PDA

Zobacz pełną wersję : noiseware community



igor58
19-03-2008, 15:27
Czy ktoś przetestował szczegółowo ten program?
W ustawieniach typowych za mocno wygładza, ale oferuje wiele rodzajów filtrów (odszumiania); czy jest jakiś jeden (filter) szczególnie godny polecenia? Zrobiłem wiele zdjęć koncertowych w b. marnych warunkach i
szukam czegoś, by trochę podrasować obrazki.
Neat Image jest OK., ale w wersji demo za bardzo kompresuje.

Pzdr.

I

Kalina
19-03-2008, 15:53
Ja uzywam Noiseware, ale glowinie na czuja. Czesto przesadzam z filrem, plastkikuje zdjecie i wyciszam ta splastikowana wartwe opacity. Efekt baaardzo zadowalajacy - redukcja szumow i wciaz naturalny wyglad,

igor58
19-03-2008, 17:12
Dzięki, ale chyba nie do końca załapałam.
Czy to oznacza, że łączysz odszumione i "surowe" razem, a potem jeździsz suwaczkiem?

Kalina
19-03-2008, 19:45
exactly

Malin
19-03-2008, 19:57
Możesz Kalina podać przykład zdjęcia przed i po?

igor58
19-03-2008, 21:14
Kalina, nie napisałeś, na jakim ISO robisz zdjęcia przed obróbką. Ja na 1600 i na dodatek niedoświetlam (to taki stary, analogowy sposób na pomiar "punktowy"), więc szumi mocno. Próbowałem Twojej metody wcześniej, ale nie do końca się sprawdziła. Myślę, że przy niższych iSO jest OK. Odszumione zdjęcia (nawet darmowym NeatImage) dadzą się publikować w prasie (małe formaty), ale na wystawę nie bardzo się nadają.
Generalnie sam kierunek jest chyba właściwy.
Nie jestem szumofobem; przy dobrym świetle, Canon dobrze radzi sobie do 800ISO. I wtedy odpada to całe kombinowanie.

Pzdr.

I.

szwayko
20-03-2008, 09:56
Ja uzywalem tego programu ale do usuwania szumu skanow teraz wole NeatImage. Nigdy nie ruszam suwaka wysokich czestotliwosci - to on odpowiada za plastik. Srednie czestotliwosci w okolicach 70%, a nizsze i najnizsze czestotliwosci prawie 100%. Kolor na 100%, a lumi na 80%.
Sprobuj na wstepnym ustawieniu 'grain reduction' i zmniejsz high freq. do zera.
Do cyfry nie uzywam wcale odszumiaczy oprocz delikatnej chromy w DPP.
Wrecz przeciwnie np. plug-inem FocalBlade albo filtrem Unsharp Mask staram sie dodac strukture - takie mam przyzwyczajenie po kliszach - musi byc zawsze jakas struktura jak daje do odbitki, jakos nie cierpie gladkich kolorow czy szarosci.

miklo
20-03-2008, 11:08
Używałem spoko NoiseWare. Robiłem jak Kalina. Przyjemny prosty soft.