PDA

Zobacz pełną wersję : nieoryginalne BP 511 w gripie, ile wam wytrzymują



Madroz
14-05-2005, 17:00
Od 6 miesięcy używam zamienników BP511 w gripie, na początku bardzo sobie chwaliłem te „kwaski”. Po pełnym naładowaniu robiłem około 800 fotek (bez lampy). Od kilku tygodni zauważyłem nagły spadek mocy. Teraz poweru wystarcza na około 450 zdjęć. Dodam, że akumulatorki podobno są na japońskich ogniwach i produkowane przez firmę KING.

Czy zauważyliście też podobny problem u siebie?

akustyk
14-05-2005, 19:02
nie. dzialaja jak zloto. z oboma zamienniki nie mam zadnych problemow

muflon
14-05-2005, 19:08
Już kiedyś była tu sugestia, że zamienniki są najczęściej lepsze od oryginałów pod względem pojemności, lecz szybciej się zużywają.

Madroz
14-05-2005, 19:23
A co to jest zamiennik? To są te same akumulatory, produkowane w tych samych fabrykach z różnymi naklejkami - jedne mają napis Canon a inne For Canon. To jest dokładnie tak samo jak z częściami samochodowymi.

Nie zgadzam się, to tak jakby napisać, że amortyzatory do BMW produkowane przez Monroe są takie same jak te z Krosna.

Madroz
14-05-2005, 19:34
A ja się nie zgadzam z Twoim nie zgadzaniem ;) ponieważ zakładam, że kupując odpowiednik BP511, zanabyłeś np Premium a nie Centra Poznań. ;)
Chyba, ani jedno ani drugie;-) .

Ale napiszcie ile robicie zdjęć na "full metal jacket" z gripem. Jeżeli prowadzicie takie statystyki:grin: .

muflon
14-05-2005, 22:18
Ale napiszcie ile robicie zdjęć na "full metal jacket" z gripem. Jeżeli prowadzicie takie statystyki:grin: .
Mi się swego czasu zdarzyło na jednym komplecie w 10D zrobić grubo ponad tysiąc (nie liczyłem, ale myślę że 1500 spokojnie). Tyle że to było dośc specyficzne - airshow, długie serie.

Kubaman
14-05-2005, 22:32
Nie zgadzam się, to tak jakby napisać, że amortyzatory do BMW produkowane przez Monroe są takie same jak te z Krosna.
Nie wiem czy Ty wiesz, ale Krosno produkuje amortyzatory pod pierwszą zabudowę dla BMW :mrgreen: A będzie w ciągu dwóch najbliższych lat produkować więcej modeli 8) I Monroe się chowa :razz:

Pracuję w tej firmie, z inżynierami którzy te amortyzatory projektują .

Madroz
15-05-2005, 09:44
Nie wiem czy Ty wiesz, ale Krosno produkuje amortyzatory pod pierwszą zabudowę dla BMW :mrgreen: A będzie w ciągu dwóch najbliższych lat produkować więcej modeli 8) I Monroe się chowa :razz:

Pracuję w tej firmie, z inżynierami którzy te amortyzatory projektują .

OT/ To zmieniam na Krosno:-D .

Vitez
15-05-2005, 18:31
Moje zamienniki mam ponad pol roku co najmniej. Dzialaja nadal tak samo dobrze. Firma noname a nie KING, kupywane u APTELa - allegro.