PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wył lampe w 400d?



orzefek
22-03-2008, 12:14
Pytanie może i banalne dla niektórych,ale ja mam problem z wyłączeniem lampy:P aparat mam od 2 dni i nie wiem jak wyłączyć lampę błyskową, proszę o pomoc:)

josif
22-03-2008, 12:16
zamknij ją

orzefek
22-03-2008, 12:20
jak mam zamknąć, gdy otwiera mi się jak naciskam spust migawki...

orzefek
22-03-2008, 12:27
chyba jestem ślepa, bo w instrukcji nic nie znalazłam, ale przyznam że tylko ją przeglądałam więc możliwe że najważniejsze przeoczyłam.. nie pomagacie mi..:(

Karoollapy
22-03-2008, 12:28
Można też używać innego trybu niż zielony kwadracik dla ułomnych...

ahaed
22-03-2008, 12:29
Próbowałeś ustawić na kółku cokolwiek poza zielonym kwadracikiem??

Karoollapy -o.. byłeś pierwszy.

000marcin000
22-03-2008, 12:29
Jak używasz tego automatycznego zielonego trybu to lampa włącza się automatycznie. Lepiej poczytaj instrukcje i przestań korzysta z tego trybu:)

Evitagen
22-03-2008, 12:31
Kozystaj z trybu "wylacz lampe" to ten ostatni na koleczku nastaw, albo z trybow P TV AV itd.... Przy trybach tematycznych zawsze lampa sie otworzy jesli aparat uzna to za stosowne.

janmar
22-03-2008, 14:05
Taśma klejąca :?:

Yenox
22-03-2008, 14:16
Możesz też jak użytkownik http://canon-board.info/member.php?u=4878 Marekb trzymać lampę palcem, aby się nie otwierała:)

djcargo
22-03-2008, 18:25
bo w instrukcji nic nie znalazłam, ale przyznam że tylko ją przeglądałam

Czytanie naprawdę nie boli, a przeczytanie instrukcji to podstawa...


nie pomagacie mi..:(

Na forum ciężko pomóc osobie, która sama sobie nie chce pomóc...

liquidsound
22-03-2008, 18:36
Tasma klejaca nie, ale polecam super glue - skoro Pudzian go reklamuje to musi byc idealny

zxzx
22-03-2008, 18:44
Zapomnij o trybach tematycznych , uzywaj pol automatycznych lub M no ale M to moze jeszcze nie teraz , naucz sie na trybach z preselekcja czasu lub przyslony a dopiero pozniej jak zrozumiesz o co chodzi , jaki czas potrzebujesz itd pobaw sie na M , a gdy w tych trybach bedziesz potrzebowala lampki to z boku aparatu Masz przycisk z piorunkiem :) Pytanie moze i smieszne ale nie ma osoby ktora na wszystkim sie zna , wychodze z zalozenia pomogli mi pomoge innym :) Sam potrzebuje pomocy a na forum dzieki zyczliwosci forumowiczow mozna zaoszczedzic mnostwo czasu i przeznaczyc go na focenie lub czytanie dobrej ksiazki (o foto oczywiscie ,innych nie znam :)

liquidsound
22-03-2008, 18:53
Nie no kochani bez przesady, to juz skrajnosc. Pierwsze co robie jak kupie nowy sprzet to zapoznaje sie z instrukcja obslugi, zeby poznac jakies mozliwosci. Od tego powinno sie zaczac, autor rownie dobrze moglby zapytac jak sie wlacza aparat.

janmar
22-03-2008, 22:20
Jedna z lepszych i sensownych rad to właśnie:czytaj instrukcję.Kupiłem niedawno G9.Siedzę i obkuwam instrukcję [260 stron :mrgreen: ] Mógłbym kombinowac intuicyjnie lub pisac posty "jak nakrecic film aparatem fotograficznym"ale to po prostu byłoby lenistwo. Czyz nie? Nie pisze tego zeby sie dowartosciowac ale zeby powiedzieć że traktuje innych tak jak siebie,A o pomoc wołam wtedy gdy mimo podejmowanych prób nie daje sobie rady.
delaa jest nas trzech :lol: Pozdrawiam :-)

asdfasfd
22-03-2008, 22:55
Nie rozumiem was, sprawia wam to przyjemność? Wchodzi na forum ktoś kto może ma gdzieś fotografię, nie chce się w to wglębiać. Chce mieć ustawione na zielony prostokącik i robić zdjęcia. Kupuje lustrzankę tylko po to by mieć lepszą jakość niż w kompaktach i móc uchwycić obraz. Tak trudno jest wytłumaczyć o co chodzi? Nie każdy chce siedzieć nad instrukcją godzinę tylko po to, żeby dowiedzieć się jak wyłączyć lampę. Założę się, że nie każdy tutaj jest dobry z np. fizyki i jak porównujecie obiektywy i rzucacie jakimiś hasłami to zanim dowiedzieliście się, o co chodzi to nauczyliście się materiału dotyczącego optyki ze studiów czy przeczytaliście co to są aberracje na jakiejś stronce w mega skrócie? Tak ciężko jest nie być wrednym? Jeżeli nie interesuje cię temat to tu nie zaglądaj.

W każdym razie co do pytania... w strefie "zielony kwadracik" nie masz na nic wpływu. Elektronika aparatu ustawia wszystko mniej więcej tak, żeby za wszelką cenę dostać ostry, klarowny obraz. Jeżeli nie chcesz korzystać z lampy błyskowej, np. przy portretach, a chcesz zachować pełną automatykę to używaj trybu "P". Problem polega na tym, że wymaga on trochę wiadomości dotyczących głębi ostrości i ogólnego pojęcia o tym "jak to działa", a uzyskanie ostrego zdjęcia wymaga wiedzy, która pozwala dobrać odpowiednie parametry naświetlania jak i czułość matrycy. Jeżeli nie chcesz się w to bawić to lepiej zostać przy trybach tematych ("portret", "krajobraz" itd.). Jeżeli podnosi się lampa błyskowa oznacza to, że ostre zdjęcie i tak będzie ciężko uzyskać.

Vitez
22-03-2008, 23:46
Odpowiedź w poście powyżej. Zamykam temat by nie prowokować kolejnych chamskich wyskoków bo mimo ostrzeżeń ludzie (?) się nie potrafią opanować.