PDA

Zobacz pełną wersję : Allegro - martino000



scooter
12-04-2008, 15:16
Kupował ktoś u tego gościa ??
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3628177

GTharnas
22-04-2008, 09:57
Podbijam z tym samym pytaniem ?

scooter
22-04-2008, 11:42
popytałem ludzi, którzy u niego kupowali około 10 osób z różną ilością komentarzy, wszyscy potwierdzają pozytywne komentarze, jednakże szukam kanału na sprowadzenie sprzętu bez pośredników ... więc nie mam swojej opinii o tym sprzedawcy ...

ryszard_ochódzki
22-04-2008, 12:37
A co z cłem i podatkiem?

MacGyver
22-04-2008, 12:47
Hehe, na to samo wpadliśmy z jednym z userów CB "gadulcując" sobie wczoraj. Z bonusem z urzędu celnego oferta raczej przestanie być atrakcyjna :-)

scooter
22-04-2008, 14:26
ci których pytałem nie pisali nic o obowiązku płacenia cła i podatku .... podejrzewam, że paczki przychodzą jako podarunki od osoby prywatnej dla osoby prywatnej ...

MacGyver
22-04-2008, 18:08
Pewnie tak, ale to wcale nie znaczy że Urząd Celny nie postanowi sobie zajrzeć akurat do Twojej :-)

rzukov
22-04-2008, 19:32
Ja kupowałem u tego kolesia...żadnego cła i podatku nie zapłaciłem. Wysyłka dochodzi w tydzień pocztą lotniczą a Urząd Celny sie nie przypieprzy bo wartość paczki jest wyceniana na....30$. Przynajmniej w moim przypadku tak było...tak że polecam go.

nowart
22-04-2008, 20:44
Na 30$? To co w momencie, kiedy paczka zostanie zniszczona/skradziona ( co zdarza się bardzo często w przypadku przesyłek zza oceanu) a pieniądze już na koncie sprzedającego w USA? Rozumiem, że grzecznie zwróci Tobie np 3000zł a sam odbierze 30$...?

mattnick
22-04-2008, 21:49
Na 30$? To co w momencie, kiedy paczka zostanie zniszczona/skradziona ( co zdarza się bardzo często w przypadku przesyłek zza oceanu) a pieniądze już na koncie sprzedającego w USA? Rozumiem, że grzecznie zwróci Tobie np 3000zł a sam odbierze 30$...?

zawsze możesz wystawić negatywa...

Paenka
22-04-2008, 21:58
negatyw za 3000 zł....nie dziękuję postoję

OAKS
22-04-2008, 22:58
negatyw za 3000 zł....nie dziękuję postoję

Ale jaka przyjemność... :roll:

rzukov
22-04-2008, 23:02
Nie chcesz - nie kupuj. A jak Ci źle to kup w Polsce. Ja kupiłem i jestem zadowolony.

nowart
22-04-2008, 23:12
Nie chcesz - nie kupuj. A jak Ci źle to kup w Polsce. Ja kupiłem i jestem zadowolony.

No nic odkrywczego raczej nie napisałeś - gratuluję bardzo tanich zakupów. I co najważniejsze - udanych...
Zanim zacznie się jednak wyśpiewywać pochwalne peany warto uświadomić innym jakie ryzyko podejmują kupując sprzęt, który w razie zaginięcia jest ubezpieczony na ... 70zł. Chyba, że sprzedawca w takowym przypadku zwróci kupującemu np 3000zł bez mrugnięcia okiem to jak najbardziej warto.
Jednak skoro podejmujecie takie ryzyko to równie dobrze możecie samemu zamówić sprzęt w Usa/Azji jeszcze taniej i poprosić sprzedającego o wysyłkę jako gift oraz ubezpiecznie paczki na kilka złotych aby nie wzbudzać podejrzeń Pana Celnika...
sorry ale zęby zjadłem niegdyś na zabawach sprzętem z usa i wiem, że nie ma nic za darmo. Odsetek paczek skradzionych a zwłaszcza splądrowanych jest bardzo duży - zamiast szkła dostaniesz pomarańczko ( to akurat z autopsji :) ) i co wtedy? Ależ owszem, dostaniesz odszkodowanie od ręki - całe 30$...

Marek69
22-04-2008, 23:36
Odsetek paczek skradzionych a zwłaszcza splądrowanych jest bardzo duży - zamiast szkła dostaniesz pomarańczko ( to akurat z autopsji :) ) i co wtedy? Ależ owszem, dostaniesz odszkodowanie od ręki - całe 30$...
:D dołoże ja swoje 5 groszy, wysylam sporo paczek za granice i sporo dostaje niestety nie ze sprzętem i dużo mniej wartościowymi rzeczami bo warte najwyżej 100-200 zł na których jest napisane, że są to owady czy jaja i paczki nie dochodzą czy są splądrowane, powiem szczerze nie zaryzkował bym 3 tys wiedząc jak paczka jest ubezpieczona to poprostu jest jak proszenie się o okradzenie:-) . Wiem każdy z nas nie ma kasy, a na zoszczędzenie kilku stówek zysku to duża pokusa, ale przemyślcie czy strata kilku tys jest wart tego.

1jac
23-04-2008, 06:45
Właśnie wystawiliście gościa celnikom i skarbówce. Gratulacje.
Moja księgowa twierdzi, że ludzie ze skarbówki regularnie czeszą aukcje i forumy hobbystyczne w poszukiwaniu takich informacji. Więcej takich tematów, a handel sprzętem foto będzie odbywał się w podziemiu. Choć już teraz jest strasznie dziwny.

Marek69
23-04-2008, 07:19
Właśnie wystawiliście gościa celnikom i skarbówce. Gratulacje.
Moja księgowa twierdzi, że ludzie ze skarbówki regularnie czeszą aukcje i forumy hobbystyczne w poszukiwaniu takich informacji. Więcej takich tematów, a handel sprzętem foto będzie odbywał się w podziemiu. Choć już teraz jest strasznie dziwny.
Czemu dziwny trzeba sprowadzać sprzęt przez firmy lub samemu i jak trzeba zapłacić cło to zrobić to, a nie obchodzić różnymi kruczkami prawnymi wiem Polak potrafi, tego nas uczyli inni może warto być uczciwym, a nie kombinatorem i życie będzie dużo prostsze. Powiem tak prosto Kali ukraść to dobrze a Kalemu to źle.Co do celników oni dobrze wiedzą jak ten proceder przebiega nie muszą
tu czytać.:D

Fotos
23-04-2008, 10:55
A celnik ma prawo i tak otworzyc paczke, nawet ta za 30$ i wycenic po swojemu. Jak obiektyw jedzie w pachnacym nowoscia opakowaniu to dyskusja bedzie trudna. Z drugiej strony ci ludzie wysylaja naprawde duze ilosci sprzetu i o dziwo przychodzi bez zajakniecia, wiem bo korzystalem :-)). Mnie raczej martwi co jesli przyjdzie uszkodzony ?
Zostaje tylko zwrot.
Jak by nie bylo, to ceny jednak sa rewelacyjne. Czasem warto zaryzykowac, najwyzej zaplaci sie clo, i wyjdzie tyle co zakup w Polsce.

Shadow
23-04-2008, 11:24
Nie rozumiem tej dyskusji. Jak gość wystawia sprzęt foto po takiej a nie innej cenie to zobowiązany jest Umową. Jak go sprowadzi i czy jakieś przepisy ominie to Cię nie interesuje. Jeśli sprzętu Ci nie dostarczy i kasy nie zwróci to zgłaszasz sprawę na allegro. Jeżeli i oni nie poradzą sobie to gość zostaje usunięty a sprawa trafia do prokuratury.

Fotos
23-04-2008, 12:39
>>zostaje usunięty a sprawa trafia do prokuratury

Allegro to moze mu zawiescic konto, prokuratura sie zainteresuje jak zalozysz mu sprawe. Tak czy owak jestes w plecy na 3000 :-)
Tyle ze sprzet z USA jest naprawde w tej chwili tak tani, ze oplaca sie ciagnac nawet z clem i Vatem. Wysyp ofert wiec nie dziwi. A jak sprzedajacemu zalezy, to zostanie TIPem zza oceanu :-) Zreszta w naszym dziale Sprzedam tez juz widac pierwsze oferty.

Shadow
23-04-2008, 13:41
W plecy jesteś... do czasu. Później jeszcze opłaty sądowe będzie musiał pokryć :) A co do wysypu to jakoś dziwne, że dolar coraz niżej a 5D coraz droższy. Pazerność TIP-ów nie zna granic :(

Blindseeker
23-04-2008, 14:33
W plecy jesteś... do czasu. Później jeszcze opłaty sądowe będzie musiał pokryć :) A co do wysypu to jakoś dziwne, że dolar coraz niżej a 5D coraz droższy. Pazerność TIP-ów nie zna granic :(

5D w USA kosztuje 2000 - 2200 USD + podatek, więc ceny w granicach 5000 zł na Allegro za ten korpus z za oceanu nie są chyba wygórowane (nawet przy tej cenie dolara).

lukep
23-04-2008, 16:12
Canon 5D w USA kosztuje aktualnie 1850$, to po pierwsze, przy wiekszych zamowieniach mozna nawet uzyskac cene ponizej 1800$. Po drugie mozesz sobie wpisywac ze cos nawet jest giftem i tak moze byc oclone, decyzja nalezy do celnika (to naprawde nie sa idioci). Rzadko rozpakowuje sie paczki, lepszy jest RTG.


Zdrowko

nowart
23-04-2008, 16:30
A co do wysypu to jakoś dziwne, że dolar coraz niżej a 5D coraz droższy.

Rozumiem, że masz jakąś statystykę pokazującą coraz droższe 5D tak? Serio pytam bo ja czegoś takiego nie zauważyłem a troszkę się w temacie orientuję...



Pazerność TIP-ów nie zna granic :(

Co za bydlak ! Kupuje taniej i drożej sprzedaje ! Toż to skandal :D

Mam dla Ciebie naprawdę świetną propozycję. Zostań TIP-em :D
Będziesz sprowadzał zza oceanu korpusy 5d za ~2100$, co po przemnożeniu przez kurs dolara ~2.2zł da Ci ~4600zł. Do tego doliczysz koszty transportu, które w przypadku ubezpieczonych paczek są olbrzymie. I potem możesz łoić biednych Polaków sprzedając im za ~4900zł bo drożej nikt Ci nie kupi... o ile wogóle kupi biorąc pod uwagę, że dziś po cashbacku masz z 2 letnią gw. z dystrybucji PL za ~4950zł.
aaa bym zapomniał... i weź pod uwagę, że czasem paczka może wpaść w ręce celnika, który naliczy Ci akcyzę i vat :)
Super biznes co? :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Canon 5D w USA kosztuje aktualnie 1850$, to po pierwsze, przy wiekszych zamowieniach mozna nawet uzyskac cene ponizej 1800$.


Doświadczenie nauczyło mnie sprawdzać ceny na renomowanych stronach jak BHphotovideo, adorama itd. Wszędzie tam ceny oscylują w granicach 2200$. Kiedy zamawiałem sprzęt z takich okazjonalnych ofert, okazywało się później, że brak baterii, ładowarek, okablowania, lub są wciśnięte zamienniki... niestety nawet za oceanem nie ma nic za darmo a matactwa tam jeszcze więcej niż w Polsce...
choć nie przeczę, że można znaleźć atrakcyjniejszą cenę, oczywiście. Jednak 350$ różnicy daje spooro do myślenia...

Fotos
23-04-2008, 17:51
To, jak to robia sprowadzajacy z USA ze maja nizsze ceny jest ich tajemnica (zawsze moga przywiezc w bagazu jako uzywane). Wazne jest to czy cena ktora podaja jest cena koncowa dla mnie i jaka jest gwarancja w przypadku np. zaginiecia badz uszkodzenia. Sa ludzie ktorzy lataja raz na tydzien do USA i nie jest wielkim problemem cos przywiezc i wywiezc :-) Jesli sprzet utknalby na cle, to oczekuje ze koszty pokryje sprzedajacy, ale trzeba zawsze dogadac przed transakcja. Sprawdzonego dostawcy bym sie nie bal.
Co do przesylek to nie ma regul - czasem sa clone a czasem nie, niezaleznie od opakowania i napisow gift.
Zwracam uwage, ze rownie dobrze sprzedawca moze sie zwinac po zebraniu wplat i nie bedzie nawet co clic :-)
Jak sprzet jest w UC to juz 90% sukcesu.

mattnick
23-04-2008, 17:53
a może by tak bezpośrednio zapytać zamiast snuć domysły ??

Shadow
24-04-2008, 08:15
nowart ----> Jak już tak bardzo chcesz konkretny przykład to proszę. Od razu mówię że nic do niego nie mam. Może cenę ustalać jaką chce. Ale fakt pozostaje faktem. 5D mu drożeje przy malejącym $.
http://canon-board.info/showthread.php?t=31289

Fotos
24-04-2008, 12:44
>>Kupował ktoś u tego gościa ??

Ceny ma bardzo fajne, ale jeszcze fajniejszy komentarz neutralny :-)
Liczba transakcji tez nie jest jakas porazajaca, ale opinie raczej pochlebne.

domero
24-04-2008, 16:56
nowart ----> Jak już tak bardzo chcesz konkretny przykład to proszę. Od razu mówię że nic do niego nie mam. Może cenę ustalać jaką chce. Ale fakt pozostaje faktem. 5D mu drożeje przy malejącym $.
http://canon-board.info/showthread.php?t=31289

Może dlatego, że wcześniejsza cena jest bez kosztów a aktualna z. Tak mi się przynajmniej wydaje.

deka

nowart
24-04-2008, 23:19
nowart ----> Jak już tak bardzo chcesz konkretny przykład to proszę. Od razu mówię że nic do niego nie mam. Może cenę ustalać jaką chce. Ale fakt pozostaje faktem. 5D mu drożeje przy malejącym $.
http://canon-board.info/showthread.php?t=31289

Ok ale to link do kolegi ErnestDSLR a tu piszemy o martin0000. Zwróciłem uwagę na Twoje uogólnienie dotyczące pazerności TIP-ów.
Choć ukryć się nie da, że u pierwszego z w.w. ceny w ciągu miesiąca poszły OSTRO w górę (co wydaje się bardzo dziwne przy najniższym obecnie kursie $) i raczej nie są one już zbyt atrakcyjne skoro za 200-300zł różnicy nie mamy gwarancji, czekamy na sprzęt 2 tyg itd itp...
oceniam to obiektywnie - nie jako sprzedawca - świadom wad i zalet takowego sprzętu. Mimo to pozwólcie, że zakończę swoje wypowiedzi w tym temacie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Może dlatego, że wcześniejsza cena jest bez kosztów a aktualna z. Tak mi się przynajmniej wydaje.

deka

"Opłaty wyglądają nastepująco: cena sprzętu + przesyłka z U.S.A."
Czyli jeśli doliczysz do tego koszty przesyłki z USA sprawa wydaje się już kompletnie nieopłacalna moim zdaniem...
pozdrawiam

Shadow
25-04-2008, 10:04
nowart----> Tak z ciekawości sprawdziłem martin0000 pod kątem 5D i też zonk. Ostatnio sprzedawał za 4899 zł a teraz już o stówkę więcej. Dlatego można się poirytować.
http://www.allegro.pl/item330263551_330263551.html
Ty czy Towers jesteście przynajmniej konsekwentni w swoich działaniach. Inni niestety próbują ugrać więcej na dużym popycie danego sprzętu chodź ich koszty własne wcale nie rosną.

ryszard_ochódzki
25-04-2008, 10:29
Przyznam, że nie rozumiem tej zabawy. Jak kogoś stać to jedzie przy okazji do USA i kupuje sprzęt. I ma. A nie się dziwi, że ktoś kto ściąga sprzęt ze Stanów chce na tym zarobić. Poza tym w Europie jest cash back na 5D więc nie rozumiem jak przy kwocie 5k PLN można się zastanawiać nad tym czy wydać te dwie stówy więcej (to jest <5%) i mieć sprzęt od ręki i z gwarancją dwa lata...

nowart
25-04-2008, 12:59
Przyznam, że nie rozumiem tej zabawy. Jak kogoś stać to jedzie przy okazji do USA i kupuje sprzęt. I ma. A nie się dziwi, że ktoś kto ściąga sprzęt ze Stanów chce na tym zarobić. Poza tym w Europie jest cash back na 5D więc nie rozumiem jak przy kwocie 5k PLN można się zastanawiać nad tym czy wydać te dwie stówy więcej (to jest <5%) i mieć sprzęt od ręki i z gwarancją dwa lata...

Ale gdzie więcej? 5D dostaniesz ze zniżką dla forumowicza za tyle, że po odjęciu cashbacku wyjdzie niespełna 5000zł... :) No i masz dwa lata świętego spokoju...

towersivy
25-04-2008, 13:19
Osobiscie również twierdze ze ta oferta ze stanów jest średnio opłacalna/ lub kompletnie nieopłacalna zważywszy na to że w europie mamy cashback i gwarancje :)

Pzdr.

nowart
26-04-2008, 11:31
Ja kupowałem u tego kolesia...żadnego cła i podatku nie zapłaciłem. Wysyłka dochodzi w tydzień pocztą lotniczą a Urząd Celny sie nie przypieprzy bo wartość paczki jest wyceniana na....30$. Przynajmniej w moim przypadku tak było...tak że polecam go.


a może by tak bezpośrednio zapytać zamiast snuć domysły ??

4 dni temu wysłałem do człowieka elaborat w postaci szeregu zapytań dotyczących sposobu wysyłki, dowodu zakupu sprzętu, cenach przy większym zamówieniu itp. Jednak co najważniejsze wypytałem dokładnie o to, co w sytuacji kiedy paczka zaginie lub zostanie splądrowana, na ile jest ubezpieczona przesyłka sugerując wcześniejsze doświadczenia kolegów i ubezpieczeniach jako gift na kilkanaście $ oraz w jakim terminie dostanę spowrotem pieniądze w przypadku zaistnienia w.w. sytuacji.
Po kilku godzinach otrzymałem odpowiedź, cytuję dosłownie:

"nie wysylam toearu jako gift oni to znaja ,kazda paczka ubezp na 5000$"

Natychmiast odpisałem czy to wszystko co ma do powiedzenia w kontekście powyższych zapytań na których mi bardzo zależy. Odpowiedzi nie otrzymałem do dziś.
Zastanawia mnie natomiast jakim cudem paczki przechodzą przez UC skoro nie są przesyłane jako gifty ani używki...
Może inni mają zgoła odmienne doświadczenia jednak ja swoje wniosku już wyciągnąłem. Nad wyraz okazjonalne oferty nie raz już wyszły mi bokiem - nie mam zamiaru w razie "W" szukać gościa na drugim końcu świata i dopominać się w własne pieniądze a na pocieszenie mieć możliwość wystawienia negatywka na allegro...

RNz
28-04-2008, 12:56
Potwierdzam. Na moje pytania otrzymałem równie lakoniczną odpowiedź.
Mnie to wystarczyło, by przestać o tym myśleć.

Fotos
28-04-2008, 16:33
Moim zdaniem gosc musi byc pewny swojego, bo inaczej
pierwszy negatyw polozylby mu interes.
A moze ktos juz cos kupil i napisze konkretniej ?
Duzej eLki na pewno nie przesle jako gift. Zreszta wedlug moich informacji jeden z celnikow w Wawie zna sie bardzo dobrze na sprzecie foto ( nie wiem co prawda czy sie zarejestrowal na CB :-) ).

Shadow
05-05-2008, 13:29
Kto go tam wie. Ja mam kolegę na osiedlu. Gość nigdzie nie pracuje, a kupił mieszkanie i ostatnio Audika A8. Bryka stoi całą noc przed blokiem i jeszcze nie widziałem na niej małej ryski, że o jakimś zniknięciu nie wspomnę. Ale nie wnikam. Mniej wiesz dłużej żyjesz :)

nowart
10-08-2008, 19:43
To może na zakończenie miłego weekendu mała niespodzianka dla zwolenników martinów i innych handlarzy z usa...

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3628177

sal
11-08-2008, 08:35
To może na zakończenie miłego weekendu mała niespodzianka dla zwolenników martinów i innych handlarzy z usa...

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3628177
"Co było do przewidzenia"...
(w kontekście wcześniejszych wypowiedzi w tym wątku)

Fotos
11-08-2008, 10:23
Tylko czy to oszustwo czy tez ktos sie do niego dobral ?
Co za problem dla skarbowki jest wyciagnac dane goscia z Allegro ? Przeciez oni maja za to premie. Przy roznicach cen liczba ofert nasilila sie znacznie, moze "ktos" wzial sie za sprawdzanie. Niestety na allegro trzeba sie wystawic. A skad sie bierze sprzet z tak zwana gwarancja sklepowa ? Na pewno nie z Canon PL ani EU.