PDA

Zobacz pełną wersję : Wybralem 450d...



nesta
23-03-2008, 15:33
Witam..

Po dluzszym zastanowieniu dokonalem wyboru aparatu jaki chce kupic. I chialbym sie Was jeszcze upewnic...

Mam do dyspozycji ok 2700zl, dopiero wkraczam w swiat fotografii. Zawsze chcialem sprobowac, ale dopiero teraz mam fundusze... Mam dosc silne zaciecie artystyczne, chcialbym koncentrowac sie na fotografowaniu ludzi w ciekawych sytuacjach, ich emocji, jakies obiekty.. mniej krajobrazy, architektury chociaz tez glownie aby oddac klimat miejsca.

Z Nikona wyleczylem sie jak zobaczylem sample z D80 i eosa 400d.. Oddanie kolorow duzo bardziej podoba mi sie z Canonie.

Myslalem o 400d i lepszym obiektywie, ale raczej na pewno w przyszlosci dokupie cos lepszego zamiast kita wiec wole zainwestowac w 450d.
12 mln matryca, lepszy wizjer, wyswietlacz, podobno swietny AF, niezly kit na poczatek z IS (dla mnie wazne, bo przez pierwsze kilka miesiecy nic innego nie kupie), nowy system przerobki obrazu itd. Tryb zdjec monochromatycznych, ktorego w Nikonie nia ma. Troche tych nowosci jest w stosunku do 400.

Widzialem wywiad z czlowiekiem z Canona i 450 nie ma byc bezposrednim nastepca 400, ale ma byc niejako wyzszym modelem.
Za ta cene mialbym jeszcze 30d z kitem.. Ale wydaje mi sie, ze do moich celow i jako ze jestem poczatkujacy 450 bedzie dobrym wyborem.

iktorn92
23-03-2008, 16:11
Z Nikona wyleczylem sie jak zobaczylem sample z D80 i eosa 400d.. Oddanie kolorow duzo bardziej podoba mi sie z Canonie.

Nie bardzo Twoje rozumowanie jest własciwe bo wystarczy softowo podkrecić saturacje i kontrast w fotce bedzie jak z bajki wiec to nie nie jest wg. mnie zadnym kryterium...


Tryb zdjec monochromatycznych, ktorego w Nikonie nia ma.

Dlaczego chcesz robic zdjęcia cz-b obrabiane juz przez aparat? Dużo lepiej jest zrobić to samo w komputerze...poza tym nie odzyskasz juz kolorów z takiej foty...


Ja na Twoim miejscu wziąłbym 400d + kit (lub cos innego) i 50 1.8..albo 30d. Ja używam aparatu do reportażu głównie wiec dal mnie szybkosc 400d i 450d jest nieakceptowalna dlatego ja wybrał bym i tak 30d:) Czytalem ze szumy z 450d sa wieksze niz z 400 ale mogę sie mylić...

wojkij
23-03-2008, 16:13
20d + tamron 17-50.

Zmiescisz sie raczej :)

jotes25
23-03-2008, 16:44
Kupowanie produktów "w ciemno", na zasadzie nowości nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Płacisz wtedy więcej i za produkt, którego wady nie są jeszcze znane. Nie jest ważne czy to aparat czy samochód, reguła obowiązuje. Proponuję dać sobie spokój z 450d, kupić 400d (ca. 1500 po cash back) i do tego jakieś fajne szkiełko, np. wspomnianego Tamrona albo 50/1.4.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
P.S. Polecanie początkującemu 20d jest niefajne, bo wcisną mu aparat "zajeżdżony" albo z usterką.

ToSemJa
23-03-2008, 16:52
1) poczekaj az ta 450ke przemagluja wszystki mozliwe serwisy testujace, pojawia sie opinie ludzi ktorzy ja kupili ...
2) nie bardzo rozumiem taki tok myslenia, nie mam kasy wiec kupie nowsze body i bede focil kitem bo po co mi lepsze szklo podpiete pod slabsze body ... 12mln px moze byc wyznacznikiem jakosci w kompaktach a nie lustrzankach :P A gwarantuje Ci ze bedziesz o niebo bardziej zadowolony ze zdjec zrobionych 300D + tamron 17-50 f/2.8 albo 28-75 f/2.8 (nie mowie tu o canonowskiej klasie L bo wiadomo ile te sloiki kosztuja) niz tych zrobionych 1D MK III z podpietym kitowym szklem dodawanym do segmentu xxxD ...

C80
23-03-2008, 16:57
2) nie bardzo rozumiem taki tok myslenia, nie mam kasy wiec kupie nowsze body i bede focil kitem bo po co mi lepsze szklo podpiete pod slabsze body ... 12mln px moze byc wyznacznikiem jakosci w kompaktach a nie lustrzankach :P A gwarantuje Ci ze bedziesz o niebo bardziej zadowolony ze zdjec zrobionych 300D + tamron 17-50 f/2.8 albo 28-75 f/2.8 (nie mowie tu o canonowskiej klasie L bo wiadomo ile te sloiki kosztuja) niz tych zrobionych 1D MK III z podpietym kitowym szklem dodawanym do segmentu xxxD ...

Zwróć uwagę, że to początkujący user. Więc szkło i tak prędzej czy później wymieni. Zatem niech lepiej kupi jak najlepsze body, a potem jak się zorientuje czego mu brakuje to dokupi ww szkła.

OsMax
23-03-2008, 18:26
Ja używam aparatu do reportażu głównie wiec dal mnie szybkosc 400d i 450d jest nieakceptowalna dlatego ja wybrał bym i tak 30d

A caly czas zylem w "bledzie" ze 400D ma wlasnie AF z 30D ...

andres
23-03-2008, 21:04
A caly czas zylem w "bledzie" ze 400D ma wlasnie AF z 30D ...

tyle że nie chodzi tutaj o AF tylko ilość fps ale to szczegół :)


Zwróć uwagę, że to początkujący user. Więc szkło i tak prędzej czy później wymieni. Zatem niech lepiej kupi jak najlepsze body, a potem jak się zorientuje czego mu brakuje to dokupi ww szkła.


bzdura na która juz odpisałem w innym wątku. jak myslisz ile poczatkujący user jest w stanie wycisnąć z lepszego body ze słabszym szkłem a ile ze słabszego body z lepszym szkłem?
Zdjęcia monochromatyczne? Tak się zastanawiam bo nigdy nie próbowałem ale czy przypadkiem nie ma możliwości ustawienia takich parametrów w menu 350D/400D ? Bo w 30D można spokojnie to ustawić (tylko po co? skoro można to lepiej zrobić na kompie a ma się orginał kolorowy)

iktorn92
23-03-2008, 21:15
tyle że nie chodzi tutaj o AF tylko ilość fps ale to szczegół

Dokladnie....i jeszcze o wiekszy bufor...ale to faktycznie szczegół.

Wg. mnie ważniejsze jest lepsze szlo niż super nowe body.

andres
23-03-2008, 21:18
Dokladnie....i jeszcze o wiekszy bufor...ale to faktycznie szczegół.

Wg. mnie ważniejsze jest lepsze szlo niż super nowe body.

Co do szkieł to fakt :)
Co do ilości fps to robiąc zdjęcia na meczach doszedłem do wniosku że stosunkowo rzadko wykorzystuję serię i szybki bufor, ale to tylko taka moja luźna obserwacja... a to że marzy mi się 1DmkILEŚTAM to już drobiazg :)

Grisha
23-03-2008, 21:38
Jako, że kumplowi jakiś czas temu doradzałem co kupić do 2500zł z luster, to trochę się po orientowałem...

Zacznę od konkurencji:
Nikon - jedyna rozsądna opcja cena/jakość przy tej cenie to d80. Jest on przy dobrych wiatrach na styk z granicą cenową. Jest to bardzo dobry sprzęt. Minusem jest... Matryca CCD...

Pentax (mój znajomy chciał w niego wejść dlatego go wspominam) - Również nie są to złe aparaty, lecz niestety słabo w tym systemie o duży wybór szkieł. Nie mniej jednak bardzo fajne puchy jeżeli chce się walić na szkłac manualnych np z m42

No i Canon... Osobiście nie lubię polityki Canona, lecz niestety jako jedyny oferuje tak szeroko dostępne matryce CMOS w aparatach. To jest główny atut jaki przemawiał do mnie przy wyborze systemu i do dziś w tym segmencie go podtrzymuję. Do tego cena. Nikon d80 to ok 2000 za puche, 400D kosztuje 1600zl - 240 cashback. Do twojego pułapu możesz kupić kit IS + 70-300 (sigma/tamron) lub kit + 50 1.8 + 70-300 jak chcesz mieć zakres lub tamron 17-50 jak chcesz mieć porządny podstawowy zakres. Moim zdaniem przy tej cenie i faktu posiadania zestawu 350D i 17-50 mogę z pełną odpowiedzialnością Ci taki zestaw polecić i będziesz z niego zadowolony. Są też minusy oczywiście z którymi musisz się pogodzić. Przede wszystkim w porównaniu do d80 ten aparat jest mały i kiepsko leży w dłoni jak masz dużą rękę (ja mam raczej średnią i 350D z tamronem w jednej ręce po chwili zaczyna dawać o sobie znak, a przecież to nie jest ciężki zestaw).

Wybór systemu należy do Ciebie, lecz jeżeli patrząc tylko przez pryzmat tego co dostajemy za owe 2500zł czy 2700 jak w twoim wypadku, myślę, że przy wyborze C400D dostajesz najwięcej.

Ty zastanawiasz się nad 450D. To jest nowość i cena jest dość wysoka. 12mpx do mnie nie przemawia, taka matryca wymaga większej rozdzielczości optycznej zapiętego szkła niż np 8 czy 10mpx (dlatego FF jest takie fajne pod tym względem ;)) Moim zdaniem nie ma po co przepłacać za pierdoły softwerowe. Oczywiście jest to lepsza pucha niz 450D przynajmniej na papierze bo w praktyce się okażę. Lepiej mieć gorszą puchę, a lepsze szkła niż odwrotnie ;) I tej zasady się trzymaj.

Pozdrawiam ;)

nesta
24-03-2008, 12:22
Dzieki za wszystkie rady :)

Jeszcze mam pytanie a propos 30d.. W czym przewyzsza 400d i 450d ? Oprocz tych 5kl/s, bo ja raczej w sport sie bawil nie bede..

Rafal913
24-03-2008, 12:37
Jakością wykonania :)

400D a 30D to zupełnie inna półka.

400D --> Amatorska
30D --> Semi-Pro

Ja stałem przed wyborem nowego 400D a używanego 30D (miałem mniej pieniędzy :))

I wybrałem 30D.

Nie potrzebowałem 10 mpx bo 8 mpx w zupełności mi wystarcza (wcześniej fociłem mając 3.2mpx i też mi wystarczało).

Jutro odbieram Sigme 100-300 (waga 1,5kg) i nie wyobrażam sobie takiego czegoś w 350d lub 400d (bał bym się, że wyrwe mocowanie bagnetu i bym nosił cały czas trzymając za szkło :))

Ps.
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_eos400d%2Ccanon_eos30d&show=all

A tu zdjęcia porównawcze :)

Przód:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/XTI/ZCOMP30DFRONT-LG.JPG

Tył:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/XTI/ZCOMP30DBACK-LG.JPG

Góra:
http://www.imaging-resource.com/PRODS/XTI/ZCOMP30DTOP-LG.JPG

Ps2.
Gałka z tyłu puszki jest o wiele wygodniejsza od tych klawiszy :)

Ps3.
30D ma też ISO 3200, punktowy pomiar światła, czas migawki 1/8000, no i mniej szumi :)

Ps4.
Jeeeeezu chyba nigdy nie skończę dopisywania tego wszystkiego ;)
http://canon-board.info/showthread.php?t=19903

Dragunov
24-03-2008, 12:40
Dzieki za wszystkie rady :)

Jeszcze mam pytanie a propos 30d.. W czym przewyzsza 400d i 450d ? Oprocz tych 5kl/s, bo ja raczej w sport sie bawil nie bede..

Solidniejsze body, większa waga, lepszy uchwyt,itd.... Różnice są znaczne, kwestia tylko co dla Ciebie ważniejsze. Dla mnie osobiście ilość pikseli nie jest głównym wyznacznikiem, a różnice w jakości zdjęć między tymi aparatami nie są wielkie.

000marcin000
24-03-2008, 12:58
Jesli chodzi o systemy to:
Nikon ma fajne niedrogie a dobre szkła (np. 18-70 f/3.5-4.5), Sam miałem nikona ale był fajny tylko na początku... Jak potrzebowałem jakiegoś dobrego jasnego tele to przeraziły mnie ceny i brak wyboru (canon ma bardzo fajne L 70-200), a nikon ma fajne 80-200 którego cena jest dla mnie o wiele za duża. Idąc dalej chciałem wymienić puszke (mam d70s), kolejny problem... D200 skreśliłem ze względu na szumy, d300 - cena o wiele za wysoka. Więc brak odpowiedniej puszki dla mnie.
Więc postanowiłem sprzedać Nikona i kupić Canona.

Pentaxa k100d miałem pare dni pożyczonego od kumpla. Osobiście nie podobał mi się, źle się na nim pracowało. Osobiście nie kupiłbym ani Pentaxa ani Olka ze względu na mały wybór szkieł.

Ja wracam do canona (wcześniej miałem analoga Canona), myśle że nie będe tego żałował.

Jeśli chesz 450d to poczekaj na jakieś testy, opinie użytkowników.
Na twoim miejscu wybrałbym 400d, które teraz jest w bardzo fajnej cenie. Do niego dokupiłbym Tamrona 17-50 i może jakąś Sigme Apo (ale tu wybór należy do ciebie).

nesta
24-03-2008, 13:34
Tu znalazlem bardzo jasne i klarowne wyszczegolnienie zmian 450 w stosunku do 400...
Moze kogos tez to zainteresuje.

http://www.dpreview.com/news/0801/08012415canoneos450dchanges.asp

Pare rzeczy "spadlo" do tego modelu tez z 40d.

Grisha
24-03-2008, 15:29
Oczywiście lepiej mieć 30D jak 400D, ale jako, że finanse to niestety sprawa ograniczona to moim zdaniem, lepiej robić zdjęcia 400D + tamron 17-50 niż 30D + KiT. Oczywiście kit to niezłe szkiełko, ale w tylko w konkretnych warunkach, a chyba każdy sie zgodzi, że kit przy tamronie to jak maluch przy np Astrze 3 ;P

mira
24-03-2008, 15:36
Ja zanabylam wlasnie 350D i po przeczytaniu tego watku mam watpliwosci czy dobrze zrobilam? Mysle o jakims obiektywie z dluzsza ogniskowa np, sigma do 200 - 300 mm. Mozecie mi doradzic?

dendrome
24-03-2008, 19:22
w pelni popieram przedmowcow - lepiej robic foto w kolorze a przerabiac na kompie na b&w - zawsze oryginal zostaje kolorowy
kupujac 400d zaoszczedzisz kase na jakies lepsze szklo - ktore odgrywa bardzo istotna role.

ToSemJa
24-03-2008, 19:32
Zwróć uwagę, że to początkujący user. Więc szkło i tak prędzej czy później wymieni. Zatem niech lepiej kupi jak najlepsze body, a potem jak się zorientuje czego mu brakuje to dokupi ww szkła.


Yhym ... znam to z autopsji, kupilem 350D jak wchodzil na rynek, przez ponad rok bujalem sie z KITem bo nie bylo mnie stac na inne sloiki (zawsze byly ciekawsze wydatki :P ), cholera mnie brala jak musialem nadrabiac obrobka w PSie to co daja lepsze jasniejsze szkla a efekty i tak byly mizerne ... ale uczac sie na bledach skompletowalem szklarnie (a wlasciwie koncze to robic) i dopiero przeskakuje na 40D, potem zostana jeszcze swiatleka :)

Mam takie a nie inne podejscie bo szkoda zeby sie chlopak uprzedzil do lustrzanek, w kazdej hybrydzie masz odrazu pokrycie ogniskowej od 20mm do 300mm albo i lepiej a w kicie ...? Fakt obraz jest o niebo lepszy nawet robiac zdjeica przez sloik ale uniwersalnosc jest kosmicznie mniejsza jesli nei stac Cie na odpowiednia optyke do tego co masz zamiar fotografowac ...

andres
24-03-2008, 20:09
Dzieki za wszystkie rady :)

Jeszcze mam pytanie a propos 30d.. W czym przewyzsza 400d i 450d ? Oprocz tych 5kl/s, bo ja raczej w sport sie bawil nie bede..


Dla mnie jedną z ważniejszych rzeczy jest wybór ISO... tzn więcej stopni przez co łatwiej mi dobrać bo nie muszę z ISO800 skakać od razu na ISO1600 a mam kilka pomiedzy... ale każdemu coś innego się bedzie podobało.

nesta
25-03-2008, 21:45
Coz bylem dzis w sklepie... I chcac przekonac sie ostatecznie do 400d zdecydowalem sie na 40d... heh. Pewnie opozni to moj zakup sprzetu o 1-2 miesiaca, ale nie ma wyjscia... Zakochalem sie od pierwszego wejrzenia w 40d. Ergonomia, wyglad, jak lezy w dloni... Swietne.
Jest to klasa wyzej niz xxxD i cena rowniez jest wyzsza. Ale jest to zakup na lata wiec wole dolozyc ten 1-1,5 tys raz i cieszyc sie sprzetem wysokiej klasy.

Toffic
25-03-2008, 21:53
Coz bylem dzis w sklepie... I chcac przekonac sie ostatecznie do 400d zdecydowalem sie na 40d... heh. Pewnie opozni to moj zakup sprzetu o 1-2 miesiaca, ale nie ma wyjscia... Zakochalem sie od pierwszego wejrzenia w 40d. Ergonomia, wyglad, jak lezy w dloni... Swietne.
Jest to klasa wyzej niz xxxD i cena rowniez jest wyzsza. Ale jest to zakup na lata wiec wole dolozyc ten 1-1,5 tys raz i cieszyc sie sprzetem wysokiej klasy.

Bardzo rozsądna decyzja, nic tylko pogratulować rozsądku, zimnej krwi i spokojnego, wyważonego podejścia. Wielu pod wpływem impulsu brałoby to co można już, teraz. Poczekasz miesiąc, dwa a będziesz się cieszył komfortem i przyjemnością przy okazji robienia zdjęć.

Kolekcjoner
26-03-2008, 00:26
Ja bym brał pod uwagę 450D z nowm kitem :). Wygląda że puszka ta potrafi produkować fajne obrazki. Myślę że jest ciekawą propozycją dla amatora. Noszenie ze sobą cały czas takiego kloca jak 40D nie jest przyjemnością (mam 30D i cenię sobie, że czasem mogę wziąć 350D i nie targać tylu kilo). Przy tym oferuje całkiem ciekawy zestaw funkcji jak na body z tego segmentu.
Rzeczywistym problemem tego aparatu jest jego cena. W tej chwili praktycznie porównywalna z 40D ale może stanieje zanim wejdzie do sprzedaży.

piast9
26-03-2008, 00:46
Cena 450D nie może być porównywalna z 40D.
Nie ma też co porównywać oficjalnej ceny 450D z TIP-ową ceną 40D. Życie to musi zweryfikować. Nie sądzę aby Canon dał te dwa aparaty w podobne ceny licząc, że 450D będą kupowali ci, którzy chcą mieć aparat o niedużych wymiarach i wadze.
Co do oficjalnych cen. Popatrzcie na http://www.sigma-foto.pl/ (http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/6) jaka jest oficjalna cena sigmy 30 1.4

Kolekcjoner
26-03-2008, 01:00
Cena 450D nie może być porównywalna z 40D.
(....)

Jak nie może być jak w UK po cashbacku już jest :roll:.
Wiem, wiem... 450D nie ma jeszcze w sprzedaży ale coś musi się zmienić, bo ta sytucja jest delikatnie mówiąc dziwna.

Obiektyw
26-03-2008, 02:30
...a jaka jest Polska cena 40D i 450D, bo w RF odpowiednio 980E i 700E za sam korpus?

40D jest w cenie 30D sprzed rowno roku (w maju zeszlego roku doszedl dosatkowo cashback 100E). Jezeli ktos zarabia pieniadze a nie oszczedza (np. licealisci) moze spokojnie zastanawiac sie nad seria dwucyfrowa zamiast pakowac sie w plastik kierowany do uzytkownikow kompaktow (vide: karta pamieci w 450D).

Najbardziej mnie denerwuja jednostronne porady uzytkownikow serii XXXD, ktorzy wspominaja tylko AF, obsmiewaja ilosc klatek na sekunde... a zapominaja/nie wiedza jak wygodnie uzywa sie korpus z kolkiem nawigacyjnym.

400D to dobry korpus, a 450D pewnie przetrze szlaki dla kolejnego semi-pro z matryca powyzej 10Mpx, ale ergonomia guzikowa nigdy nie dorowna nawigacji joyem i kolkiem!

Canon wzialby sie tez troche za system czyszczenia matrycy, bo 400 ma kiche a nie czyszczenie.N D60 konlurencji moze nie powala jakoscia fotografii, ale testuje nowy system zasysania kurzu do pulapki zamiast tylko "otrzasac" matryce.

FREEQ
26-03-2008, 03:16
30D !! i poczujesz ze trzymasz cos w rece... ;)

a na powaznie tez mialem taki dylemat.. fundusz kolo 2000zl i wybor miedzy 400D a prawie nowym 20D. wybralem 20D i jestem mega zdowolony, jak teraz biore w rece 400D w sklepie to utwierdzam sie w slusznosci tego wyboru:)

popieram iktorn92 NIGDY nie rob zdjec czarno-bialych z poziomu aparatu. masakrycznie obnizysz sobie potem mozliwosci, juz nawet nie odzyskania kolorow ale samego wygladu tego b&w.