PDA

Zobacz pełną wersję : G9 kontra S5IS



płuciennik
30-03-2008, 21:46
Mając do wyboru G9 i S5IS który wybieracie i dlaczego? :confused:

doggy87
30-03-2008, 22:37
Dla mnie za G9 przemawiają RAW'y bez żadnego ingerowania w soft aparatu.

jceel
31-03-2008, 01:59
G9, bo mieści się w kieszeni i nie gubi się dekielek.

Sempoo
02-04-2008, 11:33
G9 - RAW, ergonomia, solidność obudowy, styl.

TomS
02-04-2008, 13:05
G9 raw, lepiej się trzyma w ręce no i seria G zawsze była dobra a S5 IS nie jest jakiś super. Ma tylko duży zoom, który tylko pogarsza obraz.

Riccardo
02-04-2008, 13:07
G9 ma wieksza matryce. Chodzi mi o fizyczny rozmiar.

szam
09-04-2008, 11:57
W S5 wez pod uwage szumy i nielapanie ostrosci w pomieszczeniach (ma z tym bardzo duze problemy).
Na zew. robi piekne zdjecia, ale wewnatrz trzeba sie z nim sporo nameczyc :-?

maly420
16-06-2008, 12:14
Witam!!!
Więc od początku ... zbliżają się urodziny mojej dziwczyny... pomyślałem, że fajnie byłoby jej kupić jakąś cyfrówke (może chętniej będzie ze mną wyskakiwac na plenerki)... i tu pytanie do Was.
Co będzie lepsze dla początkującej dziwczyny ??? G9 czy S5IS ???
Chyba bardziej uniwersalne jest S5... ale sam nie wiem i chciałbym usłyszeć opinnie osób, które używają tych aparatów.
Oczywiście w tej cenie można by było kupić 350D ... ale nie zabardzo widzi mi się dzielenie się szklarnią :D.

gwozdzt
16-06-2008, 12:29
http://canon-board.info/showthread.php?t=26066

heniek
16-06-2008, 12:45
może trochę obok tematu ale...
miałem S5is 2 dni, ale ostatecznie zamieniłem na .... panasonic fz18 i tutaj jestem naprawdę zadowolony (córka również), obsługa i z tego co zauważyłem jakość zdjęć po stronie panasonica.

maly420
28-06-2008, 14:25
Kilka dni w internecie... masa przeczytanych testów i oblukanych sampli... spceyfikacje praktycznie na pamięć :D i wyskok do sklepu, macanie, oglądanie .... co mi się spodobało w S5Is - odchylany ekranik, można podczepić 580ex i 4xAA więc nie ma stresu że bateria padnie :)) ....
ale za radą kolegi "heńka" macałem i oglądałem jeszcze Fz18 i faktycznie sprzęt naprawdę niezły, ze świetnym trybem Auto (a to w przypadku amatora najważniejsze) ... więc wybrałem panasonica - w wersji silver prezentuje się naprawde nieźle ...
dziewczyna bardzo zadowolona:) - jakość zdjęć całkiem niezła(na dniach zobacze jak to wygląda w druku). 18x zoom robi wrażenie, a stabilizacja dobrze sobie radzi.

michobo
29-06-2008, 10:52
Każdemu wg potrzeb jego ;)
Ja tam uważam G9 za swietne uzupełnienie lustra i raczej bym się nie zamienił na zadnego pasikonika ;)

Mac
29-06-2008, 12:11
Sorry Heniek ale Panasonic to nie firma, to tandeciarze więc nie przekona mnie ich żaden produkt i tym przekonaniu trwam od 8 lat.
Co do wyboru pomiędzy G9 a S5IS to zależy kto czego oczekuje i ile chce wydać. Emocjonalnie seria G jest mi bliższa ale też i droższa. S5 IS robi całkiem fajne fotki.

michobo
29-06-2008, 14:35
Nie chciałem być az tak brutalny - po co psuć koledze dobre samopoczucie. Grunt że jest zadowolony - prawda ? ;)
Też mam swoje zdanie o Panasonicu i wiem jak daleką drogę (na dno) pokonał w ciągu ostatnich 18 lat tj odkąd uważnie ślędzę losy firm z branży AV...
Szkoda

hekselman
29-06-2008, 23:40
A ja tam chętnie posłuchałbym konkretów: dlaczego Panasonic.
Nie subiektywnej oceny tylko sprecyzowanych różnic/zalet.
Jeśli chodzi o moje zdanie - poleciłbym G9 - ale nie dla amatora.
To znakomite uzupełnienie do pracy w miejscach gdzie aparat nie może zwracać uwagi. Niepozorny - daje dużo mozliwości włącznie z praktycznie stosowalnym RAWem - ten opcjonalny z S5 niestety jest ciut wolny w zapisie.
Jedna bateria - też jest lepsza od 4szt R6 po kieszeniach.
G9 ma również zdecydowanie lepszy "manual" czyli gałkologię.
Gdyby tak jeszcze odchylany ekranik...
Minusem - szumy, szumy, szumy...

Przy okazji - czy któryś z kolegów ma rozeznanie w nastepującej kwestii:
z czego wynika fakt stosowania matryc CMOS wyłacznie w lustrzankach?
Czy należy mieć nadzieję że któregoś dnia zaskoczy nas Canon kompaktem z CMOSem - czy też po prostu technicznie sie nie da bo...?

djcargo
29-06-2008, 23:47
Moja mama kupiła sobie S5IS bo "duży zoom jest fajny i jej się przyda". Po miesiącu zmieniła zdanie...
Jeśli myślisz o ciut poważniejszych zdjęciach to jednak zdecydowanie G9.

zonk
30-06-2008, 08:25
z czego wynika fakt stosowania matryc CMOS wyłacznie w lustrzankach?
Zdarzają się i w kompaktach ;-)
http://www.optyczne.pl/70.1-Test_aparatu-Sigma_DP1.html

michobo
30-06-2008, 09:14
...jak i w kamerach /sony/ - z miernym skutkiem /miałem takie badziewie z 3x CMOS/
Wszystko zależy od technologii produkcji. Porzadnie wykonany CMOS będzie lepszy od kiepskiego CCD ale i dobrze wykonany CCD będzie lepsze od marnego CMOS'a...To tak jak z silnikami. Jedni wolą diesle, drudzy benzynowce ;)