PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 50 - głosne lustro



Krismar72
21-03-2008, 19:03
Witam!
Od kilku tygodni jestem właścicielem zakupionego na Allegro EOSa 50. Zdążyłem póki co zrobić trzy rolki filmu i dotąd było wszystko Ok. Od wczoraj jednak lustro, skądinąd ciche dla tego modelu, bije straszliwie głośno. mam wrażenie, że zwłaszcza po opadnięciu po akcji migawki "klaps" jest nie do wytrzymania. Nie mam pojęcia co się mogło stać. Czy ktoś miał taki problem z lustrem (w tym lub innym EOSie)?; co mogło ewentualnie "paść"?; czy naprawa jest możliwa i czy jest celowa, biorąc pod uwagę, że korpus zakupiłem za niespełna 300 zł (wizualnie na zewnątrz, migawka i matówka jak w nowym). Ponieważ zależy mi na tym modelu skłonny byłbym wybulić za naprawę nawet i do 200 zł, byle by tylko jakiś serwis chciał się tym zająć. Nowego już sobie na Allegro nie sprawię - w sumie to kupowanie "kota w worku" . z góry dziękuję za odpowiedzi.
Krismar

janmar
22-03-2008, 00:24
Lustro koncząc swój bieg zatrzymywane jest na tłumniku.Jest to zwykle gąbka [a czasami cos bardziej skomplikowanego].Byc moze masz ten element uszkodzony.Daj do zakładu fotonaprawy do oceny usterki i kosztow naprawy.[około 20 PLN] Decyzje czy naprawiac czy wymienic podejmij na tej podstawie. Pozdrawiam.

enter
22-03-2008, 14:21
jeśli od którejś klatki zaczął głośno pracować to prawdopodobnie poleciał "hamulec" lustra na którym się ono opiera
ja swoje 50e używałem dość intensywnie i nie miałem takiej przypadłości, również nie słyszałem o takim defekcie.
Tak jak pisze JANMAR skontaktuj sie z serwisem foto np Adam Bieniek - Warszawa nie powinno to drogo kosztować, a przy okazji będziesz miał jeszcze sprawdzenie innych podzespołów w trakcie serwisu plus gwarancję na tą część.
IMHO warto się pokusić próbę naprawy bo to dobry model jest.