PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron 17-50 - przysłona.



jceel
07-04-2008, 22:45
Hmm, dzisiaj wraz z 40D nabyłem nówkę sztukę wspomnianego w temacie 17-50/2.8. Po powrocie do domu zrobiłem nią kilka pierwszych zdjęć i zauważyłem, że przysłona działa jakoś nierówno - zdjęcia są nierówno doświetlone, a czasem zdjęcie z większą wartością przysłony było jaśniejsze niż identyczny kadr z tymi samymi parametrami ekspozycji, tylko na większej dziurze. Spojrzałem więc przez przednią soczewkę, a tam... hm... listki przysłony latają sobie po całym obiektywie i przelatują po nim niczym małe blaszki. Co z tym zrobić? Podobno nie ma serwisu tamrona w polsce, tak? Przed zakupem nie miałem czasu zrobić zdjęć testowych, więc chapsnąłem tylko pudełko z obiektywem i poszedłem, rozwalona przysłona wyszła po podłączeniu go do body już w domu.

Cichy
07-04-2008, 22:55
(...) Podobno nie ma serwisu tamrona w polsce, tak? Przed zakupem nie miałem czasu zrobić zdjęć testowych, więc chapsnąłem tylko pudełko z obiektywem i poszedłem, rozwalona przysłona wyszła po podłączeniu go do body już w domu.

Jaki serwis? Chcesz oddawać do naprawy świeży sprzęt z wadą fabryczną ? Lecisz do sklepu i wymieniasz na nowy, rękojmia przysługuje ci jak psu buda.

MacGyver
07-04-2008, 23:01
http://canon-board.info/showthread.php?t=18670
Resztę wyjaśnił Cichy.