PDA

Zobacz pełną wersję : 300D czy 350D



TOKIN
11-05-2005, 20:01
Witam,
Jestem nowy na tym forum i pytanie mam takie: co kupić 300D body + jakieś szkiełko lepsze niz KItowe (coś uniwersalnego na początek 18-125?) czy raczej nowszy 350D tylko z KITowym szkłem na początek a o rozbudowie mysleć raczej perspektywicznie??
Dodam, że jest to przesiadka z hybrydy - oczekuje lepszej szybkości, lepszego AF, duuużo mniejszych szumów - a tak na końcu bardzo ładnych fotek. Dobrze by było żeby aparat był trwały, funkcjonalny, miał dobry akumulator (na duużo fotek żeby starczył).

Co zatem radzicie???

Arkan
11-05-2005, 20:11
radzimy korzystać z funkcji "szukaj" http://canon-board.info/showthread.php?t=3135

TOKIN
11-05-2005, 21:21
UUUps

sorry faktycznie było. Dzięki.
Czyli reasumując - 300D tylko dalej nie bardzo wiem jakie szkło Tamron czy sigma. Ktoś pisze, że sigma nieostra - co to znaczy czy gorsza od szkiełka w kompakcie?? Czy raczej nieostrośc nieostrości nierówna?

iczek
11-05-2005, 22:45
Zapewne nieostrosc Sigmy jest inna niz nieostrosc Canona. Zdecydowanie warto zastanowić się jeszcze nad nieostroscią Tokiny. Czytalem, że Tamron ma wspaniałą nieostrosc.
W sumie to Avedon powiedział kiedyś, że nieostrosc to też ostrość.
:):)

eternus
11-05-2005, 23:24
+ jakieś szkiełko lepsze niz KItowe (coś uniwersalnego na początek 18-125?)

Hmmm... jesli nie jestes full-mega-wypas-hiper-profesjonalysta z wymaganiami, to zostaw KITa i pracuj na nim - mozna na nim calkiem sporo uzyskac. A myslac o szkle pomysl w pierwszej kolejnsoci o Canonie 50 1.8 (stosunkowo niewielkie pieniadze). Choc jak zobaczysz jakosc zdjec z tego szkla, to ciezko bedzie Ci zaakceptowac zdjecia z KITa (bo poprostu jakosc z 50-tki jest super-rewelacyjna, a z KITa poprawna do nie-toalnie profesjonalnych zastosowan). Poza tym dokupic (w zaleznosci od potrzeb) - cos w szerokim kacie, albo w srednim tele. Takze w zaleznosci od funduszy.

To sa moje rady. Mam nadzieje, ze dobre. Choc wiem, co jest nimi wybrukowane:)

Poza tym odradzam myslenie "to tylko na poczatek" - szkiel nie zmienia sie jak rekawiczki i nie ma sensu tracic kasy kupujac np. 55-200 II USM Canona, majac w perspektywie kupic za 6-7 miesiecy 70-200 L-ke. Bo co wtedy ze starym? Lepiej okreslic jaki poziom, jaka klase zamierza sie osiagnac i wolniej, acz konsekwentnie kompletowac sprzet. Nawet na tym nie najwyzszym - L-kowym poziomie, sa to ogromne wydatki - jedne pociagaja drugi. Strategia jest na prawde wazna.

TOKIN
12-05-2005, 09:44
Zapewne nieostrosc Sigmy jest inna niz nieostrosc Canona. Zdecydowanie warto zastanowić się jeszcze nad nieostroscią Tokiny. Czytalem, że Tamron ma wspaniałą nieostrosc.
W sumie to Avedon powiedział kiedyś, że nieostrosc to też ostrość.
:):)

No teraz to już zupełnie nie wiem jaki obiektyw brać pod uwagę. Tekst fajny ale nie dla mnie... :roll:

Za radę, żeby kupic jasny obiektyw stałoogniskowy dziękuję - miałem taki zamiar, a ta rada utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że miałem rację.

Podczytując też inne wątki znalazłem info, że obiektyw załączany do 350D i do 300D to trochę inne obiektywy. Niby że ten w 350D lepszy? Czy jest tak w istocie? Czy to znowu tylko takie bajanie? :?:

A w ogóle jak sie właśnie przekonałem wybór aparatu to straszna męka... Kazdy radzi co innego, opinie bywaja ekstremalnie odmienne, jedne zaprzeczają drugim itp itd. Cóż widocznie tak musi być. A wybór nigdy nie wiadomo czy będzie do końca trafiony. :confused:

Kubek
12-05-2005, 10:35
A w ogóle jak sie właśnie przekonałem wybór aparatu to straszna męka... Kazdy radzi co innego, opinie bywaja ekstremalnie odmienne, jedne zaprzeczają drugim itp itd. Cóż widocznie tak musi być. A wybór nigdy nie wiadomo czy będzie do końca trafiony. :confused:

Bo opinia jest jak tyłek - każdy ma swoją... :)
A na poważnie - jeśli masz możliwość, to strzel kilka fotek z tego i z tamtego
i sobie porównaj na powiększeniach, co Twojemu oku większą frajdę sprawia.
Prawdę mówiąc, jeśli nie robisz odbitek większych niż 13x18, to specjalnej różnicy w jakości tych szkieł raczej nie zobaczysz.
Co do body, to też musisz sprawdzić je organoleptycznie (czytaj: pomacać, popstrykać, przeczytać instrukcje pod kątem funkcji, które Cię interesują, itp.).
Przesiedzisz kilka godzin w sklepie bawiąc się jednym i drugim i zapewne się Tobie w głowie rozjaśni. :)
A teoretyzowanie na forum jest dobre na początek, kiedy trzeba zawęzić wybór do 2,3 egzeplarzy.
Nikt jednak za Ciebie sprzętu dla Ciebie najodpowiedniejszego nie wybierze! :)

Marfackib
12-05-2005, 11:03
Kupiłem niedawno 300D i już w tej chwili wiem co w nim jest nie tak. Najbardziej bym chciał miec TTL-II, a 350 już ma. No i jeszcze ten pomiar światła, centralny tylko przy *, centralnie skupiony przy M. Wybrałbym napewno 350D.

TOKIN
12-05-2005, 11:21
Kupiłem niedawno 300D i już w tej chwili wiem co w nim jest nie tak. Najbardziej bym chciał miec TTL-II, a 350 już ma. No i jeszcze ten pomiar światła, centralny tylko przy *, centralnie skupiony przy M. Wybrałbym napewno 350D.


No i to jest już jakiś konkret. Wiadomo co brakuje i czy następca to ma czy nie. Dzięki.

To co radzi Kubek też jest dobre - trzeba sprawdzić organoleptycznie - to zrobiłem. Co do zrobienia fotek jest problem w MM nie chciano na to pójść, a w moim likalnym fotojokerze nie ma takiej możliwości bo nie maja labu...

PS 99% odbitek to najwyżej 13x19

Kubek
12-05-2005, 11:52
To co radzi Kubek też jest dobre - trzeba sprawdzić organoleptycznie - to zrobiłem. Co do zrobienia fotek jest problem w MM nie chciano na to pójść, a w moim likalnym fotojokerze nie ma takiej możliwości bo nie maja labu...

PS 99% odbitek to najwyżej 13x19

Zerknij na tekst "z 350D też są problemy":
http://hazan.emiasto.com.pl/showthread.php?t=3162
Postaraj się zrobić identyczne kadry tego samego obiektu na tych samych ustawieniach i porównaj sobie foty na kompie (wyrazistość, kolorystyka).
Skoro jednak nie robisz odbitek dużych formatów, to zamiast porównywać jakość szkieł, sprawdź lepiej czy dobrze działa AF. W sklepie znajadzie się zapewne np. jakaś linijka albo telefon. :) Ustaw się pod kątem ok. 45 stopni do płaszczyzny fotografowanej, otwórz maksymalnie obiektyw i zrób kilka fotek łapiąc ostrość na wybranym punkcie. Na powiększeniach sprawdź czy ostrość jest tam, gdzie chciałeś. To taki najprostszy teścik. :)
Jeśli chcesz więcej na ten temat, to zerknij też na:
http://md.co.za/d70

TOKIN
12-05-2005, 12:45
Dzięki Kubek.
Z tą linijką to mam pojęcie jak to zrobic gorzej, że test zrobie w sklepie kartę ze zdjęciem wezme do domu okaże się, że jest OK. I fajnie tylko ta cena skepowa to juz niestety nie zachęca - a kupując w internecie (mam takiego dobrego sprzedawcę - choc są tańsi) sam tego testu nie zrobię - niestety. No chyba, że nagle fotojoker bedzie miał taka super promocję.
Podziwiam ludzi, którzy mają taką odwagę żeby sprzęt za ponad 3kzł kupować na odległość...

MaciejM
12-05-2005, 19:26
Podziwiam ludzi, którzy mają taką odwagę żeby sprzęt za ponad 3kzł kupować na odległość...

a po co na odleglosc, znajdz sobie najblizszego polecanego tipa i umow sie na odbior osobisty, z tego co wiem mozna potestowac sprzet na wszystkie strony

TOKIN
12-05-2005, 20:57
a po co na odleglosc, znajdz sobie najblizszego polecanego tipa i umow sie na odbior osobisty, z tego co wiem mozna potestowac sprzet na wszystkie strony

Kurcze jestem jak dziecko we mgle bo dalej nie wiem czego dokładnie szukać wiem co to TIPA ale chyba nie o to chodzi??
Może jakaś strona www?

Pewnie macie ubaw niezły??? :mrgreen:

froolk
12-05-2005, 21:00
Mamy ;) Tip - to inaczej tzw. prywatny importer (szukaj na allegro)

DoMiNiQuE
12-05-2005, 21:07
TOKIN, poczytaj tutaj http://canon-board.info/showthread.php?t=481

TOKIN
12-05-2005, 21:15
Mamy ;) Tip - to inaczej tzw. prywatny importer (szukaj na allegro)
Eee tam na allegro to niekoniecznie znaczy blisko a jak blisko to niezawsze tanio. A jak tanio i blisko to gwarancja lipna - czyli dzięki za porade ale w sumie w temacie gdzie??? jestem w punkcie wyjścia.

froolk
12-05-2005, 21:22
Ależ to nie ja Ci proponowałem Tipa. ja robiłem tylko za "slownik wyrazów obcych" ;)

TOKIN
12-05-2005, 21:40
']TOKIN, poczytaj tutaj http://canon-board.info/showthread.php?t=481


Poczytałem posprawdzałem i jak sobie te podatki i Vaty podoliczam to w sumie nie jest to juz taka atrakcja a na szyi przywieźć nie mam mozliwości:(

Poza tym wszytsko pieknie ładnie ale jak z USA to gwarancji nie ma - bo przeciez w razie czego (tfu tfu odpukać) za wielka wodę nie będę wysyłac do naprawy bo mnie wysyłka więcej może wynieśc a i czas oczekiwania zupełnie nieziemski.

Krajowe strony - poprezglądam dokładnie. Żeby nie było, że sam nic w zamian Wam nie daję to proszę jeszcze jeden kontakt www.eltkom.pl

Co ważne maja tam aparaty z polskiej dystrybucji Canona z gwarancja Canon Polska. Mozna u nich na raty kupić. Czy ceny atrakcyjne - oceńcie sami.