie że to nie gałąź a metalowa rura od czegoś może trzepak albo przewijanka na placu zabaw
pozdrawiam

fret
14-04-2008, 21:59
fotokor, bingo :) Dałem się nabrac na brzozę, a to fotka przy drabinkach na placu zabaw albo innej podobnej konstrukcji :)

KarolinaCagowska
14-04-2008, 23:38
dokładnie tak jest to drabinka z placu zabaw :)
dziękuję wszystkim za cenne wskazówki! :D
fret - myślę, że tak właśnie zrobię, zaczynając od najprostszych portretów...
poćwiczę również z ogniskową i postaram się coś zamieścić w najbliższym czasie :)
Pikczer - fakt, pominęłam kolorki z PS'a ;)