PDA

Zobacz pełną wersję : 400d autofocus



rzywiec
23-03-2008, 22:36
Witam, jestem poczatkujacym w wiedzy fotograficznej. stalem sie posadaczem canona 400d i mam problem, 90 procent zdjec w domu nie ma ostrosci na pierwszym planie czyli na obiekcie ktory chce sfografowac natomiast tlo wychodzi jak zyleta w czym jest problem? probowalem na roznych ustawieniach macro, portret, w nocy, pelny automat z almpa bez lampy. nie wiem o co chodzi te 9 punktow autofakusa wskazuja mi na pierwszy plan ale jak wrzuce na kompa to zdjecia nieostre a tlo ostre. czy to moze byc problem z aparatem, obiektywem (kit w zestawie), czy moze ja cos robie nie tak - co jest bardzo prawdopodobne tylko ze jak sie ustawi na pelen automat to powinny zdjecia wychodzic ok ??? no nie mam racji??? poradzcie cos dzieki i pozdrawiam

Viqy
23-03-2008, 22:43
Proponuję ustawić program P, następnie jeden, centralny punkt ostrości i wtedy sprawdzić. Napisz o wynikach po zmianie.

C80
23-03-2008, 22:52
Masz możliwość wybrania tylko centralnego punktu AF. Kliknij lupę z plusem, potem kliknij środkowy przycisk na krzyżaku i już.

Wtedy tam gdzie wycelujesz będziesz miał ostrość.

andres
23-03-2008, 22:54
a ja proponuję przeczytać INSTRUKCJĘ OBSŁUGI APARATU Canon EOS 400D!!! Naprawdę warto!!

rzywiec
23-03-2008, 22:58
tylko ze mi autofokus nie dziala dobrze na automacie nie wiem jak to bedzie na av czy na tv sprawa jest taka ze znajoma przyszla do mnie wczesniej z tym samym aparatem ustawionym na automat i jej zdjecia byly ostre a moje nie tak ze moze w menu sa jakies ustawienia czy moze ... no nie wiem albo aparat zepsuty a na pewno nie stoje za blisko od obiektu bo jak juz wspomnialem zobilem zdjecia zbliska i z daleka z zoomem i bez i wciaz to samo.
a probowalem juz z jednym punktem centralnym i dalej to samo czy ktos sie spotkal z czyms takim moze to boby zepsute??
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
a instrukcje czytalem i nic nie znalazlem co by moj problem rozwiazalo - od tego zaczolem http://www.cyberfoto.pl/galeria/member.php?uid=50459&protype=1
zerknijcie tutaj a bedziecie wiedzieli o co mi chodzi

lux
24-03-2008, 00:44
1. albo masz ustawiony boczny punkt AF
2. jesli opisujesz,ze na centralnym tez tak jest to masz rozregulowany AF.

wczśniej też tak źle ostrzył?

rzywiec
24-03-2008, 00:51
mam go dopiero tydzien i bylo tak przez caly czas. moge cos z tym zrobic jakos naprawic???

lux
24-03-2008, 01:25
w takim razie jest to fabryczny cholernie wielki back focus. Poczytaj o tym na forum (http://canon-board.info/showthread.php?t=15851) i albo wyreguluj albo zareklamuj w sklepiku.

mamiski
24-03-2008, 01:29
A próbowałeś z różnymi obiektywami?

rzywiec
24-03-2008, 02:23
tak probowalem z innymi obiektywami

rypson
24-03-2008, 03:22
a ja proponuję przeczytać INSTRUKCJĘ OBSŁUGI APARATU Canon EOS 400D!!! Naprawdę warto!!

Mysle ze to bardzo cenna uwaga...

djcargo
24-03-2008, 08:50
a ja proponuję przeczytać INSTRUKCJĘ OBSŁUGI APARATU Canon EOS 400D!!! Naprawdę warto!!

Tym razem to nie jest dobra porada.

Kolego, napisz nam czy ten aparat jest nowy - jeśli tak, to biegiem do sklepu :)
Czy używany i już bez gwarancji - może znajdź kogoś bardziej doświadczonego, niech spojrzy co i jak, i jeśli również jemu się nie uda z tym nic zrobic, to pozostanie wysłanie aparatu do serwisu na Żytnią.
Samodzielnego regulowania aparatu osobiście nie polecam :)

Kubak82
24-03-2008, 09:16
rzywiec, zanim pobiegniesz do serwisu to moze napisz gdzie mieszkasz - moze jakis forumowicz moglby najpierw rzucic okiem na twoj aparat..

piszesz ze zawsze dalsze obiekty wychodza ostre a bliskie nie - glupie pytanie ale wlaczyles na obiektywie AF :mrgreen: :?:

rzywiec
24-03-2008, 11:44
a wiec tak po kolei.AF oczywiscie jest wlaczone jesye poczatkujacy nie glupi hehe. aparat jest nowy tak ce gwarancja jeszcze jakis rok bez dwuch tygodni. kupilem go na internecie tak ze musze go wyslac do naprawy. a mieszkam w londynie tak ze z tym ogladaniem przez innego forumowicza reaczej odpad no chyba ze.. - jest nas tutaj przeciez wielu , niektorzy mowia ze wiecej niz anglikow hehe. pozdrawiam

roback
31-03-2008, 14:21
Jak walisz na automacie to aparat celuje wszystkimi punktami AF. Nie masz więc kontroli co złapie. Sprawdź w sofcie dorzuconym przez Canona (ZoomBrowser pod Windą/ImageBrowser pod MacOSem) mają one opcję pokazania które punkty AF "złapały" ostrość - być może tylko w tym tkwi problem, że Ci jakiś boczny wyostrzył ścianę?

kiku1
01-04-2008, 18:28
instrukcja i jeszcze raz instrukcja .....dopiero pytania.....łatwiej zrozumiesz odpowiedzi