PDA

Zobacz pełną wersję : Canon eos 300



Krencony
27-04-2004, 17:49
Mam pytanie, ponieważ jestem wogóle początkujący w fotografowaniu aparatami canon a chcę takiego kupić, moje pytania mogą być na bardzo niskim poziomie. Chciałbym się dowiedzieć jakie obiektywy canona pasują do modelu eos 300.

piotrkula
27-04-2004, 19:43
jakie obiektywy canona pasują do modelu eos 300

wszystkie serii EF ( zarowno Canona jak i niezaleznych producentow)- wyjatek to "kitowiec" do cyfrowek 18-55mm, ale tego tez po drobnych modyfikacjach mozna dopiac.

Vitez
27-04-2004, 20:44
wyjatek to "kitowiec" do cyfrowek 18-55mm, ale tego tez po drobnych modyfikacjach mozna dopiac.

I podziwiac sliczne winietki :twisted:

piotrkula
27-04-2004, 21:56
I podziwiac sliczne winietki

a to juz inna sprawa, podpiac mozna :)) ,

tak zupelnie z innej beczki, to zes zrobil temu taronowi (28-75) taka reklame, ze teraz nikt nie chce kupic ode mnie 28-135 IS :), a i ogloszenia kupie tamrona sie pojawily na forum :lol:

Krencony
28-04-2004, 07:48
Mam jeszce jedno pytanko, ponieważ teraz używam zenita to chciałbym się dowiedzieć czy będę mógł na canon ustawiać takie parametry jak na zenicie np. przesłona, ostrość .

[ Dodano: 28 Kwiecień 2004 ]
Jeszcze chciałem zapytać czy obiektywy manualne pasują do tego canona

piotrkula
28-04-2004, 14:20
czy będę mógł na canon ustawiać takie parametry jak na zenicie np. przesłona, ostrość .

wszystko czego dusza zapragnie (no moze prawie), z tego co kojarze to EOS 300 ma:
preselekcje czasu ( ty ustawiasz czas a aparat sam dobiera przyslone),
preselekcja przyslony (odwrotnie niz wyzej),
pelny manual (rob se co chcesz), duzo wiecej ale o to bylo pytanie,
ostrosc tez mozesz sam ustawiac, lub aparat zrobi to za ciebie (choc nie zawsze)

tylko musisz pamietac ze sterowanie tym jest troche inne niz w zenicie (brak pierscienia przyslon na obiektywie, strowanie odbywa sie z korpusu), trzeba sie do tego przyzwyczaic, ale jak poznasz jednego EOS'a to potem kazdy inny wyglada tak samo.

Krencony
28-04-2004, 15:04
Jeszcze się zastanawiam nad dwoma aparatami minolta dynax 5 i canon eos 300 czy ktoś by mi mógł poradzićco wybrać i mam jeszcze jedno pytanko czy da się do tych obiektywów dołączać filtry rużnego rodzaju

Vitez
28-04-2004, 16:31
i mam jeszcze jedno pytanko czy da się do tych obiektywów dołączać filtry rużnego rodzaju

Do jakich "tych" obiektywow? Obecnie chyba kazdy obiektyw ma zewnetrzny gwint do dokrecania filtrow wiec powinny pasowac (podawany w specyfikacji obiektywu jako 'filter siez' np 67mm).
Co do manualnych - przejsciowka EF-M42 i pasuja.

Krencony
29-04-2004, 14:21
A ktoś wie jaka jest różnica między canon eos 300 a canon eos 300v oprucz ceny

[ Dodano: 29 Kwiecień 2004 ]
tego canona eos 300 miałem zamiar kupić na allegro, ale wczoraj poszłem do sklepu poprosić o porade i sprzedawca powiedział żebym niekupował z internetu bo to są delikatne sprzęty i nawet niebędę wiedział że jakiś czyjnik będzie zepsuty a zdjęcia będą źle wychodzić. Jak uważacie

Vitez
29-04-2004, 16:12
sprzedawca powiedział żebym niekupował z internetu bo to są delikatne sprzęty i nawet niebędę wiedział że jakiś czyjnik będzie zepsuty a zdjęcia będą źle wychodzić. Jak uważacie

Uwazam ze sprzedawca, jak to kazdy sprzedawac woli bys kupil u niego sprzet i u niego zostawil pieniadze.

Rudi
29-04-2004, 16:28
minolta dynax 5 i canon eos 300

Używałem dynaxa 5 przez około roku. Nic nie mam do tego aparaciku, no może że w moich łapskach wyglądał troszeczke dziwnie. 300 nie miałem okazji fotografować. To tyle. Pozdrawiam

Vitez
29-04-2004, 20:52
To tyle.

Wow... zasluzyles na tytul wodoleja tygodnia ;) (wodolej=cos napisal ale wlasciwie to nic nie napisal).

Rudi
29-04-2004, 21:01
Wow... zasluzyles na tytul wodoleja tygodnia

Tydzien sie jeszcze nie skonczyl :)

P.S. Raczej nie moge sie doglebnie wypowiadac na temat trzysetki, bo ja trzymalem gora dwa razy w rekach.

Pozdrawiam

Vitez
29-04-2004, 21:05
P.S. Raczej nie moge sie doglebnie wypowiadac na temat trzysetki, bo ja trzymalem gora dwa razy w rekach.


"Mowa jest srebrem a milczenie zlotem"

Fajer
30-04-2004, 12:51
A ktoś wie jaka jest różnica między canon eos 300 a canon eos 300v oprucz ceny

Z tego, co ja się orientuję, to tak:
- 300V ma metalowy bagnet -> 300 plastikowy
- 300V ma duży wyswietlacz ciekłokrystaliczny z tyłu body -> 300 ma mniejszy na górze korpusu po prawej stronie
- 300V robi 2,5 kl/s -> 300 1,5 kl/s
- 300V ma podobno szybszy AF
- 300V ma dodatkowy tryb zdjęć nocnych bez błysku

no i inna, nowsza obudowa...
to chyba wszystko...

I
03-12-2004, 01:20
wyjatek to "kitowiec" do cyfrowek 18-55mm, ale tego tez po drobnych modyfikacjach mozna dopiac.

I podziwiac sliczne winietki :twisted:

Jestem bardzo zainteresowany możliwością podłączenia tego obiektywu do EOS-a 300. Po prostu marzy mi się szeroki kont, ale fundusze niewielkie. Czy w ogóle jest sens? Rozumiem, że 300D ma mniejszą matrycę i że na 300 będzie bardziej winietować. Tylko jak bardzo?

Vitez
03-12-2004, 03:59
Czy w ogóle jest sens? Rozumiem, że 300D ma mniejszą matrycę i że na 300 będzie bardziej winietować. Tylko jak bardzo?

Wyobraz sobie... EF-S lub seria DC (Sigma) rzuca obraz na matryce z cropem 1.6 o wymiarach 22.7 x 15.1 mm. Pelna klatka ma wymiary 43x36 mm . To daje wg mnie winiete na prawie 50% obszarze klatki = to co chciales "zobaczyc" szerokim katem bedziesz mial akurat zasloniete przez winietke. Wiec troszke bez sensu :roll: .
Tomek Golinski zaraz sie tu pewnie rzuci z wzorami wiec od razu uprzedzam - to jest wyliczenie na oko i wyobraznie a nie na dokladnosc :P tak wiec te 50% jest mocno szacunkowe.

Chrismela
03-12-2004, 13:12
Pelna klatka ma wymiary 43x36 mm .
..a w jakim aparacie ??? ..to zrobili nowy format :mrgreen:

p13ka
03-12-2004, 13:58
Pelna klatka ma wymiary 43x36 mm
A to nie jest 36x24 mm?

Tomasz Golinski
03-12-2004, 16:19
Wyobraz sobie... EF-S lub seria DC (Sigma) rzuca obraz na matryce z cropem 1.6 o wymiarach 22.7 x 15.1 mm. Pelna klatka ma wymiary 43x36 mm . To daje wg mnie winiete na prawie 50% obszarze klatki = to co chciales "zobaczyc" szerokim katem bedziesz mial akurat zasloniete przez winietke. Wiec troszke bez sensu :roll: .
Tomek Golinski zaraz sie tu pewnie rzuci z wzorami wiec od razu uprzedzam - to jest wyliczenie na oko i wyobraznie a nie na dokladnosc :P tak wiec te 50% jest mocno szacunkowe.
Te rachunki maja tylko sens w najgorszym wypadku. Prawdopodobnie obiektyw produkuje też jakiś obraz poza obszarem matrycy, ale pewnie zniekształcony. Problem jest inny: czy lustro się nie potłucze, były tu na forum dwojakie opinie.

muflon
03-12-2004, 16:41
Prawdopodobnie obiektyw produkuje też jakiś obraz poza obszarem matrycy, ale pewnie zniekształcony.
No, ja bym strzelał, że niekoniecznie - może gdzies po prostu zaczyna się "czarne koło" :)


Problem jest inny: czy lustro się nie potłucze, były tu na forum dwojakie opinie.
Łatwo sprawdzic: weź go do ręki :mrgreen: i, kręcąc w całym zakresie ogniskową/ostrością, sprawdź, czy tylna soczewka wysuwa się bardziej niż do granicy bagnetu EF. Jeśli nie, to lustro powinno przeżyć. Jeśli tak - hmm... ;-)

O ile dobrze pamiętam, to plastikowa nadbudówka w 18-55 jest bardziej "marketingowa" niż techniczna. Za to 17-85 IS to już prawdziwy retro-focus - i nie ma szans na włożenie (bezpieczne ;-)) go do normalnego body.

Tomasz Golinski
03-12-2004, 17:27
Prawdopodobnie obiektyw produkuje też jakiś obraz poza obszarem matrycy, ale pewnie zniekształcony.
No, ja bym strzelał, że niekoniecznie - może gdzies po prostu zaczyna się "czarne koło" :)Właśnie! Gdzieś się zaczyna, ale raczej nie od razu na brzegu matrycy, tylko jest jeszcze jakiś margines bezpieczeństwa. Więc może pare efektywnych mm ogniskowej da się urwać.



Problem jest inny: czy lustro się nie potłucze, były tu na forum dwojakie opinie.
Łatwo sprawdzic: weź go do ręki :mrgreen: i, kręcąc w całym zakresie ogniskową/ostrością, sprawdź, czy tylna soczewka wysuwa się bardziej niż do granicy bagnetu EF. Jeśli nie, to lustro powinno przeżyć. Jeśli tak - hmm... ;-)

O ile dobrze pamiętam, to plastikowa nadbudówka w 18-55 jest bardziej "marketingowa" niż techniczna. Za to 17-85 IS to już prawdziwy retro-focus - i nie ma szans na włożenie (bezpieczne ;-)) go do normalnego body.
Wygląda, że nie, ale wolę nie próbować :twisted: chyba, że na cudzym body... Może ktoś z forum sprawdzi i da znac?

Vitez
03-12-2004, 21:28
Pelna klatka ma wymiary 43x36 mm
A to nie jest 36x24 mm?

Eee... cos zle spojrzalem :mrgreen: .
Tak to jest jak sie na zmianie nocnej w pracy pisze posty :roll: :oops:

darpla
31-01-2005, 15:48
obiektyw do aparatu kupuj zgodnie do twoich wymagań.To jest najważniejsze.
Fotografujesz w plenerze to kup 75-300 albo jeszcze jakis wiekszy, fotografujesz portrety kiczowiec z eosa 300d wystarczy na poczatek a potem apetyt bedzie rosl w miare jedzenia.