PDA

Zobacz pełną wersję : Co i jak z nastawianiem ręcznym w EOS 300



dream catcher
20-03-2008, 21:43
Witam!

Czy mógłby ktoś łopatologicznie wytłumaczyć świerzakowi opcje preselekcji przysłony, preselekcji czasu, jak to wszystko ustawić, jak dograć do warunków. Kolejną rzeczą jest blokowanie ostrości, programowa automatyka ekspozycji...

Jeśli ktoś miałby ochotę poświęcić temu tematowi chwilę czasu byłbym bardzo wdzięczny ;)

gwozdzt
20-03-2008, 21:59
Czy mógłby ktoś łopatologicznie wytłumaczyć świerzakowi opcje preselekcji przysłony, preselekcji czasu, jak to wszystko ustawić, jak dograć do warunków. Kolejną rzeczą jest blokowanie ostrości, programowa automatyka ekspozycji...
Jesli nie posiadasz instrukcji, to leży tu:
http://fotomania.nixz.net/manuals/um-eos300-pl.pdf

w pozostałych kwestiach sprawdź pocztę e-mail :-)

EDIT: "Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jej rozmiar przekroczył limit serwera...."

Czy masz jakieś konto, które przyjmie plik PDF 16MB ?

dream catcher
20-03-2008, 22:20
Jesli nie posiadasz instrukcji, to leży tu:
http://fotomania.nixz.net/manuals/um-eos300-pl.pdf

w pozostałych kwestiach sprawdź pocztę e-mail :-)

Instrukcję posiadam i z technicznego punktu widzenia wiem o co kaman. Chodzi mi bardziej o to, jak się to wszystko ma w praktyce...

EDIT:
ja wiem... na gmail.com powinno wszystko grać... spróbuj na ficzu@op.pl, a jak nie to, to może http://wyslijto.pl/

Janusz Body
20-03-2008, 22:27
KLIKNIJ (http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ksi%C4%85%C5%BCki+o+fotografii&btnG=Szukaj+w+Google&lr=)

Elmarqo
20-03-2008, 22:31
KLIKNIJ (http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ksi%C4%85%C5%BCki+o+fotografii&btnG=Szukaj+w+Google&lr=)

No Janusz, Ty nie dałeś wędki, ale całą sieć ;)

dream catcher
20-03-2008, 22:43
@Elmarqo, @Janusz Body

Dzięki za odzew w temacie, ale Panowie... jeśli już postanawiacie się odezwać to proszę o jakieś konkrety... Nie zaganiam na siłę nikogo do odpowiedzi w tym temacie, więc bez obrazy ale Wasze posty niczego kreatywnego do tematu nie wniosły ;)

Janusz Body
20-03-2008, 23:00
@... Wasze posty niczego kreatywnego do tematu nie wniosły ;)

Mylisz się. Wniosły i to bardzo dużo. Nawet więcej niż mógłbyś oczekiwać. Przeczytaj WSZYSTKO co jest pod tym kliknij a potem możesz znowu zadać pytanie. :mrgreen:


Jakby Tamto było mało to zobacz poniżej:
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=7161

grzbiet
20-03-2008, 23:02
Dream Catcher, ja jestem kreatywny od 2-ch lat. nawet sobie wczoraj MT-24 EX kupiłem. Wiesz ile mam zabawy? I tak, i tak, i tak... i w te, i we te ... komputer już się chce zapalić:) Przez ostatnie 72 godziny spałem może ze 2 godziny...A w temacie - próbuj, czytaj, próbuj, czytaj... próbuj... Pozdro.

dream catcher
20-03-2008, 23:13
Dream Catcher, ja jestem kreatywny od 2-ch lat. nawet sobie wczoraj MT-24 EX kupiłem. Wiesz ile mam zabawy? I tak, i tak, i tak... i w te, i we te ... komputer już się chce zapalić:) Przez ostatnie 72 godziny spałem może ze 2 godziny...A w temacie - próbuj, czytaj, próbuj, czytaj... próbuj... Pozdro.

:mrgreen:

Panie Januszu... Wniosły by więcej, gdyby podał pan jeden konkretny, najbardziej trafny według Pana tytuł... Na pewno ma Pan spore doświadczenie, wiec czekam na odpowiedź ;)

mamiski
20-03-2008, 23:25
Ja z kolei polecałbym książki o fotografii; mogę też podać ogólną informację: tematy dynamiczne wymagają preselekcji migawki, a motywy statyczne i przestrzenne odpowiedniej przesłony, czyli jej preselekcji.

dream catcher
20-03-2008, 23:40
@gwozdzt - bardzo dziękuję za maila - na pewno informacje zawarte w nim odpowiedzą mi na wiele pytań! Jeszcze raz dzięki!

@mamiski
Również dzięki za podpowiedź, ale ciągle głowię się jak dobrać odpowiednie wartości... Zasiądę więc do lektury, ale gdyby ktoś chciał pokrótce opisać te zależności, byłbym wdzięczny :)

Riccardo
20-03-2008, 23:45
Co bedzie z tym krajem skoro nowe pokolenie jest takie leniwe...
http://foto.korba.pl/0,3631,arty.html

dream catcher
21-03-2008, 00:03
Riccardo - dzięki za link, ale mimo wszystko muszę to napisać... :lol: Skąd w Was - starych wyjadaczach - tyle frustracji? Ogrom informacji w sieci, każdego może przytłoczy... jedne są ok drugie nie... Dlatego proszę na forum o wskazówki ludzi znających się na rzeczy... Jasne, że gdy sie już sporo wie na dany temat, widok takiego laika jak ja... jakby to powiedzieć... lekko śmieszy. Bo gość pyta o oczywistości... Dla mnie jednak (na razie) nie są to sprawy oczywiste i chcę zasięgnąć porady ludzi, którzy już takową wiedzę posiadają. i Cieszę się, że mimo złośliwości dzielą się nią ze mną ;)

Pozdrawiam!

Riccardo
21-03-2008, 00:11
Riccardo - dzięki za link, ale mimo wszystko muszę to napisać... :lol: Skąd w Was - starych wyjadaczach - tyle frustracji?
a. - bo odpowiadanie w kolko na te same pytania staje sie nudne
b. - bo nas irytuje to ze ktos zamiast wykazac minimum inicjatywy, woli isc na latwizne. Jak chcesz isc na latwizne to na pokretle w aparacie masz taki zielony prostokat...

Cieszę się, że mimo złośliwości dzielą się nią ze mną ;)


szczerze mowiac ja nie widze tu zlosliwosci...
(no oprocz moich postow ;) )

dream catcher
21-03-2008, 00:26
a. - bo odpowiadanie w kolko na te same pytania staje sie nudne
Pogrzebałem trochę po forum i pewnie znalazły by się podobne tematy, ale nie znalazłem tego o co mi chodziło, więc postanowiłem założyć osobny temat.


b. - bo nas irytuje to ze ktos zamiast wykazac minimum inicjatywy, woli isc na latwizne. Jak chcesz isc na latwizne to na pokretle w aparacie masz taki zielony prostokat...
1 część zdania zostawię bez komentarza... a co do zielonego prostokąta... gdybym go chciał używać, nie fatygował bym z wklepywaniem do wyszukiwarki słów "Canon Board" ;)


szczerze mowiac ja nie widze tu zlosliwosci...
(no oprocz moich postow ;) )

;)

Riccardo
21-03-2008, 00:34
Pogrzebałem trochę po forum i pewnie znalazły by się podobne tematy, ale nie znalazłem tego o co mi chodziło, więc postanowiłem założyć osobny temat.


ale o google slyszal? ;)
Ucz sie pilnie i zaskocz nas fajnymi fotami.
A jesli chodzi o zlosliwosci to raczej nie wytykaj "starym wyjadaczom" ze odpowiedzieli Ci nie tak jak chciales lub w ogole, bo w koncu nikt Ci nie bedzie odpowiadal :)
Zycze radosci ze sprzetu. A swoja droga to na Zenicie nauczysz sie dobrych podstaw.

dream catcher
21-03-2008, 00:59
ale o google slyszal?

Tak jak wcześniej napisałem:


Ogrom informacji w sieci, każdego może przytłoczy... jedne są ok drugie nie...


Ucz sie pilnie i zaskocz nas fajnymi fotami.

Mam nadziję, że będzie czym ;)


A jesli chodzi o zlosliwosci to raczej nie wytykaj "starym wyjadaczom" ze odpowiedzieli Ci nie tak jak chciales lub w ogole, bo w koncu nikt Ci nie bedzie odpowiadal

Nie śmiał bym. Szanuje wszystkich, którzy znają się na rzeczy i potrafią podzielić się swoją pasją z innymi.


Zycze radosci ze sprzetu. A swoja droga to na Zenicie nauczysz sie dobrych podstaw.

Na Zenicie również pstrykam i jeśli będę miał dostęp do dobrego skanera, a i foty będą godne pokazania, nie omieszkam Wam ich zaprezentować ;)

Pozdrawiam i dziękuję za aktywność w temacie!

Janusz Body
21-03-2008, 08:30
...
Cieszę się, że mimo złośliwości dzielą się nią ze mną...
...

Gdzie tu złośliwości? Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytania trzeba by napisać książkę. Zupełnie poważnie. Nie dziwota, że Cię odsyłam do książek o fotografii. To o co pytasz jest opisane, gorzej lub lepiej, w każdym podręczniku.
Kup sobie Johna Hedgecoe "Nowy Podręcznik Fotografii" (jest juz po polsku) i Łukasz Gaweł "Praktyczny Kurs Fotografii". Przeczytaj. Jak czegoś nie zrozumiesz pytaj.



...foty będą godne pokazania, nie omieszkam Wam ich zaprezentować...


Nie pali się. Jeden taki na forum już jest co pokazuje wszystko jak leci a aparat (drogi) ma od tygodnia. Oglądanie naprawdę męczące. :mrgreen:

gwozdzt
21-03-2008, 08:56
Gdzie tu złośliwości? Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytania trzeba by napisać książkę. Zupełnie poważnie.
Dokładnie.
a od razu wiadomo, że nikt na nowo nie będzie książki pisał, bo przecież tyle ich już napisano, że moim zdaniem wystarczy :-) zeby tylko ludzie zechcieli po nie sięgać...


Nie pali się. Jeden taki na forum już jest co pokazuje wszystko jak leci a aparat (drogi) ma od tygodnia. Oglądanie naprawdę męczące. :mrgreen:
Ja jednemu i drugiemu i następnym takim wysyłam na maila pewną rzecz. Jak możesz doczytać, są zadowoleni :-)
http://canon-board.info/showpost.php?p=445878&postcount=11
http://canon-board.info/showpost.php?p=438395&postcount=17

Idzie to też do Ciebie na PM. Zamiast sie szarpać z newbie - podaj dalej! :-)

Bonku5
21-03-2008, 09:17
Proszę.
http://merlin.pl/Ekspozycja-bez-tajemnic_Bryan-Peterson/browse/product/1,566948.html

Śmigaj do Empiku zakupisz w cenie 39.90 i będziesz miał wszystko na temat który cie interesuje. Tylko tym się gość zajmuje a cena uważam przystępna.

dream catcher
21-03-2008, 13:19
Nie pali się. Jeden taki na forum już jest co pokazuje wszystko jak leci a aparat (drogi) ma od tygodnia. Oglądanie naprawdę męczące. :mrgreen:

Bez obaw - analogiem siłą rzeczy na forum nie poszaleje ;)


Kup sobie Johna Hedgecoe "Nowy Podręcznik Fotografii" (jest juz po polsku) i Łukasz Gaweł "Praktyczny Kurs Fotografii". Przeczytaj. Jak czegoś nie zrozumiesz pytaj.


Śmigaj do Empiku zakupisz w cenie 39.90 i będziesz miał wszystko na temat który cie interesuje. Tylko tym się gość zajmuje a cena uważam przystępna.

Zastosuje się do wskazówek i jeśli coś nadal będzie nie jasne - będę pytał :lol:
Tak więc siadam do lektury i już jestem cicho ;)

an_zak
21-03-2008, 23:12
Bez obaw - analogiem siłą rzeczy na forum nie poszaleje ;)
Da się :)

Poza tym - nic na siłę, nie spiesz się. Do pewnego poziomu dochodzi się nierzadko latami. Tylko nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami. Powodzenia i przyjemnej przygody z fotografią :)

dream catcher
22-03-2008, 00:01
Da się :)

Poza tym - nic na siłę, nie spiesz się. Do pewnego poziomu dochodzi się nierzadko latami. Tylko nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami. Powodzenia i przyjemnej przygody z fotografią :)

Masz rację, dostęp do dobrego skanera to podstawa i już jeden kłopot z głowy... Zresztą po Twojej galerii widzę, że na prawdę się da :lol:
Dzięki za dobre słowo ;)