PDA

Zobacz pełną wersję : A700 i mrugająca błyskawica



cavetroll
03-04-2008, 19:04
Witam serdecznie!

Pomóżcie, nie znalazłem podobnego postu.

Właśnie kupiłem używany Canon A700 i mam problem ze zrobieniem zdjęcia z lampą błyskową. Co oznacza mrugający piorun/błyskawica?

pozdrawiam
Piotr

DeMarcus
03-04-2008, 19:24
W aparatach z którymi miałem do czynienia oznaczało to poprostu, że lampa błyskowa "ładuje się" alby wyzwolić błysk. W takim przypadku musisz poczekać aż się załaduje z wciśniętym spustem, lub poczekać i "celować" na nowo.
Wraz ze stopniem zużycia baterii proces ładowania będzie dłuższy. (jeśli się mylę poprawiać!)

Juriko
03-04-2008, 20:17
Wprowadź aparat np. w tryb Av, przyciskiem z symbolem błyskawicy włącz lampę błyskową, na wyświetlaczu wyświetli się symbol otwartej błyskawicy (nie w kółeczku) i jeśli przy takim ustawieniu błysk się nie wyzwoli, lampa jest uszkodzona.

DeMarcus
03-04-2008, 21:46
Juriko, masz rację, ale cavetroll napisał to tak, jakby miał jakieś kłopoty z wyzwoleniem błysku (gdy mruga błyskawica=ładowanie), a nie napisał, że lampa w ogóle nie błyska...tak wnioskuję z Jego wypowiedzi...

cavetroll
05-04-2008, 10:34
Hej! Dziękuję Wam bardzo za odzew. Już jest dobrze. Być może aparacik się długo nie był używany i jakiś kondensator mu się rozładował? Po kilkukrotnym wciąganiu, wyciąganiu baterii lampa się ładuje i błyska :))
Pozdrawiam
Miłego dnia! :)
Piotr