PDA

Zobacz pełną wersję : [Andres] O O o o O oo O



andres
01-04-2008, 23:29
A tym razem tak lajtowo:-D zabawy mojej córki....

O O o o O oo O #1


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/real/57/283400_595351.jpg)

O O o o O oo O #2


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/real/57/284245_236936.jpg)

O O o o O oo O #3


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/real/57/284483_956312.jpg)

O O o o O oo O #4


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/real/57/284481_210884.jpg)

dla chętnych wersja w kolorze też jest (niektórzy mówią że lepsza bo bardziej wesoła)

Mellan
01-04-2008, 23:42
Ach, te dzieciaki! :) Fajne fotki, pozdrawiam!

Misiaque
02-04-2008, 01:21
Słodkie. Uszeregowałbym wg. stopnia "spodobania się": 2, 3, 1, 4 (albo 1 przed 3)

lempl
02-04-2008, 01:53
Świetne zdjęcia!

FREEQ
02-04-2008, 02:09
fotki super!!
poza ta ostatnia troszke plaskie, niema nic bialego.
bokeh okrooopny, przynajmniej na pierwszym zdjeciu, ale to juz nie Twoja wina:)

VanMurder
02-04-2008, 04:53
tytuł świetny - fotki doskonałe :)
pozdrawiam

michaelx
02-04-2008, 05:11
jeden i cztery dla mnie bomba..

fotoluk
02-04-2008, 20:33
super zdjęcia dwojka i trójka rewelacyjne.

Karoollapy
02-04-2008, 20:47
Świetne zdjęcia, oddają uczucia córki. Podoba mi się konwersja do b&w. Bokeh rzeczywiście nieciekawy. Jakim obiektywem robione zdjęcia? A pierwsze skojarzenie po zobaczeniu zdjęć to reklama sony alfa350 z telewizji ;p

rene
02-04-2008, 20:48
Jedne z niewielu fotek dzieciaków które mnie nie drażnią swoją "słodziusiowatością". Zwłaszcza nr 2 rewelacja

Riccardo
02-04-2008, 20:51
te banki nadaja tym fotografia taki bajkowy, troche surrealny wyglad - rewelacja.

rob76
02-04-2008, 21:03
jak dla mnie:
#1 - super
#2 - skierowałbym obiektyw bardziej w lewo i wciągnął dziewczynkę w tle w GO
#3 - fajne, widziałbym bardziej rozmazane tło
#4 - ciekawe ale za płaskie

ot taka moja koncepcja na w/w - fotki i tak super. B&W bardzo dobry pomysł.

andres
02-04-2008, 21:24
zaskoczę Was i powiem że robione 24-70 2.8L na 2.8 i taki oto bokeh oferuje nam "nasza" stajnia w jednym z najbardziej popularnych szkieł z serii pro :)
Cieszę że się podobają zdjęcia. Co do konwersji do B&W tona większości portali foto lepsze recenzje zbierała wersja w kolorze, ale ja jakoś bardziej zżyty jestem z tymi zdjęciami w B&W.

Riccardo
02-04-2008, 21:31
zaskoczę Was i powiem że robione 24-70 2.8L na 2.8 i taki oto bokeh oferuje nam "nasza" stajnia w jednym z najbardziej popularnych szkieł z serii pro :)
Cieszę że się podobają zdjęcia. Co do konwersji do B&W tona większości portali foto lepsze recenzje zbierała wersja w kolorze, ale ja jakoś bardziej zżyty jestem z tymi zdjęciami w B&W.

dobra, poka w koloru ;)

andres
02-04-2008, 21:38
ależ proszę bardzo :)

O O o o O oo O #1


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/realp/57/283400_595351.jpg)

O O o o O oo O #2


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/realp/57/284245_236936.jpg)

O O o o O oo O #3


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.obiektywni.pl/upload/realp/57/284483_956312.jpg)

sniper88
02-04-2008, 21:43
Sama radosc na tych zdjeciach, zwlaszcza pierwszych dwu :p
imo czarno-biale duzo lepsze niz kolorowe:)

Riccardo
02-04-2008, 21:44
Banki mydlane swoja magie uzyskuja w kolorze :) Ale jesli mialbym wybierac - wybieram czarno-biale.

andres
02-04-2008, 21:50
Banki mydlane swoja magie uzyskuja w kolorze :) Ale jesli mialbym wybierac - wybieram czarno-biale.

dokładnie to samo odczucie kierowało mną przy publikacji zdjęć w B&W pomimo tego że wersja kolor funkcjonowała równolegle.

Dżobert
02-04-2008, 22:00
Bardzo chciałem sie do czegoś przyczepić, lecz po dłuższej chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że nie ma się do czego przyczepić. Fotki przyjemne w odbiorze. Widać na nich pewną wizję, zamysł autora. Reszta za poprzednikami.

Flanel
02-04-2008, 23:21
Niezła konwersja, 1 wsze miodzio. Gratki !

andres
03-04-2008, 00:27
Marek konwersja na czuja :)

Flanel
03-04-2008, 09:56
skromniś ;]


BTW, niebawem powitasz mnie w "klubie" ;]

oszczepnik
03-04-2008, 10:02
A ja mam pewien dylemat, kolor mi się bardzo podoba szczególnie dlatego, że jest taki delikatny. Generalnie fotki genialne:)
p.s. kto robił bańki :)

mor_feusz
03-04-2008, 10:17
Swietne fotki. B/W bardziej mi sie podobaja

Adso
03-04-2008, 11:12
ha...a może pobaw sie troche w PSucie i zostaw bańki kolorowe?..a fotki ekstra, B-W zaiste lepsiejsze:)

kami74
03-04-2008, 11:24
Bardzo

ryszard_ochódzki
03-04-2008, 11:29
Foty super, ale mam nadzieję, że nie inspirowane reklamą soniaka alfy :)

Adso
03-04-2008, 11:54
a gdyby nawet, to co złego w tym, ze ktoś szuka nowych inspiracji?:))...pozytywne, że szuka i znajduje:)))

andres
03-04-2008, 12:10
@Flanel: wiele mi można zarzucić ale .... :) Co do witania w klubie to nawet podwójnie mam nadzieję Cie powitać w podwojnym klubie :) :)
@oszczepnik: Bańki robiła moja kochana małżonka :)
@Adso: co do PSucia to primo - myślałem o tym ale doszedłem do wniosku ze zalatywało by to kiczem i popsuło klimat zdjęć, secundo - moje zdolności obsługi PSuja są zbyt małe żebym umiał odseparowac kolor baniek od koloru tła za nimi (we fragmentach zasłonietych bańkami) a co za tym idzie wyglądało by to moim zdaniem gorzej.
@ryszard_ochódzki: Primo - wszystkiego najlepszego z okazji imienin :)(nawet uwzgledniając fakt ze owe imieniny obchodzi pewnie jedynie nick :) :) ) [B]Secundo - Nie była czerpana inspiracja z reklamy sony. Pomysł był ale brakowało jego elementu... jedyne bańki jakie napotykałem to albo takie w malutkich pojemniczkach, albo takie małe z pistoleciku. Teraz udało się nabyc zestaw o koncówce do robienia baniek długosci około 35-40cm przez co same bańki zyskały na wielkości a co za tym idzie stały się bardziej widoczne. Faktem jest że niefortunny termin sprawił ze analogia do reklamy sony alpha nasuwa się sama :)

Adso
03-04-2008, 12:22
nie wiem czy zalatywałoby to kiczem, ja najpierw bym spróbował i zobaczył a nie tylko myslał:) z drugiej strony zmieniłaby sie może "wymowa"? symbolika kolorowych baniek mydlanych i szarego swiata? kolorowe marzenia za którymi biega się pewnie do konca zycia? a które i tak kiedys w końcu szlaczek trafi?:) albo które przestaja byc interesujące jak sie je juz "dogoni i złapie" dokładnie tak jak złapana bańka mydlana przestaje byc interesujaca:))) Nie wiem, może nie nalezy szukac zadnej symboliki i "dorabiać idei" a jedynie cieszyc sie z dobrej zabawy dzieciaków i z dobrych zdjęc:)))

andres
03-04-2008, 12:32
nie wiem czy zalatywałoby to kiczem, ja najpierw bym spróbował i zobaczył a nie tylko myslał:) z drugiej strony zmieniłaby sie może "wymowa"? symbolika kolorowych baniek mydlanych i szarego swiata? kolorowe marzenia za którymi biega się pewnie do konca zycia? a które i tak kiedys w końcu szlaczek trafi?:) albo które przestaja byc interesujące jak sie je juz "dogoni i złapie" dokładnie tak jak złapana bańka mydlana przestaje byc interesujaca:))) Nie wiem, może nie nalezy szukac zadnej symboliki i "dorabiać idei" a jedynie cieszyc sie z dobrej zabawy dzieciaków i z dobrych zdjęc:)))

masz duzo racji z tą symbolika, ale nawet gdyby pójśc ta droga to jak już wspomniałem moja znajomosc z PSujem jest zbyt luźna żebym umiał to wykonać tak jak nalezy czyli separując kolor baniek od koloru tła zasłoniętego przez nie , a zarazem przebijajacego się. A zostawienie kolorowych baniek wraz z kolorowym tłem za nim było by nieciekawe.

oszczepnik
03-04-2008, 13:20
Adso - no bardzo trafnie to ująłeś "...symbolika kolorowych baniek mydlanych i szarego swiata? kolorowe marzenia za którymi biega się pewnie do konca zycia? a które i tak kiedys w końcu szlaczek trafi? albo które przestaja byc interesujące jak sie je juz "dogoni i złapie" dokładnie tak jak złapana bańka mydlana przestaje byc interesujaca))..."
Załączyłeś u mnie refleksyjne podejście do tematu i sam zacznę sobie iterpretować:)
Co do PS-ucia to kolorowe bańki chyba by źle wyglądały, faktycznie trochę kiczowato, tzn, że każdy by kto by oglądał te fotki spodziewałby się takiego zabiegu autora. Ale gusta są różne więc każdemy według potrzeb:D
pozdrawiam

Flanel
03-04-2008, 15:57
@Andres - ble, nie używaj tego starego nicka, nie chcą mi łobuzy zmienić na właściwy..

Nooo jo, do klubów to od razu 2ch - jak szaleć to z fasonem.

Słusznie uniknąłeś kiczowatej obróbki ( imo kolorowe bańki na BW to kicz byłby masakryczny ). Tak więc wyszedłeś z tego obronną ręką.

A kiedy wkońcu doczekamy się zaproszenia na kolację ? :D Bo coś termin nam przepadł :)

Adso
03-04-2008, 17:25
Flanel...zdefiniuj słowo "kicz"... czy 3/4 zdjęć ślubnych i innych "artystycznych" dokonań to nie są masakryczne kicze?... słodkie oczka, rąsia w rąsię, dziubeczek i buźka, czy nie wszystko juz kiedyś zostało zrobione, w taki lub inny sposób? Więc dlaczego ciagle powielamy czyjeś pomysły i idee? Bo wierzymy, że NAM uda sie to zrobić LEPIEJ a moze przy okazji tez inaczej. Ważne jest żeby próbować a nie zdawać sie tylko na swój "wyszukany smak" i autorytatywnie stwierdzać "słusznie uniknąłeś kiczowatej obróbki" bo to tzw g....óralska prawda. A obróbka może być kiczowata, albo i nie...to zależy od umiejętnosci. Konwersja na B/W to najprostsze co można zrobić, to takie "artystyczne", co?:))) High Key, Low Key może sepia, będzie klasycznie:) Andres miał przynajmniej tę szczerość i przyznał, że nie zrobił ( nie spróbował) tego z powodu "zbyt luźniej znajomosci z PSujem" i to rozumiem. Chęci bycia nieomylnym, nie. To tyle:)

P.S. Może z fotografią jest jak z kobietą, wybaczy Ci nieudaną próbę ( fotografia cyfrowa pozwala próbować w nieskończoność), ale nie wybaczy Ci nie podjęcia nawet próby :)))

Flanel
03-04-2008, 17:50
@Adso - nie podam Ci uniwersalnej def. kiczu, bo nie wiem czy można to uczynić w ogóle.

Dla mnie kiczem ( negatywna konotacja ) np. w fotach ślubnych ( zwłaszcza ) jest pozostawianie koloru ( np na kwiatach ) kiedy cała reszta jest w B&W. To trochę śmieszne, bo w sumie jak klient chce, to czemu nie. Ale ja na takie coś patrzeć nie mogę. Mam osobliwe podejście ( jak każdy ), i np. takiej orbóbki nie urawiam i nie trawię. Ot mój gust, i tyle.

A to że (prawie) wszystko już było... cóż...

ps. Czy słusznie zgaduję, że przed napisaniem posta zaszczyciłeś skromne progim mojej www ? ;)

Andresa znam na tyle dobrze, by nie wierzyć w to jego "nieobycie z psem", natomiast podejżewam że podobnie jak ja reaguje na taki sposób ekspresji, jakim było by pozostawienie koloru baniek.

Ja ogólnie nie lubię używać zwrotu że coś jest/nie jest artystyczne. Artystą nie jestem, sztuką się nie interesuje - ja po prostu wiem co lubię a czego nie trawię, i wygłaszam moją osobistą opinię, a nie generalizowane prawdy. Innymi słowy, cokolwiek mojego przeczytasz, stawiaj przed tezą znacznik "IMVHO". Mógłbym sam to czynić, ale poprostu nie chce mi się klepać tego za każdym razem. Bo to chyba dosyć logiczne że wyrażam tylko i wyłącznie swoją opinię, a nie rzucam obowiązujące hasło :)

Adso
03-04-2008, 18:27
Flanel - ależ oczywiscie:) odwiedziłem Twoją stronę www, ale nie ujmowałbym tego w kategoriach wyswiadczania Ci zaszczytu:) nie jestem ani znawcą ani autorytetem w dziedzinie fotografii, zagladnałem bo lubię zagladać:) Swoją drogą nie mam kwalifikacji do zajmowania sie fotografią ślubną i też albo mi się coś podoba albo nie. Zresztą fotografia ślubna to taka "hybryda" jest, wynik pracy fotografa i oczekiwań klientów i doskonale rozumiem, że nie zawsze mozliwe jest pogodzenie tych dwóch punktów widzenia. I życzyłbym każdemu, kto sie nią zajmuje, takich klientów, którzy od progu wołać będą głośno: "ma pan wolną rekę, niech pan robi co uważa za słuszne":) Są rzeczy które robimy z "potrzeby serca" i sa i takie które robi sie dla kasy:) Znam to z autopsji.
Co do "zabiegów" czynionych na fotografii... albo coś jest uzasadnione i wtedy nie razi, nie trąci kiczem, albo jest tanim chwytem i zawsze bedzie odrzucało. Widziałem parę zdjęć, w których zabieg pozostawienia fragmentu czy elementu kolorowym sprawiał doskonałe wrazenie i widziałem tez mnóstwo zdjeć gdzie ten sam efekt skłaniał do jak najszybszego pójscia dalej:). I też nie napisałem, że wiem na pewno, że w przypadku tego zdjęcia byłoby to jedyne słuszne rozwiązanie, ale zachęcałem jedynie do podjęcia próby i zobaczenia co z tego wyjdzie. Być może wyszedłby kicz i bzdetek, ale tego nie wiemy:) Zresztą, masz racje...to kwestia gustu:) i zdania jakie na ten temat ma sam autor:). Zdjęcia i tak są fajne i podobają mi się, co zresztą napisałem.

PS. a na Twojej stronie jest parę zdjęć, które mi sie podobają:) więc to nie jest tak, że jakimś malkontentem jestem:)))

Flanel
03-04-2008, 18:57
To zupełnie tak jak mi - też kilka się podoba ;)

Miło wymienić posty z treścią na poziomie.

Respekt :)

andres
03-04-2008, 19:43
Oki :)
@Bicki vel Flanel prawdą jest, że znasz mnie na tyle dobrze że wiesz co mogłoby mi się podobać bądź nie jednakże co do obróbki to przy mojej znajomości PS-a dalej nie bardzo wiem jak miałbym to zrobić. Jasne że bez problemu można zrobić częściową desaturację zostawiając w kolorze bańki, tyle że to co bańki przesłaniają też zostanie w kolorze a to mi nie odpowiada i nie wiem jak to przeskoczyć, Pewnie gdybym zaczął kombinowac to wcześniej czy później bym wymyślił rozwiązanie.
Jednakże właśnie skoro wspomniano o częściowej desaturacji w zdjęciach ślubnych to niestety jest ona najczęściej stosowana ze względu na wrażenie jakie robi na młodych parach. Staty/Niestety wiekszość młodych nie ma zielonego pojęcia na temat fotografii i tego typu zabiegi robią na nich wrażenie. Czy to jest kicz? IMHO TAK, tyle że w tym przypadku wychodzę z założenia , że fotograf jest jak prostytutka i nalezy zrobić wszystko żeby dogodzić klientom bo nie ma nic lepszego niż poczta pantoflowa i dobre polecenie, a szczęśliwy klient może wygenerować kilku kolejnych.
Wracając do tych zdjęć prawdą jest że po pierwsze nawet nie rozważałem wersji jaką zaproponował Adso a jego interpretacja doskonale mogła by usprawiedliwiać taki zabieg, ale.... i tutaj wracamy do mojego wpisu o poczuciu kiczu i braku znajomości PSuja.

ukasus
23-04-2008, 21:14
2 i 3 super choć 3 jak dla mnie zbyt puste po lewej ... lecz po dłuższym przyjrzeniu dodaje to głębi
nie zmienia to faktu że rewelacyjnie uchwyciłeś moment
1 , a szczególnie 4 już mi tak nie podchodzą
widzę że ta eLka ładnie kolorki rysuje

ewa_olsztyn
24-04-2008, 09:31
Bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia, ale czemu ta druga Dziewczynka tak całkiem w tle? Pewnie oglądają razem te zdjęcia i... Pokaż ją też, co? Nawet jak zdjęcie jest troszkę mniej fajnie :)

MariuszM
24-04-2008, 09:52
A ja wolę kolor, to bo radość i zabawa - B&W to raczej smutek, nostalgia, tęsknota. Poza tym te bańki mydlane powinny być kolorowe:D

josif
24-04-2008, 10:24
Oki :)
@Bicki vel Flanel prawdą jest, że znasz mnie na tyle dobrze że wiesz co mogłoby mi się podobać bądź nie jednakże co do obróbki to przy mojej znajomości PS-a dalej nie bardzo wiem jak miałbym to zrobić. Jasne że bez problemu można zrobić częściową desaturację zostawiając w kolorze bańki, tyle że to co bańki przesłaniają też zostanie w kolorze a to mi nie odpowiada i nie wiem jak to przeskoczyć, Pewnie gdybym zaczął kombinowac to wcześniej czy później bym wymyślił rozwiązanie.
Jednakże właśnie skoro wspomniano o częściowej desaturacji w zdjęciach ślubnych to niestety jest ona najczęściej stosowana ze względu na wrażenie jakie robi na młodych parach. Staty/Niestety wiekszość młodych nie ma zielonego pojęcia na temat fotografii i tego typu zabiegi robią na nich wrażenie. Czy to jest kicz? IMHO TAK, tyle że w tym przypadku wychodzę z założenia , że fotograf jest jak prostytutka i nalezy zrobić wszystko żeby dogodzić klientom bo nie ma nic lepszego niż poczta pantoflowa i dobre polecenie, a szczęśliwy klient może wygenerować kilku kolejnych.
Wracając do tych zdjęć prawdą jest że po pierwsze nawet nie rozważałem wersji jaką zaproponował Adso a jego interpretacja doskonale mogła by usprawiedliwiać taki zabieg, ale.... i tutaj wracamy do mojego wpisu o poczuciu kiczu i braku znajomości PSuja.

Wydaje mi się ze od klientów też trzeba wymagać i nie można im oferować pewnych rzeczy poniżej pewnego progu. Bukieciki kolorowe na czarno szarej pannie młodej można zostawić wiejskim hurtownikom robiącym foto i film za 1000 pln. Klient to ktoś kto chce zdjęć konkretnego fotografa. Zostawmy sobie troszkę przyjemności z pracy.
Jeśli na swojej stronie powieszę albo w portfolio umieszczę ślubne foty według sztancy i kolorowe bukieciki na B/W ludziach to przyjdą do mnie klienci, którzy właśnie tego chcą. Promując się fotami w granicach dobrego smaku przyciągamy klientów, którzy potencjalnie też ten dobry smak mają.

Arashi
25-04-2008, 04:00
W kolorze bardziej do mnie przemawiają, trzecie zdjęcie rewelacja - ogólnie foty super :)

paczka
27-04-2008, 14:46
Wszystkie fotki bardzo ładne, lepsze czarno-białe -
ale najładniejsze 2 :-)

uzależniony
05-05-2008, 23:20
Świetne foty, zarówno w kolorze jak i b&w!!!

andres
06-05-2008, 10:51
josif masz dużo racji...

STYX
06-05-2008, 21:18
2 i 4 bardzo ładne choć moze deczko przkontrastowione, choć sam nie wiem :)

djcargo
06-05-2008, 21:26
Czarno-białe jednak podobają mi się bardziej :)
Mają swój klimat i urok :)
Brawo!