PDA

Zobacz pełną wersję : eos 350 wydruki na selphy



jarelk
23-03-2008, 15:27
Witam.
Czy ktoś próbował wydrukować bezpośrednio z aparatu eos 350, 4-6 kopii tego samego obrazu? W instrukcji jest taka funkcja, a w praktyce wychodzi tylko jedna miniaturka. Czy ktoś w ogóle używa takich funkcji, nigdzie nie można nic znależć w tym temacie.

mor_feusz
23-03-2008, 17:14
Mam 350D oraz Selphy ale niestety drukuje przez Lightroom'a. Nigdy jeszcze nie wydrukowalem "prosto z puszki". Drukuj przez oprogramowanie - zawsze jest mozliosc "korekcji".

jarelk
23-03-2008, 17:48
Ale nie zawsze mam w zasięgu komputer. Jeżeli jest taka funkcja w eosie to powinien drukować nawet (jak jest w instrukcji) do 20 kopii, miniatur. Dlatego zacząłem wątek bo nie wiem czy jest uszkodzony czy instrukcja pisana nie wiem na jakiej podstawie, bo drukuje mi jedną miniaturkę. Nikt nie miał z tym styczności?

ac3
27-12-2008, 23:28
witaj , moze to juz za pozno....ale po co kombinujesz?Wkladasz karte pamieci do slotu drukary i poszlo :) ja tak robie i nie jest zle
pozdrawiam

arturs
28-12-2008, 00:42
witaj , moze to juz za pozno....ale po co kombinujesz?Wkladasz karte pamieci do slotu drukary i poszlo :) ja tak robie i nie jest zle
pozdrawiam

ale doczytałeś że on na canon selphy drukuje? ja mam np. selphy 510 - i tak się składa że czytnika nie ma ta drukarka, chyba że nie znalazłem.. a co do problemu to teraz nie sprawdzę bo mam drukarkę w robocie i dopiero w poniedziałek mogę sprawdzić

tomasek
28-12-2008, 22:38
Ja z 30D drukowałem na selphy cp510 kilka kopii - nie ma z tym problemu..

czarny1999
23-03-2010, 03:13
odswierze stary watek, bo mam male pytanie
zapragnalem sprawdzic z ciekawosci jak ma sie wydruk na Canon Shelphy 530do tego co mi aparat pokazuje na lcd oraz do tego co widze na monitorze komputera, uzylem funkcji direct print z puchy (5d) i zdjecie tak na oko wyszlo o 1/1.5EV ciemniejsze w porownaniu z tym co pokazuje lcd aparatu (brightness na neutralnym '0') moja stacjonarka i dwa laptopy - tez jakos nie podkrecone jesli chodzi o jasnosc.
czy istnieje w opcji 'direct print' mozliwosc korygowania jasnosci zdjecia, wgrania jakis ustawien do drukarki ? - nie zawsze mam czas i mozliwosc zabawy z obrobka przed drukowaniem i opcja 'prosto z puchy' byla by wysoce pozadana
kwestia przeswietlania o w/w 1/1.5EV jest jakims rozwiazaniem, aczkolwiek nie do konca takim o jakie mi chodzi.

suchyHc
10-05-2010, 03:32
direct print z puchy (5d) i zdjecie tak na oko wyszlo o 1/1.5EV ciemniejsze w porownaniu z tym co pokazuje lcd aparatu (brightness na neutralnym '0') .

Mam dokładnie ten sam problem. Ktoś sobie z tym poradził??

ds74
11-06-2010, 22:52
Przynajmniej w 40d po podłączeniu drukarki (cp530) jest dostępne menu w którym można regulować podstawowe parametry drukowania - jasność, kontrast, nasycenie, odcień, balans bieli, dostępne formaty papieru, druk z ramką itp.

ac3
26-12-2010, 11:44
odswierze stary watek, bo mam male pytanie
zapragnalem sprawdzic z ciekawosci jak ma sie wydruk na Canon Shelphy 530do tego co mi aparat pokazuje na lcd oraz do tego co widze na monitorze komputera, uzylem funkcji direct print z puchy (5d) i zdjecie tak na oko wyszlo o 1/1.5EV ciemniejsze w porownaniu z tym co pokazuje lcd aparatu (brightness na neutralnym '0') moja stacjonarka i dwa laptopy - tez jakos nie podkrecone jesli chodzi o jasnosc.
czy istnieje w opcji 'direct print' mozliwosc korygowania jasnosci zdjecia, wgrania jakis ustawien do drukarki ? - nie zawsze mam czas i mozliwosc zabawy z obrobka przed drukowaniem i opcja 'prosto z puchy' byla by wysoce pozadana
kwestia przeswietlania o w/w 1/1.5EV jest jakims rozwiazaniem, aczkolwiek nie do konca takim o jakie mi chodzi.

Wlasnie po swietach troche podrukowalem na swojej SELPHY 720 prosto z karty i...
Jako ,ze nie mam oryginalnego oprogramowania a faotki z karty bez dotykania wychodza kiepsko bo ciemne, poradzilem sobie poprzez LR

Najpierw delikatnie balans bieli i jakis presecik. potem zgrywam na karte ( nie mam oprogramowania tylko stery) i fotki wychodza naprawde pieknie.

Wielu uzytkownikow zglasza problem z ciemnymi fotkami.

Mam jeszcze mala prosbe do posiadaczy tej drukarki. Czy moge prosic o wystawienie oprogramowania do zassania w jakims miejscu sieci :)

Chodzi mi glownie o samo oprogramowanie a nie o stery.

Z gory wielkie dzieki i milogo poswiatecznego odpoczynku

mc_iek
26-12-2010, 21:03
Oprogramowanie do SELPHY to nic innego jak ZoomBrowsrEX. Dostępny na każdej płycie dołączanej do aparatów Canona.

ac3
26-12-2010, 22:13
Moge sie mylic, ale o ile pamietam to byl tam menager drukowania. W zasadzie najbardziej mi na nim zależy. Fotki obrobione w LR ciezko wyslac do druku poprzez drivery. Ja sobie radze w ten sposob,ze przegrywam na karte i drukuje z czytnika 1:1. Z ciekawosci zaraz zainstaluje program z puszki. Na dobra sprawe od lat nie otwieralem nawet cd dolaczonych do aparatow :)

mc_iek
26-12-2010, 22:25
http://software.canon-europe.com/products/0010381.asp

ac3
26-12-2010, 22:31
mc_iek znam i juz bywalem na stronie. Podstawowy problem to taki ,ze sa to uzupelnienia lub poprawki, drivery. Nie zassalem tutaj jeszcze programu ,ktory by sie odpalil bez poprzedniej wersji ( przypominam ,ze zgubilem gdzies oryginalna plytke). Programik to prosty menager wydruku w ktorym mozna podzielic fotki na rozne formaty i nadac im pewne atrybuty

mc_iek
26-12-2010, 23:20
Na płytce do SELPHY CP-760 jest ZoomBrowser EX 6.1, EOS Utility 1,1a i Ulead Photo Express LE 6,5.

ac3
26-12-2010, 23:25
mi sie wydawalo,ze mialem cos takiego jak Easy print - cos tam... Napewno w pudelku byly 2 plytki.