PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie najtaniej CompactFlash Ext III 8gb ?



Flanel
02-04-2008, 15:03
może być bez FV

Któryś z tipów może sprowadza ?


Będzie zapotrzebowanie na ok 4 takie karty..

stratus
02-04-2008, 15:23
Proponuję to: CF 8G (http://www.allegro.pl/item339247398_cf_8gb_extreme_iii_50_30mb_s_sandisk _sklep_w_wa_.html)
albo to CF 8G (http://www.allegro.pl/item340020632_ram_net_sandisk_cf_8gb_extreme_iii_f v_oryginal.html)

ale lepiej było umieścić się w dziale KUPIĘ :)

bakulik
02-04-2008, 15:26
Proponuję to: CF 8G (http://www.allegro.pl/item340020632_ram_net_sandisk_cf_8gb_extreme_iii_f v_oryginal.html)

Też polecam Ram.net, ale raczej bezpośrednio - http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=915 - taniej, niż przez Allegro. :)

Flanel
02-04-2008, 15:42
allegro odpada, nie ma dobrych cen, ale ramnet wygląda obiecująco, thx bakulik

czajna
02-04-2008, 15:59
Tylko oni mają jeszcze starą wersję 20Mb/s, obecnie wprowadzono wersję 30Mb/s i jest np. tu: http://www.agito.pl/compactflash/sandisk_compactflash_8gb_extreme_iii.145.37706.htm l

akustyk
02-04-2008, 16:11
o ile nie musisz miec mega-najszybszej karty, to proponuje po prostu PQI, ktore teraz na Allegro stoja po 100 zl.

masz pewnosc, ze kupujesz prawdziwa karte pamieci dobrej firmy (PQI to znany producent pamieci w swiecie komputerowym), z czym w przypadku Sandiska jest duzo gorzej. cena tez bez porownania lepsza a osiagi, dopoki nie mielisz na okraglo 6fps, to nie ma w ogole o czym dyskutowac.

seksapil napisu Sandisk jakos do mnie nie dociera. zwlaszcza, kiedy ma sie swiadomosc, ze nazbyt czesto jest to tylko etykietka, a w srodku wlozone jakies dretwe g..., za ktore trzeba zaplacic jak za zboze

czajna
02-04-2008, 16:14
seksapil napisu Sandisk jakos do mnie nie dociera. zwlaszcza, kiedy ma sie swiadomosc, ze nazbyt czesto jest to tylko etykietka, a w srodku wlozone jakies dretwe g..., za ktore trzeba zaplacic jak za zboze

Coś w tym jest :)
Zawsze jest jeszcze Kingston, Lexar, które też złe nie są... PQI też ludzie polecają...

akustyk
02-04-2008, 16:32
Coś w tym jest :)
Zawsze jest jeszcze Kingston, Lexar, które też złe nie są... PQI też ludzie polecają...
z tym Kingstonem tez roznie bywa. niestety, jest wielu informatykow, ktorym wydaje sie, ze umieja fotografowac, a dla nich Kingston to cos nieskonczenie bardziej bliskiego sercu niz nawet Sandisk. a skoro jest popyt, to i jest chmara podrobek.

inna kwestia, ze Kingston tez jest drogi, bo ich szybkie karty sa nierzadko w cenie Sandiska (albo wyzszej) a te tanie, dawniej pomaranczowe Kingstony sa po prostu przerazliwie wolne.

co do Leksara to ciezka sprawa. Canon nieco olewa WA i chyba glupio by mi bylo wydawac dodatkowa kase za karte, ktora owszem jest super, ale producent mojego aparatu ma to w d... i de facto robi z tej karty produkt gorszy niz jest w rzeczywistosci :(

sam nie wiem. kiedys mialem zestaw 3 kart Leksara, potem 2 sztuki Kingstona, a teraz od ponad roku jade wylacznie na PQI (1, 2 i ostatnio 8 GB). nigdy mi sie nie zdarzyly jaja z powodu kart i nie mialem tez powodow do narzekania. w ciagu tych 4 lat jak robie cyframi nie stracilem zadnej klatki z winy karty pamieci

Vitez
02-04-2008, 16:50
sam nie wiem. kiedys mialem zestaw 3 kart Leksara, potem 2 sztuki Kingstona, a teraz od ponad roku jade wylacznie na PQI (1, 2 i ostatnio 8 GB). nigdy mi sie nie zdarzyly jaja z powodu kart i nie mialem tez powodow do narzekania. w ciagu tych 4 lat jak robie cyframi nie stracilem zadnej klatki z winy karty pamieci

No patrz a ja to samo mogę napisać o swoich Sandiskach. I co z tego wynika?

czajna
02-04-2008, 16:52
Dzięki Akustyk za takie polecenie PQI :) Miałem na dniach brać EIII 8GB ale skusze się na PGI x120 8GB i będe miał ponad stówke w kieszeni co mi będzie bardzo na rękę :)


No patrz a ja to samo mogę napisać o swoich Sandiskach. I co z tego wynika?

Wynika z tego, że Sandiski są równie dobre ale 2 razy droższe :D

A jak wygląda na tym tle Pretec??

Flanel
02-04-2008, 20:33
no i podsyciliście moją wątpliwość...

spuszczać się na SanDiska, czy zaryzykować PQI ? Nie potrzebuję nie wiadomo jakich osiągów, to co oferuje PQI jest ok. Mój czytnik i tak nie poleci szybciej niż 18mb/s, a i aparat nie wykorzysta tego jak należy...

Dylemat...

Ale cena kusi..

KMV10
02-04-2008, 20:57
:shock: Widzę, że już można w zasadzie każdą markę CF zmieszać z błotem. Najpierw ludziom nie podobały się Kingstony - mam ich z 10 sztuk w różnych rozmiarach, niektóre mają pewno z 6 lat i wszystkie działają. Teraz widzę, że zaczęła się jazda po Sandiskach, których mam 6 sztuk i też o dziwo działają. Aktualnie PQI jest dobre.

A ja wszystkim narzekającym po prostu polecę nie kupowanie najtańszych podróbek firmowych kart i cieszenie się ze zdjęć zgromadzonych na oryginalnych Sandiskach, Kingstonach, etc. 8-)

RobertS
02-04-2008, 22:23
Mam PQI 8 Gb od jakiegoś miesiąca więc trudno mówić o trwałości, jakości itp.
Oczywiście wszystko jest w porządku. Szybkość zczytwania to ok 18 Mb/sek, więc nieźle. Dałem za nią łącznie z przesyłką jakieś 125 zł.
Myślę że warto.

noel
03-04-2008, 08:33
również tak jak przedmówca, posiadam PQI 8GB i zero z nią problemów :)

SebaWolf
03-04-2008, 09:00
A ja dawno temu miałem przygodę z PQI po kupnie Minolty A1 pobiegłem do sklepu gdzie polecono mi kartę tej właśnie firmy, prosto ze sklepu wybrałem się do zoo wypróbować nowe nabytki, lecz niestety do domu wróciłem bez zdjęć. Karta padła pod sam koniec wycieczki, kiedy chciałem ją dopełnić jeszcze jednym zdjęciem. Karty w sklepie nie odratowano, wymieniłem na Kingstona. A obecnie używam tylko i wyłącznie SanDisków kupowanych w wymienionym tu sklepie na Nowym Świecie.

tataniny
03-04-2008, 11:45
Ja używam w chwili obecnej 5 Sandisków. Wcześniej miałem Lexary. Na dniach kupię kolejną EIII 8GB. Dlaczego, bo mam do tych kart zaufanie. Dla spokoju sumienia dołożę stówę do Sandiska. Kupuję je zawsze w sklepie Ram.net.pl i wiem że to oryginały. Kolega przyniósł mi do sprawdzenia kartę zakupioną na allegro. Wtedy kosztowała go 4GB ok. 360 zł. O stówę taniej jak w sklepie. Podczas próby aparat zawiesił się i pomogło tylko wyjęcie zasilania.
Co do PQI, to mam od prawie 3 lat pendrive'a tej f-my. Sprawuje się b. dobrze.

Pozdrawiam - Jacek

justanimage
03-04-2008, 14:25
również tak jak przedmówca, posiadam PQI 8GB i zero z nią problemów :)

Tez mam PQI 8Gb za 120 zl z allegro i też jestem zadowolony. Wyglada ze to dobra karta :)

ewg
03-04-2008, 19:14
Uwaga, pojawiły sie nowe ExIII oznaczone 30MB/s!
http://www.sandisk.com/Products/Item(1856)-SDCFX3-008G-A31-SanDisk_Extreme_III_CompactFlash_8GB.aspx

czajna
03-04-2008, 19:20
Pisałem o tym wyżej :) są np. w Agito i jednocześnie są ciut droższe od wersji 20Mb/s, ale mz jest to lepsza propozycja cenowa dla wymagającego użytkownika niż EIV...

towersivy
03-04-2008, 20:34
Akcja z tym "upem" EX III to świetny pomysł, przetestuje w sobotę jedną taką na mareczku, jeśli bedzie gut zaoszczędze troche grosza :)