PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy....



monalisssa
19-03-2008, 19:48
Witam
Przepraszam jezeli wtryniam sie ...ale jestem nowa jak i na tym forum tak i jako uzytkownik ( szczesliwy) Canona 400d...kupilam ostatnio dedykowana do canonow lampe błyskowa TUMAX DSL880AFZ-C, no i niestety mam z nia problem gdyz po pierwsze dziala ale nie wspołgra z aparatem ( moze trzeba cos przestawic, ustawic-niewiem) po drugie i co najgorsze dziala normalnie wczesniej z 350D i uzytkownik był bardzo zadowolony, dlaczego wiec ja nie moge byc zadowolona ???
Prosze o odpowiedz, dzieki pozdrawiam

stratus
19-03-2008, 19:59
... a może troszkę precyzyjniej :) - co nie działa i co oznacza nie współgra??? choć przyznam nigdy tej lampy nie miałem ale jeśli jest sprawna technicznie to zawsze można coś uradzić

monalisssa
19-03-2008, 20:07
No wiec .....
zapala sie lampka ETTL miga ale przy robieniu zdjec nie wspołgra - czyli nie dziala nie ma błysku, . Przy zakupie tej lampy zapewniano mnie ze wszystko z nia oki -sprawdzilam - jest ok.
Czy moge uszkodzic aparat przez nia??

Janusz Body
19-03-2008, 20:17
No wiec .....
zapala sie lampka ETTL miga ale przy robieniu zdjec nie wspołgra - czyli nie dziala nie ma błysku, . Przy zakupie tej lampy zapewniano mnie ze wszystko z nia oki -sprawdzilam - jest ok.
Czy moge uszkodzic aparat przez nia??

Zupełnie nie błyska czy na zdjęciach nie widać?

stratus
19-03-2008, 20:19
Czy lampa ma możliwość wyzwolenia błysku próbnego, przycisk - tzw. PILOT Jeśli błyska to już jest nieźle. Kolejna możliwość w menu aparatu, a konkretnie w C.Fn możesz mieć wyłączony błysk funkcją Flash firing.

To o co Janusz pyta tez może mieć znaczenie :)

monalisssa
19-03-2008, 20:20
Zupełnie nie błyska czy na zdjęciach nie widać?
Zupełnienie nie błyska ale podczas robiebia zdjec
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tak dziala sama lampa poprawnie probne błyski wychodza oki ....
a moge prosic cos wiecej na temat funkcji Flash firing ??/dzieki

Janusz Body
19-03-2008, 20:23
Zupełnienie nie błyska ale podczas robiebia zdjec
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Tak dziala sama lampa poprawnie probne błyski wychodza oki ....
a moge prosic cos wiecej na temat funkcji Flash firing ??/dzieki

Czy mogła byś nieco jaśniej.

1. Czy błyska w trakcie wciśniecia migawki - w czasie robienia zdjęć
2. Na jakich ustawieniach aparatu robisz.
3. Czy lampa jest włączona.

itd.

Napisz więcej - trudno coś powiedzieć na bazie stwierdzenia "nie działa" .

stratus
19-03-2008, 20:26
wchodzisz w MENU aparatu, szukasz Custom Function i tam w/w funkcji flash firing, która powinna być ustawiona na "fires"

monalisssa
19-03-2008, 20:27
Przepraszam troszke mi cos nie wychodzi....
Od nowa, no wiec przed zrobienie zdjecia wyprobowałam lampe tym tzn.PILOTEM -błysneło, wiec sie wszystko gra. Jednak gdy robie zdjecie zapala sie tylko lampka informacyjna przy ETTL. I nic wiecej zdjecie jest nie oswietlone.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Czy mogła byś nieco jaśniej.

1. Czy błyska w trakcie wciśniecia migawki - w czasie robienia zdjęć
2. Na jakich ustawieniach aparatu robisz.
3. Czy lampa jest włączona.

itd.

Napisz więcej - trudno coś powiedzieć na bazie stwierdzenia "nie działa" .

Ad1. Nie błyska wcale
Ad2. Manualnych,automatyczna ostrosc
Ad3.Tak jestwłączona i w pełnni sprawna .....

Janusz Body
19-03-2008, 20:53
Przepraszam troszke mi cos nie wychodzi....
Od nowa, no wiec przed zrobienie zdjecia wyprobowałam lampe tym tzn.PILOTEM -błysneło, wiec sie wszystko gra. Jednak gdy robie zdjecie zapala sie tylko lampka informacyjna przy ETTL. I nic wiecej zdjecie jest nie oswietlone.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Ad1. Nie błyska wcale
Ad2. Manualnych,automatyczna ostrosc
Ad3.Tak jestwłączona i w pełnni sprawna .....

Ad2. Na jakim czasie
Ad3. Ni niebardzo bo nie działa :)

Co masz w CF o którym pisał stratus

monalisssa
19-03-2008, 21:15
Ad2. Na jakim czasie
Ad3. Ni niebardzo bo nie działa :)

Co masz w CF o którym pisał stratus


...hmmmm
Gdy wchodze na ustawienia Custom Function niestety ale nie mam takiej opcji jak flash firing a co dalej za tym idzie nie moge ustawic na na "fires".

Janusz Body
19-03-2008, 21:29
...hmmmm
Gdy wchodze na ustawienia Custom Function niestety ale nie mam takiej opcji jak flash firing a co dalej za tym idzie nie moge ustawic na na "fires".

Możesz odpowiadać na pytania? Ciężko jest pomóc jeśli nie chcesz współpracować.

1. Na jakim czasie robisz?
2 Co masz w Custom Functions ustawione dla "Flash Firing" - chyba Cf. 07

monalisssa
19-03-2008, 21:36
Iso 400 czas naś: 1/125 sec, przy obiektywie canon 50mm f/1.8
Ad 2. Mam problem gdyz nie mam takiej opcji jak Flash Firing wiec nie moge jej nastawic a tym bardziej podac na co jest nastwiona - przepraszam , ale jestem napawde poczatkujaca....do tej pory bawilam sie tylko analogami to moj pierwszy sprzet cyfrowy ....

Janusz Body
19-03-2008, 21:44
Iso 400 czas naś: 1/125 sec, przy obiektywie canon 50mm f/1.8
Ad 2. Mam problem gdyz nie mam takiej opcji jak Flash Firing wiec nie moge jej nastawic a tym bardziej podac na co jest nastwiona - przepraszam , ale jestem napawde poczatkujaca....do tej pory bawilam sie tylko analogami to moj pierwszy sprzet cyfrowy ....

Spróbuj ustawić aparat na zielonym i pstryknąć zdjęcie.

monalisssa
19-03-2008, 21:49
To samo co na manualu

iktorn92
19-03-2008, 21:53
Nie chce być złym prorokiem ale ja tak mialem w 20d... testowalem wiele lamp okazalo sie ze popsuta jest stopka...Niestety dobrze ze body na gwarancji to zrobili. Sprobuj z inna lampa...

Pozdro

Janusz Body
19-03-2008, 21:53
Obawiam się, że możliwości pomocy zdalnej są ograniczone. Warto podawać skąd się jest. Zwykle ułatwia pomoc. Wystarczy wpisac miasto w Panelu Użyszkodnika.

Sprawdź styki - możliwe, że nieoryginalna lampa nie kontaktuje.

monalisssa
19-03-2008, 21:54
Dobra , dziekuje za pomoc ...naprawde ja poprostu sprobuje u kolegi on ma 350D jak u niego bedzie dzialac to bede walczyc dalej, sprobuje tez zrobic cos z ta stopka(dzieki iktorn92) ...sprawdzałam Flash Firing" - ustawione poprawnie dziekuje jeszcze raz i to przedewszystkim za cierpliwosc, pozdrawiam

lldaniel
06-03-2009, 21:39
Ja mam trochę podobny problem. Posiadam lampę Tumax DSL880 jest dedykowana pod canona i pracuje w trybie ETTL. Posiadam Canona 40d. Nie wiem dlaczego ale lampa kompletnie nie współpracuje z body. Błysk daje ale zawsze maksymalny, nic nie daje korekta błysku itd. Raczej na max błysku nie da się robić wiele zdjęć.... I tu moje pytanie czy jest jakaś możliwość skorygowania tego błędu ?

banan82
06-03-2009, 22:23
styki styki styki, przeczyscic, mi sie to zdarzylo nawet z 580tka..dwa razy

lldaniel
06-03-2009, 22:34
Zwykłą ściereczką? Przeczyściłem, nadal daje błysk maksymalny. Muszę odbijać od sufitu i przymykać do f7 ;/