PDA

Zobacz pełną wersję : układanie i numerowanie zdjęć według daty



kml
14-05-2005, 14:17
Witam wszystkich forumowiczów .
Mam pytannko jak w temacie potrzebny mi jest taki właśnie programik do układania i numerowania zdjeć według daty .
potrzebny mi dlatego ze reportaż robimy w dwie osoby na dwa aparaty i bardzo kłopotliwe jest układanie ich później w odpowiednią kolejność ... czy ktoś ma coś takiego ? jak radzicie sobie z takim probemem bo ja jak mam układać 500 zdjeć to mnie szlak trafia ...

gietrzy
14-05-2005, 14:48
Witam wszystkich forumowiczów .
Mam pytannko jak w temacie potrzebny mi jest taki właśnie programik do układania i numerowania zdjeć według daty .
potrzebny mi dlatego ze reportaż robimy w dwie osoby na dwa aparaty i bardzo kłopotliwe jest układanie ich później w odpowiednią kolejność ...

http://breezesys.com/Downloader/index.htm

KMV10
14-05-2005, 22:46
Canonowski ZoomBrowserEX (dostarczany chyba praktycznie z każdym PowerShotem) robi coś w tym stylu przy zczytywaniu zdjęć z aparatu przez USB albo z karty flash umieszczonej w czytniku podłączonym do USB.

Janusz Body
14-05-2005, 22:50
Witam wszystkich forumowiczów .
Mam pytannko jak w temacie potrzebny mi jest taki właśnie programik do układania i numerowania zdjeć według daty .
potrzebny mi dlatego ze reportaż robimy w dwie osoby na dwa aparaty i bardzo kłopotliwe jest układanie ich później w odpowiednią kolejność ... czy ktoś ma coś takiego ? jak radzicie sobie z takim probemem bo ja jak mam układać 500 zdjeć to mnie szlak trafia ...


Zaraz a Explorer w Windows nie potrafi poukladac wg. daty i czasu ???

Janusz

storm
14-05-2005, 23:42
Posortowac wedlu daty w total commanderze i uzyc opcji multi rename tool

muflon
15-05-2005, 11:24
Najszybciej i najprościej programikiem jhead (w porządnym systemie powinien być "z buta", ale do wersji Windowsowej też już kiedyś podawałem linka):
jhead -n '%y%m%d-%H%M%S' *.jpg

Vitez
15-05-2005, 18:47
Posortowac wedlu daty w total commanderze i uzyc opcji multi rename tool
Ja robie dokladnie tak 8)

Tomasz Golinski
15-05-2005, 19:01
Najszybciej i najprościej programikiem jhead (w porządnym systemie powinien być "z buta", ale do wersji Windowsowej też już kiedyś podawałem linka):
jhead -n '%y%m%d-%H%M%S' *.jpg
A ja bym robił tak 8)

Vitez
15-05-2005, 19:22
To juz rzecz gustu co do OS i software 8)

Tomasz Golinski
15-05-2005, 19:30
Ale polecenie Muflona jest pod większość o OS 8)

Vitez
16-05-2005, 01:09
Ale polecenie Muflona jest pod większość o OS 8)

Tylko trzeba sobie specjalnie do tego jhead pod winde doinstalowywac... a commander jest chyba popularniejszy i bardziej uzyteczny od jhead, wiec moze sie bardziej oplacac szukanie i instalowanie jego wlasnie?

muflon
16-05-2005, 02:17
Akurat Total Commander i jego Multi-rename tool to naprawdę świetne narzędzie. Cholernie brakuje mi czegoś takiego pod Linuxem, gdy dodaję MP3-ki do kolekcji. Żadne krename ani inne takie się nie sprawdzają.

Ale do manipulacji tego typu - tylko jhead :)

kml
17-05-2005, 00:06
Qrcze dzięki za odpowiedzi .
One ułatwią mi życie :)