PDA

Zobacz pełną wersję : A460 czy coś innego do 350zl ???



fotofather
04-04-2008, 14:38
Witam wszystkich serdecznie,

Chcę kupić Canon A460, lub coś innego w podobnej cenie. Max budżet to ok.350zl. Co jeszcze możecie polecić bo bralem pod uwagę jeszcze Nikona Coolpixa L10 lub Fuji Finepix A500 ???. Oczywiście nowy z gwarancją. Mam lustrzankę analogową i na razie nie stać mnie na EOS 5D.
Wiem, że to forum Canona i śmiem podawać inne marki, ale nie róbcie ze mnie od razu "pragnienia" :)

LuMa
04-04-2008, 18:23
"Max budżet to ok.350zl. ...Mam lustrzankę analogową i na razie nie stać mnie na EOS 5D." sorry, zdziwiło i rozśmieszyło mnie to stwierdzenie. Straszny kontrast. Ledwo masz 350 zł na najtańszy aparat-pstrykacz, a zbierasz na 5D ;-) chyba długo to potrwa.
A tak na poważnie. A460 jeszcze ujdzie. 350 zł na sam aparat ma się rozumieć? a do tego jeszcze potrzebna karta pamięci, aku +ładowarka, pokrowiec. Postaraj się uzbierać chociaż na jakiś A570 IS, itp. Niewiele droższy, a daje więcej możliwości. Rób zdjęcia na czymś co ma P, Tv, M, żeby potem przejść na lustrzankę.
pzdr

fotofather
05-04-2008, 12:53
sorry, zdziwiło i rozśmieszyło mnie to stwierdzenie. Straszny kontrast. Ledwo masz 350 zł na najtańszy aparat-pstrykacz, a zbierasz na 5D ;-) chyba długo to potrwa.


Potrwa tym krócej im mniej wydam na kompakta :mrgreen: Dlatego wlaśnie nie chcę przeznaczać poważnego budżetu.

LuMa
05-04-2008, 15:29
"Potrwa tym krócej im mniej wydam na kompakta Dlatego wlaśnie nie chcę przeznaczać poważnego budżetu." - w pewnym sensie racja. Ale na Twoim miejscu wolałabym już kupić nieco droższy kompakt -np. A570IS (niewielka różnica cenowa względem A460) i zbierać na lustrzankę 400 D lub 40 D. Będzie i szybciej i lepiej. Lepiej mieć dwa dobre aparaty, niż jeden kiepski a drugi z "grubej rury" (jak 5D). Poćwicz robić zdjęcia na kompakcie, a potem przeskoczysz na lustrzankę, a kompakt będziesz miał jako dodatkowy.
pzdr