PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 300D pomiar swiatla



piotrgr
15-05-2005, 11:28
Mam drobne pytanko bo nie wiem czy jest to prawidlowe w trybie M z centalnym AF w dobrych warunkach wychodza nie doswietlone , w trybie np krajobrazowym jest ok , w warunkach gorszego oswietlenia nie widac roznicy

Wkryst
15-05-2005, 16:35
Mam drobne pytanko bo nie wiem czy jest to prawidlowe w trybie M z centalnym AF w dobrych warunkach wychodza nie doswietlone , w trybie np krajobrazowym jest ok , w warunkach gorszego oswietlenia nie widac roznicy

Trochę ogólne stwierdzenie "dobre warunki". Przyglądałeś się co masz dokładnie w centrum kadru ? Może pokażesz jakieś przykładowe foty, będzie łatwqiej coś napisać.

Tomasz Golinski
15-05-2005, 17:25
Pewnie wynika to z innego pomiaru światła. Centralnie ważony pewnie bardziej zwraca uwagę na niebo niż yntelygetntny.

piotrgr
15-05-2005, 19:58
to ciemniejsze z centralnego a jasniejsze tryb krajobrazowy

Wkryst
15-05-2005, 22:11
To tylko problem pomiaru światła. W takiej sytuacji raczej sprawdza się raczej matrycowy a nie centralnie-ważony. Szczegóły - patrz instrukcja obsługi !

piotrgr
15-05-2005, 22:22
To tylko problem pomiaru światła. W takiej sytuacji raczej sprawdza się raczej matrycowy a nie centralnie-ważony. Szczegóły - patrz instrukcja obsługi !

Dzieki za odp. poszukam w instrukcji

piotrgr
16-05-2005, 07:43
Problem tylko w tym ze w trybie M jest tylko centalnie wazony lub centralnie skupiony po zablokowaniu ekspozycji